0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #760 -: Юли 06, 2010, 10:05:53 am »
Ехе, колко нови момичета-добре дошли, леки оставащи месеци и здрави бебоци на финала. Дидундри, изобщо не го мисли това СУЕ, то при нас почти нищо не е в норми, организма се подготвя за раждане.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #761 -: Юли 06, 2010, 10:13:14 am »
didundri  по принцип са ми казвали, че не се изсладева СУЕ на бременни, винаги е увеличен, ако другите ти показатели от ПКК са в норма не се притеснявай и при мен в начлото на бременноста ми беше увеличен, после с ПКК никога не са ми пускали утайка(СУЕ), при едно от изследванията даже исках да го добавят в лабораторията и лаборантката  ми каза, че при бременни не се изследва.
Поздрави на всички и лек ден!  :D
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #762 -: Юли 06, 2010, 10:24:54 am »
dianka, благодаря за инфото!
Но аз същност много не го мисля това за хематокрита! Просто така за информация искам да знам.

Добре дошли на новите момичета!
Кремчо, загуби се от хоризонта! Имаш да наваксваш  :wink:  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #763 -: Юли 06, 2010, 11:00:29 am »
Здравейте и от мен! Добре дошли на новите момичета!

didundri на мен ми го пускат СУЕ с ПКК, но също нямам случай откакто съм бременна да е било в норма. В нета четох, че при бременни е винаги завишен показателя.Така, че споко!

Хемоглобина ми последно беше 110, хематокрита и еритроцитите ми също бяха под нормата, но доктора каза за сега са добре, няма да ги пипаме.

Аз махнах верапамила от менюто си. Никаква разлика не усетих, явно организма ми привикна към гинипрала и т.н. Сега ме е яд, че не го махнах по-рано, а цели 2 седмици съм го пила вече ежедневно. Надявам се, всичко да е наред с мъничетата!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #764 -: Юли 06, 2010, 11:36:37 am »
barbaron0708 с Ферофолагама го качвам. Само дето го пия о 2 месеца почти, а то майс е пие на почивки. Днес и за това ще питам.


Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #765 -: Юли 06, 2010, 12:32:06 pm »
Добро утро :)

ГБГ, ми хайде пак честито мила! :) Много се радвам, че сте добре!

Скарлетка, ами ти докога ще се мотаеш тук из темата, ааа? :) Чакаме новини скоро и от теб :)

За секса, хм, май не зависи от пола. Аз съм с момиче и си имам розови сънища и така ;) Само, че заради пуст серклаж при нас секса е строго забранен.  :oops:

Утре ще видя и моето СУЕ и ПКК и ще ви пиша и аз какво са ми казали :)

Дидундри, крем, здравейте и добре дошли :)


Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #766 -: Юли 06, 2010, 13:59:13 pm »
Рашинка, няма отърваване от мен и туй то.  :lol: Живот и здраве като имаме новинка, ще ти пусна смс задължително!

Добре дошли на новите момичета! Да имат много леки бременности и здрави бебчовци на финала!

Гбг123, добре дошли у дома! Дай боже всекиму такова послушно и папкащо бебенце. :)
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #767 -: Юли 06, 2010, 14:09:51 pm »
Здравейте и от мен!  :D

Много се радвам отново да пиша в тази темичка :) Вчера бях на преглед и видяхме сърчицито   :heartbeat: :) Дано този път всичко е наред до самият финал, че съм леко притеснена!

Vickson, Rossy много е хубаво да ви видя тук и двечките :)

Лек ден на всички!
07.10.2009
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #768 -: Юли 06, 2010, 14:14:01 pm »
Пауърче, много се радвам мила :) Стискам ти палци!


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #769 -: Юли 06, 2010, 14:48:31 pm »
Пауърче,  :bighug: добре дошла!
Много се радвам че си тук и се надявам всичко до края да мине като по мед и масло!!
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #770 -: Юли 06, 2010, 16:36:58 pm »
Пауърче добре дошла много се радвам да те видя тук !
Честито и леки 9 м !
didundri на мен ми го пускат СУЕ, но също е високо и аз знам ,че при бременни е високо!
Не го мисли !


[/url]
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #771 -: Юли 06, 2010, 18:38:54 pm »
Благодаря,за топлото посрещане.Малко се шашнах защото ми казаха че ако е над 50 ще вляза в болницата,но сега като знам ,че по принцип е високо съм по спокойна.Само да не расте още,че не ми се лежи пак.Още веднъж благодаря,лека бременност на всички.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #772 -: Юли 06, 2010, 18:49:11 pm »
ох- момичета и аз съм притеснена... Моето СУЕ е 46 при граница до 20. Хематокритът, хемоглобинът и еритроцитите са малко под нормата, но всичко друго е нормално... направо не знам как ще изтрая до утре да питам лекаря какво да правя. Вярно че по-високо СУЕ е нормално ама пък толкова високо... Дано с бебка всичко да е наред. Някой бил ли е с толкова високо СУЕ?
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #773 -: Юли 06, 2010, 20:09:38 pm »
Мила момичета,днес много се уплаших и реших да пиша какво ми се случи-да ми дадете съвет:

Бях на преглед при Сигридов-както ме преглеждаше с видеозона ми стана адски лошо и припаднах-оказа се,че имам анемия.Утре ще ходя да ми правят изследвания в клиниката,за да видим каква терапия ще ми изпишат.Иначе близначетата ми са добре засега.Аз имам проблеми и със стомаха- не мога да ям добре и затова ще ходя в понеделник на гастроенетеролог/май от там е анемията/,а утре ще ми вливат и  5 грама Киовик в клиниката заради малко повишени НК клетки.Дано всичко е наред докрая с мен и с бебетата с Божията помощ!

Някой от вас имал ли е подобен проблем с храненето и анемия?Какви лекарства пихте?
Благодаря ви много за помощта!


Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #774 -: Юли 06, 2010, 21:24:09 pm »
Angy_baby , аз бях там в 17ч, да не сме се засякли, че преди мен имаше една мама  :D

Аз имам доста нисък хемоглобин и също една седмица имах силни болки, чревни и внимавах какво ям. Но не са ме изпращали на гастроенетеролог. Спряха след една седмица препечени филии, повече чай...и така.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #775 -: Юли 06, 2010, 22:11:17 pm »
Паурче,много ,ама много се радвам ,че отново пишеш в темата !Стискам палци всичко да е наред до края  :bighug:

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #776 -: Юли 07, 2010, 00:55:14 am »
Пауърче добре дошла мила! Радвам се , че и ти си тук ! пожелавам ти леко бременеене и всичко да е наред !  :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #777 -: Юли 07, 2010, 09:20:36 am »
Добро утро и лек ден ви желая! Някой случайно има ли идея д-р Тодорова дали е в отпуска. Трябваше да й звънна по телефона когато си направя контролните изследвания, но не мога да я намеря от известно време а от вчера и телефона й е изключен.
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #778 -: Юли 07, 2010, 09:45:04 am »
ох- момичета и аз съм притеснена... Моето СУЕ е 46 при граница до 20.
Виж сега, при бременните жени утайката попринцип е по-висока /или ускорена както я наричат лекарите/ от 20. А принципно тя  е индикатор за възпалителни процеси в организма. Може да е хрема, настинка, уро инфекция или нещо друго, което в момента не ти е както трябва и от това да се е покачила. Доктора ще открие причината, успокой се.

Бях на преглед при Сигридов-както ме преглеждаше с видеозона ми стана адски лошо и припаднах-оказа се,че имам анемия.
Някой от вас имал ли е подобен проблем с храненето и анемия?Какви лекарства пихте?
Анемията е често срещано явление при бременните. Не се дължи на само на килограмите, а и на неправилно хранене. Аз също съм пациентка на Сигридов и имам много приятелки негови пациентки също. Масово бременните са с анемия, защото не приемат правилната храна. Трябва да се яде: месо /телешко, агнешко, свинско/, дроб /патешки, пилешки, всински, телешки и т.н/, зелени салати, спанак, коприва, лапад и т.н., риба, сурови ядки, белтък от яйце, много плодове и зеленчуци. С напредването на бременноста този проблем се задълбочава, така че трябва да се следи и да се коригира навреме. Аз самата имах много силни болки в стомаха през първите няколко месеца, но ми каза доктора че си е от бременността, от няколко дни почнаха да отшумяват полека. Ако отстраниш проблема с гастроентеролога, ще започнеш да се храниш правилно. Пиши после какво ти е казал доктора. Успех
« Последна редакция: Юли 07, 2010, 09:46:49 am от Vickson »
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #779 -: Юли 07, 2010, 12:07:08 pm »
Трябва да се яде:... дроб /патешки, пилешки, всински, телешки и т.н/,
Това е абсолютно невярно. Дробът съдържа голямо количество вит. А, който не е препоръчителен при бременност. Ако се поровиш в нета, можеш да намериш доста сайтове с храни, които трябва да се избягват по време на бременност. Дробът присъства в този списък!
Утайката при бременни може да достигне трицифрена стойност, без това да е проблем. Именно затова не се изследва.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери