0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Не зцнам дали гледате БТВ в момента, но аз съм леко шокирана.

Дават за клиника Якентро в Солун и за донорската им програма. И мъдрят колко етично е да се правели деца "по поръчка"....


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #1 -: Юни 10, 2010, 09:24:34 am »
Подготвяме отворено писмо до БТВ и Любомира Бенатова в тази връзка. Изключително неморално експлоатиране на темата на двойките със стерилитет е това! Филм в стил Людмила Филипова и рейтинг на гърба на реално човешко страдание! Гнусотия!
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 09:26:14 am от cygnus »
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #2 -: Юни 10, 2010, 09:31:26 am »
Филм в стил Людмила Филипова и рейтинг на гърба на реално човешко страдание!
Тя си каза Миролюба, че точно книгата на ЛФ я е вдъхновила.
Иначе от край време изпитвам антипатия към Якентро и Албена.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #3 -: Юни 10, 2010, 10:05:38 am »
Аз пък от край време изпитвам антипатия към Миролюба Бенатова.Липсва и тънкото и деликатно отношение и усещане към какъвто и да е проблем,търси сензация.
Не харесвам репортажите и , въпросите , които задава не са я ясни , не става ясно и какво точно иска да каже .Липсва твърда и аргументирана позиция по проблема.Често в репортажите и прозира противоречие.
Почуствах се страшно зле, предстои ми да взема решение за инвитро с донорска яйцеклетка и без това ни е трудно само на Миролюба скритата камера ми липсваше.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #4 -: Юни 10, 2010, 10:07:49 am »
Подготвяме отворено писмо до БТВ и Любомира Бенатова в тази връзка. Изключително неморално експлоатиране на темата на двойките със стерилитет е това! Филм в стил Людмила Филипова и рейтинг на гърба на реално човешко страдание! Гнусотия!

Много се радвам, че сте реагирали толкова бързо!

Ето въпросния разговор: http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/videos/video/1312879473-Detsa_po_katalog.html

ПП Аз лично бях възмутена до дъното на душата си как може да се експлоатира заради сензацията реална човешка драма БЕЗ елементарно познаване на въпроса, а както ще си проличи и от разговора им, ЕЛЕМЕНТАРНА здравна култура.

Мисля, че не прави чест на БТВ, на фона на всички стойностни предавания покрай Деня на репродуктивното здраве, да се пуска такова нещо.
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 10:11:31 am от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #5 -: Юни 10, 2010, 10:24:58 am »
Аз за съжаление хванах само последните 3 мин, но чух, че ще го излъчат в бТВ Репортерите точно в събота и неделя вечерта. Много лошо време за нас, не мога да повярвам, че бТВ правят това точно сега, след толкова хубавото предаване в "Денят е прекрасен".
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #6 -: Юни 10, 2010, 10:30:17 am »
Меко казано възмутена!Главата ми е бомба!

Към края на разговора г-жа Бенатова започна да обяснява нещо, "ама нали двойките  ":x
На фона на двете "запознати" водещи, водещия боравеше с термините и понятията много
по-разбиращо и понятно нему от Тях!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #7 -: Юни 10, 2010, 10:40:28 am »
"Проблемът не е в жените, които дават яйцеклетки, проблемът е в жените, които искат деца на всяка цена и лъскавите клиники, които им го осигуряват"!!! 8O 8O 8O

Това е по отношение на жените с изчерпан яйчников резерв, директен цитат от предаването?!?!!!!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #8 -: Юни 10, 2010, 11:44:29 am »
Мен ме шокира следното изказване :

"Задоволяването на манията на хората да имат деца"   8O що за изказване ? Тя изобщо според мен не знае за какво говори...

И най-вече какъв е този репортаж без минимално познание на проблема.Седнали са трима журналисти да обсъждат нещо, от което си нямат ни най-малка представа...ами поканете някой преживял....потърсете, информирайте се малко...

И една друга изцепка на Бенатова : Не било нормално жени с епилепсия да се възпроизвеждат...аз ли не съм добре и намирам това за шокиращо...не знам, но ми се вижда прекалено...и...неморално...такова болезнено изказване...

*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #9 -: Юни 10, 2010, 11:59:11 am »
Филма е краен, авторката много ... но поставя един много много важен въпрос.
Моля ви да не ми се карате и да не ме нападате ...
трябва много да се замислим върху това как се регистрират донорите и как ще гарантираме това да не се раждат произволен брой деца от един донор...
Засега Наредба 28 не дава вного гаранции за това. Да, написано е че трябва да се спре до постигането на 5 клинични бременности, но няма как това да бъде контролирано ...
В очакване ....
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #10 -: Юни 10, 2010, 11:59:44 am »
Господ гледа, момичета. Той си знае работата. Миролюба Бенатова е просто едно момиче, което се е сблъскало с твърде малко тежки моменти в живота си очевидно, една наивница с голямо самочувствие, толкоз. Иначе филмът (като изключим нейните коментари) представя някои проблеми, за които трябва да се говори.
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 12:01:18 pm от cdrandarova »


*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #11 -: Юни 10, 2010, 12:08:17 pm »
аааа сега видях края ... лоша работа.

