0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #140 -: Юни 14, 2010, 22:45:06 pm »
Аз съм майка на деца, родени от донорски яйцеклетки. Всеки ден благодаря на Бога за това, че ме благослови с щастието да имам тези малки чудеса в дома си и само аз си знам какво ми е коствало, за да ги имам. Чувствам се изключително омерзена от нелепите внушения на М. Бенатова и на „писателката” Людмила Филипова. Да определят сбъднатата ми мечта да нося живот в себе си и да виждам как растат децата ми като „егоистично преследване на бременност” (???) е скудоумно, жалко, грозно и жестоко...
И понеже историята ми, довела на финала до раждането на прекрасни деца, е дълга и сложна, бих споделила с „компетентните” авторки някои от нещата, довели до необходимостта от ползването на чужд генетичен материал:
Преди още да съм навършила 30 г. стана ясно, че имам тумор /слава богу, доброкачествен, който по-късно бе отстранен и отдавна забравих за него/, но за беда той бе разбъркал по такъв начин репродуктивните ми функции, че яйчниците ми бяха спряли да функционират. Нима тогава трябваше да вдигна ръце и да се откажа завинаги от мечтата си за дете? Бях млада, здрава и с нагласата, че искам и мога да бъда майка... Само че някой „горе” беше решил, че не ми е дадено да отделя здрава яйцеклетка. Минах през какви ли не специалисти и никой не ми даде надежда, че чудото при мен може да се случи. След няколко години лутане подадох документи за осиновяване, но след като бях вписана в списъка за кандидат-осиновители, повече от 2 години никой от социалните служби не ме потърси... Е, пак питам, трябваше ли да се предам и да сложа кръст на мечтата си да отгледам дете?
В един момент, когато вече почти се бях отчаяла, намерих лекар, който ми помогна да забременея и да родя.
Децата ми нямат „десетки разнояйчни близнаци”, както внушава М.Б. /знам това!/, нито са „произведени” от меркантилен лекар с цел огромна печалба... Нито пък, раждайки преди да навърша 35 г., съм догонвала „последните си неосъществени амбиции” или пък съм  произвела болногледачи – „утрешни сираци”, които да обгрижват престарялата си майка /!!!/... 
Дадох живот на две малки чудеса, които са ми по-скъпи от всичко на света!!! Те носят генетичния материал на мъжа ми, но повярвайте ми, въпросът с гените е последното, което има значение в цялата тази история. Значение има бебешкият смях, първите думи и първите стъпки... и невероятното щастие да дадеш любовта си на децата, които си родил. Останалото са само журналистически сензации, за които скоро никой няма да си спомня...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #141 -: Юни 14, 2010, 23:06:44 pm »
Sofia,  :hug2:!
Шапка ти свалям че успя да простиш! От сърце ви желая на всички безмерно щастие и тонове здраве! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #142 -: Юни 14, 2010, 23:22:37 pm »
Sofia,

 :youwoman:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #143 -: Юни 14, 2010, 23:33:16 pm »

Аз все си мисля, че хората, които са "около" репортажите, въобще не са разбрали, какво се е получило. Те не познават проблемите и не могат да оценят ефекта, който постигнаха, ако някой не им го обясни търпеливо.


Опитах, повярвай ми опитах. И сега много ме е яд, и ми е болно, и ми е гузно, и ме е срам даже. Защото аз насочих тази журналистка към Лиса (дано ми прости). И се опитах да и обясня какво става в момента.

