0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #60 -: Юни 11, 2010, 23:24:35 pm »
От филма ми стана ясно, че аз не е трябвало да се "възпроизвеждам", защото за съжаление имам определени заболявания в гените си. Също ми стана ясно, че разноячните близнаци "са си съвсем отделни хора".... Лисе, твоите синове всъщност един човек ли са или....   8O  Това много не ми стана ясно  :lol:


Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #61 -: Юни 11, 2010, 23:57:44 pm »
От филма ми стана ясно, че аз не е трябвало да се "възпроизвеждам", защото за съжаление имам определени заболявания в гените си. Също ми стана ясно, че разноячните близнаци "са си съвсем отделни хора".... Лисе, твоите синове всъщност един човек ли са или....   8O  Това много не ми стана ясно  :lol:


СмяяяяяяяяхПростее момичето,какво да правим?Обаче е разследващ репортаж!!!!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #62 -: Юни 12, 2010, 01:07:43 am »
За сетен път се убедих,че не харесвам Бенатова.Не изгледах цялото и гостуване в Денят е прекрасен, ще опитам да гледам репортажите в събота и неделя.Някак не могат да открият правилния подход и тон за представяне на тези проблеми нашите репортери.
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #63 -: Юни 12, 2010, 22:51:27 pm »
Сигурно видяхте днешната разработка на три страници в в-к 24 часа, от ЛФ. Там се споменава и филмът на М.Бенатова.
Кой беше казал в темата за 62-годишната родилка, че както вървят нещата, очаква всеки момент ЛФ да се изкаже "компетентно" - стискам му ръката!

Статията е пълна с идиотски формулировки и съждения.
Благодаря ти, Бени!







Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #64 -: Юни 12, 2010, 23:11:47 pm »
мисля, че намерих статията в нета  :?

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=510655
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #65 -: Юни 12, 2010, 23:46:03 pm »
Да, точно това е.

Несъмнено има въпроси от етично естество и също по законодателството, които са важни, но на мен статията ми се видя тенденциозна.
Поне гледам, че "стандартното ин-витро" вече е нещо като добрата стара практика, на която в тази нова действителност на безразборни клонинги се гледа с носталгия. :lol:
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #66 -: Юни 13, 2010, 00:13:58 am »
Толкова много глупости има написани в тази статия, не ми е ясно изобщо как е публикувана в "24 часа".
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #67 -: Юни 13, 2010, 00:23:54 am »
Госпожице Бенатова,
Пиша тук ,защото съм сигурна,че ще отворите и прочетете тук.
Изумена съм от непрофесинализма и грубата инсинуация на факти,който са несъизмерими.Разбирам,че сте прочела един единствен роман и сте гледала куп сериали в стил боза,но мислех,че все пак професията Ви задължава да сте по-информирана и запозната с проблема.Казват,че това е разследваща журналистика!Не,госпожице,не е!Това е един много слаб сценарий за латино сериал,плагиатстван при това от друг!
Дори и дадените примери са плоски и тъпи:Нищо общо няма донорската програма с продажба на деца,Доктора-авиатор не си е намерил точното място във филма...сметките по разходите за процедура и печалби...това поне можехте да проучите с едно кликване на ценоразписа на някоя клиника.
Надявам се да не се налага да си поръчвате ембрион или да осиновявате поръчково....Каталозите са само в болния Ви мозък.Ако само можехте да си представите каква мъка е в душите на тези жени...
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #68 -: Юни 13, 2010, 11:40:40 am »
И аз го гледах това... (не знам как да го нарека) Отначало с интерес, но после... Чувствам се бясна, обидена, омърсена... Приех го ужасно лично, а то няма как да не е... Фактите бяха силно изопачени и представени така, че едва ли не сме направили най-ужасното престъпление на света...
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 12:33:18 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #69 -: Юни 13, 2010, 12:27:09 pm »
Тъжно, грозно, тенденциозно, непрофесионално...
Почувствах се зле, защото все едно видях дъщеря си, изложена на показ, беззащитна и бореща се за живота си...
Интересно колко плати другарката Филипова за този пр...
Пожелавам на Миролюба никога да не се налага да изпита мъката да се бориш за собствено дете... Тогава би разбрала много от нещата...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #70 -: Юни 13, 2010, 14:32:52 pm »
Жълта пумия, това е госпойце Б!

Вулгарно и обидно, мачкането на яйца, кадрите с клетите деца, това че имате трибуна не означава непременно че сте прави..., ако имате доблест и чуство за правота - да направим диспут. Нека се чуе и различното от вашето и на Людмила мнения.

Употребили сте лекарите в напъна си да направите филм, но от напъна се получило мощно газоотделяне, сигурна съм че се срамуват от това че са ви допуснали в "домовете" си. Доц. Конова ми беше симпатична на фона грубия ви словопоток.

Нещата които не са верни:
1. няма осиновяване на ембриони, просто няма такъв термин
2. една донорска програма не струва 10 хил. лв (поне не навсякъде)
3. това не е най-доходосния медицински "бизнес", къде забравихте трафика на органи, естетичната хирургия и т.н.
4. никой на никого не имплантира ембриони, те се доставят в матката от специалист и само Бог реша в кой ще вдъхне живот (това е за вярващите), за останалите - ще се имплантира този който има късмет.
... и още и още

Отвратителен език, отвратирелна статия, отвратителен филм..., лоши, много лоши хора.

Това че има корист, бизнес или зли гении, не означава че непременно всичко е позорно, низко и че всички са такива. Това е проблем който засяга Гърция, Щатите..., след като имате загрижеността за това, защо не ни помогнете с информираността на населението, превенция на стерилитета при подрастващите, коването на закони и наредби. Можете толкова много, имате този ресурс, да ни помогнете, но не би. По-комерсиално е жълтото, но знаете ли - то е и по-миризливо!

С голям трепет ще чакам да се регистрирате при нас и с доблест да се почерпите с плодовете на вашия и Людмила труд!


п.п. с труда си направихте:
- още трудна мисията на нашите лекари по повод донацията
- срама и чуството за вина още по-силни на двойките взели и дали гамети
- като цяло обвивате в мистерия нещо което ние разголваме със сетни сили
... мерси гойспойце Б., хаирлия да е! :x
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 14:35:27 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #71 -: Юни 13, 2010, 15:16:21 pm »
Ауууу, колко лоши хора сме!
Какви неща сме извършили, дайте да влизаме в затвора и да се приключва!

Действате малко като в поговорката г-це Бенатова "Видяла жабата, че подковават коня и тя си вдигнала крака"
Яхнахте темата, без да си направите труда да застанете отсреща!

Много ми е интересно, вашите колеги сблъскали се с проблема, как реагираха на филма ви!
Щото ако бяхте една от нас, щяхте да отидете до небето и оратно за да станете майка!
Или най-макото щяхте да смените тона!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #72 -: Юни 13, 2010, 19:52:37 pm »
Гледах предавнето и ми се доплака. Реве ми се, защото този репортаж ще успее да убеди хора,които са далече от  лекуването на стерилитета. Изкара всички жени,които имат нужда от донор, че са алчни,богати,незаинтересовани и навсяка цена желаещи да получат дете. Болно ми стана за мен. А тази жена,която седи и обяснявя как било нередно да се даряват яйцеклетки и как й е тъжно за децата й дето са станали от тия яйчцеклетки ми и как всички да я жалим, че била бедна затова ги дала....Отвратително предаване и всички тези яйчица и пиленца,дето се мачкаха за фон.
Наистина трябва да има ред в донорството,но това беше отвратително предаване, направено от грам неподготвен човек.
Филма и статията са обнадеждаващи, "да си създадеш дете по каталог"-звучи като всичко да става лесно и от един път-даваш много пари и ти забождат някъде (който е правилрепортажа не е много наясно точно къде) едно изтъргувано осиновено ембриоче.
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 19:59:58 pm от Доре »
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #74 -: Юни 13, 2010, 22:01:10 pm »
на мен ми се повръщало след тази помия :?
тази се оказа по-тъпа и от Филиповата :? и успя да отвори кутията на Пандора :(
Според мен баба Митка от село Тръново много добре е разбрала посланието от филма на тази идиотка(това живота ще го докаже рано или късно)....и успя от раз да измива мозъците на цял народ с невероятна помия и манипулиране на народа чрез медиите :?
За съжеление скоро нема да има осъден журналист, но на тази и пожелавам интерпретативен живот, в който да и се демонстрира на живо къде е истината, така както тя си позволява да си играе интерпретативно, мислейки ,че е "велик раследващ журналист" :x
Унизена се чувствам от една инстинска кокошка, която не е създала нищо ценно през живота си :? Книгите и кариера не пленят ни жената ни мъжа на старини....
Ако го е направила за пари, защото този тип журналистика се прави с пари или с много пари -евала, но подрозирам , че тази го е направила от глупост и от жалкото гонене на тъпата и кариера :x
ей, дано правиш кариера с която да се огреете на старини!
съжелявам за зловещият пост, но защо аз да нямам право поне в интернет да репликирам , а тя да има право да направи филм в който по един зловещ начин  демонстрира на целият народ колко сме грешни ние, че се борим за ЖИВОТ и сърце под нашето сърце и колко са читави те :?
и ето и материял за следващата ти помия- донорски мъжки материял.
Сигурно ще ни показва петлите следващият път :lol:


