0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Графики на TITKO
« Отговор #220 -: Декември 13, 2010, 09:24:27 am »
Миличка всяко зло за добро недей да скърбиш,а и този месец имаше лечение...Новия месец ще е успешен мила  :bighug: :bighug:
Мила хубаво помисли за клостилбегита,според мен пробвай първо с витаминки,поне те са безобидни  и ако не става тогава   
Прегръщам те силно  :bighug:

Вярвам!!!!
*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #221 -: Декември 14, 2010, 10:38:18 am »
Момичета,имам един въпрос.Надявам се да ми помогнете!?Имам изследване за проходимост на тръбите преди 5-6 години,преди бремеността с първото си дете,та  въпроса ми е:Трябва ли отново да правя това болезнено изследване или нее необходимо,като се има предвид направеното??Моля,ако някой е наясно да ми отговори и помогне с това!! :help1:
*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #222 -: Декември 14, 2010, 15:43:19 pm »
Ще се побъркам!Първо ми идва уж и то 5 дни по-рано ,като никога, а сега го няма на 3-тия ден!?Какво може да ми е станало?Изобщо дали е било менструация или???
Дайте съвет моля Ви!!!!
*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #223 -: Декември 14, 2010, 15:49:57 pm »
Ани, снимката е правена доста отдавна. Възможно е да са настъпили промени.
На мен при същия срок ми изискаха нова, направих я с упойка.
Относно М. много ми се ще да мисля нещо хубаво, но пък вчера си посочила много ниска Т.?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графики на TITKO
« Отговор #224 -: Декември 15, 2010, 07:54:26 am »
Задължително направи нова ЦС /или Хидротубация/ преди Клостилбегита, както и спермограма /той :) /

За графиката ти /12/11/2010/- прилича ми или на проблем с О. и лоша яйцеклетка , или задържан фоликул /по-вероятно/...но е имало проблем с О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #225 -: Декември 17, 2010, 09:08:25 am »
Мили,момичета от вчера започнах клостилбегита.Знам,че нее редно без лекарско наблюдение и без нова цветна снимка,но ще рискувам в името на бебо.Моят съпруг не иска и да чуе за нова спермограма,билки или лекарства,той сее предал.С първото ни дете аз нямах здравословни проблеми,а той беше с много лоша спермограма.Правихме 2 години почти всеки месец инсеминации,които баха без никъкъв резултат и накрая се отказахме.На следващият месец забременях естествено.Чудя се и до днес ,спермограмата ли бе грешна и всичко е било в главите ни или какво??!
Та мисълна ми е ,че след лощата спермограма преди първата ми бременност,мъжат ми не иска и да чуе за нова или лечение и изобщо лекарска намеса.Каза ми" Ако стане,стане,ако не и държа да имаме второ дете,ще започнем пак с моите изследване,пак инсеменации и т.н",но защо нали бе станало естествено??Та на своя глава,и подтикната от една не-много добра явно гениколожка(нашенска) започвам с това както всички пишете -опасно лекарство.
Да се надяваме ,че няма да имам странични ефекти и ще дойде по-бърза добрият резултат,а именно второ бебо.
Ще продължавам да Ви пиша за развитието и ще очаквам вашите мнения,за които много благодаря! :crossfingers: :bighug:
Re: Графики на TITKO
« Отговор #226 -: Декември 17, 2010, 09:37:41 am »
Незнам Тити какво да кажа,това е опасно  :? аз не бих рискувала така
Седнете поговорете спокойно,вярно че мъжете се стресират като стане въпрос за спермограма но докато свикнат с мисълта а и дори и да не е хубава спермограмата може да ви се помогне
Успех  :goodluck: ще чакам развоя на събитията при вас

Вярвам!!!!
*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #227 -: Декември 17, 2010, 10:13:58 am »
Често самоназначаването на лекарства влошава още повече положението. И при лоша спермограма, каквато сте имали, въпреки късмета на забременяване, може да се предполага, че тя не се е подобрила по настоящем и каквито и лекарства да си самоназначиш - ако и когато проблемът не е в теб.. сещаш се. Най-доброто е: изследвания и на двама ви с лекарски съвети и решения или спокойствие, силна храна (прием на А, Е, вит. от Б група, селен, цинк) и щастливо стечение на обстоятелствата като при първото дете.

Цитат
гениколожка

гинеколожка?
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #228 -: Декември 17, 2010, 10:20:04 am »
Няма какво да добавя ...
Момичетата са написали всичко.
Помисли си добре и късмет!
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Графики на TITKO
« Отговор #229 -: Декември 17, 2010, 10:24:35 am »
Тити... лечението е преди всичко.Клостибелгит е лекарство което се пие само след лекарско предписание и много прегледи.Поне следи сега положението с лекуващ доктор.Не оставяй всичко само да се нареди-да не стане някой фал.Аз също съм приемала това лекарство но с лекарско наблюдение..И двата пъти! Успех
*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #230 -: Декември 17, 2010, 10:26:57 am »
Тити, аз пробвам за бебче от лятото - не е дълъг период от време - да. и все още не съм тръгнала да ходя по лекари за да се види дали има проблем или не. Но откакто се регистрирах в този форум понаучих доста неща, и за много работи ми просветна osi_17.  Преди си няма и на идея че има фоликулярна фаза, лутеална фази и т.н.
Ама да не се отклонявам - от малкото, което разбрах, е че НЕ трябва да се взима този клостилбегит без направена цветна снимка за проходимост на тръбите. И това го прочетох на няколко места във форумите!!
Мъжът ти не иска - ок, но поне ти си я направи. Разбрах, че е болезнено,но - аз - дано не се налага да стигам до там - бих се жертвала.
Така да рискуваш - не знам. Може да ти помогне, НО ако ти навреди........
Стискам палци всичко да е наред.
Моя приятел например пък ме изненада - преди няколко дни му споменах нещо, че ако не стане мисля другия месец да отида на изледвания, и без нищо да му казвам за него - той ми каза " ами то ако нещо поне и аз да се прегледам".??? останах наистина изненадана
Бебешори е права според мен - поговори с мъжа си

Успех!


