0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #840 -: Юли 09, 2010, 13:20:09 pm »
Здравейте на всички,

благодаря за подкрепата, тя значи много за мен. Дано Бог е с нас.

Аз все още пия Утрогестан. Не го слагам вагинално от 2 месеца вече и не ме дразни, защото минах периода на повръщане. Сега го взимам 2x2. ако не забравя да го пия.

viviq, при бременни е напълно нормално да има течение. Няма страшно. Само да няма сърбеж и мирис.

При мен превантивно изписваха 2 вида глобули - едните бяха Канестин, а др. са едни апликатори, които се изписват при бактериална вагиноза, ама не помня как се казваха.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #841 -: Юли 09, 2010, 13:31:35 pm »
Привет и от мен,днес ми мериха таза-оказа се тесен и ми определиха дата за секцио-15-ти,ако издържим до тогава де..още не мога да си събера мислите,в главата ми е хаос,нооо..мисля си,че най-накрая ще си гушна бебчето и това до някъде ме успокоява...още не съм казала на майка ми,тя три пъти повече от мен ще се шашка,ама какво да я правя..прегръдки от мен:)
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #842 -: Юли 09, 2010, 13:54:31 pm »
Благодаря ви момичета!
Ще продължа до другата седмица когато ще ходя в клиниката и там ще уточня как точно ще ги взимам. Но щом има такива неразположения, май ще продължа с цапаницата. Кръвното ми е ниско по принцип, да не говорим за сега.
Иначе днес бях на преглед и вече си имам картон. Видях вече бебето как се люшка насам натам и как му подскача сърчицето. Наистина било вълшебно и някакси ти се иска да си го гледаш по-дългичко. Супер. Е, всичко е ОК и така ще продължава!
 :balk_48:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #843 -: Юли 09, 2010, 14:05:19 pm »
Кремче по повод ниското кръвно вчера викнах семейния ни кардиолог. Човека ме прегледа и ми обясни че е напълно нормално да съм с ниско кръвно заради ношпато и утрогестана. Аз държа долна граница 50.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #844 -: Юли 09, 2010, 14:28:32 pm »
Раши, сигурно бебчо те натиска по мехура. Неприятно е, ама... какво да правиш

Криска, защо не си позволяваш по едно кафенце? Слабичко, с много мляко - на мен специално ми реши проблема, а не е вредно в такива количества (и след обилна закуска). Ставаше ми лошо при кръвно 90/60, та започнах да пия по едно сутрин, честна дума, светна ми пред очичките.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #845 -: Юли 09, 2010, 14:29:44 pm »
Абе мацки не си заслужава заради няколко чифта гащи да го пиете Утрогестана-при мен беше до 12г.с. и го слагах вагинално, защото се резорбира по-добре и няма странични ефекти. През устата съм го пила само, ако същия ден съм на преглед, от естетична гледна точка.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #846 -: Юли 09, 2010, 14:31:06 pm »
Камбозолка не пия кафе вече защото само от мириса му повръщам  :? Позволявам си да пийна малко кола, която пъкграм не повлиява кръвното.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #847 -: Юли 09, 2010, 14:36:21 pm »
И на мен в началото ми беше гадно от кафето, но после се оправи и си пия и до сега, даже чисто-без мляко. Обаче докато не можеш да го пиеш си прави айран със сол-чудесно вдига кръвното и се съчетава с разни закуски.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #848 -: Юли 09, 2010, 14:40:57 pm »
И аз по едно време поддържах ниско кръвно - 60/90 . Сестра ми принципно е с ниско и тя се чувства добре с такива граници. Но аз нормално съм си около 80/120 и с това ниско кръвно ми се взимаше акъла...постоянно ме болеше глава.
Започнах и аз да пия кафе ( или с повечко мляко или 3в1 / 2в1 ) и се освестих. Сега поддържам 70/110 и съм екстра .

Криска след няколко седмици няма да ти става толкова лошо...
и аз в началото бях доста зле и не можех да пия кафе.

Диди с теб май вървим с доста близък термин. Аз съм за 7ми Октомври, живот и здраве...бягат ми няколко дни, понеже съм с късна ову, но док каза че в такива граници не променят термина.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #849 -: Юли 09, 2010, 14:55:43 pm »
Мерси Cambozolla :) Дано да е от мехура, че ЖК-то тук ме хвърля в разни филми. То хем то като натиска и ми се пишка та не смея д апия течности много, хем знам че трябва да се пие, заради кръвно, бебок и т.н.

Криска, да ти кажа и аз си пия по едно кафе на ден и ми е много добре. Ще спре да ти се гади, споко.

