0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните №64
« Отговор #920 -: Август 18, 2010, 13:45:15 pm »
Шаноар, честито детенце!
Бъдете живи и здрави и много, много щастливи!
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #921 -: Август 18, 2010, 14:10:38 pm »
Шаноар, честита рожба :) Много здраве и прекрасни мигове!
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #922 -: Август 18, 2010, 14:18:06 pm »
Честито Шаноар!Да сте здрави и много щастие на цялото семейство! :ballons:
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #923 -: Август 18, 2010, 14:26:15 pm »
чух нещо от рода "интраутеринна.."


интраутеринна, означава вътрематочна

*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #924 -: Август 18, 2010, 14:26:40 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43315.0

Един подарък от мен темичката, и разбира се голямо Честито.  :)
Дано няма нищо лошо в това,че небременно момиче пуска тема в този форум.
Успех на всички с пожелания за лека бременност и повече
хлад в горещите дни. Пазете се!
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #925 -: Август 18, 2010, 14:26:59 pm »
shanoar, Честито ти момченце! да е живо и здраво и много да ви радва!
Отдавна заподозрях аз щастливата новина :)

nikolina-pikolina и моите правят така, бях писала преди време. Ще се успокоиш като се кротнат. Наложи си търпение, знам че е изнервящо, но са си твоите мишленца. Аз обикновенно си галя леко коремчето и им говоря, лягам на ляво и се опитвам да ги поуспокоя, защото понякога са прекалено буйни. Помага на моменти.
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #926 -: Август 18, 2010, 14:51:49 pm »
Лъки това ли е възглавницата http://www.bioslunceluna.com/shop/v-zglavnica-za-bremennost-i-k-rmene-s-ncho-spelta-bio.html

Да взема и аз да си купя, аз си слагам една оникновена м/у краката и леко под корема, ама не ми е удобно. Все още бутам само чешафа с тънко одеало и ми е ок.

Аз днес ходих на док в Токуда. Тя погледна ПКК, урина, ФМ от преди 2 седм и каза, че всичко е наред и няма смисъл да се гледаме. А така се бях настроила да видя бебоците.
Ще се пробвам др. сряда, когато съм при нея на ЖК. А вече са минали 18 дни  :(

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #927 -: Август 18, 2010, 15:02:02 pm »
shanoar, честито! Да ви е жив и здрав малкият мъж! Да ви дарява с много усмивки и щастливи мигове!
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #928 -: Август 18, 2010, 15:10:21 pm »
Да същата е. Страшно ми е удобна. Преди това и аз нареждах възглавници на гърба, между краката ама всичко ми убиваше и все охках и се въртях, а тази възглавница ми стига за под главата, по целия гръб/корем без да го притиска и има за между краката и създава стахотно чувство за упора и комфорт. Има лек приятен мирис на жито(тя е с такъв пълнеж), който още повече те унася и калъфка, която може да се сваля и пере.
http://www.spelta.biz/mothers_hose.php
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #929 -: Август 18, 2010, 15:24:45 pm »
Браво на Шаноар и честито! Голям юнак! да сте живи и здрави! Тъкмо се бях зачудила къде изчезна...
Момичета, тази възглавница от спелта е страхотна! Не съм я използвала много-много за кърмене, защото нещо не успяхме да се наместим с бебока, но пък от нея стана страхотно "гнезденце" и като беше мъничък спеше в него с повдигната горна част на тялото, а сега си играе с/на/под/върху нея. А аз си опъвам гърба на нея...Много работа ми свърши.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #930 -: Август 18, 2010, 15:25:27 pm »
Bobbie, задължително се слага окситоцин, защото от упойката ти спират естествените контракции. Това е, което знам аз - може и да бъркам. При мен анестезиологът дозираше нещата, иначе катетърът беше точно какъвто го описваш.
Ами нали ти казвам, че на мен не ми слагаха и не ми спряха естествените контракции. Предполагам, че зависи от лекаря както прецени или може би следят контракциите и ако ги спре ти дават. При мен просто не е имало нужда.
Б.
[/quote]
Де да знам, може да зависи и от конкретния медикамент, който се използва. Не съм се интересувала много, честно казано.

