0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #120 -: Юни 14, 2010, 17:47:42 pm »
Още с анонса знаех, че нямам сили да гледам този филм.
Чета коментарите ви и ми е ужасно тъжно. Стерилитетът е навсякъде около нас, стига да има човек очи и сърце да го разпознае и вместо да се поощряват хората да опитват и да осъществяват мечтата си, да има повече желани деца...
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #121 -: Юни 14, 2010, 17:54:25 pm »
А има ли някъде репортажа от ДРЗ?

ето
http://www.btv.bg/videos/novini/video/1763090406-Donorstvoto_na_yaytsekletki.html

нагло и много непрофесионално :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #122 -: Юни 14, 2010, 17:57:04 pm »
А има ли някъде репортажа от ДРЗ?

ето
http://www.btv.bg/videos/novini/video/1763090406-Donorstvoto_na_yaytsekletki.html

нагло и много непрофесионално :(

Цветенце, мерси. Аз успях същото да открия и съм изненадана как дават Лиско и Ники с децата и говорят простотии :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #123 -: Юни 14, 2010, 17:58:55 pm »
ето това...........без коментар
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #124 -: Юни 14, 2010, 18:04:30 pm »
Аз чак сега го изгледах и ми стана доста неприятно. Още по-голям страх ме хвана, че някой от роднините ми може да го е гледал, именно заради лесното насаждане на неистини в ума на незапознати хора.

Изобщо не мога да разбера какъв й е проблема на Миролюба Бенатова. Интересно някой прави ли психотест на онея, които раждат по 20 и ги изоставят. Те са ОК. А дали са помислили за опцията, че все пак, ако единият от двойката не може да има деца, другият партньор има все пак право да има наследник. Това е личен избор.

ПП Изобщо не ми хареса, че се цитират номерата на донорите и че се показват папките на клиниката в Плевен в близък план.  

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #125 -: Юни 14, 2010, 18:09:09 pm »
Наистина ли само тези кадри са репортажа от ДРЗ?
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #126 -: Юни 14, 2010, 18:09:18 pm »
Абе хора,започвам да се чудя дали не е подхваната някаква кампания против донорството,сурогатството и сваляне на възрастовата граница?????

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #127 -: Юни 14, 2010, 18:24:10 pm »
Пеше, аз на сайта на бтв друго не открих :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #128 -: Юни 14, 2010, 18:26:14 pm »
Наистина ли само тези кадри са репортажа от ДРЗ?
Наистина Пеше, защо си мислиш, че бях бясна слизайки на вечерята  :twisted:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #129 -: Юни 14, 2010, 18:32:11 pm »
Лично мнение - в това последното има правен проблем - определено...
Да се пишат гневни писма на БТВ освен че е безмислено, според мен е и безполезно, но от моя гледна точка има всички основания да се сезира етичната медийна комисия. При желание  - кажете, ще напиша жалбата с уговорката, че днес ми отиде компютъра с почти всичко на него ...
В очакване ....
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #130 -: Юни 14, 2010, 18:45:33 pm »
Да се пишат гневни писма на БТВ освен че е безмислено, според мен е и безполезно, ...

Може би на първо време да се опита с любезно писмо...
Наистина е доста нагло, че са украсили матриала в новините си с кадри от ДРЗ, без да спазят най-елементарни професионални правила. Показва пълно незачитане на Сдружението и на хората, които са снимали.
Но все пак, може би едно писмо с мнението на Сдружението или лично на момичетата, може да доведе до диалог с БТВ и те да осъзнаят грешката си. Би било чудесно, ако положат усилия да я поправят. Може да не са осъзнавали, какво правят и като им се обясни културно.... знам ли.... хората понякога грешат и поправят грешките си...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #131 -: Юни 14, 2010, 18:54:43 pm »
А по повод психоложката, както и повечето лекари в газоотленото от госпойца Б - мисля че са били употребени. Познавам жената - 100% съм сигурна че е употребена и че това са думи от контекста. За щастие имах късмета да участвам във филм и знам че заснетото е 2 часа, а се ползат 20 минути и то отрязъци които се ползват като доказателство и оправдание на първичната идея на "филмоправещия". Оставете Деси, тя е страхотен човек! :)

Така е!  :D
Винаги се е опитвала да помага на пациентките и в моите очи помощта й винаги е била от цялото й голямо сърце  :D

А за филма - .... наистина жалко, много жалко  :x
Причини много болка на много изстрадали хора. Но тези хора са силни и ще продължат да се борят със стерилитета. Жалко е, че ще трябва паралелно с това да се борят и с неграмотността на част от обществото. :(

Аз съм горда, че съм една от вас  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #132 -: Юни 14, 2010, 18:58:01 pm »
Основната ми тясна специализация като юрист  :oops: е т.нар. медийно право, което означава свобода на изразяване, свобода на информация, достъп до информация и пр. Затова си мълча за филма на БТВ, защото не мисля че мога да го гледам с непредубедени очи. От правна гледна точка мисля, че филма е безупречен - имам предвид, че трудно може да се претендира за нарушаване на нечии права, вкл и скритата камера. Гледах филма под лупа поне по 3 пъти всяка серия ... С много резерви,бих говорила за опит за уронване на честта и достойнството, но е много много сложно...
Но
репортажа в новините е друга бира, ама много друга бира...