Меган, успех мила! Всичко ще е наред!

Ники, моля се за вас с майка ти!



Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #850 -: Юли 09, 2010, 15:14:36 pm »
Раши,
Имах един период точно около твоите седмици, в който имах на моменти чувството, че бебо ми стъпва на мехура и натиска и всеки момент нещо ще се пръсне. Малко по-късно се вдигна по-нагоре или се обърна- не знам, но престана това чувство. Ще премине и при теб!
Лек уикенд, момичета!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #851 -: Юли 09, 2010, 15:56:17 pm »
И аз като Инке Тинке - даже усещах като натиска (пишка ми се) и отпуска (не ми се пишка) и така през няколко секунди.

Криска, да, забравих момента с гаденето... На мен също колата не ми влияеше, нито айрян със сол, но си заслужава да пробваш - предполагам, че от киселото мляко ще ти минава и гаденето (поне малко). Друго, което ми хрумва (ако не ти става лошо) е нещо с много какао - течно или просто шоколад. А най-добре неразположенията да ти минават скоро и да можеш да си позволиш кафенце ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #852 -: Юли 09, 2010, 16:12:56 pm »
shanoar, на мен ми е много по-лесно да пия Утрогестана отколкото да го слагам вагинално, да лежа, да тече и т.н. То важно е да нямаш проблем с черния дроб, защото го натоварва леко.

На мен в началото д-р Стаменов ми каза без кафе, но от 14-15 започнах да си пия по едно сутрин с много мляко. д-р Персенска е против това и каза, че ако организма го понася и не ни се гади, да си пием.

И при мен понякога се получава много странно притискане на мехура, ама аз си имам двама калпазани да ми го мачкат  :D и имам чувство, че ще се напишкам.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #853 -: Юли 09, 2010, 18:33:14 pm »
Здравейте момичета-кокичета :)
megan8 желая ти леко раждане! В коя болница ще раждаш, защото и аз за тогава съм се приготвила  :)
Все чакам вести от анизи, но ... няма  8)Тогава ще стискаме палци  :crossfingers:
Ники отдавам положителната си енергия на теб и майка ти, дано нещата се оправят!!!
Много  :bighug: на всички и погалете тумбачетата!
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #854 -: Юли 09, 2010, 18:40:31 pm »
Ами аз пък не съм лежала след поставяне на Утрогестана, направих си експеримент като лежах след поставяне и след това като не лежах-ами съвсем същото е, така че не съм лежала.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #855 -: Юли 09, 2010, 18:47:56 pm »
Абе момичета,след като на някой му понася да го пие защо не,ако иска да го пие ако иска не,аз лично предпоитам да не го слагам вагинално,.и го пия,на тея дето им е лошо да си го слагат ,то други варянти няма.....
 Кво значени еима колко чифт гащи и т.н въпрос на желание е ,както с витамините .
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #856 -: Юли 09, 2010, 18:58:17 pm »
Я, да отворя нова дискусия, че ме занимава от няколко дни тази мисъл:

1. За или против биберон залъгалка - моят довод "за" е, че по-лесно се отказва бебето, отколкото, ако си смуче пръстите.
2. Ако е за - какъв: силиконов, каучуков? Защо?

Да ви видя сега :) кой какво е чел.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #857 -: Юли 09, 2010, 19:17:44 pm »
Камбоцолке, ще стане като с витамините :lol:
Мънки, не е въпрос на поносимост или удобство -вагинално Утрогестана се резорбира по- добре и няма странични ефекти, ама ти четеш май по диагонал.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #858 -: Юли 09, 2010, 19:27:03 pm »
shanoar - ами да ти кажа е доста спорен този въпрос,лично моя док. не смята че има разлика в освояването му ......... пък незнам как чета аз,но ти не пропускаш да ми направиш някаква забелешка и това започва доста да ме дразни.Ще те помоля нещо,понеже явно имаш някаква непоносимост към мене, просто не ми отговаряй на постовете,както и аз няма да го правя на твойте за да има мир и спокойствие.
 
 Аз съм за каучуковите биби.И предпочитам детето да смуче биберон ,от колкото пръстчето си.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #859 -: Юли 09, 2010, 19:42:45 pm »
ОК-обаче започна пак ти-не ми се ще да се променя тона в тази тема, но явно някой хора така са свикнали, та затова моля да не се променя тона. За месеците, в които пиша тук не са се случвали такива неща, а напоследък темата се обръща на бит пазар. Прави ми впечатление, че не можеш да търпиш мнение различно от твоето и после съжаляваш. Също ще те помоля да си обърнеш внимание на правописа-направо е обидно да четеш толкова неграмотно четиво.