0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #960 -: Юли 14, 2010, 07:50:56 am »
Здравейте мами :)
 Някоя от вас да е страдала от бъбреци по време на бременността?
Мене нещо ме придърпват и двата днеска и то доста сериозно,та се притесних,че като цяло съм кекава от към бъбреци  :?
 Утре съм при ЖК та ще попитам и там де,ама ако и някой може да сподели нещо  :( :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #961 -: Юли 14, 2010, 09:18:07 am »
Мonkey,
аз се будих няколко вечери от болки в кръста и левия бъбрек, но ми се размина за сега. Пиках няколко пъти, пих повече вода и започнах много да си пазя кръста. Дори и да се потя кръста ми е винаги добре завит. Ако много те болят и уринатата ти помътнее задължително си пусни изследване, защото през бременността урологичните инфекции са често срещани.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #962 -: Юли 14, 2010, 09:50:24 am »
Добро утро :)

Цвети, радвам се, че са добре сладките ти бебоци!

Мънки, говори с Жасмин Вени. Тя имаше проблеми с бъбреците докато беше бременна и може да те посъветва.

Уф, и аз вече се замислям да купувам сутиен за кърмачки. Гледах някакви по 15 лева, но не знам дали не са твърде афиф. Какво мислите?

Краката са ми много подути и ме побъркват от болка. Мажа ги, държа ги на високо, ама минават много бавно - за 3-4 часа вечер. Иначе вече се будя по 3-4 пъти на нощ, понеже хем тоалетната ме зове, хем беба рита. Изобщо купонът е неспирен :)
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 09:53:05 am от Раши »


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #963 -: Юли 14, 2010, 10:04:56 am »
Една моя приятелка имаше много сериозна бъбречна криза по време на бременноста, наложи се и престой в болница, но това беше само временно решение. Най-много и помогна и се оправи с иглотерапия.
Разбира се всичко е много индивидуално, пожелавам ти да няма нищо обезпокоително, но все пак се посъветвай с лекар скоро.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #964 -: Юли 14, 2010, 10:10:42 am »
Мънки аз направих бъбречна криза и лежах в МД. Не знам каква е профилактиката - никога не съм имала проблем, а и винаги съм пиела 2-3 литра вода. Докато си бременна пий ниско минерализирана вода - Хисаря, Горна Баня, Торн Спринг. И ако ти понася яж диня с безалкохолна бира - гаранция, ако има песъчинка, ще излезе за няколко часа.
Но задължително иди на нефролог за ултразвук на бъбреците.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #965 -: Юли 14, 2010, 10:13:51 am »
Благодаря ви момичета :),аз вчера пуснах урина и сега като се заглеждам левкоцитите са ми завишени,та ясна работата,но звъннах на моята лекарка,каза ношпа 3x2 и утре като отида при нея вече ще видиме ако не е минало  :( :D,дано да ми мине че е мн гадничко :).Ноооо въпросът е да имаме здрави бебчета ,всико друго се издържа  :)

Жаси много благодаря,още днеска ще приложа рецептата ,и ще ида на нефролог  :balk_21:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #966 -: Юли 14, 2010, 10:15:59 am »
Добро утро, писах писах и ми се загуби поста. С две приказки-Рашинка пусни си една урина, да видиш за албумин-дано да няма, ама трябва да се отхвърли като се подуваш.
Бъбреците са слабо място на бременните, защото се натоварват двойно, особено при тези които са предразположени. При мен доктора ми каза да пия мин. вода  с по-високо Ph и аз пия отдавна само хисарска вода за тази цел. Иначе водата, диета и нош-па, ако не минава на лекар. Диетата включва обезсолено сирене, варени картофи без сол, могат да се ядат краставици,диня и т.н.т.
Дано съм полезна.
« Последна редакция: Юли 14, 2010, 10:18:03 am от shanoar »
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #967 -: Юли 14, 2010, 10:20:11 am »
Добро утро, писах писах и ми се загуби поста. С две приказки-Рашинка пусни си една урина, да видиш за албумин-дано да няма, ама трябва да се отхвърли като се подуваш.

Шани, пусках албумин - нямам проблем. Подувам се от жегите, от една стара травма на единия крак и от бременността. Май съм си предразположена към разширени вени и по принцип.


*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #968 -: Юли 14, 2010, 10:28:54 am »
Това е гадничко-тогава мацай се с кремчето по-често и гледай да почиваш. Ако си на работа защо не помолиш за болничен или малко отпуска. Между другото четох някъде за такива проблеми за изстудена във формички за лед запарка от лайка и мисля мента беше другото и си мажеш краката с ледчетата-било много релаксиращо и помагало, но лично не съм го пробвала.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #969 -: Юли 14, 2010, 10:41:18 am »
Добро утро,

Мonkey и мен на няколко пъти ме наболяваха бъбреците, но отмина. Майка страда от бъбреци. даже ме  е раждала с бъбречна криза  :(

Раши, говори с твоя док за подуването, лежах с една мама с близнаци и ги извадиха по спешност, защото яко се беше подула, накрая някаква инфекция направи, а уж изследванията бяха наред.

И аз ще видя петък или събота какво ще покаже урината и ПКК.