*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #231 -: Декември 17, 2010, 14:50:54 pm »
Тити извинявай, ама правиш глупости, ама наистина. Как така при положение, че ти уж си наред ще приемаш лекарства - каквито и да било, без лекарско предписание и наблюдение. След като проблема е бил при мъжа ти, значи все още е там, спермата няма как от самосебе си да се оправи. И категорично тоя клостил без ЦС не го взимай. Аз също имам дета на 6 години и правих ЦС, на същия месец забременях, както знаеш бебето не оцеля, но факт е, че по всички досега направени изследвания ние сме наред. А мъжа ти е като всички други мъже, поне повечето реагират така, но с повечко търпение и убеждение , може и да склони.
Не си играй със здравето, моля те, така вредиш само на себе си
Re: Графики на TITKO
« Отговор #232 -: Декември 17, 2010, 16:30:50 pm »
Тити зная че най вероятно си препрочитала това не един път но искам пак да го прочетеш
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=536&Itemid=17

И най вече искам да прочетеш ако трябва това ако ще и 100 пъти
КЛОСТИЛБЕГИТ СЕ ПРИЕМА САМО СЛЕД ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ И ДОЗИРОВКА И С УЛТРАЗВУКОВ КОНТРОЛ ВСЕКИ ДЕН ЗА СЪСТОЯНИЕТО НА ФОЛИКУЛИТЕ.
 НЕ УПОТРЕБЯВАЙТЕ ЛЕКАРСТВЕНИЯ ПРОДУКТ БЕЗ ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ! ТОВА МОЖЕ ДА БЪДЕ ОПАСНО ЗА ЗДРАВЕТО И ЖИВОТА ВИ!

Ние те обичаме и не искаме да ти се случи нещо лошо

Вярвам!!!!
*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #233 -: Декември 17, 2010, 16:52:25 pm »
Благодаря Ви момичета за загризовмността и подкрепата и съветите ,които ми давате.Значи Клостилбегита ми е изписан от лекар в края на миналия месец.Проблема е ,че каза че няма да ме следи ,защото тя не практикувала така.Знам ,че ще ми дадете съвет да сменя лекарката,но аз съм от провинцията ,живея в малък град и тук си лекуват по селски-това е истината.А и вече два дни ги пия,остават 3 дни само!!Дано не стигна до втори прием,но дори да не стане няма да го взема втори месец-убедих те ме!! :bighug:
« Последна редакция: Декември 17, 2010, 16:55:19 pm от TITKO »
Re: Графики на TITKO
« Отговор #234 -: Декември 17, 2010, 19:57:21 pm »
Титинка никой не е казал да не го пиеш а да направите изследванията които са необходими за тази цел и най вече да имаш доки на който да имаш доверие и да те наблюдава стриктно,именно защото са сериозни неща свързани най вече с твоето здраве
Цунки  :bighug:  :balk_21: 

Вярвам!!!!
Re: Графики на TITKO
« Отговор #235 -: Декември 21, 2010, 16:35:31 pm »
 TITKO Заедно сме с Клостил-а :hug2:
Не мога да ти дам съвет, защото и аз имам много питанки, но се надявам че ще го пиеш само веднъж.
(дано и аз също) Стискам ти палци да е подействал. Целувки...
...и ще те следим поне ние
[/i]
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #236 -: Декември 27, 2010, 08:45:58 am »
Здравейте,момичета!Може ли един въпрос относно графиката.Може ли вчерашният спад в тем.да е от терафлу?Защото ,бях болна 2-3 дни и изпих много терафлу и алулин.Или пък покачването на тем да е от истинка?Просто незнам имало ли е овул.или не?!Вие как мислите.А пък гърдите направо,немога да ги пърпя от болка.
*
Re: Графики на TITKO
« Отговор #237 -: Декември 27, 2010, 15:27:23 pm »
При прием на Клостил БТ не е адекватен фактор. Точно това е една от причините, поради които се налага да те следи доктор при стимулация.
Ако, за съжаление, нямаш резултат този месец, не си прави повече експерименти и потърси друг лекар.
Успех!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Графики на TITKO
« Отговор #238 -: Декември 28, 2010, 08:32:41 am »
TITKO Оказва се че с Клостил-а каквото и да следиш в домашни условия май няма сигурен метод за определяне на овулацията. Ти не ползваш тестове, ама май няма и полза от тях. Моята БТ също никаква картина не дава, така че ....ще трябва да се съглася с ollivia потърси друг лекар, който да те следи. То и аз се оказах в подобна на твоята ситуация, защото точно по празниците нямаше възможност да се следи овулацията и моите малки 13мм яйчица сега ги няма. Ама какво е станало - Бог знае. Може да са се стопили или спукали. ТА друго не ни остава, освен да чакаме и да се надяваме на Коледното чудо :bighug:
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Графики на TITKO
« Отговор #239 -: Декември 28, 2010, 09:57:23 am »
Тити аз приемах клостил 6 месеца.В дните,в които го пиех БТ беше луднала,за това и следващите месеци в дните на клостил не мерех БТ-просто нямаше смисъл.Но си правех тестове за Ову,които си излизаха верни и задължително гледахме фоликулите с доки.Така,че както са те посъветвали и другите-не приемай клостил ако няма да те наблюдават.