0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #800 -: Юли 08, 2010, 14:17:39 pm »
nikolina-pikolina, дано се оправи майка ти  :bighug:

Аз си пиех витамини и през бременността и по време на злощастните ми опити да кърмя. Не си спомням кой от лекарите ми беше казал нещо от сорта, че "бебетата са хитри и си взимат каквото им трябва, витамините са за теб :)".
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #801 -: Юли 08, 2010, 14:25:43 pm »
Николинка, моля се да се оправи майка ти! Дано Господ я пази! Има внуци за гледане!


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #802 -: Юли 08, 2010, 14:33:44 pm »
Ники дано се прибере скоро майка ти ! Бая работа има да върши...нали ще помага.
Всичко ще е наред, вярвай  :bighug:
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #803 -: Юли 08, 2010, 14:37:53 pm »
Аз лично не разбирам какъв е доводът на тези лекари, които са против витамините.

Специално на Сигридов доводът е, че от витамините бебетата стават твърде големи, имаше нещо за костите, което не помня, че все пак това са химии, с които натоварваме неизградените им организми (нещо, с което Мели не се съгласи, но за съжаление, не обясни защо), и, че - ако майката се храни пълноценно - всичко необходимо се доставя и на бебето.

Според мен, другите лекарства също се приемат само при съответни индикации, и така са ми били изписвани и, съответно, спирани от същия лекар. Но шпа пих само в началото, след трансфера. Утрогестан - до 16 г. с., после го спирах постепенно, защото прокървих, а имах и леко отлепяне на плацентата при маточната шийка. Фраксипаринът се бие при генетична предразположеност към тромбофилии и, когато някои от показателите на БХС покажат бъдещи проблеми с плацентата (Инке Тинке беше обяснила много хубаво в една от предните теми, вече съм забравила подробностите обаче). Така че, тъй като при мен всичко беше наред, и фраксито го спрях към 16-та г. с.

Антибиотиците имат различни групи - А, B, C - и, доколкото знам, А и В са безвредни за бебетата. Не може да не пиеш, ако имаш уро-инфекция, тъй като са много опасни за бременните и могат да доведат до летален изход. Вагиналните инфекции пък се отразяват на еластичността на влагалището, а също са опасни и за плода... така че, за мен поне, всичко до този момент е било оправдано и никога не ми е изписвано нещо "просто ей така".

Ники, дано всичко е наред с майка ти!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #804 -: Юли 08, 2010, 14:41:25 pm »
Ники, дано майка ти се оправи и дойде време да помага на внуците си!
Ето част от Нашата положителна енергия  :grouphug2:

А по въпроса за витамините - всички сме достатъчно разумни, за да можем да преценим всеки за себе си!
Аз лично този път засега съм решила да не приемам други витамини. Пия желязо и магнерот засега! Дано нямам нужда от повече, че ми писна всичко под час да го мисля - кое, кога, след колко време.....
Но ако се наложи - хич даже не се и замислям - само да кажат и веднага ги слагам "в торбата, с която не се разделям"  :wink: Но пък гледам да хапвам работи, произведени от мама, за които се знае, че са истински!
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #805 -: Юли 08, 2010, 14:53:48 pm »
Ники с теб съм ще се моля за нея!
 :bighug:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #806 -: Юли 08, 2010, 14:55:58 pm »
И аз искам да се включа в дискусията :D
С две ръце "за" витамините.Боби е права,Ники също!

Абсолютно вярно за нашите баби,освен това което е споменала Боби бих добавила и качеството на храните от бабино време и сега!!! Едно с едно не се сравняват! Пълните с нитрати,антибиотици и куп други химични в-ва зеленчуци и плодове,идващи от целия свят,събрани неузрели,напоени с химикали за съхранение...Не че не ги хапваме,но не са това което са.Съдържанието им е различно от това което пише по книжките и в-к Лечител!

Второ,за това има витамини "за бременни".Предназначени и съставени за спецялните им нужди!И не,не можете да си набавите всичко от което се нуждае организмът в този важен момент само от храната,колкото и разнообразна да е тя! Като започнем със тези бременни които са с гадене от 1вия до 9тия месец,или ако са с яповече късмет гаденето и повръщането приключат още в 3тия месец.Ами те от къде да си набавят витамините и минералите,като едва слагат хапка в устата си!Аз например първите 3м карах на семки и ягоди,в 4тия започнах и да повръщам.Много весело беше :lol: А за тия щастливки които не знаят що е гадене,киселини и повръщане - ми да си хапват по 2ч.ч. пр.мляко,1чч кисело,поне! три различни плода на ден,поне! 4 зеленчука,5 филийки пълнозърнест хляб,125гр риба,75гр телешко месо,75гр пил. месо,може и малко свинско,по желание.Продължавате със шепа ядки :D Е,който може да го побере и съчетае - да заповяда на масата :D А който може да си ги набави без екстри като нитрати,антибиотици и всички подобни - да ме викне и мене,ще си хапна с удоволствие :D Много обичам градински домати :D