При мен по-скоро се надуват пръстите на ръцете сутрин. И пак ядохме в 6ч, като пия това нош-па на гладно и е ад.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #970 -: Юли 14, 2010, 11:04:31 am »
Привет момичета!
С килограмите все още съм на нула, но от началото на стимулацията съм отстлабнала към 3 кг. Сега си стоя точно на 60,80. Ама наистина не мърда тази цифра сутрин.
Искам да ви попитам колко често ходите на прегледи?
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #971 -: Юли 14, 2010, 11:09:21 am »
Аз ходя на 2 седмици,повече не мога да издържа,падат ми се единия път при ЖК ,другия път при моя д-р.Така се получава че при всеки ходя по веднъж на месец ;)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #972 -: Юли 14, 2010, 11:27:42 am »
Кремче аз ходя на преглед на 2 седмици.
Все още не съм се записала на ЖК и незнам дали има смисъл да го правя?! Вие какво ще кажете?
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #973 -: Юли 14, 2010, 12:10:37 pm »
Криска запиши се на ЖК, пък пак си ходи при твоя лекар според мен това е най-добрия вариант.  :D
Момичета да ви се оплача вчера ми се наложи да стоя на един неудобен стол над два часа, а аз по принцип си стоя в къщи, в болнични съм.Още снощи не ми беше много комфортно, но изпих си магнерота днес също , пих и едино нош-па, нямам болки само леки придърпвъния , но ме притеснява, че бебка предишните седмици я усещах да ме рита по-нагоре да кажем около пъпа, а сега ме рита от вчера много ниско долу направо ми разказва играта.Нормално ли е според вас за този период от бременността, притеснява ме от вче от това неудобно стоене да не е слязла много надолу или просто си е сменила позицията, моля кажете как е при вас!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #974 -: Юли 14, 2010, 13:04:59 pm »
krem2003 аз ходя на 14 дни, таак ми се пада моята док и с ФМ до сега.

kriska има сксъл, защото от ЖК се издават безплатно тални за някои изследвания, а и болничния от там се издава.  Аз до сега съм ходила 1 път в 11 седм, в петък е ходя да си взема изследванията за 2 триместър.

Tais може да се е обърнала бебка и за това. Аз моите ги чуствам понякога около срамната кост, понякога над пъпа. Те си се въртят. Но ако нещо те притесни, отиди да те видят на ехо.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #975 -: Юли 14, 2010, 13:11:22 pm »
Ники мерси за отговора и аз се надявам да е това, лежа си сега утре съм на лекар мисля да се срещна за първи път с лекаря при който искам да раждам и дано всичко е ОК.
На всички мацки лек ден и по-малко болежки! :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #976 -: Юли 14, 2010, 13:38:55 pm »
Уф, и аз вече се замислям да купувам сутиен за кърмачки. Гледах някакви по 15 лева, но не знам дали не са твърде афиф. Какво мислите?

Раши сутиените като удобство и функционалност пак е идивидуално за всяка жена,
и цената им не го предопределя!

При първата ми бременност, купих два спортен тип на Mamma Donna ЦЪК и този на Aljona ЦЪК.

Първия сложих точно един път и го подарих, едва дишах с него
не ми беше никак удобен, а втория ползвах и с второто бебе!
Но в интерес на истината сега съм с два памучни сутиена с мека чашка и банел,
които приятелка ми донесе купени за по 5 лв, които изобщо не са за кърмене!

  :hug2:Ники, дано майка ти е по-добре!
Спокойни дни до финала на всички в очакване!
Поне по две нови попълнения когато се оваканти място тук!
спам :oops: Карамелче ние ще се видим комай направо с количките  :wink:




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #977 -: Юли 14, 2010, 13:58:51 pm »
Благодаря ти Мише ;) Ще взема поне 2 различни сутиена и аз, да видим кой ще свърши работа.


*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #978 -: Юли 14, 2010, 14:09:32 pm »
Привет и от мен :bighug:!!!
Не съм писала отдавна, но редовно ви чета :wink:!
Относно килцата съм качила 2,5-3 кг. до сега, за мен е добре :lol:
А за бъбреците, до сега никога не съм имала оплакване, но ми се случи и ми изписаха неуренал и но шпа - 3 по 1! Наи странни ми се сториха болките - ниско долу :?, аз незнаех, че като си изхвърлят песъчинки боли там :oops:

Леки и усмихнати дни на всички и много  :crossfingers: на тези които чакат своата среща с бебоците :balk_21:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #979 -: Юли 14, 2010, 19:07:53 pm »
Привет на всички, или по-скоро Ахой от морето  :)
Аз бая качих още в началото...мисля обаче, че хапчетата, които пиех за ЩЖ помогнаха за този факт...отново. Казвам им на лекарите че качвам много кг от тях, те ми обясняват, че от такава малка доза "не би трябвало". Е да, ама аз пак спрях да ги пия и от месец не съм качила нищо! А иначе, до тук съм вече 10-12 кг + от началните ми кг.
Нещо не могада повярвам, че тези лекарства ми помагат, при условие, че се чувствам толкова зле от тях...
Както и да е.

Тук на морето имам страхотен проблем с краката. Не бях така, тук стана.
Още от през деня започват да се издуват и вечер вече съм с тухли четворки! Направо ми изкачат от каишките на сандалите...нещо страшно е.
Чудя се дали имам някакъв проблем, или е от жегата...Студената вода ми помага, което малко ме успокоява...но все пак - шубето е голям страх.  :lol:

За водата - аз винаги съм била супер жаба, та и сега така. Особено тук на морето, мисля че не слизам под 4 литра, общо течности.

Трябва да си ъпгрейтна снимките да видите как съм се изтумбила - ако не се лъжа, последно бях с обиколка 120 см на корема. :D