Аз лично на гневни писма не вЕрвам. Какво да направят - да върнат времето назад... как да се поправят ... да кажат че няма да заснемат повече малки деца и бебета за да използват като фон за репортажи, които са примерно за ограничаване на раждаемостта???


П.С
но ако съм на прокуратурата с чисто сърце мога да се самосезирам и да скъсам от проверки клиниката в Плевен,поне за 2 изказвания  :wink:

Забравих ... виж статията на 24 часа е ... умишлено безобразие
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 19:04:36 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #133 -: Юни 14, 2010, 19:45:41 pm »
Фуси, те не могат да си поправят миналите материали, но ако поискат, могат да направят някой друг материал, който да отазява другите гледни точки и да пооправят негативния ефект. Например могат да си направят труда да разкажат, кои са тези красиви дечица, с които си украсиха новините и къде са ги снимали. :D

Аз все си мисля, че хората, които са "около" репортажите, въобще не са разбрали, какво се е получило. Те не познават проблемите и не могат да оценят ефекта, който постигнаха, ако някой не им го обясни търпеливо.
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 19:57:02 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #134 -: Юни 14, 2010, 19:56:05 pm »
А по основната тема, това го пиша цял ден и накрая все пак ще го постна :?


Госпожицата се е опитала да направи нещо скандално, но аз лично не се притеснявам, защото такива материали са "еднодневки".

За съжаление, не са просто еднодневки, а са основните (понякога единствени) източници на информация за хората по теми, които са непознати за тях. Тези репортажи създават общественото мнение, те изграждат и променят нагласите на хората по даден проблем. :(
Каквито и усилия да полагаме ние, те достигат до малцина. А само един репортаж, по една толкова гледана телевизия, е достатъчен да обезмисли години последователна работа на лекари и пациенти. Да очерни лекарите, да накара пациентите да се чувстват заклеймени...

Много е жалко, че толкова средства и телевизионно време са похарчени, за да се сервира на зителите този бъркоч - объркани понятия, гарнирани с грозен визуален материал. Представям си каква следа ще остане в паметта на зрителите. Едва ли някой от тях е разбрал, за какво въобще става дума. В цялата каша те са срещнали едно-две познати понятия - "инвитро", "донорство на яйцеклетки" и са ги свързали с грозните илюстрации, които са им дадени за фон. Толкова. И после се чудим, от къде идват коментарите в стил "Биг брадър". Защо хората, които са далече от проблема, правят такива неграмотни, груби и просташки изказвания. Ами ето защо. Защото на журналистите, призвани да са мисъл и съвест на обществото, често им липсва мисъл и съвест.

Бих й простила на Миролюба Бенатова грешките, дори това, че не се е постарала да изучи проблема в дълбочина, дори това, че пренебрегва фактите. Всичко бих й простила, ако усещах, че се опитва да открие проблем и да даде решение за него (с такова впечатление бях останала от анонсите). Но не, няма ясен проблем и няма решение. Има търсене на провокация. Скандал на всяка цена. Скандалът се произвежда и се продава лесно. Защо да се затрудняваме взаимно с мислене. Защо да полагаме усилия, да ограмотяваме някого. Къде по-лесно е да го шокираме. И по-приятно. И по-доходно.

Ами... жалко за БТВ. Толкова реклама, толкова анонси....


На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #135 -: Юни 14, 2010, 20:32:44 pm »

Аз все си мисля, че хората, които са "около" репортажите, въобще не са разбрали, какво се е получило. Те не познават проблемите и не могат да оценят ефекта, който постигнаха, ако някой не им го обясни търпеливо.


Опитах, повярвай ми опитах. И сега много ме е яд, и ми е болно, и ми е гузно, и ме е срам даже. Защото аз насочих тази журналистка към Лиса (дано ми прости). И се опитах да и обясня какво става в момента. Но "великите" доктори (не искам да обиждам истинските лекари, но другите думички не са за писане) постигнаха това една дори и регионална журналистка, да е искрено изненадана, че на мероприятието има толкова млади хора. Защото за нея ин витро = възрастни да не кажа направо стари двойки.

Все още обмислям да напиша коментар под онзи репортаж.
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #136 -: Юни 14, 2010, 20:54:37 pm »
А само един репортаж, по една толкова гледана телевизия, е достатъчен да обезмисли години последователна работа на лекари и пациенти.