Пете, ти спри да си навираш глупости в главицата за да не види Николета майка си набита от лисица:) Няма за какво да ти прощавам. Дадох интервюто с мисълта, че ще бъде полезно на някого, дори неможах да скрия сълзите си в края и едва довърших изречението си. Да ме ползват за фон на подобна гадост подсещаща, че в 19.30 предстои филма на вековете е леко казано неетично. Да не споменавам майка ми как гледаше и се чудеше защо съм участвала в такъв репортаж? Предполагам ми е повярвала, че нямам нищо общо:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #144 -: Юни 14, 2010, 23:35:59 pm »
Лисе, ако не вярва, ние ще я убедим, че нямаш нищо общо :wink:
Не, просто това с репортажа си е за търсене на права и гонене до последно на извинение, публично, за уронване на престиж :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #145 -: Юни 15, 2010, 00:25:44 am »
Леко оф топик по темата за писма до БТВ с право на отговор.
Тази сутрин случайно съм пуснал БТВ в 7.20 някъде и показват Анка (водещата на сутрешния им блок) в който тя почва да чете (с изключително грозен тон) право на отговор на фирма оплюта в новините (объркали са името на фирмата когато са подготвяли новините и са оплюли съвсем друга фирма) в 19.00 часа и в новините в сутрешния им блок - най гледаните предавания. А правото на отговор е в 7.26 сутринта - когато само малоумници кат мен са будни и случайно гледат.

Предполагам отговора който може да очаквате на писмата ще се излъчи в нощния им блок, или в най негледаното време, като бъде представен по унизителен начин - представяйки ви като невръстенички които искат да чуят името си по телевизията.

Ето и предаването: http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/videos/video/1849879371-Pregled_na_pechata_na_14_yuni_2010_g.html
Превийте до 12:24

Поздрави
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #146 -: Юни 15, 2010, 07:35:39 am »
ТОВА искам да кажа и аз... Слава богу, че и някой друг го каза, само че по ясен начин  :lol: Само още 2 неща:
- право на отговор точно не ни се полага, защото Зачатие не е изрично споменато, та ще плеснат "Ние вас не ви закачаме - вие сами се набутвате - ахааааааа маниачки за деца"
- ако изчетат писмото в негледаемо време, може и да е по-добре, защото може и в централната емисия да го представят по отвратителен начин и да се подиграят още по-гадно

ПС
Все пак аз имам 1 опит инсе с донорски материал ... искам да е ясно, че чудесно разбирам как се чувстват всички.
В очакване ....
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #147 -: Юни 15, 2010, 08:54:01 am »
..........объркали са името на фирмата когато са подготвяли новините и са оплюли съвсем друга фирма...............

Ето и предаването: http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/videos/video/1849879371-Pregled_na_pechata_na_14_yuni_2010_g.html
Превийте до 12:24

Поздрави

...и какво заключи госпожица Анка- "почувствали се засегнати". Какво значи почувствали??? Тук не става въпрос за чувства, това не е любовно обяснение. Изобщо за какво говорим....


*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #148 -: Юни 15, 2010, 09:17:38 am »
"Новините такива, каквито са".
Не е обяснение в любов, а пародия на журналистика. Много други мисли ми напират в главата, но ще ви ги спестя .

За мен най-разумният отговор на тази помия би трябвало да е един блестящ, позитивен, докосващ и аргументиран филм по темата, с който без да им падаме на нивото на интелект да им покажем колко са смешни и заблудени в напъните си за изява на всяка цена и че подцениха аудиторията си повече отколкото са си мислели.
« Последна редакция: Юни 15, 2010, 09:19:28 am от cygnus »
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #149 -: Юни 15, 2010, 09:19:17 am »
За какво да говорим Джиджи, аз съм се отказала да гледам сутрешния блок на БТВ точно защото въпросната госпожа е много не осведомена, и много не подготвена по почти всички теми разисквани в студиото.Направо бяс ме хваща като я чуя какви глупости ръси в ефир.
Колкото до репортажа и използването на Лиско с бебетата като фон, много се ядосах.Ядосах се и защото на ДРЗ-то, БТВ взеха интервюта с доста хора и снимаха и така се надявах да има репортаж  и да се чуе за какво е това ДРЗ, но не би.Много разочарована останах.

*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #150 -: Юни 15, 2010, 09:40:00 am »
"Новините такива, каквито са".
Не е обяснение в любов, а пародия на журналистика. Много други мисли ми напират в главата, но ще ви ги спестя .

