0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #20 -: Юни 10, 2010, 18:32:56 pm »
Ще има репортаж в бтв-новините в 19.00 часа.

Те го повтарят във всяка емисия от сутринта. Целия филм ще го дават в БТВ Репортерите.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #21 -: Юни 10, 2010, 20:43:11 pm »
Възмутена съм от този репортаж!!!Нелепо е да се твърди,че говорим за "мания" в желанието да имаме дете!Нима мечтата да дадеш живот и да се грижиш за него е мания ...?????...Това е абсурдно , това е нелепо и обидно!!!
Нямам думи да изкажа възмущението си за съжаление ...
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #22 -: Юни 10, 2010, 20:55:22 pm »
От много време имам особено отношение към БТВ, но това от Миролюба не го очкавах!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #23 -: Юни 10, 2010, 23:51:21 pm »
За съжаление много е жалко, че в България има хора, които печелят не само слава и известност, а и парични средства за сметка на мъката, дългата и трудна борба на двойките с репродуктивни проблеми. И в същото време убеждават всички хора как те са изключително загрижени за тези двойки и проблемите им, без да си имат и понятие от законовите разпоредби в страната.
Предлагам открито да изкажем мненията си в сайта на БТВ-надявам се някой от БТВ да ги прочете и да предприеме това, което е необходимо, пък било то и спиране на филмите на Миролюба Бенатова в събота (точно в деня на Репродуктивното здраве) и в неделя в БТВ репортерите.
http://www.btv.bg//video/1312879473-Detsa_po_katalog.html
В дясно: "Коментари", "Добави коментар"
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #24 -: Юни 10, 2010, 23:56:14 pm »
Изтрито от модератор

Изтрих координатите на Миролюба Бенатова, тъй като смятам да некоректно публикуването на личните и координати. И то от потребител с 1 единствена публикация в сайта. Моля ви не се излагайте
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 08:55:16 am от Fussii »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #25 -: Юни 11, 2010, 00:20:56 am »
не зная за вас, но при мен всяка реклама на филма ме кара да потрепервам, толкова гадно ме кара да се чувствам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #26 -: Юни 11, 2010, 00:30:25 am »
Нямах възможност да гледам този репортаж, но от написаното тук ми стана ясно какво се е получило отново. Аз също нямам добри впечатления от репортажите на Миролюба Бенатова. Според мен не се информира достатъчно, а като повечето журналисти търси под вола теле. Преди време се бях подразнила от неин филм и написах един e-mail до бтв, но за съжаление не получих никакъв отговор. Дано това отворено писмо има нужния ефект.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #27 -: Юни 11, 2010, 00:44:19 am »
Аз съм на малко противоположно мнение от повечето писали:)
Гледах сутринта интервюто с нея и малко се ядосах в началото, но ми направи впечетление начина по който тя завърши. подчерта поне 2 пъти, че в никакъв случай не е против инвитро процедурите при семейства за които това е единствения шанс да имат дете . Еми, ние сме такива семейства. Ние, смятам не правим процедура защото искаме да си поръчаме русо дете със червени очи. Може би пък наистина е тревожно и има за какво да се замислим ако всеки месец една жена ходи в съседни до нас страни за да дарява (продава) яйцеклетките си. Колко много жени тук се нуждаят от тях. Може би са филми, може би е жълто украсено, но не мисля, че филмът е направен за да навреди на постигнатото досега. А и вярвам, че хората могат да разграничат това за което тя говори във филма от семействата с репродуктивни проблеми. Е...изключения винаги има:)
Възможно е разбира се това, че гледах малко с едно око да е изкривило усещането ми, но ще гледам интервюто отново "на спокойствие" защото съм убедена, че има причина реакцията ви да е такава.
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 00:47:43 am от Lisko »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #28 -: Юни 11, 2010, 06:23:02 am »
Лисе и аз мисля като теб!
Но не бива с оглед и претенциите ти да си добър в работа която вършиш
да си непрофесионален.
Тона не ми хареса на мен, и някои кадри също.
Не бива да развяват така тези крехки душици, нали съм права!
Като на панаир, ми то се мъчи и се бори за живот,
не може да се защити, да каже не искам да ме показвате!
Ще стане майка г-жа Бенатова и ще си смени ценностната система.

И изобщо едни строят мостове песъчинка по песъчинка
и в един миг мине придошлата река с кал и тиня и го отнесе!
Но нека видим филма.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #29 -: Юни 11, 2010, 06:48:55 am »
Гледах сутринта интервюто с нея и малко се ядосах в началото, но ми направи впечетление начина по който тя завърши. подчерта поне 2 пъти, че в никакъв случай не е против инвитро процедурите при семейства за които това е единствения шанс да имат дете .

Лисе, не е против двойките, които правят инвитро със собствен материал. Само дето има много от нас, на които им се налага да правят процедури с донорски такъв - и тя удря жестоко точно по тези хора, и най-вече по жените с ИЯР, които се нуждаят от донорство на яйцеклетки. И без това донорките са кът, след този филм... незнам, наистина незнам....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #30 -: Юни 11, 2010, 07:36:49 am »
Ралита, аз не мисля, че ще станат по-малко донорките,
Етичност, контрол и прозрачност са необходими и ако това е целта на филма, добре!