Всеки сам да си решава!Носим глави на раменете си,не тикви :D После всеки да си носи отговорността от решението взето с главата/тиквата - кой как му харесва :D

Някой да не се обиди,аз съм много добър човек :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #807 -: Юли 08, 2010, 15:22:35 pm »
nikolina-pikolina ще се моля за майка ти ,дано да се оправи скоро

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #808 -: Юли 08, 2010, 15:27:16 pm »
Стискаме палци, миличка и ще се молим за нея!  :bighug: .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #809 -: Юли 08, 2010, 15:42:38 pm »
Николина, Бог да пази майка ти!
Момичета, разни лекари- разни идеи за витамините. Моят не даваше да пия, защото по-голямата част от бременността ми премина през пролетта и лятото, и ранна есен и можех да ям неограничени количества плодове и зеленчуци. Дали тези са като онези отпреди век- сигурно не са, но и нашите организми са се променили. На 40 г. сме още млади, а преди век са си били вече старци.
Единственото, което потвърдиха няколко уважавани от мен лекари е, че витамините за бременни могат да направят плода много едър или да му се калцифицират прекалено рано костите, или да му се затвори фонтанелата. Не знам дали е вярно. Моят син и без витамини е с малка фонтанела.
Приятни дни и лека бременност!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #810 -: Юли 08, 2010, 15:55:06 pm »
Благодаря ви за подкрепата. Положението не е хич добро и май ще трябва да се подготвим за най-лотото. Мислих си вчера като я чух, какви ми бяха последните думи и как човек никога не знае кога ще чуе някой за последно.
Толкова неизказани неща....Но аз се държа заради бебетата....

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #811 -: Юли 08, 2010, 16:05:14 pm »
Ники стискам палци майка ти да се оправи съвсем скоро и да може да се радва на внуците си!

Що се отнася за витамините - аз например съм с повръщане от 6та седмица  :? и почти нищо не слагам в устата. Та от къде да си набавя витамини ако не от таблетки?
Даже искам да ви питам време ли е вече за тях или по-късно се пият?
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #812 -: Юли 08, 2010, 16:15:17 pm »
Криска, рано ти е още! Сега предполагам си вземаш фолиевата и утрогестана - стига ти толкова! По-нататък повече  :wink: Може би след 12-та седмица някъде!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #813 -: Юли 08, 2010, 16:41:26 pm »
Мерси Барбаронче за скоростния отговор!
Сега съм на неофолик мета 5х1, утрогестан 3х3, ношпа 3х2, естрофем 2мг 3х1 ....
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #814 -: Юли 08, 2010, 16:51:58 pm »
Да - точно! Аз но шпа никога не съм пила постоянно - само при нужда, естрофема май към 8 - 9та седмица вече го спрях! /доколкото си спомням де/.
Аз имах в пред вид витамините за бременни. Преди май пиех Матерна. Но те са много сега. За тях ти е рано още.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #815 -: Юли 08, 2010, 17:09:40 pm »
Криска много високи дози пиеш. Аз фолиева пиех 2x1, утрогестан 3x3, етрофем 2x1 и фраксипарин.
До около 10-12 г.с. се оформя генетично ембриона и в клиниката каза, че не е хубаво да се пие каквото и да е. Макар че аз пиех на Хипп сиропчетата, които казват, че са без консервант.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #816 -: Юли 08, 2010, 17:21:21 pm »
Знам Ники,но като прокървях ми увеличиха утрогестана, добавиха ми естрофем и ношпа  :? а неофолик мета пия по 5 защото имам мутация която не усвоява фолиевата киселина. А забравих да спомена че и аз съм на фраксипарин. Явно за да се презастраховат. Другата седмица съм на трети преглед при Илиев и ще го питам какво можем да намалим
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #817 -: Юли 08, 2010, 17:38:35 pm »
Криска на мен д-р Колева ми пусна изследване за тромбофилия и се оказа, че ще си бия Фраксито до края или през ден, защото кръвопотока е идеален.

Дано ги понамалите малко, аз сега съм пак на голямоколичество лекарства - нош-па и магнерич, утрогестан, фраксито, продължавам да си пия и фолиева.
Пих желязо, но го сорях, защото при прием повече от месец и половина (което си е доста) хемоглобина не се е вдгинал много.


Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #818 -: Юли 08, 2010, 17:55:03 pm »
 Ники,дано господ да е с майка ти мила и нещата да се развият по възможно най добрия начин.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #819 -: Юли 08, 2010, 18:21:06 pm »
Николина,страшно много съжалявам за това което се налага да преживяваш :( Дано ,дано нещата се оправят...нека имаме вяра...

Оставям голям интервал,че тва дето ще изръся.... :oops:


Моя пък с витамини нон-стоп се роди едва 2и800гр....тъй че...май си е до ген...макар че не съм дребна,нито баща му...Ъъ...той вика,че може да е комшийски ген,нали сме чудо с мъжки фактор :lol: аз му казвам че не е,ама знам ли...аз от малка ходя на сън... :lol: :lol: :lol:

За витамините,аз ги пих целите 9м без прекъсване,но тези в Бг не знам как се пият Криси
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!