За мен най-разумният отговор на тази помия би трябвало да е един блестящ, позитивен, докосващ и аргументиран филм по темата, с който без да им падаме на нивото на интелект да им покажем колко са смешни и заблудени в напъните си за изява на всяка цена и че подцениха аудиторията си повече отколкото са си мислели.
:good_post: :cool:
Подкрепям с две ръца идеята, стига да има кой да го направи филма! Това наистина е най-добрия отговор! Дони, браво!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #151 -: Юни 15, 2010, 10:30:55 am »
Идеята за филм е добра и на мен ми се върти отдавна в главата. Трябват ни хора като Sofia, успели с донорска яйцеклетка, които не се притесняват да застанат пред камера и да разкажат за борбата си, за препятствията през които са минали, за емоциите страховете, за всичко... и накрая да покажем сбъднатата им мечта - децата, да се види, че те са нормални, сладки, красиви деца, чакани дълго, обичани и осмислили живота на своите родители.

За това кой да направи филма - не се сещам за по-подходящ човек от Боряна Гидикова.
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #152 -: Юни 15, 2010, 10:49:43 am »
Идеята за филм е добра и на мен ми се върти отдавна в главата. Трябват ни хора като Sofia, успели с донорска яйцеклетка, които не се притесняват да застанат пред камера и да разкажат за борбата си, за препятствията през които са минали, за емоциите страховете, за всичко... и накрая да покажем сбъднатата им мечта - децата, да се види, че те са нормални, сладки, красиви деца, чакани дълго, обичани и осмислили живота на своите родители.

За това кой да направи филма - не се сещам за по-подходящ човек от Боряна Гидикова.

И аз :) Тя наистина би го направила прекрасно! От предишния филм "Ин витро" не съм гледала по-добре направен материал в медиите до сега по-нашата тема. Дано дано дано да се съгласи.
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #153 -: Юни 15, 2010, 10:54:54 am »
Мислех си, че покрай младите, цинични и несъобразяващи се с никого журналисти (нормално е да са такива), има разни програмни редактори и други разумни хора, които могат да разберат, ако се поговори с тях сериозно.... Но май сте прави (не знам как на тези години продължавам да съм такава наивница :oops:). Точно разните "разумни" хора са изхвърлили половината заснет на ДРЗ материал и останалото са използвали да обслужат собствените си интереси... А аз на тях съм седнала да се надявам :(

За мен най-разумният отговор на тази помия би трябвало да е един блестящ, позитивен, докосващ и аргументиран филм по темата, с който без да им падаме на нивото на интелект да им покажем колко са смешни и заблудени в напъните си за изява на всяка цена и че подцениха аудиторията си повече отколкото са си мислели.

Ето това, ако е възможно, ще е най-доброто, което може да се случи. :) На мен ми се искаше поне един позитивен репортаж, но още по-добре е филм. Някой да даде възможност на Sofia, да разкаже това, което е написла тук. Това ще докосне хората.
И ако този някой е Боряна Гидикова... Мечта!  :D

Sofia:bighug:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #154 -: Юни 15, 2010, 10:58:33 am »
Вижте, материалът на Мира Бенатова е слабичък от журналистическа гледна точка и то си личи. Претендира, че разкрива "търговия с хора", че инфертилните двойки едва ли не си избират деца по каталог, но нищо подобно не доказва (поне в откъса от филма, който пуснаха). В сайта на БТВ гледам, че рейтингът на това предаване е много нисък, тоест  -31 точки. Безпомощно предаване - опит да изкара сензация, ама най-накрая не разбрах къде е сензацията. Къде и как да се подпиша против тази глупост?
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #155 -: Юни 15, 2010, 11:05:52 am »
Припомнях си предишните материали. Ани Салич беше чудесна. Материалите й са направени много човешки. Има все пак хора в това БТВ  :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #156 -: Юни 15, 2010, 11:12:59 am »
Като цяло филма е една разкисната боза, анонса му обаче предвещаваше друго.
М.Бенатова ако беше журналист/репортер и Човек на място, щеше да направи филм "Донорството такова, каквото е" , а не "Деца по каталог".


