Овулационен календар
за планиране на бременност и определяне на фертилните дни. Графики на фертилност.

Зачатие e българският портал за профилактика и преодоляване на стерилитета, репродуктивно здраве и семейно планиране, който съдържа много полезни материали и съвети, връзки с ресурси, свързани с лечението на безплодието и новите асистирани репродуктивни методи.

Сдружение Зачатие има за цел да обедини, информира и подпомага над 270 000-и български семейства, които не могат да имат свои деца, докато не им бъдат направени необходимите за целта изследвания и лечение.

Автор Тема: Бабини зъби - рецепта  (Прочетена 43822 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vanyush

• Познат потребител
  • Публикации: 213
Бабини зъби - рецепта
« -: Август 02, 2010, 21:47:15 pm »
Здравейте!
Търсенето не ми върна резултати за тази билка, така че се надявам да няма друга такава тема.
Въпросът ми е дали някой е пил отвара от бабини зъби и по каква рецепта. В Интернет намерих някаква, според която се прави литър отвара и се пие в продължение на няколко седмици, но нещо ми е съмнителна. Повечето отвари имат трайност 24 часа, а това нещо да трае със седмици...
Благодарна ще съм, ако някой сподели.
благодаря!

цигу

• Локален Модератор
  • Много активен потребител
  • *
  • Публикации: 3204
Re: Бабини зъби - рецепта
« Отговор #1 -: Август 02, 2010, 21:57:31 pm »
Зависи за какво се пие - начинът на приготвяне, дозата и схемата ще са различни според проблема. Не пий/давай билката току така.

Когато съм купувала бабини зъби от билкова аптека, на опаковката имаше инструкции за приготвяне на стандартна отвара.

vanyush

• Познат потребител
« Отговор #2 -: Август 03, 2010, 21:25:15 pm »
Благодаря, цигу.Реших да пия билката заради положителното й действие върху половата система и плодовитостта, а според описанието помага и за купища други проблеми, които имам - холестерол, дискова херния, менстуални болки и пр. Наистина ми трябва рецепта за стандартна отвара. Случайно да си я пазиш?
Аз също взех билката от специализирана билкова аптека и разчитах, че на пакета ще има указания (за това и не питах), но уви  :(

Мишле82

• Публикации: 1347
« Отговор #3 -: Август 24, 2010, 23:00:19 pm »
А аз защо си мисля, че отварата от бабини зъби се предписва на мъжете? :ask:

stoeka71

• Публикации: 1184
« Отговор #4 -: Август 25, 2010, 09:52:23 am »
От извлека на бабините зъби се прави Трибестан! Препарат за мъже. Моят мъж първо пиеше трибестан, но понеже е много скъп, аз купувах бабини зъби. Има ги в билковата аптека в гр. Бургас и на пакетчето имаше точната пропорция за варенето на чая. Дословно ти го преписвам - чай Трабузан(бабини зъби, tribulus terrestris L. Две чаени лъжички стръкове се заливат с 500ml (две чаени чаши) студена вода и престоява 24 часа. Извлекът се прецежда и се пие на глътки през деня. Внимание - да не се прилага при стомашно-чревни възпаления и възпаления на бъбреците!. Производител е "Талодерма" ООД гр. Варна, цена 1.32лв. за пакетче.

Tanitа

• Сдружение Зачатие
  • *
  • Публикации: 1940
« Отговор #5 -: Август 25, 2010, 10:02:36 am »
Билката "бабини зъби" действа много добре както на мъже, така и на жени. На ДРЗ 2010 имаше много подробна презентация за нея. Сега по памет е трудно да я пресъздам, но пуснете едино търсене в  google и би трябвало да излезе доста инфо. 

цигу

• Локален Модератор
  • *
  • Публикации: 3204
« Отговор #6 -: Август 25, 2010, 13:27:10 pm »
Ето това пише на моята кутия:

Бабини зъби (трабузан, Hb. Tribulis terrestris) на СЦ "Шаркови и сие" - София
Употреба: 1 чаена лъжица билка се вари 5 минути в 200 мл вода. Изпива се на 3-4 пъти за един ден.

vanyush

• Познат потребител
« Отговор #7 -: Септември 13, 2010, 18:37:45 pm »
Много благодаря на всички!  :grouphug:

Информацията, съдържаща се в zachatie.org НЕ може да замени консултацията с лекар за диагнoстика и лечение! За всичко свързано с Вашето здраве се консултирайте със своя лекар! Екипът ни не носи отговорност за сайтовете, към които сме предоставили връзки .. още »
Банкова сметка: ПИБ - клон Витоша
IBAN - BG10 FINV 9150 10BG N0JD TK
BIC - FINVBGSF

|   реклама   |   контакти   |   отговорност   |   начало