0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #100 -: Юни 14, 2010, 15:12:25 pm »
Сега разбирам замисъла... жалко, много жалко.

[...] Посланието за съжаление, което разпращате обаче е разбираемо за единици...

Аз лично не можах да разбера, кое точно е посланието във филма... :?  Много теми бяха нахвърляни затова се колебая между следните идеи (помогнете ми да реша, коя е основната ;)):

...

Чан, послането което аз хващам е, че в непосредствена близост до България се върти щур бизнес с изключително ценен "материал", а у нас "той" е дефицитна стока. И след този бълвоч, донацията ще бъде още по-трудна и дефицитна, а това няма да предпази обществото ни от полубратя и полусестри, а ни лиши от деца, жадувани деца за нашите семейства.
Само че това разбира се не е наш проблем и това не бива да рефлектира върху нас, това не би трябвало да бъде позакано по толкова грозен, обиден и брутален начин, с толкова вулгарен и нецензурен език и послания. Изключително непрофесионално, грубо, без капчица съчуствие към изстрадалите. Гадория до шия...

Фона, мелодията, заглавието, епитетите, прилагателните, глаголите... ледена принцеса, това сте Вие госпойце Б.


п.п. Само ако бяхте ни помолили за помощ...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #101 -: Юни 14, 2010, 15:15:51 pm »
... и заснеха децата на наши момичета на ДРЗ за репортаж за донорските яйцеклетки в централните емисии новини без дори да упоменат, че са записвали на този ден ...

Да, изключително грозно, манипулативно, безотговорно и непрофесионално.
Само се чудя случайно ли им се е получил репортажа толкова недостоверен или нарочно...
Аз поне не мисля да си замълча и се надявам да получа отговор на писмото, което ще им изпратя.
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #102 -: Юни 14, 2010, 15:18:41 pm »
 И аз да изразя възмущението си от филма, авторите му и бтв като телевизия. И защо трябваше това да се излъчи точно в този ден, вместо да се отрази едно далеч по-качествено мероприятие като ДРЗ 2010?


Само се чудя случайно ли им се е получил репортажа толкова недостоверен или нарочно...

Дълбоко се съмнявам, че е чиста случайност...



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #103 -: Юни 14, 2010, 15:19:02 pm »
А по повод психоложката, както и повечето лекари в газоотленото от госпойца Б - мисля че са били употребени. Познавам жената - 100% съм сигурна че е употребена и че това са думи от контекста. За щастие имах късмета да участвам във филм и знам че заснетото е 2 часа, а се ползат 20 минути и то отрязъци които се ползват като доказателство и оправдание на първичната идея на "филмоправещия". Оставете Деси, тя е страхотен човек! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #104 -: Юни 14, 2010, 15:19:35 pm »
... и заснеха децата на наши момичета на ДРЗ за репортаж за донорските яйцеклетки в централните емисии новини без дори да упоменат, че са записвали на този ден ...

Да, изключително грозно, манипулативно, безотговорно и непрофесионално.
Само се чудя случайно ли им се е получил репортажа толкова недостоверен или нарочно...
Аз поне не мисля да си замълча и се надявам да получа отговор на писмото, което ще им изпратя.

Не съм им гледала емисията и не знам за какво иде реч.
Лис, успех!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #105 -: Юни 14, 2010, 15:20:46 pm »
аз също така смятам,но ми се иска да питам нещо какво толкова е казала психоложката?както и да пускам все там запецва,а тя помогна на моя много добра приятелка и за това се чудя?
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #106 -: Юни 14, 2010, 15:38:24 pm »
А по повод психоложката, както и повечето лекари в газоотленото от госпойца Б - мисля че са били употребени. Познавам жената - 100% съм сигурна че е употребена и че това са думи от контекста. За щастие имах късмета да участвам във филм и знам че заснетото е 2 часа, а се ползат 20 минути и то отрязъци които се ползват като доказателство и оправдание на първичната идея на "филмоправещия". Оставете Деси, тя е страхотен човек! :)

Евро, вероятно, щом психоложката работи в такава клиника, е добър професионалист, но от това което е останало от цялото интервю с нея останах с впечетление(и може би не само аз), че тя смята жените ИЯР за маниачки, които искат да имат деца на всяка цена... А с това определено не съм съгласна...
Изобщо думите мания, маниачки нямат място сред подобни проблеми...Неможе желанието да дариш живот да е мания....Аз поне смятам така....
Но иначе сте абсолютно прави - като се изреже това и онова от едно интервю, накрая добива друг смисъл....и точно с това е злоупотребила г-ца Б...,

Всъщност всички сме на едно мнение по въпроса за филма - пошло и грозно...
 
