0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #720 -: Юли 05, 2010, 11:52:54 am »
За кихането и аз да си кажа: преди като кихах, си стисках носа, но сега....... само слагам ръка пред носа и устата  :wink: Иначе преди така не можех и да кихна, но сега мъжо само ми се кара, ако си хвана носа  :lol:
И аз в началото имах 1-2 случая, в които имах чувството, "че нещо се скъсва"! Но сега като си кихам на воля - няма подобни изживявания  :wink:

Хайде, лека и топла лятна седмица на всички! И само добри новини да се чуват тук!

А - и да заповядат още нови момичета тук!  :lol: Че се освободиха местенца  :wink:
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #721 -: Юли 05, 2010, 12:05:31 pm »
Аз имах нещо друго предвид, освен болката като кихнеш, ама хайде да не уточнявам...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #722 -: Юли 05, 2010, 12:08:01 pm »
Момичета я кажете вие как сте  :oops: Аз от както съм бременна съм като разгонена! Нон стоп ми се прави секс че и да даже на вечер имам по цели 3 розови сънища  :lol:
Явно хормоните много бушуват...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #723 -: Юли 05, 2010, 12:12:20 pm »
Аз имах нещо друго предвид, освен болката като кихнеш, ама хайде да не уточнявам...

Е, ясно де  :wink: Но може би след няколко седмици още  :lol: Май като че ли да ми е рано, а  :lol:
Всъщност, надявам се по-рядко да ми се случва да кихам!

А, Криска, аз май даже забравих кво беше това секс  :?  :wink:
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #724 -: Юли 05, 2010, 12:14:25 pm »
Добро утро и от мене. Добре дошли на всички нови момичета. :bighug:
Бебка вече си има розова стая и розово перде. От утре почваме малко по малко да подреждаме и другите мебели. При мене нищо ново за сега, чакам си спокойно да минава времето, в четвъртък съм на лекар, но тука няма видеозон в практиката и само и слушам сърчицето и акушерката си я мери по корема ми колко е пораснала.
Рашинка - браво за хубавите новини.
Шани - те не знаят, че в по късните месеци и че при кихане може и да пишкаме... ;)
Роси - не се шашкай, по принцип най вече си зависи от това коя бременност ти  и от това каква е плацентата - предна или задна, казват че със задна бебчовците по рано се усещат.
Лека и усмихната седмица на всички! :heartbeat: :balk_177: :balk_5: :balk_5: :balk_5:
Криска - точно по това време ти е напълно нормално, матаката обработва повече кръв и като прибавим и хормоните... :lol:
« Последна редакция: Юли 05, 2010, 12:16:19 pm от stertje »
<br />[/url][img]http://ticker
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #725 -: Юли 05, 2010, 12:25:27 pm »
Здравейте мили момичета!
Меги добре дошла :D
Аз днес бях на преглед,водите не мърдааат,пак са малко,на долна граница и това вече почва сериозно да ме притеснява :?
Иначе бебока си расте,лекарката каза ,че засега не вижда нищо притеснително в развитието,следващият път съм на 4Д,за да видим бъбречетата и дали функционират и двата,дано всичко да е наред,че ще се побъркам.Толкова вода съм изпила и нищо :?

Криска и аз съм забравила какво е секс :?,а и не искам ..

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #726 -: Юли 05, 2010, 12:31:39 pm »

Роси - не се шашкай, по принцип най вече си зависи от това коя бременност ти  и от това каква е плацентата - предна или задна, казват че със задна бебчовците по рано се усещат.

ами моята плацента  е предна  :D , ще почакам ...

за секса - при нас това нещо е мираж от както разбрахме че съм бременна  :D  не искам и да си помислям ...а и ме е страх на този етап !
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #727 -: Юли 05, 2010, 12:36:06 pm »
Момичета,
а как разпознавате контракциите от обикновените болки ниско долу?
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #728 -: Юли 05, 2010, 13:18:20 pm »
Angy_baby,
коремчето става много твърдо, боли и имаш изтласкващ или някакъв друг вид присвиване, пулсиране на матката, което също доста боли, както и напрежение или нещо като напън ниско долу, а на мен специално постоянно ми се ходеше и до тоалетна.

kriska,
за нас секса също е табу от трансфера насам :)

Кихането и закашлянето са наистина неприятни, но и аз се научих за заемам подходяща поза предварително :)
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #729 -: Юли 05, 2010, 13:20:42 pm »
Стерче, ще разберат мила как не трябва да се киха мноого много щото си е излагация :lol:
Криска, това което описваш е напълно нормално, възползвай се докато имаш мерак и не ти пречи-поради състоянието ти съответните органи са по-кръвоснабдени и изживяването е много хубаво.
Роси, добре дошла мила-миналото лято четях  за теб и много се радвам, че си в тази тема-при предна плацента ще усетиш по-късно, но това да е кусура.
Анди бейби, контракциите не бива да са болезнени на този етап, усещат се като втвърдяване на целия корем за минута-две и няма как да ги сбъркаш, обаче ако имаш болки както при ПМС, за съжаление това също са контракции. Трябва сама да отдеференцираш, как точно те боли-защото долу ниско боли от разтягане на връзките и не е проблем.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #730 -: Юли 05, 2010, 13:21:45 pm »
Момичета при нас секса също е нещо за което неможем да рискуваме, но ми стана смешно защото хормоните яко бушуват, та се чудех дали само аз съм така  :lol:

Шаноар в предвид това че бях с кървене и в болница за задържане не смееме  :? а иначе си права че преживяването е страхотно!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #731 -: Юли 05, 2010, 13:59:39 pm »
Здравейте и успешна и слънчева седмица на всички!
Добре дошли на новите попълнения  :wink:
Криска и на мен мила ми се случи няколко пъти до сега да сънувам разни розиви сънища, макар че яко ми се гадеше до преди няколко дни без прекъсване, и дори не съм си и помисляла за секс от преди пункцията насам, но явно пъдсъзнанието си работи и в комбинация с хормоните, направо става УаУ!  :lol:
Роси, случвало ми се е и на мен без видима причина да ме пререже нещо в корема, но за кратко и после отминава. Аз установих, че е свързано с това дали съм много гладна и дали съм изморена, в тези двата случая имам доста силни усещания в корема, не винаги обаче е болка.
Онзи ден говорих с доктора и той ми каза, че при ендометриоза е нормално с напредване на бременността да има болки в корема от срастванията - да се подготвя психически, че вероятно доста ще ме боли. Каза винаги да имам Папаверин в чантата и ако станат много силни, да му кажа - ще ми даде свещички.  :? Сесрице с теб нали сме с една и съща диагноза.. дано не те боли много.  :bighug:
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #732 -: Юли 05, 2010, 14:25:32 pm »
Виксонче - мене ли имаш предвид с диагнозата?
Къде е скарлетчето - някой има ли връзка с нея?
<br />[/url][img]http://ticker
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #733 -: Юли 05, 2010, 14:42:07 pm »
Криска, казали са ти вече, че е съвсем нормално да имаш повишен сексуален апетит по ред причини. При липса на противопоказания, възползвай се с всички сили ;) Фактът, че си бременна, въобще не означава, че трябва да се лишаваш от това удоволствие. Няма как да навредите на бебетата.

Естествено, с уговорката, че трябва да внимаваш за контракции, защото много често оргазмът причинява такива. Също при кървене или болки, веднага трябва да се обърне внимание...

Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #734 -: Юли 05, 2010, 15:03:11 pm »
stertje  :) ако и ти си с тази диагноза, значи и теб съм имала предвид  :lol: но всъщност говорех на Росси* щото с нея от години движим заедно с една и съща диагноза.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #735 -: Юли 05, 2010, 15:03:33 pm »
Къде е скарлетчето - някой има ли връзка с нея?
Тук съм си, Стерче. Чета ви и ви се радвам. :)
Още не съм освободила мястото в темата, но това не пречи да се пълни с много нови бременни момичета. :)
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #736 -: Юли 05, 2010, 15:40:54 pm »
Привет отново и благодаря за топлото посрещане! :bighug:

Аз днес бях на преглед,водите не мърдааат,пак са малко,на долна граница и това вече почва сериозно да ме притеснява :?
Leila,и моите води са малко,така са май през цялата бременност,но няма страшно.
По-често следете тоновете на бебето и това е. :bighug:
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #737 -: Юли 05, 2010, 16:28:37 pm »
Здравейте,

и при нас думата секс е табу. Аз не смея, а и да ви кажа нямам никакво желание. Както пише в книгите, при бременни или е много засилено или липсва изобщо. Че от време на време и при мен има розави сънища. А четох, че оргазма на майката е супер олезен за бебето, заради хормон който се отделя.

Сега като четох за Ендометриозата, може би най-сетне имам отговор от къде 7 дни имам някакви странни болки, присвиване и спазми. А нищо чудно да е от това. А и от хистерото...

Утре съм най-сетне при д-р Сигридов и ще му кажа аз за тези неща.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #738 -: Юли 05, 2010, 17:00:59 pm »
При нас секса е 1-2 пъти в месеца ...и е доста комично. Мъжа ми видимо се смущава от големия корем. Притеснява се да не ми направи нещо, т.е. не на мен, а на бебка.
Аз не давам зор...приличам на хипопотам все пак.
Нямам кой знае какви мераци ( което го отдавам на факта, че не се чувствам...особено красива ), но пък често имам розови сънища  :lol:
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #739 -: Юли 05, 2010, 17:04:29 pm »
Ех ама каква тема само сте захваналии  :lol: :lol: :lol:
 Аз също имах розави сънища до към 8ма седмица,но от там на сам вече неее,а и да си призная и секс не ми се прави  :D
 
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...