Огромен проблем възниква всеки път, когато някой очаква от правото (закона) да даде морална оценка на нечие поведение ... Още по-голям проблем възниква когато някой опита да вкара в закон матрица на мислене...
Случая с 62 годишната родилка, който явно също е намесен във филма е илюстрация на това защо законът трябва да се намеси не защото не е морално, а защото не е рационално и опасно за здравето на децата и родилката.

Психиатрични оценки за реципиентите по донорски програми... това опасявам се, е "Гатака" - та, която така плаши Миролюба Бенатова, само че тя според мен не го разбира...
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 12:45:36 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #12 -: Юни 10, 2010, 15:31:02 pm »
   Токушо изгледах филма. Възмутена съм. Очаквам с нетърпение отвореното писмо !

Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #13 -: Юни 10, 2010, 16:38:34 pm »
По принцип акцентът падна на няколко проблема:

1. дете от донорска яйцеклетка и донорска сперма-редно ли е да се правят деца по поръчка, когато едно дете може да бъде осиновено предвид факта, че и в двата случаи хората няма да са запознати с генетичния материал на детето. (за мен лично в този случай и при този избор осиновяването е по-нормалният вариант. Не става въпрос за подпомагане на забременяването чрез донорска яйцеклетка или донорска сперма, а комбиниране на два донора)
2. до колко яйцеклетки може да дарява една жена и как става оплождането им-варианти за комбинация. Не е ли редно да има контрол за проследяване на коя яйцеклетка с чия сперма да бъде оплодена, за да не се получат много деца от едни и същи биологични бащи и майки.
3.клиниката в Гърция и проверката на здравословното състояние на донорите.

Не гледам често телевизия и не съм запозната с репортажите на Миролюба Бенатова, днес беше чиста случайност, че успях да хвана това предаване, но тя ми беше неприятна като студийно поведение, представяше нещата крайно и  и липсваше достатъчно компетентност за това, което говореше.Проблемите, които повдигна, независимо доколко професионално ги поднесе-за мен са реални проблеми.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #14 -: Юни 10, 2010, 16:46:28 pm »
Чувствам се лично засегната и без да съм гледала предаването ...виждам, че има линк , щом прикрлюча с работата ще го видя и него, но смятам, да понапиша едно писъмце на г-цата от БТВ и изобщо до медията ... как смятате, би ли имало полза и изобщо как намирате подобно решение от моя страна? Ще се радвам ако имам последователи  :wink:


*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #15 -: Юни 10, 2010, 16:50:10 pm »
Лично за мен говоренето по тези теми трябва да е от хора разбиращи материята и нейната сериозност.Миролюба Бенатова не ми направи добро впечатление с репортажите си когато стана случая с жената от Русе.Доста крайни мнения, некомпетентно държане и сравняване на донорството с продажбата на деца.тя нарича деца ембрионите, казва, че се изхвърлят в кошчето и т.н. а в същото време ние сме държава в която е законно да се направи аборт.
Довечера ще гледам филма, сега само четох част от интервюто с нея в сутрешния блок, че съм на работа.

*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #16 -: Юни 10, 2010, 17:25:22 pm »
Много ми загорча и на мен от предаването сутринта, и от кратките откъси от филма, и от водещите. Мисля си, трябва ли човек да е потопен в проблема, за да е обективен напълно.
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #17 -: Юни 10, 2010, 17:37:39 pm »
Цял ден не мога да се побера в кожата си, не зная кой допуска неподготвени хора, да се изказват по теми, по които са прочели само една книга, художествена книга.... Да се дават характеристики и определения на всички, които изстрадват мечтата си за детенце!!! Нито разбрах какъв е казусът, нито какъв е проблемът на госпожица журналистката, да се беше подготвила поне предварително, преди да се появи и да раздава компетентно мнение и присъди от ефира на национална телевизия!!!
Аз също очаквам отвореното писмо!
Целта винаги оправдава средствата:)!!!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #18 -: Юни 10, 2010, 17:49:30 pm »
Потресох се  8O
*
Re: Деца по каталог? (по БТВ в момента)
« Отговор #19 -: Юни 10, 2010, 18:17:11 pm »
Ще има репортаж в бтв-новините в 19.00 часа.