« Последна редакция: Юни 13, 2010, 22:07:22 pm от Ваня:) »
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #75 -: Юни 13, 2010, 22:10:48 pm »
Отвратена съм, направо нямам думи  :x
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #76 -: Юни 13, 2010, 22:35:57 pm »
Сега разбирам замисъла... жалко, много жалко.
Да беше попитала  бе госпойце Б щяхме да ви помогнем, щяхте да направите по-сполучлив продукт на напъните си.

Принципно втория филм е по-добър от първия Ви, защото словата са други му, не Ваши. Посланието за съжаление, което разпращате обаче е разбираемо за единици, да принципно сте права (сериозно), но за повечето инвитро процедурите се затвърждават като франкенщайново дело, като на игра на Господ, като нещо задоволяващо пошли страсти..., не ни помага това, изобщо.

Не всички нуждаещи се от яйцеклетка са 62 годишни или гъгани с мангизи..., а тези които правят дарението, го правят доброволно, осведомено и съвсем осъзнато. Не съдете друг за да ни убеждавате в правотата си, която е субективна. Дали ще даде яйцеклетките си или ще кукне по магистралата, за да си купи цици- щом си решила девойката да го направи, ще го направи. Това е проблем във възпитанието и морала в семейството, на лекарите които поощряват това, както и на органите които са отговорни. За това че има пробив в системата обаче (както се случи с бабата-майка) - няма виновен, щом няма регулатор, значи всичко е ок. Но питам Ви пак госпойце, защо ние семействата с репродуктивни проблеми трябва да плащаме този "данък", защо благодарение на Вас отново ще се свиваме в черупките си (?), наистина защо го направихте? Ужасно грозна постъпка...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #77 -: Юни 13, 2010, 22:42:37 pm »
Всичко написано до момента отговаря и на моите чувства.
Оня ден малко прибързано се изказах по въпроса и съжалявам защото сбърках в преценката си.
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #78 -: Юни 13, 2010, 23:52:05 pm »
Гледах и двата филма. Действително създават погрешно впечатление у хора, незапознати с материята. Както вече казах, репортерката няма реална представа какво представлява диагнозата ИЯР. Може би не е зле да се опитаме да я образоваме в тази насока.
Но най-много се възмутих на жените, които даряват яйцеклетки и се оплакват, че ги третирали като животни. Няма ли други начини за поминък?  :x :x :x

*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #79 -: Юни 14, 2010, 07:37:47 am »
Не гледах филмите, но гледах в Денят е прекрасен, където госпожицата обясняваше, че се борим, за да задоволим "егоистичното си право да имаш дете". Все си мислех, че това е свещено право да бъдеш майка и на никой не пожелавам да разбира за каква странна форма на егоизъм става въпрос - при която жертваш свободното си време, ежедневните си хобита, кариерата си, здравето си и пр.
И едно трябва да стане ясно, след 63 год. родилка, да, трябва да има коректив и морал, но основната тежест за тях е в нашите лекари, първо, и второ, в регулаторния орган. Ние сме само пациенти.
По слънчевата страна на улицата