0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #780 -: Юли 07, 2010, 12:14:43 pm »
White, точно преди три дни тези неща ми бяха казани от доктора - че Трябва да ям!
Повече вярвам на доктора си от колкото на нета, честно казано. Освен това става въпрос за прием веднъж седмично да речем, а не да ядеш само това всеки ден, че да се предозираш с вит. А
« Последна редакция: Юли 07, 2010, 12:22:07 pm от Vickson »
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #781 -: Юли 07, 2010, 13:07:57 pm »
Аз не мисля и не вярвам, че могат да се набавят необходимите елементи чрез храна. Ако беше така, нямаше да ни дават да пием желязо и магнезий, ашяха да ни карат да ядем определени храни.
Количеството елементи в определените храни е супер малко и за това се набавят дошълнително с медикаменти.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #782 -: Юли 07, 2010, 13:29:06 pm »
Ники, не мога да се съглася с теб. Не може природата да те докара до състояние, което е напълно естествено за женски организъм, и да не ти осигури начини да си набавяш необходимите вещества по естествен път. Медикаментите, според мен, са необходими само при отклонения от нормата по ред причини, сред които е и непълноценното хранене. Иначе как без лекарства си поддържам хемоглобин над 130 до този момент? Не съм изпила и 1 витамин от началото на бременността си.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #783 -: Юли 07, 2010, 13:32:17 pm »
Аз съм на мнение че е по-добре да се набавят необходимите вещества чрез храна. И мисля че има ефект, защото когато ми прилошаваше и имах и припадък започнах да ям веднъж седмично боб или леща (съдържат желязо), поне през ден марули, малко сурови ядки и по едно блокче шоколад на ден (защото не съм много фен) и съм значително по-добре. :D
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #784 -: Юли 07, 2010, 13:42:37 pm »
И аз подкрепям разнообразното хранене. Д-р Сигридов затова и не дава витамини, аз му вярвам безрезервно. Медикаменти се налагат при недостиг на нещо и не случайно пише на витамините например, че не са заместител на разнообразното хранене.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #785 -: Юли 07, 2010, 13:48:37 pm »
То никой бг док не е привъженик на витамините, а уж трябва да ги набавяме от пълните с нитрати зеленчуци и плодове. Аз ям всичко, в което има желязо и от 120, падна на 114, после на 96. И как да си го наваксам, ако не с лекарства?

 

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #786 -: Юли 07, 2010, 14:19:38 pm »
Добро утро и лек ден ви желая! Някой случайно има ли идея д-р Тодорова дали е в отпуска. Трябваше да й звънна по телефона когато си направя контролните изследвания, но не мога да я намеря от известно време а от вчера и телефона й е изключен.

Да в отпуска е...не знам до кога обаче. И мен ме прати на изследване, а сега няма кой да ми разчете резултатите.

Ники, мисля че при мамите с две бебчета е по-сложно...Все пак двечки си взимат каквото им трябва. Като знам колко лесно падат нивата на жени с едноплодна бременност, при двуплодна следва да е доста по-бързо и лесно.
« Последна редакция: Юли 07, 2010, 14:24:16 pm от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #787 -: Юли 07, 2010, 14:39:44 pm »
Ех, хубава тема сте подхванали - толкова много мнения има по въпроса за храненето. Ще ми се да знаехме по-малко, за да ни е по-спокойно  :wink: Едва ли бабите ни са се тъпчели с фолиева, магнезий, витамини - карали са я така, ако е било зима са ядяли каквото е имало през зимата. Не мисля, че са имали време да броят дали контракциите им надвишават 5-10 на ден, дали са яли месо, пресни плодове и т.н.. За съжаление в днешно време колкото повече знаем, толкова повече се психясваме. За едно нещо всички доктори са прави, според мен - че ако нещо започне да липсва/или е в повече за бебето, първо изгърмяваме ние, после това се отразява на него. доста се олях с писането, но това което мисля е,че всеки решава за себе си - ако ще да яде всеки божи ден само черен дроб, в един момент като те хване рядкото щастие, се усещаш, че май си попрекалил  :lol: това важи за всички храни де  :lol:
Абе мир да има  :bighug:
Анджи бейби, мислиш ли, че си припаднала от анемията? може да е от всичко, дори от това, че си лежала по гръб - то като се замисля, аз нощем се будя полуприпаднала, защото съм лежала по гръб кой знае колко часове. Дано повече не се повтаря при теб  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #788 -: Юли 07, 2010, 15:02:32 pm »
Здравейте момичета  :D

И аз мисля, че е напълно възможно всичко да се набавя от храната. Моят доктор също е против витамините. И желязо не ми даде да пия. Мъжът ми е медицинсо лице и ми каза, специално за желязото, че то почти не се усвоява от лекарствата и много по-добре се усвоява от храната. Абе като с витамин Ц, същата работа.

Пускаха ми изследвания на ЖК. Аз се притеснявах за захарта, тъй като напоследък ям много шоколад, а тя се оказа добре 4,4. Хемоглобинът ми е паднал на 111, та ми предписаха желязо. Но, ще звънна първо на моя си доктор да ми каже какво да пия. В урината ми откриха бактерии. Утре пак ще давам стерилна урина, стискайте палци да излезе чиста, че не ми се пият антибиотици.

Усмихнат ден!


Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #789 -: Юли 07, 2010, 15:44:03 pm »
Ами аз пък съм на мнение че в днешно време ,малко мишън инпосибъл идва работата с набявяне на каквото и да било,с тези "качествени продукти",как да стане.те Бабите ни не са пиели  хапчета,ама и са яли чиста храна,ние какво ядем сега....... нито хляба е хляб та да си набавиж фолиевата киселина от него ,нито нищо.А и аз лично не се оглеждам в бабите ни,щото те и памперси не са ползвали ;)
 Според мен е хубаво човек сам да си прецени дали може да набави найстина нещата от тази фалшива за мен природа за съжаление :(
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #790 -: Юли 07, 2010, 16:01:46 pm »
Аз пък си мисля, че понякога излишно много се вглеждаме в себе си. Може да е в резултат на проблеми или голяма информираност, обаче в някаква степен си вредим.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #791 -: Юли 07, 2010, 16:32:25 pm »
Аз пък си мисля, че понякога излишно много се вглеждаме в себе си. Може да е в резултат на проблеми или голяма информираност, обаче в някаква степен си вредим.

 osi_9


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #792 -: Юли 07, 2010, 16:54:27 pm »
Аз пък си мисля, че понякога излишно много се вглеждаме в себе си. Може да е в резултат на проблеми или голяма информираност, обаче в някаква степен си вредим.

 osi_9
osi_9 

( Рашинка, ти получи ли ми личното съобщение от преди няколо дни ? )
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #793 -: Юли 07, 2010, 16:56:33 pm »
Аз категорично мисля като nikolina-pikolina и Мonkey. Вече нищо не е както преди - нито храната, нито организмите на хората - имунната ни система е много по-слаба от тази на нашите баби и в организма ни има натрупани много повече вредни вещества от незравословния начин на живот и вредната среда.
Лично аз откакто започнах да пия витамини се чувствам много по-добре.
Може да ни вреди и това, че се вглеждаме повече в себе си, но в повечето случаи помага навреме да се вземат мерки.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #794 -: Юли 07, 2010, 16:57:26 pm »
Ми незнам,за мене няма излишно вглеждане ,щом става въпрос за това да имам здраво бебе.........всичко гледам и всичко смятам че трябва да се гледа докато е време  :D

п.п Но пак ще кажа ,че всеки сам за себе си решава кое му вреди и кое помага и сам трябва да решава.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #795 -: Юли 07, 2010, 17:16:47 pm »

( Рашинка, ти получи ли ми личното съобщение от преди няколо дни ? )

Да, Раиска, нали ти отговорих ;)

Колкото до вглеждането, не че не трябва да се вглеждаме изобщо. Мънки е права, че за нашето така чакано бебе трябва да направим всичко :) За храната и за това, че няма нищо истинско вече съшо съм съгласна. Идеята ми е, че гледам да не мисля за това, защото ще се паникьовсам, а това вреди :)
« Последна редакция: Юли 07, 2010, 17:19:02 pm от Раши »


Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #796 -: Юли 07, 2010, 18:05:38 pm »
Оооооооо да да не чак толко разбира се ,че найстина ще настане паника  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #797 -: Юли 08, 2010, 10:57:26 am »

Да в отпуска е...не знам до кога обаче. И мен ме прати на изследване, а сега няма кой да ми разчете резултатите.
Много неприятно - дано да не отсъства цял месец ... Търпение нямам да мине лятото че да ми е спокойно че всички лекари са си по кабинетите  :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #798 -: Юли 08, 2010, 13:31:52 pm »
Едва ли бабите ни са се тъпчели с фолиева, магнезий, витамини - карали са я така, ако е било зима са ядяли каквото е имало през зимата. Не мисля, че са имали време да броят дали контракциите им надвишават 5-10 на ден, дали са яли месо, пресни плодове и т.н..
Dianka, те нашите баби много неща не са правили, но не забравяй, че те са раждали като цяло доста по-млади и освен това сега смъртността при раждане е в пъти по-малка от тази при нашите баби ( въпреки увеличената възраст на родилките) и предполагам същото е и с уврежданията. Специално за фолиевата кислина е доказано, че намаляват случаите на спина бифида, така че защо човек да не се застрахова.

Аз лично не разбирам какъв е доводът на тези лекари, които са против витамините. Дори и да не е необходимо,да не би да смятат, че вреди? На мен ми прави впечатление, че тези същите лекари нямат никакви проблеми да предписват всякакви лекарства за най-малкото оплакване. Ами може би някои момичета тук нямаше да се тъпчат с ношпа и тем подобни за контракции, защото поне при някои от тях може и да е  точно защото не си добавят достатъчно необходимите съставки от храната. Казват, че ключът към лека бременност ( ако няма други усложнения, де) е хидрация и необходимото количество хранителни вещества като витамини, мнинерали и т.н. ( ако си ги взимаш от храната, още по-добре).


Б.
« Последна редакция: Юли 08, 2010, 13:45:54 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #799 -: Юли 08, 2010, 14:08:11 pm »
Боби права си. Защо като не сме бременни и всеки ни вика пий витамини, много е позлено. А докато сме и бебетата имат нужда, било вредно.
Аз пия в момента нош-па, Магнерич, Утрогестан (все оше, даже било желателно да се пие вече до 35 г.с.), бия Фракси (пише, че повече от 10 дни е вреден, а ние слагаме с месеци) и после ми се казва, че витамините били вредни, До сега съм пила 5 пъти антибиотик и то силен....

Момичета майка е много зле в болница, не се знае как ще се протекат нещата. Нека се помолим Бог да е с нея и всичко да е наред, за да може да доживее и да види поне внуците си.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...