Но не може да се говори и изобщо да се прави филм за хора като нас
без да си запознат, без да вникнеш вътре в проблема!
Според мен трябваше да има и другата страна, жена която се нуждае.
И тогава може би щяха да говорят, по-иначе!

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #31 -: Юни 11, 2010, 07:42:35 am »
не зная за вас, но при мен всяка реклама на филма ме кара да потрепервам, толкова гадно ме кара да се чувствам

От както тече анонса за филма, се чувствам по същият начин.
Нека нистина изгледаме филма и да напишем опровержение, сигурна съм че ще бъдем доста възмутени. Това което гледах в обедните новини, ме вбеси достатъчно, още преди да изгледам 2-те части. Просто останах със зяпнало чене, гледах и не вярвах на ушите си.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #32 -: Юни 11, 2010, 08:52:27 am »
Гледах сутринта интервюто с нея и малко се ядосах в началото, но ми направи впечетление начина по който тя завърши. подчерта поне 2 пъти, че в никакъв случай не е против инвитро процедурите при семейства за които това е единствения шанс да имат дете .

Лисе, не е против двойките, които правят инвитро със собствен материал. Само дето има много от нас, на които им се налага да правят процедури с донорски такъв - и тя удря жестоко точно по тези хора, и най-вече по жените с ИЯР, които се нуждаят от донорство на яйцеклетки. И без това донорките са кът, след този филм... незнам, наистина незнам....

Рали, не се тревожи предварително и не се тормози - дай да видим филма.
Предварително единственото, което чух в анонса е че в бг клиниките контрола е по-строг и изследванията са коректни, затова здравословен риск за бг реципиентите на практика няма.
В очакване ....
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #33 -: Юни 11, 2010, 09:32:43 am »
Е днес в "Денят е прекрасен" отново ще се рекрламира филма на М.Бенатова, просто ... :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #34 -: Юни 11, 2010, 10:32:58 am »
      Не отричаме че в предаването  има и рационални моменти., за контрола, за комерсионалността. Но  журналистката изрази мнение че е против ин витро с чужд генетичен маятериал. И тук се прокрадна мнение че е по- понормално  в този случай осиновяване.
    Ами ако копнеем да изживеем  тайнството на бремеността,  усвешането че носим  нов живот под сърцето си ! ... Толкова ли е неразбираемо това за нея ?
    Как би се чувствала тя на наше място. 
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #35 -: Юни 11, 2010, 10:33:50 am »
Лансира идеята, че донорството на яйцеклетки е търговия с деца. Такъв й е анонса на филма, съвсем дословно.

Говори за номера на ембрионите като за ЕГН (?!), за яйцеклетките от една донорка като за братя и сестри.

Инвитрото със собствен генетичен материал според нея е ОК, останалото е, извращение, според нея. Цитирам дословно.

Съжалявам, но не намирам нищо добронамерено у нея!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #36 -: Юни 11, 2010, 10:37:30 am »
Ембрионите още не са деца, пък и какъв й е на нея проблема ако родителите искат детето им поне малко да прилича на тях?

[/url]
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #37 -: Юни 11, 2010, 10:51:31 am »
не зная за вас, но при мен всяка реклама на филма ме кара да потрепервам, толкова гадно ме кара да се чувствам
Аз също се чувствам ужасно и не мога да разбера защо постоянно трябва да излъчват кадри с бебетата на 62-годишната жена.
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #38 -: Юни 11, 2010, 10:59:30 am »
И аз съм възмутена! Телевизиите съвсем се обърнаха на панаири, а журналистите на търсачи на слава. Начинът, по който го правят е грозен - развяват байряка и произнасят присъди по проблеми, които не познават. "Блестящата" Миролюба да се беше информирала малко по-добре преди да говори глупости. Те явно БТВ гледаха филма на Мира Добрева и веднага хоп и те филмче, засягащо стерилитет, морални въпроси. Интересна непозната материя, гледат го хората! Да не останат назад горките БТВ! Чувствата на хората нямат значение, важни са само интригата, славата, и най- вече парите. А Миролюба си е добър ученик на системата, в която работи.

Ама, то какво очакваме ние от национални телевизии, които дават турски сериали в прайм тайма и правят риалитита от сорта на Биг Брадър! Отдавна са ни показали, че светът на медиите не е човешки. Напоследък се запознавам с все повече интелигентни хора, които вече не гледат телевизия. Мен вече нищо не може да ме учуди.


*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #39 -: Юни 11, 2010, 11:24:38 am »
да видим наистина първо филма.
но и на мен от рекламата му ми остава неприятно усещане...
от анонсите, кадрите и изказванията на М. Бенатова ми се вижда много хаотично поднесена цялата информация, някак се размива границата м/у важните моменти и втълпяването - дори да не е умишлемно, че арт е нещо лошо, лайфстайл, увредени деца...
в изказванията си сложи всички клиники по стерилитет под един знаменател, сравнявайки ги с търгаши на високо ниво. двойки, които се "лекуват" при псевдо специалисти, трудно ще потърсят помощ на подходящото място, след подобно внушение.