Браво на теб, изпревари другите 2 мами на завоя :wink:
И на мен ми направи впечатление, че родихме обратно на термините - отзад напред  :D Да са ни живи и здрави шушоните :)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #931 -: Август 18, 2010, 15:28:01 pm »
Ха-ха бях убедена, че ще ви изпреварим :D-важен е крайния резултат
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #932 -: Август 18, 2010, 16:18:38 pm »
Честита рожба shanoar! osi_5 Да сте живи и здрави и много щастливи!И бързо възстановяване!

Re: Темата на бременните №64
« Отговор #933 -: Август 18, 2010, 16:37:46 pm »
Честита ти рожба Шаноар, желая ви много щастие, здраве и бързо възстановяване.
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #934 -: Август 18, 2010, 17:18:28 pm »
 :drunk: Честито shanoar. Да ти е живо и здраво момченцето. Да расте щастливо и безгрижно. Да радва мама и тате  :D
Аз днес ходих да видя бебка движи се 1 седмица напред. Миличкото ми слънчице ми махаше с ръчичка  :D Еххх нямам търпение вече за срещата ни с нея!
Възглавничката мн ми хареса. Ако по-нататък усетя и аз тежестта за която говорите сиг. ще си я поръчам.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #935 -: Август 18, 2010, 17:25:11 pm »
Шани Честито ! Голям юнак Теодор  :D
Да сте живи и здрави всички  :D

Меме, много ми е странно това което ти е казала Томова...ако някой е наясно - нека каже по-вещо. Защото аз доколкото съм учила, Даун синдром е тризомия на 21та хромозома и със ДНК анализ няма как да не се види! А те при амниото точно това взимат - ДНК. Аз мисля, че би трябвало да дава 100 % гаранция, освен ако генетиците нещо не объркат.

Днес бях на лекция за бременни...имаше ужасно много жени! И да ви кажа, за пръв път откакто съм бременна се притесних, Не че корема ми е супер голям, а точно обратното ! Имаше няколко жени, които - гледам мен, гледам тях...и си мисля " абе аз като съм 8ми месец, те трябва да са около 11-12ти "  :lol:
Оп - купих си крем за зърна на Авен...започнах подотвката.

Аз моята възглавница в началото не я ползвах много...но сега - всяка вечер сме си заедно !  :D
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #936 -: Август 18, 2010, 17:32:44 pm »
Мммм да, и аз вече подпирам с възглавници и одеала. Голяма стана пупата. В някои дни е огромна, друг път е малка ;)


Re: Темата на бременните №64
« Отговор #937 -: Август 18, 2010, 20:17:31 pm »
здравейте момичета. Не съм сигурна дали този форум е за новите бременни, аз за пръв път пиша в този раздел, за мен още всичко това с бременността е ново, въпреки дългото чакане това да се случи. Досега освен установяване на бременност, не съм била на преглед и незнам как ще дочакам първия след 10-11 дни. Би трябвало да съм 6 г.с. Надявам се да ми помогнете със съвети и информация. Честито на скоро забременелите за първия успех и на родилите за крайния успех!
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #938 -: Август 18, 2010, 20:46:59 pm »
Момичета приемате ли нови попълнения?Бременна съм след 4 икси, но първо при Стаменов.Ще имаме близначета  :P.Искам да попитам тези от вас които са при Сигридов какво ви изписва за кандида? Утре ще ходя да занеса резултатите от изследванята на ЖК, обаче нямам голямо доверие.
*
Re: Темата на бременните №64
« Отговор #939 -: Август 18, 2010, 20:49:53 pm »
tanj74   :welcome_1:  в групата  :D Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!