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 15:40:20 pm от Надеж »

Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #107 -: Юни 14, 2010, 15:40:25 pm »
кога е казала това????
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #108 -: Юни 14, 2010, 15:54:02 pm »
Надеж, само към тази "констатация" добави случая в Плевен и виж че ще се получи съвсем правдоподобна истина... :x
Момичето работи в клиниката от много години (по-голямата част от които в лабораторията в която се изследва и ЧХГ, смятам знаеш колко сълзи от радост и колко от скръб е видяла) и никой по-добре от нея не е наясно как и с какви усилия се постига бременност при нас "нормалните" желаещи бременност по метода ин витро. Медиите са ку*ви, не забравяй това.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #109 -: Юни 14, 2010, 16:20:09 pm »
... и заснеха децата на наши момичета на ДРЗ за репортаж за донорските яйцеклетки в централните емисии новини без дори да упоменат, че са записвали на този ден ...

Да, изключително грозно, манипулативно, безотговорно и непрофесионално.
Само се чудя случайно ли им се е получил репортажа толкова недостоверен или нарочно...
Аз поне не мисля да си замълча и се надявам да получа отговор на писмото, което ще им изпратя.
Лиско, браво! Смятам, че повече хора трябва да напишем писмо до BTV.
Лиско, ако имаш вече някакви техни координати - ( е-маил ) моля те да го публикуваш
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #110 -: Юни 14, 2010, 16:53:16 pm »
Надеж, само към тази "констатация" добави случая в Плевен и виж че ще се получи съвсем правдоподобна истина... :x
Момичето работи в клиниката от много години (по-голямата част от които в лабораторията в която се изследва и ЧХГ, смятам знаеш колко сълзи от радост и колко от скръб е видяла) и никой по-добре от нея не е наясно как и с какви усилия се постига бременност при нас "нормалните" желаещи бременност по метода ин витро. Медиите са ку*ви, не забравяй това.

Ооо, Евро, напълно съм съгласна с теб, само дето заради няколко на брой кукундрели(имам предвид точно случая в Плавен) слагат всички под общ знаменател...
 Да, медиите са точно това  - ку*ви ...

А на момичето успех ѝ желая, и дано имат повече положителни резултати в лабораторията и повече сбъднати мечти  :)

 Вече дори не ми се обсъжда тази тема, толкова е обидна  :(

*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #111 -: Юни 14, 2010, 17:20:57 pm »
Колкото повече се опитвам да смеля видяното в събота и неделя, толкова повече ми се натрапва дебело подчертания паралел между стилистиката на Миролюба Бенатова и стилистиката на Людмила Филипова.

"Стъклени съдби" щял да се филмира, дали именно Миролюба не си прави генерална репетиция с този тв-пасквил?



Пак припомням, с подходящо рязане и наново сглобяване, можете да изкарате и папата говорител на дявола. Убедена съм, че Деси не би употребила подобни квалификации по адрес на пациентки с реални диагнози, най-малкото нямаше да работи именно там.
М. Бенатова обаче има добре известен похват да слага думи в устата на "интервюираните" - кога повече, кога по-малко очевидно.


За мен е изненадващо защо и как бтв допускат толкова очевадно необективен материал под една от реномираните си шапки. 10 години ги гледам неотлъчно, но това ме отврати дотолкова, че съм на път да сменя канала. Постоянно.
Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #112 -: Юни 14, 2010, 17:28:28 pm »
Такива хора е имало, има и ще има. Жалкото е когато имат достъп до толкова широко поле за изява. И възможност да влияят на други.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #113 -: Юни 14, 2010, 17:29:04 pm »
Съгласна съм с всяка една ваша дума! :)
В началото на темата Сигнус спомена за отворено писмо до Бтв и исках да попитам, ще се изпраща ли такова?
Лиско, пожелавам ти много успех! :)
Евро, страхотни постове! :)

А по повод психоложката, както и повечето лекари в газоотленото от госпойца Б - мисля че са били употребени. Познавам жената - 100% съм сигурна че е употребена и че това са думи от контекста.

