0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тенеза, нямате ли подобрение? Нали той пиеше Проксид плюс? Правихте ли контрола след това?
Дано не се звъртиш в омагьосания кръг отново.  yahoo_17 Имаш ли нерви и възможности за още мнения? Защото до тук, за които знам, са: Плевен, Олимед и Козовски.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Почвам подред да отговарям,ходихме в КИРМ при Доц.Конова на мъжо направиха разширена спермограма и се установи че има 10% подвижност и 7%морфология.След тези резулата ни казаха че ако пие Проксид може би ще има промяна но в Олимед не са пускали нова и няма как да знаем,друго което ни притеснява че от дадения материал не оцелява почти нищо поне така казаха в КИРМ,а тук в Олимед казаха че всичко е наред(цитирам Малко е слаба но няма как да не стане)е уви не стана,за Азооспермия не са казали но явно сега Док.Козовски ще каже.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
До колкото може да се доверите на спермограмата в КИРМ (а защо не), изобщо не сте за донор, ама изобщо!
Това твърдение е абсурдно, ако имате 10% подвижност и 7 %морфология за чий ви е донор!?
Потресаващо е това твърдение...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Тенеза, азооспермията е, ако няма сперматозоиди в еякулата. Вашият случай не е такъв. И аз си мисля, че трябва да се направят по-задълбочени изследвания. На пръв поглед не сте за донор (и според мен).

Успех!

Здравейте момичета,днес бях на първи си преглед-4 ден от стимулацията по къс протокол,беше ми малко притеснено,защото още първия ден прекарах някакъв вирус със повръщате,но доктора каза ,че няма проблем щом сме в началото и всичко отшумя само с 1 хапче деган.Днес имаме  8 фоликула около 10мм ,дано така вървят нещата и те да нарасват както се очаква.В понеделник отново ще се гледаме и пак ще ви пиша.Късмет на всички започващи и в процедури.
Тенезка-като се видиш с доктора,пиши какво се случва и защо е това заключение,че много те мисля.Дано има дори и минимален шанс,желая ти го от сърце.
Неразбирам много от тези мъжки показатели и затова изобщо немога да взема отношение,но се надявам като се видите,да ти обясни на какво се базира това заключение.Късмет миличка от мен.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Почвам подред да отговарям,ходихме в КИРМ при Доц.Конова на мъжо направиха разширена спермограма и се установи че има 10% подвижност и 7%морфология.След тези резулата ни казаха че ако пие Проксид може би ще има промяна но в Олимед не са пускали нова и няма как да знаем,друго което ни притеснява че от дадения материал не оцелява почти нищо поне така казаха в КИРМ,а тук в Олимед казаха че всичко е наред(цитирам Малко е слаба но няма как да не стане)е уви не стана,за Азооспермия не са казали но явно сега Док.Козовски ще каже.

При подобна картина със сигурност не сте за донор?!  8O  :x . Това е меко казано абсурдно! Мисля, че имате реални шансове дори без лечение, но не е зле да се обърнете към андролог, за да сте по-спокойни, че туко виж даже на мъжа ти му предложили да стане донор ;)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
 Тенеза ,дълго мислех дали да пиша ,но не мога да се стърпя. И при нас спермограмата е също толкова зле и д-р Козовски беше казал ,да си помислим за донор.Това изказване е доста крайно.Ако имате възможност се консултирайте с д-р Александров от АГ или с читав ембриолог, на 100% имате шанс за собствено биологично дете като при нас. Успех!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Tенеза, и аз ще те посъветвам да потърсих поне още едно мнение от специалист. Съпругът ми е с доста по-влошени показатели от "вашите". Знаехме, че може да се наложи да ползваме донор но още с първото ИКСИ (първо след влошената спермограма, при предишните опити резултатите бяха доста по-добри, но процедурите неуспешни) забременях.
Пожелавам ви успех.
Пак съм аз да :DЛиско да поздравиш бебоците от мен :)говорихме с Александров и той е на мнение че с донорско ще има резултат НО нали в Олимед сложихме 1 донорско и 2 наши даже имам замръзани общо 6 3(наши)3(донорски)ох пълна каша не знам на кой да вярвам и на кой не,да ви кажа чакам да почнат да ми се обаждат от Социалните за детенце това сега е най-важното за нас.Казах и на Козовски колкото мога ще го отложа нека малко си починем с мъжо от процедури и тестове,след това ще видим какво и кога на Вас пожелавам само бебоци че нямам търпение да ставам леля на много  :bori_005: :bori_007:
Тенеза, хвърлиме в замисъл. Нашите показатели са по-зле от вашите. Ние ходим в Майчин дом при д-р Атанасова и след първия неуспешен опит се притеснявах,докато чакаме нова заповед дали нещата няма да се влошат още, но д-р Юдова ме успокои и каза "все ще изолираме няколко сперматозоида", за това си мисля, че не бива да се отчайваш. Щом за нас казват,че имаме шансове е разбирасе казаха,че трябва малко и да поотслабне, но как ще стане незнам, мисля,че трябва и при вас да стане. Успех ти желая мила.
Гюлчи всеки случей е различен ние вече сме за 3 опит нека видим какво ще покаже новата спермограма и тогава ще решим но,при общо 6 спермограми резул. няма подобрение оставяме на Док да каже кое е по добре.Дали донорско или не дете ще имаме не сме се отказали и няма да го направим.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Тенеза, наистина става все по-абсурдно?! Как така ще имате 7% морфология било то и при малък брой и малко подвижни и ще сте за донор, имам познати с над 5 процедури с доста по-лоши резултати и продължават с надежда и вяра в успеха за биологично тяхно дете. Що за човек ще поеме тежестта на това решение да "лиши" някой от шанса за биологично свое дете при все ти възможности. Категорично отказвам да приема предложението на Професора за професионално и морално! :x

