0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #740 -: Юли 05, 2010, 17:22:43 pm »
Ех ама каква тема само сте захваналии  :lol: :lol: :lol:
 Аз също имах розави сънища до към 8ма седмица,но от там на сам вече неее,а и да си призная и секс не ми се прави  :D 
И на мене -ама хич не ми се прави. Мъжа ми отдавна се примири. То и с малкия бях така де  :lol: когато се наканихме да пробваме, бях вече в 9-ия месец, и беше доста смешно и не особено приятно... е, това да е кусура на бременеенето  :lol:
За кихането - да ви кажа, много помагат упражненията на Кегел, не че аз ги правя редовно, но... рядко имам аварии при кихане.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #741 -: Юли 05, 2010, 17:42:43 pm »
Eх момичета големи сте скици с тази ровоза темичка дето сте я подхванали  :lol: :lol: :lol: Аз да споделя че определено не е като бебеправенето....доста разредихме и ние контактите - веднъж седмично, че и малко отгоре. Мъжо каза че имал нужда от почивка след изтущителният труд за бебето  :lol: :lol: :lol: пък и аз не му се сърдя де, то и моят апетит не е мноого обострен. Момичета кога спира нощното пишкане - ставам по 3 пъти и направо ми се разбива сънят...а после на работа е трудно.Вече съм почти в трети месец.
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #742 -: Юли 05, 2010, 17:59:02 pm »
yoanna  - няма такова спиране. С напредването на бременоста става дори по сложно, но това са бели кахъри.
Кекса е полезен, когато можете и когато има желамие, другото е лъжа и измама. :D
<br />[/url][img]http://ticker
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #743 -: Юли 05, 2010, 18:23:32 pm »
Здравейте,набързо пиша,че не мога да насмогна да изчета всичко!
Родих без никакви проблеми,бебето е добре,още 1 вечер захапа гърдата и няма пускане и само спи и яде,много спокойно бебенце с големи бузки и много косичка :PВече сме си в къщи да радваме и тати :wink:
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #744 -: Юли 05, 2010, 18:39:03 pm »
Браво, gbg123! Да ти е честита рожбата! Само така да върви леко и нататък! Да сте спокойни и ти и бебата, че и тати!

Момичета, отдавна не съм писала, но ви чета редовно.
Да се включа за розовата тема  :wink:
Скоро четох, че бременните с момче имали по-голямо желание за секс, заради отделящия се тестостерон.
Криси, правя първо залагане за две момчета :balk_602:
« Последна редакция: Юли 05, 2010, 18:45:15 pm от Meme »
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #745 -: Юли 05, 2010, 18:42:35 pm »
Криси ще има момче и момичее,аз съ го определила вече  :wink: :lol: :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #746 -: Юли 05, 2010, 18:59:47 pm »
Тука ми намирисва на залагане  :lol: Меме, Маймунке добри предположения! Остава някой да гласува за 2 момичета  :wink: Наградата живот и здраве ще я получи победилия някъде към Януари месец  :lol:
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #747 -: Юли 05, 2010, 19:15:58 pm »
Аз едно нещо не разбрах - как става тоя номер, хем да имате розови сънища, хем да нямате ищах? Една нощ така се бях разпалила, че едва изчаках да стане сутрин, за да награбя половинката - за малко му се размина будене по спешност да изпълнява съпружеските задължения  :lol:

Меме, може да е вярно това за бременните с момчета, ако съдя по себе си...

Yoanna, няма спирка с пишкането - четох в една тема, че чак с раждането се облекчавали нещата... В началото е от хормоните, после - от размера на бебето. Ако те подритва по мехура става още по-забавно.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #748 -: Юли 05, 2010, 19:23:05 pm »
Yoanna при мен в началото беше по 3-4 пъти, сега пак толкова. Много рядко да е 2-3 пъти. Аз пия доста вода и няма как, Само ако съм заспала много дълбоко, но после съм като лейка.

cambozzola не знам как става това, хем да нямаме желание, хем да сънуваме розави сънища. МОже би зашото ни е страх, а организма си го иска. Знам ли. Аз таак една нощ бях в Токуда, с 4 жени в стая. И като се събудих и си викам, леле мале, какви са тия розави сънища по никое време с токова жени в стаята  :D :D :D

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #749 -: Юли 05, 2010, 19:42:59 pm »
Ха ха, ако съдя по мен, няма никво значение пола - меракЪ си е мерак. :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #750 -: Юли 05, 2010, 20:33:08 pm »
Ха-ха-ха, ако беше вярно това за момченцата, аз трябваше да съм откачила за секс тогава, но и през ум даже не ми минава, особенно след серията контракции :)
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #751 -: Юли 05, 2010, 20:48:21 pm »
Ето ме и мен след днешния преглед  :wink:
Растем си нормално, по размери на главичка и бедър сме си в седмиците! Ритаме яко, както винаги  :lol:

Искам да ви попитам - имате ли представа хемоглобина ми е 100 g/L, а хематокрита ми е 0,29 L/L. Реф.с-сти хемоглобин 120-160 и хематокрит 0,36-0,48. Четох някъде, че когато хемоглобина е паднал - пада и хематокрита. Но днес на ЖК доктора ми каза, че няма връзка едното с другото. За хемоглобина си пия желязо, а за хематокрита все ми пили на главата да пия повече вода. А аз съм прословута "жаба"  :lol: Пия вода /само вода/ на поразия! Поне по 3Л на ден! Може би най-малко! И като ми каже - трябва да пиеш повече вода - направоооооо  8O
Та ако може някой да ме "светне" по въпроса  :oops: ще съм благодарна!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #752 -: Юли 05, 2010, 21:04:49 pm »
barbaron0708 и при мене същото, сега видях от излседването, че и хемоглобина и хематокрита са ми ниски. Утре ще питам Сигридов дали има връзка и какво се пие.
Знам, че преният път при нисък хемоглобин пиех освен желязо и вит Б12. Аз също пия по 3-4л на ден вода чиста.

При мен беше паднал на 96, сега е 114. А желязо не съм излседвала. Това намерих в нета:

Хематокрит (Ht)
Хематокритната стойност изразява концентрацията на еритроцитите в единица обем кръв.

Референтна стойност:
за мъже: 0,40 – 0,54                       за жени: 0,37 – 0,47

Понижава се при анемии, а се повишава при полицитемия вера, вродени сърдечни пороци, хронична обструктивна белодробна болест и др. Промени в хематокрита могат да настъпят и без изменения в броя на еритроцитите – при хиперхидратация или дехидратация.
« Последна редакция: Юли 05, 2010, 21:06:45 pm от nikolina-pikolina »

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #753 -: Юли 05, 2010, 21:11:30 pm »
Ники, питай утре и пиши после. Че малко поспорих аз днес  :oops: Макар че не са ми ясни хич тези неща, ама където четох, пише че имат връзка - хемоглобин-хематокрит. А ти с какво си вдигна хемоглобина? Какво пи? Защото аз минах на ампули Тотема сега от седмица. Да видим как ще ми се отразят. А иначе и аз не съм изследвала желязо!
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #754 -: Юли 05, 2010, 21:45:22 pm »
Барбарон, Ники, ето какво открих в нета:
"Hb - Хемоглобин: Концентрацията на Hb зависи от пол, възраст, надморска височина и други. По международната система на мерните единици се измерва в gr/l. Концентрацията му в кръвта е ниска при анемии. Повишава се успоредно с броя на еритроцитите при заболяване от еритремия. Като вторично състояние концентрацията на хемоглобина може да се повиши при "белодробно" сърце, вследствие хронични белодробни заболявания, вродени сърдечни пороци, сърдечна декомпенсация и други.

HCT - Хематокрит: Дава информация за обемното участие на кръвните клетки в общия обем кръв. Намалява при анемии, повишава се при състояния протичащи с увеличение на еритроцитите.

от тук го прочетох, сносно написано е, дано ви помомгне!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #755 -: Юли 06, 2010, 06:33:19 am »
Здравейте,набързо пиша,че не мога да насмогна да изчета всичко!
Родих без никакви проблеми,бебето е добре,още 1 вечер захапа гърдата и няма пускане и само спи и яде,много спокойно бебенце с големи бузки и много косичка :PВече сме си в къщи да радваме и тати :wink:
Хайде и тук още едно честито. Радвам се, че е минало леко и че бебчето е послушно. Все така да е. Поздрави от мен.

Б.


  
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #756 -: Юли 06, 2010, 08:22:17 am »
gbg123 - Честито и от мен! Дай Боже бебчето все така послушно да бъде да си папка и да расте!!!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #757 -: Юли 06, 2010, 08:57:56 am »
Добро утро! :coffee:
Честито бебче на gbg123!Да расте здраво и много да ви радва!
При нас колкото повече наближава момента,толкова не мога да спя нощем.
Усмихнат ден на всички!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #758 -: Юли 06, 2010, 09:12:36 am »
Здравейте,момичета!Честито на всички щастливи МАМИ!Страх не страх и аз да се запиша вече в тази хубава темичка.Забременях от първи опит икси,след седем години борба.Сега съм в 25 г.с.и имам едно питане.Правих си кръвни изследвания първо показа,че имам СУЕ(РУЕ)32,след месец беше 35.ДОкито каза няма сташно,но аз все го мисля.Дали има и други случаи?
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #759 -: Юли 06, 2010, 09:36:26 am »
Привет момичета :)
И аз се записвам тук. Съжалявам, че ви открих по-късно, но ще наваксам.
gbg123 честито и бъдете здрави!
Барбарон, маймунче радвам се че ви откривам тук :)
Хубав и усмихнат ден на всички!