Вярвам, че е така... Но в такъв случай не би било зле, Деси Георгиева да изгледа филма и да прецени, дали и харесва получилото се... Защото впечатлението действително е, че макар и психоложка, тя е много далече от проблема за който говори...
Освен това частта, която цитирах в предишния си пост ("... 'Защо да чакам, като мога да си го купя веднага' - Това им е начин на живот. Те не само за детето са така"...) действително е изрязана от всякакъв контекст. Вмъкната е самостоятелно между изказвания на д-р Емин за отделните желания на пациентите и за правото на всяка жена е да стане майка...

Отдавна не бях гледала по евтина жълта журналистика - филм без ясната представа какво точно иска да покаже освен жалкия опит за сензация, който според мен беше неуспешен. много жалко, че БТВ като национална медия и една от най-гледаните телевизии излъчиха нещо което не знам как да нарека, то не е филм, то не е публицистика, не е разследване, не знам, много слаб опит на г-жа Бенатова да се прави на журналистка.
:good_post:
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 17:38:19 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #114 -: Юни 14, 2010, 17:35:18 pm »
Кокиченце, знам, че е така и не трябва да сме мазохисти, но бога ми, това заслужава да се изгледа, да се запомни всяка една дума и тази дама да бъде порицана и гонена до дупка за извинение, защото това не е поглед на жена, която иска да бъде майка, а поглед на чудовище :(
Не мога да приема, че нещо подобно би излязло от една жена, която иска да има деца. А може би дамата не иска и никога не е искала...
Акцентът върху Л.Ф., мазното й, напудрено лице, лудостта в погледа й... Боже, това ме потресе, защото целия филм е изграден на лудостта на тази жена... Лошото е, че е заразно :?
Ако има писмо към бтв и аз ще се подпиша с две ръце. Това е унизително и пошло. Не желая да бъда сравнявана с една луда 62 годишна жена :(

П.С. Смятам, че и лекарите, участвали във филма биха протестирали, за това, че са били употребени.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #115 -: Юни 14, 2010, 17:42:00 pm »
Мисля, че това беше лоша реклама за лекарите участвали въъв филма и те едва ли са очаквали точно това да излезе от този материал. Психоложката направо я размазаха с тези две изречения, които изкараха от контекста и ги вкараха в устата й да ги казва категорично.
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #116 -: Юни 14, 2010, 17:42:47 pm »
а моето скромно мнение е ,че освен че е изкарано от подтекста и това на докторите и това на каца Георгиева ,че има резон в това,че не трябва да позволяваме да ни ползват в чужбина в случая в Гърция като животни.Тези момичета искат да дарят,добре дошли са и в нашите български клиники и според мен едно по подробно обяснение от страна на лекарите, който работят в такива клиники би било само от полза ,точно за да не ставаме пушечно месо на злонамерени хора.
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #117 -: Юни 14, 2010, 17:43:10 pm »
Аз едва изгледах двете части на филма.На моменти и не гледах само слушах, а исках да го спра толкова пъти.

Неосведоменост, търсене на евтина сензация, налагане на мнение, това е за мен филма.Едно внушение, че ние жените(защото се набляга само и единствено на жените) сме луди кокошки, който искат дете на всяка цена и всяка една от нас е фрашкана с пари до козирката и се чуди за каква глупост да ги даде.

Надявам се Зачатие да изпрати писмо до БТВ и ако го направи съм сигурна, че повечето момичета пишещи в този форум ще се подпишат под него.Аз бих.

Колкото до репортажа след ДРЗ-то не съм го гледала.Видях, че БТВ интервюират доста хора там, но не съм и вярвала така да изопачат нещата и Лиско браво на теб.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #118 -: Юни 14, 2010, 17:44:34 pm »
А има ли някъде репортажа от ДРЗ?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #119 -: Юни 14, 2010, 17:45:12 pm »
а моето скромно мнение е ,че освен че е изкарано от подтекста и това на докторите и това на каца Георгиева ,че има резон в това,че не трябва да позволяваме да ни ползват в чужбина в случая в Гърция като животни.Тези момичета искат да дарят,добре дошли са и в нашите български клиники и според мен едно по подробно обяснение от страна на лекарите, който работят в такива клиники би било само от полза ,точно за да не ставаме пушечно месо на злонамерени хора.
много точно казано.Тези доктори са помогнали на не едно или две момичета да станат майки,тази жена е помогнала на много жени да се борят с проблемът.