0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #580 -: Юни 27, 2014, 18:16:59 pm »
Браво, напълнихте темата с красоти!

Елфи, бръмбара оцеля ли, или Цанко замези с него?  :lol:
Оцеля, щото го спасих. Аз изтръпвам от насекоми, обаче геройски го хванах между две хартии и го хвърлих през терасата, че Цанко вече се облизваше.
После го гугълнах тоз рогач и се оказа, че е изчезващ вид, защитен с ъмнайсе закона.
« Последна редакция: Юни 27, 2014, 18:18:38 pm от Елфи »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #581 -: Юни 27, 2014, 19:07:32 pm »
Ауууу красоти и радостни гледки!  :D Всичките са прелестни, а от опит знам, че го играят и персонална охрана за бебета (като тези на маги). Също така те гледат на криво и мяукат особено, ако бебето ревне и котката реши, че не си се затърчала достатъчно бързо към него. Ако може да говори репликата ще е "Абе каква майка си ти?!!!" И това, което един домашен ще изтърпи стоически от хлапето ви - не си и помисляйте да му го причините и вие - вас няма да ви изтърпи, гаранте.  :lol:

Mousyt, не ги мисли космите, детето ти няма да обитава стерилна среда, та хич да не ти дреме. А и като вземе да яде пясък и други неща от земята - ще ти е смешно, че изобщо си мислила как котешките косми нещо не са ОК. След годинката - слагай ваксина за хеп. А и си свиркай ;) За протокола - у нас винаги има повече косми от моята коса, а не котешки.

Елфи, защитен вид са рогачите и аз разбрах, когато стоически спасявах един от лапите на Персия, миналатао година на къщата. Но ползвах градински ръкавици. Баси жУвотното беше тоя бръмбар  8O

Страхотно име сте избрали на писаната, нали Мортиша беше от сем. Адамс?
Същата  :lol: Има особена, мрачна хубост.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #582 -: Юни 27, 2014, 21:17:29 pm »
Jbrul,

Абсолютно не ме е страх заради стерилната среда и бебето :lol: Определено се надявам да съм от по-малко изпадащите в крайности майки  :lol: Тревожа се за себе си и собственото си оцеляване, защото аз и сега се тормозя, че не чистя достатъчно, а тогава сигурно ще имам и по-малко време :? Но не бих се отказала от животно вкъщи, мъжът ми още по-малко ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #583 -: Юни 27, 2014, 22:50:28 pm »
Много се радвам на такива готини имена. На ком6ията котката се казваше Смърфиета.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #584 -: Юни 27, 2014, 23:49:03 pm »
Всички са прекрасни  :D

marsi   И как позират само  :lol:
Jbrul, да беше само това  :), какви други номера и хитрини правят, нали са на години вече, та с времето се научиха на много неща и често се държат като дресирани.
Пипи е калпазан от малка, затова и името и е такова, постоянно хитрува. Примерно, като сложим нещо за ядене на масата, застава на стола отстрани - пипа с лапа празната чиния и си ближе лапата, пак пипа, пак ближе ... - да покаже колко е гладна  :lol:.  Любка яденето не я вълнува много, но обича да отваря всичко: увисва на дръжката на вратата и я отваря, също вратите на шкафовете, на фурната ... На всички врати сме с райбери, ключове, лепенки. Върхът беше като се научи да отваря хладилника. Там сложихме 20 литрова туба с вода, че по-малките ги отмества  :).
Двете са комбина - Любка отваря, а Пипи краде и яде .... Вие за едни косми се тревожите,  тука имаме банда разбойници  :lol:.
Но пък са най-милите и любвеобилни същества. А как се отнасят към децата ... прекрасни са   :D.

Да са ни живи и здрави животинчетата, толкова радост ни носят ...   понякога ни се карат - както си е редно  :D :lol:.
« Последна редакция: Юни 28, 2014, 00:02:46 am от marsi »

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #585 -: Юни 28, 2014, 00:22:05 am »
Я какви разтапящи снимки сте качили!