Не, това мисля че е абсурд! Не се подценявайте ...
В очакване ....
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #137 -: Юни 14, 2010, 20:59:50 pm »
Гледах репортажа и разбирам гнева на Лиско! Фуси е права, че тя не само трябва да пише писмо, а да си търси правата съвсем сериозно...

Според мене не става въпрос за грешка от страна на Бтв, след като ДРЗ изобщо не е споменат в репортажа. В крайна сметка екипът е знаел къде отива, какво снима, за какво хубаво мероприятие става дума... а материалът е за "донорство на яйцеклетки"... Ако беше обратното - отразено ДРЗ и междувременно на фона на определени кадри беше споменато и донорството, тогава бих приела че е грешка...

Относно филма - на мене ми стана интересно, как в предаването "Тази сутрин" се боравеше с конкретни цифри, които авторката на "разследващия материал" е взела от художествената литература (от книгата на Л.Ф.) и как и водещите повтарят тези цифри, налагайки ги едва ли не като факт. Да ви припомня:
М.Б.:"В крайна сметка наистина това, което тя [Л.Ф.] пише, че има 4 000 000 ембриона, които чакат да бъдат разпратени в различни точки по света, е истина... и че има свръх-производство на готови хора."
Водеща (с цялата си сериозност): "Всички тези 4 000 000 ембриона, част от тях, групи по групи са братя и сестри..."
 8O - Защо не се подготвиха тези хора от Бтв по-добре, не мога да си обясня... Сега, след последния материал който гледах, започвам да си мисля, че наистина става въпрос за тенденция...  

От правна гледна точка мисля, че филма е безупречен - имам предвид, че трудно може да се претендира за нарушаване на нечии права, вкл и скритата камера.
Жалко! Защото аз не намирам за нормално жени, които имат реални житейски проблеми, да бъдат сравнявани с пилета и бройлери (взети от филма Барака, който се базира изключително на визуални послания)... и да се създава внушението, че донорството е свръхпроизводство на готови хора без права, което обслужва предимно баби и богати "маниачки". Тенденциозно е да се говори за донорството по принцип, със смели обобщаващи твърдения, без да се покаже нито едно средностатистическо семейство с репродуктивен проблем... и без да не се спомене за размера на проблема у нас...  И не на последно място ми се струва неестествено, излишно и проява на изключително лош вкус да се показват бебетата на русенката толкова често...
Но вероятно е вярно, че репортажът е изряден от правна гледна точка... В крайна сметка вестници от рода на "Шок" и "Лична драма" също са факт... :wink: Въпросът е, че този репортаж беше излъчен в най-гледаното време,... което за мене поставя под съмнение качеството на телевизията...

Ами... жалко за БТВ. Толкова реклама, толкова анонси....

Да, филмът беше анонсиран във всеки рекламен блок...
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 21:04:19 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #138 -: Юни 14, 2010, 21:27:07 pm »
Фуси, аз не мисля че някой е тръгнал да съди МБ или БТВ, нито пък ние искаме нещо подобно. Недоволството ни ще е съсредоточено в друга посока, не да се съдим, в което няма смисъл. Говоря за филма, не за репортажа.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #139 -: Юни 14, 2010, 21:58:17 pm »
Относно филма - на мене ми стана интересно, как в предаването "Тази сутрин" се боравеше с конкретни цифри, които авторката на "разследващия материал" е взела от художествената литература (от книгата на Л.Ф.) и как и водещите повтарят тези цифри, налагайки ги едва ли не като факт. Да ви припомня:
М.Б.:"В крайна сметка наистина това, което тя [Л.Ф.] пише, че има 4 000 000 ембриона, които чакат да бъдат разпратени в различни точки по света, е истина... и че има свръх-производство на готови хора."
Водеща (с цялата си сериозност): "Всички тези 4 000 000 ембриона, част от тях, групи по групи са братя и сестри..."

Да, тези в сутрешния блок бяха уникално неадекватни, бяха сложени там само да мигат умно и да кимат. Виктор Николаев ме уби с въпросите си за разнояйчните близнаци.

За съжаление, и в "Денят е прекрсен" водещите не бяха много по-добре. Очаквах, че като съвсем наскоро са правили предаване за стерилитета, ще са по-подготвени. Боги се опита да каже, че все пак има хора, за които донорството е жизненоважно, но беше доста бързо заглушена от Миролюба и компания.

Защото аз не намирам за нормално жени, които имат реални житейски проблеми, да бъдат сравнявани с пилета и бройлери (взети от филма Барака, който се базира изключително на визуални послания)... и да се създава внушението, че донорството е свръхпроизводство на готови хора без права, което обслужва предимно баби и богати "маниачки". Тенденциозно е да се говори за донорството по принцип, със смели обобщаващи твърдения, без да се покаже нито едно средностатистическо семейство с репродуктивен проблем... и без да не се спомене за размера на проблема у нас...  
:good_post: :good_post: :good_post:

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!