0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Тема на бременните № 63
« -: Юни 06, 2010, 14:54:41 pm »
Позволявам си да пусна нова тема, гледам старата вече е заключена!! Дано тази се изпълни с положителни новини, емоции и много нови бременни мами!!

Шаноар, моят нос е постоянно запушен и с кървави корички вътре. Няма отърване, това си е една от екстрите на бременеенето. Като стане много зле положението, слагам си капки Виброцил, понеже си имам и хроничен синузит.
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 14:56:49 pm от dianka »
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #1 -: Юни 06, 2010, 16:45:24 pm »
Раши, е не се оказах права, че ще ставаш свекърва. Да ти е честита момата! Леко благородно завиждам като знам какви красоти има за момиченцата по магазините!
Жаси, благодаря за подробния разказ за раждането! Напълно споделям казаното от теб - каквато нагласата, такова и раждането. Няма да се даваме сега на лошите мисли, нали така!
Анизка, дръж се душицо, няма да се оплакваш сега. Я виж ти още колко малко ни остана. :)
Смайли, малко се мотае твоето бебче, ама всичко ще мине по мед и масло, няма да се притесняваш.  :D
Добре дошли на новите момичета и лека и успешна бременност им пожелавам!
Феталната ехокардиография се прави в същите г.с. като втората ФМ. Аз я правих при доц. Томова в 19 г.с.
Иначе вечният спор за и против упойки и окситоцин, да ви кажа честно не разбирам защо ние трябва да разсъждаваме над това. Има си лекари и те преценяват всяка конкретна ситуация. За мен е важно бебенцето да се роди живо и здраво, и аз да съм така, пък какво ще ми прилагат, не мисля, че е моя работа.
Аз съм малко под домашен арест, защото съм с много тежка сенна хрема - със задушавания и всякакви други екстри, а не мога да пия лекарства. Док забрани. Така че сега си седя вкъщи на климатика и машината за пречистване на въздуха. Добре, че приключихме вече с покупките за бебока.
Хубав ден на всички!
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #2 -: Юни 06, 2010, 16:51:00 pm »
Скарлет ,много гадно това бе да седиш в къщи през цялото време но сигурно се свиква , а и щом е за твое добро.Бързо да се оправяш ти желая.По принцип ли си я имаш тази сенна хрема или чак сега се появи?

Лек ден момичета :)
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #3 -: Юни 06, 2010, 18:36:04 pm »
Да се запиша и аз в новата тема  :D.
 Дано има мн нови бременни Дами който да дойдат  :D
От мен сега нищо интересно ,чак на 16.06.2010г. сме на док. до тогава ще чакаме с нетърпение срещата с бебо  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #4 -: Юни 06, 2010, 18:54:07 pm »
Иначе вечният спор за и против упойки и окситоцин, да ви кажа честно не разбирам защо ние трябва да разсъждаваме над това. Има си лекари и те преценяват всяка конкретна ситуация. За мен е важно бебенцето да се роди живо и здраво, и аз да съм така, пък какво ще ми прилагат, не мисля, че е моя работа.
Ами нали ти трябва да си решиш дали искаш епидурална или не - как така да не го мислиш. За другите неща да, но обезболяващото си е твое решение. Те ти предлагат, пък ако не го искаш, никой няма да те кара на сила.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #5 -: Юни 06, 2010, 19:44:31 pm »
Хайде да се запиша и аз в новата темичка. Днес съм по-добре от нощеска. Дианка знам това за запушения нос, но моя ме е отпуснал от известно време, така че дишах по-спокойно. Обаче кървавите секрети от носа сутрин не са  преставали, а тази сутрин нямаше. Затова се притесних като повърнах кървави храчки и се чудех дали съм нагълтала всичко през ноща. Извинявайте за гадното описание, ама наистина се шашнах. На някой от вас случвало ли се е подобно нещо? Във вторник съм на лекар и ще го питам, а до  тогава ще се чудя.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #6 -: Юни 06, 2010, 20:02:52 pm »
Аз продължавам пък да се чудя защо така получавам пулсираща болка подобна на схващане в една от частите на корема и след това се втвърдява за минутка две и отминава. Това се получава като легна по гръб, а като съм права го усещам на моменти като леко неразположение, досега мислих че е от единия или другия яйчник. Това е от около 10 дни, но в последно време го усещам по-често. Чудя се дали да не се обадя утре на доктора? Да не би пък бебетата да мърдат и аз да се шашкам прекалено много и да стана смешна!?!
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #7 -: Юни 06, 2010, 20:07:15 pm »
Лъки, няма смешни въпроси щом чувстваш дискомфорт. По-добре иди да видят за какво става въпрос.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #8 -: Юни 06, 2010, 20:10:36 pm »
Привет на всички бъдещи и настоящи вече мами  :lol:
Нека новата темичка се пълни с все повече щастливи бъдещи мами!
Лека бременност и здрави бебчета около термин!