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Тенеза, наистина става все по-абсурдно?! Как така ще имате 7% морфология било то и при малък брой и малко подвижни и ще сте за донор, имам познати с над 5 процедури с доста по-лоши резултати и продължават с надежда и вяра в успеха за биологично тяхно дете. Що за човек ще поеме тежестта на това решение да "лиши" някой от шанса за биологично свое дете при все ти възможности. Категорично отказвам да приема предложението на Професора за професионално и морално! :x
само, че това не е професора , а сина му, който вече не работи в АГ Варна.
*
Тенеза, то и аз вече не издържам и ще ти кажа - моя мъж е 4% по Крюгер, имаме един опит при Владимиров и имахме 6 ембриона, достигнали стадии бластоцист! Представи си колко са били издръжливи. И доктора никога не е говорил за донор. В момента сме сменили клиниката по наши си причини, и когато моят съпруг попита д-р Савова от клиниката на Щерев, дали при този опит да не ползваме донор, тя категорично му заяви -"Ако още веднъж чуя да ми говориш за донорство, ще се откажа да се занимавам с вас като двойка! Можете да си имате ваше дете, а тръгнали да търсят донор!" Така, че и при двама добри специалисти сме били,  в две различни клиника и никой не ни предлага донор. Изводът си остава за теб.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Тенеза, наистина става все по-абсурдно?! Как така ще имате 7% морфология било то и при малък брой и малко подвижни и ще сте за донор, имам познати с над 5 процедури с доста по-лоши резултати и продължават с надежда и вяра в успеха за биологично тяхно дете. Що за човек ще поеме тежестта на това решение да "лиши" някой от шанса за биологично свое дете при все ти възможности. Категорично отказвам да приема предложението на Професора за професионално и морално! :x
само, че това не е професора , а сина му, който вече не работи в АГ Варна.
Може аз да греша, не ги познавам лично.
Цитат
Док.Козовски
тази част от поста на потребителката ме подведе. Съжалявам за грешката.
Апропо, да разбирам ли че форумното ти присъствие е само да следи за следения и данни за фамилия Козовски?
« Последна редакция: Юли 11, 2010, 22:59:09 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Тенеза, нашата морфология беше 5% по Крюгер и д-р Владимиров изобщо не ни е споменавал за донор, винаги, когато сме говорили ни е успокоявал, че има и пациенти с доста по-лоши резултати и са успявали, затова му се доверихме и вече 2 год.се радваме на нашата дългоочаквана мечта.
Пжелавам ти и на теб една такава малка мечта.
Момичетам сега влизам днеска бях на бач ужасен ден(като за 1 след дълга почивка),почвам пак да се отчитам говорих с Александров той е на мнение да се позлват 50%50 заради опитите които имам все пак 2 рия имаше поне за малко желания ефект но за кратко така че ще го решим двамина как и какво ще е.Все пак нали пак давахме материал та това е най новото за сега от мен
Zdraveite i ot men,

na men mi predstoi transfer v sledvashtite dni v klinikata na kozovski - shte vi pisha kak e minalo. zasega sym gore dolu dovolna, mislja 4e otgovorih dobre na nazna4enata mi stimulacia i v ponedelnik beshe punkciata pri koiato izvadiha 12 qicekletki. 2 ot tjah sa bili neuzreli, drugi 2 sa bili oplodeni ot pove4e ot 1 spermatozoid, taka 4e v4era imahme 8 normalno oplodeni. Uspeh na vsi4ki :)

Пиши на кирилица! (бел.от мод.)
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 10:57:55 am от Lisko »
*
Reni,успех ти желая!Мисля ,че 8 ембриончета  е супер ,сега остава само да решиш колко да трансферират, да се захванат здраво и превърнат в хубави бебоци :D И на мен ми предстой процедура при Козовски,в началото имах някой съмнения относно това дали е моят лекар и най правилният избор ,но след няколко разговора с него вече съм спокойна и му имам пълно доверие.Прочетох доста хубави отзиви за него като лекар из различните форуми ,а от контактите ми с него смятам ,че е  разкошен и като личност-естествен и земен .Успех на всички!
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Момочета, пожелавам на всички, които са започнали или ще започват прозедура много, много късмет,силна вяра и огромно доверие на д-р Козовски.Това е най-страхотния доктор, когото съм срещала. През декември 2008г. ми направи лапароскопия за премахване на тръбите и когато след 2 месеца бях се възстановила и бях готова за инвитрото, разбрах , че доц. Маркова ше бъде заместена от него. Бях супер щастлива и спокойна, защото му имах и му имам пълно доверие. И така май месец започнахме и докато се усетя бях вече бременна. Още от самото начало знаех , че ще родя при него - както и стана - на 15януари 2010 се  родиха мойте две красиви, дългоочаквани СЛЪНЧИЦА.Бременността ми следеше д-р Давидков, който също е супер специалист. Имайте вяра в този екип. Успех на всички. :oops: :oops: :oops: