0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #900 -: Юли 12, 2010, 10:29:18 am »
nikolina-pikolina, този път не е от срамната кост и аз имам от време на време придърпване. Вчера бебчетата се завъртяха отново и двете ме ритаха ниско долу и явно по нерв или мускул усещах пробождащи болки от време на време ту в дясната, ту в лявата част на влагалището, а като ритнеха към ябълките ми имах чувството, че с иглички ме бодват - ритничетата стават по-силни вече.

megan8 наближава щастливото събитие, спокойно всичко ще бъде наред! Няма ли да влезеш по-рано в болница? Мисля, че писа, че ще си със секцио?

poli_4ka случва се понякога да са кротки бебчетата. Аз като ги усещам съм спокойна и когато се кротнат по-дълго и се притесня лягам по гръб, отпускам се и в повечето случаи те започват да се движат, да ме побутват или риткат.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #901 -: Юли 12, 2010, 11:33:57 am »
Добро утро, момичета!

Ай, Скарлет наистина я няма никаква! Дано има хубава новинка ;)

Лъки, явно е от ритниците на бебчовците. То какви ли не усещания и болки имаме ей ;) Аз в петък като че ли имах контракции, та почнах да гълтам и Но Шпа с Магнезия. Явно от принудителната седяща поза или знам ли. Докторката каза, че можело конецът на серклажа да дразни и да прави контракции, хм.

Поличка, хубаво е че вече ги усещаш. Иначе наистина не е задължително да е всеки ден. По принцип 17та седмица е доста рано. Осезаемо и силно се усещат ритниците чак във 22-23та седмица.


Ух, разгледах Пиги'с Хаус в събота. Имат много хубави неща за бебовци (много по-добро е от Джъмбо), ама е малко скъпичко. Май ще поръчвам всичко онлайн. Все още не знам кое за какво е и кое от списъка е нужно и кое не. Но, ще се съветвам с по-опитни приятелки :)
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 11:35:30 am от Раши »


*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #902 -: Юли 12, 2010, 11:38:22 am »
Раши, чак сега ли стигна мила до Пигиса, че е много далече :D, а и можеше да се обадиш да си спретнем форумска среща, те имат приятно кафенце отпред. Аз купих няколко дрешки от там-много са сладки-на холандска фирма и едно английско съм уцелила.Ако ходиш пак обади се.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #903 -: Юли 12, 2010, 11:41:55 am »
Лъки и при мен е така понякога. Аз имам чуство, че си усещам конеца от серклажа. Казах на моята док, тя каза, че не е възможно, защото той е много тънък, но някак си ме придърпва, като мисе пишка много.

При мен от време на време си има едно разтягане под пъпа. А сърбежите по-скоро са от Фраксито, където съм се боцкала.

С крем не се мажа, че ми е много гадно и така, ще си карам със стриите  :)

poli_4ka аз усещам бебетата като съм на една страна. Като ходи майката по-рядкос е усещат, защото това им действа като люлка и те заспиват. Когато си в покой, на една страна или гръб, тогава вече се уеща.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #904 -: Юли 12, 2010, 11:48:39 am »
Николинка съчувствам ти за сърбежа от Фраксито, защото знам какво е. А не може ли да ползваш лосионче, то не е мазно като олиото и крем. Аз минах на този вариант и се мажа с лосион на Бюбхен против стрии.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #905 -: Юли 12, 2010, 11:52:00 am »
Никич, ами аз не усещам конеца изобщо. докторката се опитва да ме убеди, че той дразни, ама някак си не ми се вярва  :D

Шани, ами ние нарочно досега не гледахме нищо от суеверие. Вчера минахме покрай Пигис с мъжо набързо, та затуй не съм свирнала ;) Не купихме нищо, само разгледахме. Продавачките много ме дразнят там. Ходиха ни по петите и през 2 минути ни питаха какво искаме, чак става досадно. Просто не ни оставиха да разгледаме на спокойствие и това си е :?


Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #906 -: Юли 12, 2010, 11:59:35 am »
Шани, мога, ама не обичам да се мажа. Гадно ми е.

Ами Раши, аз имам чувство, че усещам къде е шито...

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #907 -: Юли 12, 2010, 12:04:00 pm »

Ами Раши, аз имам чувство, че усещам къде е шито...

Ами възможно е да, щом казваш. Сигурно си зависи от шева и конеца и сега като бебето натежава, знам ли.


*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #908 -: Юли 12, 2010, 12:37:41 pm »
Това, че докторите казват, че не може да усещаш това или онова не е съвсем така.
Всеки е и с различна чувствителност.

Аз усещах движенията на бебетата още в 13,5 - 14 г.с. а всички ми казваха не това са само контракции, ама като видяха как се разхождат по тогава малкото ми коремче  млъкнаха (аз съм слаба и се вижда като легна по гръб).