 Lucky, според мен /ако ти е вярна лентичката/ ти е рано да усещаш бебетата, та още повече и така явно. По-добре звънни на лекаря си и иди да те види. Няма смешни въпроси!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #9 -: Юни 06, 2010, 22:17:42 pm »
Lucky, звънни на лекаря си и му обясни какво чувстваш най-добре, още повече щом продължава от десетина дни. Рано е да са бебчетата.
Bobby, в болницата, в която ще раждам, епидуралната си върви в таксата за раждане, в смисъл ако изрично не я искаш, чак тогава я отказваш. Аз лично не съм прочела един убедителен аргумент в полза на това да се лиша от нея. 21-ви век сме все пак. Няма нужда да раждаме като едно време на полето. Това си е моето мнение разбира се и на никого не го налагам.
Мънкич, много да се пазиш и само с хубаво настроение да се зареждаш. Бързичко ще мине времето до следващата среща с бебчо. :)
Buba, имам си я ялергията още от ученическите години, от края на април до края на юни е ад някакъв. Но сега заради бремеността не мога да си взимам лекарствата и е много неприятно. За съжаление и седенето вкъщи много не помага, днес го експериментирам за първи ден, но то шило в торба стои ли. :)
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #10 -: Юни 06, 2010, 22:43:27 pm »
В петък ме гледа и каза, че всичко е наред. Споменах за болежките, в корема и кръста. Коремчето ми израстна буквално за последните 3-4 дни. Каза ми, ако усетя тежест или напрежение задължително да пия но-шпа. За болежките нищо не каза. Ще изчакам да видя как ще е до утре и утре може да му се обадя. При мен бебчетата са две и мисля, че затова може да започвам да ги усещам по-рано във времето.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #11 -: Юни 06, 2010, 22:55:00 pm »
Lucky според мен това е от 2 бебета и това, че матката е все още ниско и като се напрягаш боли или придърпва. Виж дали се чувстваш така като ти се пишка или има газове. Имай предвид, че матката е м/у дебело черво и пикочен мехур и докато се качи над пъпа, след 17 г.с. се усещат тези болки ниско долу или под пъпа. Пий си всеки ден 2 по 3 нош-па, няма да ти навреди, за да си спокойна.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #12 -: Юни 06, 2010, 23:14:40 pm »
Честита нова тема. Дано се напълни с много нови тупкащи сърчица :)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #13 -: Юни 07, 2010, 04:30:41 am »
На мен май започна да ми пада тапата. Някакво прозрачно слузесто имах на тоалетната хартия и не виждам какво друго може да е. Като започнах да се бърша и бая голямо количество се оказа. Знаете ли до колко време след това се очаква да започна да раждам или е като с разкритието ми и може да си седи така дълго време?

Боби
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 05:01:04 am от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #14 -: Юни 07, 2010, 08:34:30 am »
Боби, чула съм че може и скоро да почне, а може и седмица да изкараш, така че не е точен индикатор какво ще се случи-виж ако почнат регулярни контракции или изтекът водите, тогава вече е дошло. Хубав ден и дано скоро гушнеш малката.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #15 -: Юни 07, 2010, 09:03:31 am »
Скарлетче ,гадно но няма как ще стискаш :wink:
Боби   :) аз съм така повече от седмица а от два дни и сякаш води изтичат по малко ,особенно сутрин понеже съм се залежала доста.Вчера звъннах на доктора и ме пита само дали има болки ако не не се притеснявай ,ако се пукнат на цяло водите или ме хванат болките да се качвам на колата и да заминавам :) а ще раждам с операция на 80км от нас 8O малко ме хвана шубето вече.
А при всеки е различно може до часове да е или до 1-2седмици. :wink:ще чакаме вече това ни остана.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #16 -: Юни 07, 2010, 09:08:28 am »
Здравейте и аз да се включа в темичката.След няколко не успешни най накрая и ние се зарадвах ме в къщи.Още сме мъниче в 10 г.с.,надявам се да стигнем до края.Прочетох,че има момичета като мен със запушен нос.Как се справяте с това?Какви капки са ви изписали?.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #17 -: Юни 07, 2010, 09:23:01 am »
Здравей те,капките който на мен ми каза док.,че мога да си взема са Куикс дано ти помогнат и успех до край :goodluck:
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #18 -: Юни 07, 2010, 09:28:14 am »
За нослето ми изписоха "Стеримар" пръскало което се изписва и на кърмачета така че може да се ползва и от бременни а и е морска вода.Оправяйте се бързо че в тези жеги е много неприятно да си болен.

Лъки звънни на доктора си ,не вярвам да има нещо притеснително но все пак се консултирай.
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 09:30:56 am от BUBA12 »
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #19 -: Юни 07, 2010, 09:47:06 am »
Здравейте сладурчета :)

На тези, на които е паднала тапата или тръгнали по малко води (Боби и Бубе), пожелавам леко раждане и късмет! :)

За нослето, слагайте капки - някакви по-щадящи. Аз лично моят течащ нос си го търпях и не слагах нищо. То това отминава. Сега вече не усешам да е толкова запушен.

Скарлетка, миличка, дано те пусне бързо тази сенна хрема. Сигурно е ужасно да ис по цял ден затворена в къщи!

Лъки, на мен ми звучи като контракции това което разказваш. Пиши ни какво ти е казал доктора.

Аз като че ли вчера и онзи ден вече усещах бебка. Като се наведа и може би и става тесничко и ми праска едно краче. То не се усеща силно разбира се - все едно малко коте, напъхано в торба - ей така ме гали отвътре :) Много е готино !