0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #260 -: Август 03, 2010, 20:59:07 pm »
northerner, не се притеснявай, от регулона се получават такива междинни кървения (зацапвания). Прочети в листовката на лекарството, там са описани такива симптоми. Стискам ти палци да отшуми бързо това неразположение.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #261 -: Август 03, 2010, 21:28:30 pm »
Благодаря, rtfrtf! Зацапването премина в кървене. Обадих се на док., каза да увелича дозата на 2т. Дано се оправи положението. Ей, до кога тези мъки...не знам. osi_7
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #262 -: Август 03, 2010, 22:29:58 pm »
Момичета имам въпрос но незнам дали е точно за тук.При инвитро как се броят гестационните седмици?На 25.06.2010г ми беше трансфера.Вчера на 38 ден след трансфера при 3 положителни уринарни теста и 2 кръвни 17-ти ден 148  на 20-ти ден 309 док виждат имплантирания ембрион но не и зародиш и въобще в коя г.с. съм и възможно ли е това? Направо съм в шах и незная какво да правя.
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #263 -: Август 03, 2010, 22:53:03 pm »
vavia изчисляват се деня на трансфера плюс още 2 седмици.Би трябвало да си в 8г.с.
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #264 -: Август 04, 2010, 10:41:26 am »
Благодаря!
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #265 -: Август 04, 2010, 11:20:17 am »
Здравейте всички, присъединявам се и аз тук, на mild stimulation (Femara, sega Merional +Orgautran, после ще видим)... След 2 неуспешни инсеминации и адски лоша SDI на мъжото (при мен уж все нищо специално няма, и въпреки това все нищо не става вече 3 години), вече не знам какво да мисля за първото си ИКСИ  :(
Някой има ли опит с ИКСИ? Засега съм си отгледала по 4 фоликула (11-13мм) отляво и отдясно и чакам утрешния преглед и хормони, за да ми кажат най-сетне ще правим ли нещо или не :?
А междувременно не смея дори да си играя сутрешната гимнастика за дископатия, защото включва коремни преси и ме е страх да не спукам някое ценно яйце! Срам-не-срам: някой има ли идея колко точно мирна трябва да седя?
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #266 -: Август 04, 2010, 11:39:22 am »
Момичета,

Наи-после намерих сили да пиша тук отново.  От 8-9 фоликула, извадиха само 2 яицеклетки, едната от тях само била годна.  Оплоди се, но на следващия ден спря да се развива.  А, докторът, когото иначе много уважавам, просто каза: "Много ме е яд!" Теорията е, че яицеклетките били презряли, но някак си не този отговор искам да  чуя като резултат от 5ти неуспешен опит.

Струва ми се абсурдно на стимулиран цикъл да има по-лоша реакция отколкото при естествен, имам предвид броя на ембрионите за трансфер. 
Не искам да помрачавам темата и желая късмет на всички в процедура.

Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #267 -: Август 04, 2010, 19:44:50 pm »
ivaleta, много съжалявам за това, което ти се случва. :(
Аз съм със същия проблем. Преди по-малко от две седмици приключи вторият ми опит, по време на който имах 6-7 фоликула, естрадиол около 1500 преди пункцията и накрая извадиха 2я., от които едната незряла. Другата се оплоди, върнаха я на трети ден, но теста беше(-).
При предишния опит от 5 фоликула извадиха 2 хубави я., оплодиха се и ми върнаха 2 ембриона с много добро качество на 3 ден. Резултата беше едноплодна бременност, сакче, сърчице и мисед в 10г.с. И двете стимулации бяха по къс протокол с пурегон и меногон, като първата беше много лека и кратка. Наесен ми предстои трети опит, при който се надявам да направя повече я. Сега съм на регулон. При предишните опити не съм приемала противозачатъчни. Мисля си, че най-важно е да се улучи подходящата стимулация, защото дори я. ни да са намалели със сигурност имаме поне 10, които просто трябва да бъдат извадени. При теб стимулациите различни ли бяха? Приемаше ли противозачатъчни? И аз съм на мнение, че при стимулиран цикъл трябва да се вадят повече от 2я., а да се случи това до голяма степен зависи от док., особено ако не става въпрос за първи опит( там си е чист късмет да ти уцелят стимулацията).
« Последна редакция: Август 04, 2010, 20:48:09 pm от northerner »
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #268 -: Август 04, 2010, 21:27:32 pm »
Nadine, вие сте минали на тежката артилерия. :wink: Аз съм още на път за там, но изкарах една стимулация с Меногон баш като за инвитро, направих 15-16 фоликула (оказах се много продуктивна...), та да ти кажа, хич ги забрави тия преси. Не вярвам да ги спукаш, но ще ти е адски некомфортно. Успех и много стиснати палци на теб и на всички останали!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #269 -: Август 05, 2010, 11:18:47 am »
Зайче, дано и при вас всичко да е тръгне поне, мен това ме поуспокои (малко, но...)! Смених доктора, новото слънце на медицинския ми небосклон пусна веднага разширена спермограма за мъжо и те ти булка Спасовден (аз нали не исках да се пробвам да взема висше медицина, и само молех предишното док да пусне доп изследвания, но то не щеше, та се изненадахме така много късно). 3 месеца пи лекарства милото, но без резултат и ето ни в средата на опит 1(дай Боже последен). Подавам и документи за Фонда, за всеки случай. Като цяло ми е адски притеснено, защото всичко върви много бързо и без много обяснения (док е толкова заета, че преглежда в 2 кабинета едновременно), реално май не ме дрогират много повече, отколкото за инсеминациите (и това не знам колко е добре), и като чета из форума - като дрога е, не мога да се откажа - само изпадам в допълнителен ужас!
Късмет на всички  :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #270 -: Август 05, 2010, 13:58:48 pm »
Надин, успех, както се казва "нова докторка, нов късмет", само да се отчета по повод дрогирането - аз прекарвам около 6 часа (малко ме е срам да кажа, че може и да са повече) на ден в четене на форума, писане и търсене на литература по въпроса. и това е преди да съм започнала хормоните, само мога да си представя какво ще е след това. може пък да е защото нищо не правим, само чакаме. можем да си спретнем една темичка "зависими от АРТ и артефакти - интернет и мед литература"  :wink:

по повод спорта и лошите гръбнаци, аз спрях с пилатеса дето го правих от лудост, но много си мисля за плуване, обаче пък ме е страх от водата да не би да попадна на единствения не добре хлориран басейн - и това е спек и парализа. луда работа.
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #271 -: Август 05, 2010, 16:02:22 pm »
100% за новата тема :-)
Сега разбирам как се чувстваха онези малки пластмасови кокошки, дето ги продаваха по селските панаири едно време, помните ли? Натискаш ги отгоре и снасят едно по едно малки бели яйчица... Имам чувството, че а някой ми е направил "боц", а и аз като тях :-)Затуй гимнастиката ще почака още малко поне :-)
Отивам да си прекарам няколко хубави часа в чакалнята на Док. Направо трябва да взема да избродирам за там едно "Home, sweet home"... ако можех да бродирам де:-)Стискайте палци за: 1. Всичко да е наред (не че знам какво предстои, но...), 2. Да не ме уволнят заради чести отсъствия от работа (то няма проблем да ходя на лекар, но не и когато трябва да кисна по 5 часа, накрая някой шеф няма да издържи)и 3. Да четем само положителни неща из форумите, щото иначе хептен ще полудеем :-)
Егати, колко лесно ми било да пиша усмивки, сега трябва да взема да ги докарвам и наяве....
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #272 -: Август 05, 2010, 16:36:17 pm »
Ето и малко отчет от мен, вчера бях на преглед, има засега 11 фоликула, пораснали са и са около 14мм, е има има един дето се мота и е само 10мм, но .. :lol:Иначе лигавицата е 6.5мм, ЛХ 1.75, естрадиол 776. Утре пак съм на преглед и да видим кога ще е пункцията, най-вероятно, ще на 09.08. Взех си 10 дни отпуск и точно ще ми стигнат. Успех момичета!
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #273 -: Август 05, 2010, 20:21:12 pm »
Стоека, аз не съм специалист, но тези "стойности" ми звучат като едни отлични. пожелавам ти пак така отлично да се държат и на трансфера и след това.

Надин, аз пък си мисля, защо е нужно да се усмихваме постоянно. онез кокошцици макар и от пласмаса да не би да се усмихват? стискам ти палци по всичките 3 точки и майната им на тези дето не им харесва графика ти.   :balk_69:

аз да ви се оплача - както може би знаете аз не живея в БГ, но там ще правим икси-то, та последната ми лудост е, че ще ми дойде цикълът преди датата на полета ми. къде ми отиде здравият разум, ако някой го види, моля ви помогнете му/й да си намери пътя до вкъщи :sinking:

до след малко
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #274 -: Август 05, 2010, 21:38:11 pm »
Стоека пожелавам ти това да бъде твоята процедура! :P
Стискам ти палци и дано да ни зарадваш само с хубави новини.
 :goodluck: :goodluck: :goodluck:
 :pleasantry:
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #275 -: Август 06, 2010, 00:18:24 am »
Стоека, успех и от мен утре на прегледа!А на всички момичета в процедури и извьн тях-едно незабравимо лято! :P
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #276 -: Август 06, 2010, 14:58:38 pm »
Ето ме пак, 11 фоликула общо, лигавица 7.1мм М /ето това М нещо не го разбирам :ask:/ ЛХ 1.52, естрадиол 1623. Пункция на 10.08/вторник!
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #277 -: Август 06, 2010, 15:02:28 pm »
Здравейте и от мен, реших, че само вие ще разберете как се чуствам и за това да ви споделя - днес 8-ми ден от трансфера ужасно ме боли главата още от през ноща, настроение - ревящо, но най-притеснителното е че до вчера гърдите ми бяха много напрегнати и чувствителни а днес вече не са  :( много ме тормози това а и чакането и неизвестността също.
*
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #278 -: Август 06, 2010, 15:42:23 pm »
stoeka71,
Лигавицата може да бъде 3 типа в зависимост ехографския си образ.
В началото на МЦ (фоликулярната фаза) тя е тип L (Line) - вижда като линия.
По време на овулацията преминава в тип М (Мussel) - прилича на мида (или устни).
След овулацията (лутеалната фаза) става тип S (Stone) - камък.

Тип L е най-малкия размер на лигавицата, т.к. тогава тя започва да расте. С най-голяма дебелина е тип S.

Това, че лигавицата ти сега е тип М е знак, че овулацията ти наближава - в твоя случай - пункцията.

Успех във вторник - и да снесеш най-хубавите яйца!

OfeliaF , не търси симптоми - при всеки нещата се случват по различен начин.
И аз все още ги търся у мен, но уви - нищо по-странно не чувствам. Иначе ЧХГто ми преди 2 дни (19 ден след ЕТ) беше 3900  :)
Re: Инвитро/ИКСИ Юли 2010 - Август 2010 :)
« Отговор #279 -: Август 06, 2010, 15:52:05 pm »
 Liteto страхотен резултат! Благодаря ти за отговора ще се опитам да гледам по-ведро, но днес ми е изключително трудно а и това главоболие, страх ме е да пия хапчета и си го търпя.