За стриите отначало се мажех с Виши - по гърдите все едно котка ме е драла, смених на Мустела и отново не бих казала, че има някакъв значителен ефект, по скоро никакъв. Където си искаха си излезнаха и това е. И да се мажиш и да не се мажиш все тая!
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #909 -: Юли 12, 2010, 12:46:25 pm »
Аз да си призная се понамазвам и със зехтинец-напълно био и никак не е гадно както очаквах. Напълно попива в кожата и нищо не остава по дрехите-почти веднага се обличам. Мирише приятно на маслини.
Раши, мене пък като ме питат какво искам, казвам че разглеждам и ме оставят на мира. Сигурно ги гледам страшно. Обаче когато съм питала за неща, които не са ми ясни, са много отзивчиви, даже с едната продавачка ударихме лаф-моабет в Пигиса. Може да си оцелила кофти момент. Аз чат-пат се разхождам до там, че ми е най-близко.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #910 -: Юли 12, 2010, 13:05:17 pm »
Нещо Скарлет ми се губи, дано да има новинка скоро.

Погледни темата честито! :D
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #911 -: Юли 12, 2010, 13:21:16 pm »
Мерси Лъки
Сега се чудя, кой ще води дружината, ама май е Камбоцола, ха да ни е на късмет. Обаче БоДим Я няма нещо, а чакаме и Меган.
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 13:26:16 pm от shanoar »
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #912 -: Юли 12, 2010, 14:17:50 pm »
Охо, докато успея да пиша и тук за Скарлетка, вие сте видели Честито! хехехей ;)

Шани, ми намерила си му цаката в Пигиса а ;)


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #913 -: Юли 12, 2010, 14:59:06 pm »
Ех, че хубави новини си имаме за мама Скарлет  :D
Раши, и аз ходя само да разглеждам по тези магазини, в Пигиса съм си харесала едно зелено креватче с люлка, много нежно, ама е много рано още и само си набелязвам разни неща  :lol: Тати да му мисли после кво ще купува и ще прави, казах му да събира парички от сега.  :wink: А преди малко бях на разходка до мола и във Фокс пуснали разпродажба на дрешки за бебнца... малеее кви неща имаше, за малко да се метна на една много сладка розова блузка с цикламени шорти... 8) ама пусто още не знаем на сто процента дали ще е мома и не посмях хихихи  :lol:
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 15:03:02 pm от Vickson »
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #914 -: Юли 12, 2010, 15:11:50 pm »
Виксънче, вярно ти е малко раншко за покупки, ама чак тати да му мисли...
Изчакай още малко и се мятай в пазаруването-голямо удоволствие ти казвам, няма да го отстъпя на друг пък я. И още нещо се сетих не маловажно-така не се дават всички парички на куп, че и без това не са малко. :lol:
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 15:14:01 pm от shanoar »
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #915 -: Юли 12, 2010, 15:16:27 pm »
Ех, Виксънче, ми иаз го гледах туи зеленото легло :) Много готино! Ама май ще взимам синьо или жълто, щото стените съм боядисала в такива цветове :)


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #916 -: Юли 12, 2010, 15:57:26 pm »
Шаноар, аз имах предвид, че аз ги набелязвам кое точно, в кой магазин, колко струва. Като мине още време, ей към октомври, ще се мятам яко в пазаруването. Определено и аз като теб туй удоволствие не бих го отстъпилана друг, но вероятно ще останат и някои работи за взимане след раждането /да сме живи и здрави само/. Но тати го подготвям аз, щото като гледам кви цифри са по магазините..... малееее!!! Свят ми се вие, а на него съвсем ще му се извие, ама те и бабите ни са много напористи, така, че ще оставя и на тях да се пошляят малко по магазините и да купят туй-онуй, то само да го докараме до момента с пазаруването. Майка ми от сега си прави сметка за отпуската която ще си пусне когато родя  :lol: милата ми тя! Голяма емоция, първо внуче ще е за всички роди и е направо комично понякога да ги гледам и слушам от страни как се надговарят кой-какво-кога и как ще прави. Даже баба ми, която ще е  прабаба да ми е жива и здрава, от сега ми заяви, че много харесвала преносимете кошчета /демек кошниците дето са/ и  тя щяла да го купи :D Аз само си пожелавам да сме живи и здрави, а останалото то само ще се нареди когато му е времето.
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 16:06:34 pm от Vickson »
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #917 -: Юли 12, 2010, 16:17:26 pm »
Мерси Лъки
Сега се чудя, кой ще води дружината, ама май е Камбоцола, ха да ни е на късмет. Обаче БоДим Я няма нещо, а чакаме и Меган.
От твоите уста - в Божиите уши, само с една уговорка: да изчака 23-ти юли, че предпочитам да е лъв  :D Иначе вече искам да раждам, да знам, че е минало и всичко е наред. Не ми се чака до термиииииин!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #918 -: Юли 12, 2010, 18:07:00 pm »
Две сме, две сме наред. :D
И аз вече нямам търпение, но ще чакаме бебето да си избере датата. Ще раждам нормално, засега.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #919 -: Юли 12, 2010, 18:49:35 pm »
Супер, вижда се и при вас края. Но лека по лека и нашия ред юе дойде  :D

Аз да ви кажа не съм излизала от 2 дни, много гадно време.

Имам питане, по колко вода пиете на ден? На мен ми се падат по 3-4л понякога, ако е много топло, ама аз само 1л пия с лекарствата, а други сокове и напитки не пия. Док каза, че било много, да се прегледам....

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...