Mousyt, имаме същия екземпляр вкъщи, само че мъжки /по -скоро евнух  :lol: /

Марси, коя си беше вмъкнала лапичката да краде бисквитки?
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #586 -: Септември 17, 2014, 14:48:30 pm »
"куче пазач "

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #587 -: Декември 21, 2014, 23:51:47 pm »
Дара съм аз  :D
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #588 -: Януари 13, 2015, 22:25:33 pm »
Пак Дара  :D
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #589 -: Февруари 21, 2015, 09:39:21 am »
Тази прелест вече е в моя дом.
Тук я знаете като Мортиша на Jbrul, ама вече е Мортиша на Елфи  :lol:
Много се надявам да се заобичат с Цанко и да се хваля с общи снимки.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #590 -: Февруари 21, 2015, 12:06:47 pm »
Елфи, Божествена е!
Дано бързо се приспособи към новите дом и семейство  :)

Леле, момичета, сега се поразходих из темата и по-подробно се запознах с косматите членове на семействата ви. Ами, те всичките са невероятни!
Нашата Дара е порода улична-превъзходна или както jam беше писала - мешана скара  :lol: . Осиновихме я преди 3 години и половина от една организация. Беше част от котило (6 или 7 бебета бяха) и едва изчаках да прогледне, за да си я вземем. Даже не знаеха дали ще оживеят бебоците, че бяха много, много малки, почти новородени. Намерили ги изхвърлени в Копривщица. Миналата година я заведохме да се разходи на "родна земя" и по мои впечатления, допадна й . Втората и третата снимка са от седмицата на палатки миналото лято :D

« Последна редакция: Февруари 21, 2015, 12:33:49 pm от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #591 -: Февруари 21, 2015, 14:29:01 pm »
Елфи, нямам думи каква красива снаха ти е довел Цанко  :lol: нищо, че той не знае  :lol:
Според мен тя ще му развали рахата на дърти години  :lol:

Злате, много е сладка Дара.

Само Мони, защото Рокси не ми дава да я снимам отблизо. Тя е като Лили Иванова  :lol::

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #592 -: Февруари 21, 2015, 16:10:53 pm »
Я, пиле!  :D
И котка на каишка! Разкош. Моят е бъзлив и въобще не иска да излиза навън. По-хубаво, де.
Иначе и той е уличен.

Мортиша е много добричка и социална. Бързо се адаптира - не се крие, а се е размазала на дивана, все едно не е преместена вчера от друг град. Гледа Цанко с любопитство, търкаля му се пред леглото, а той се цупи. Ама ще му мине. Очаквах по-голяма драма.

Понеже Цанко е свикнал да ми ходи по петите, а сега Мортиша върви след него и като тръгна из къщи сме цяла процесия  :lol:
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #593 -: Февруари 21, 2015, 16:25:22 pm »
Понеже Цанко е свикнал да ми ходи по петите, а сега Мортиша върви след него и като тръгна из къщи сме цяла процесия  :lol:
:jump12:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #594 -: Март 15, 2015, 17:27:28 pm »
Злати, прекрасни сте  :) 
Врабчо, пилето е красота  :)

Мортиша знаем колко е красива  :) ....
абе поздрави за всички домашни любимци, прекрасни са  :D

Cнимка от днес от едната ни лигла.

Неделя е - ден за почивка  :lol:
« Последна редакция: Март 15, 2015, 17:51:28 pm от marsi »

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #595 -: Март 19, 2015, 16:21:54 pm »
Марси, у дома всеки ден е почивен  :lol:

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #596 -: Март 19, 2015, 16:32:13 pm »
Врабчо, Хвъркатко е голям сладур  :)
marsi, личи й, че е своенравка  :wink:
Елфи, тези двамцата изглежда добре са се спогодили, макар че Цанко с поза си показва, че е по-старши  :lol:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #597 -: Март 19, 2015, 16:34:29 pm »
Цанко нарочно се разтяга, да не идва малкото, ама то пък нахално  :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #598 -: Март 31, 2015, 23:31:37 pm »
Бях обещала снимка на трите спящи красавици.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #599 -: Март 31, 2015, 23:32:33 pm »
Ето само двете от тях.