Започнах да мисля, че това е целенасочено, което последно време наднича от ефира на БТВ. Ето снощи пак, акцентираха на 63 годишна индийка родилка, ако не се лъжа. Каквото и да си пишем тука, има явно някаква кампания против донорските програми или нещо още по гадно, за което дори не мога и да си помисля. И какво по лесно да се из манипулира общественото мнение. Така като си приемат поредната законова глупост, хората няма да реагират адекватно, защото вече са видели и чули безхаберните бълвочи на М.Бенатова, която в случая е и употребена, но не го разбира защото е емоционално осакатена душа.

През септември отново ще стартира благотворителната инициатива на БТВ "Великолепната шесторка" не се анонсира, кой ще се подпомага, но явно има и хора които мислят и работят там от сърце и душа. Точно един такъв е Ани Салич.
« Последна редакция: Юни 15, 2010, 11:15:57 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #157 -: Юни 15, 2010, 11:37:21 am »
Всъщност, все едно кога ще се извинят за репортажа от 12.06.
з не търся на всяка цена известност и да ме показват по телевизията 'щото си нямам друга работа. Искам да им стане ясно (все на един може ми ще му трепне), че немогат просто така да си ме ползват в каквито репортажи решат. утре може да ме покажат в репортаж за кражба на деца. Че доста съм крала според видеото.
Каквото зависи от мен ще го направя, останалото е въпрос на човечност.

И аз съм за Б. Гидикова. Прекрасен журналист.
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #158 -: Юни 15, 2010, 12:10:04 pm »

Каквото зависи от мен ще го направя, останалото е въпрос на човечност.


 :youwoman:


На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #159 -: Юни 15, 2010, 12:23:58 pm »
Идеята за филм е добра и на мен ми се върти отдавна в главата. Трябват ни хора като Sofia, успели с донорска яйцеклетка, които не се притесняват да застанат пред камера и да разкажат за борбата си, за препятствията през които са минали, за емоциите страховете, за всичко... и накрая да покажем сбъднатата им мечта - децата, да се види, че те са нормални, сладки, красиви деца, чакани дълго, обичани и осмислили живота на своите родители.

За това кой да направи филма - не се сещам за по-подходящ човек от Боряна Гидикова.

И аз :) Тя наистина би го направила прекрасно! От предишния филм "Ин витро" не съм гледала по-добре направен материал в медиите до сега по-нашата тема. Дано дано дано да се съгласи.
Подкрепям тази идее и дано Б.Гидикова да се съгласи и да успее да направи един инстински филм спрямо този проблем, а не пристрастен и видимо поръчков като М.Б
Както в журналистиката така и в медицината съществуват субективноста в големи проценти , но не е редно да се манипулират нещата според кой как ти плаща или за какво....
Всяка ТЕЗА си върви с АРГУМЕНТИ , но важно е ДЕМОНСТРАЦИЯ!
Аз така и не разбрах кой седи зад тази демонстрация от филма на М.Б., че децата от арт процедури, били те IVF,ICSI или донорски програми са едва ли не по-различни и едва ли не всички ние и докторите сме виновни и си играем нещо непозволено :?
Защо този филм е пуснат в деня на репродуктивното здраве в Пловдив?...
Какво се цели с този гаден филм?!?!? :x някой от вас забелязал ли е фона на гадното дишане на първата част на филма? :x
Ако целта на този филм бил да се узакони донорството-платено и в БГ.така както би трябвало да е, ОК, но защо толкоз кал се хвърли по всичко звързано с репродуктивното здраве и арт процедурите както и по децата родени по този начин? :( Кой поръчил това нещо?!?! :?
Нима сега по-добре ли е? Колко родители ще смеят да казват истината когато детето им е родено чрез арт процедура? Благодарение на 2 кокошки-М.Бенатова и Филипова децата ни имат всички шансове да им лепне етикета "стъклени съдби" :(
Много е жалко това , но се случи...и ни върна поне с 10г назад :x
ПП: дори и докторите в филма на М.Б са използвани :x

« Последна редакция: Юни 15, 2010, 12:27:12 pm от Ваня:) »