0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #540 -: Май 01, 2013, 15:54:58 pm »
Цитирам мъжа ми: "Досега не съм имал нито един случай на котка с камъни в бъбреците, все са в пикочния мехур. В повечето случаи се касае за пясък и кристали, които се диагностицират предимно при мъжките, когато уретрата се запуши. Препоръчвам диетата да не се прекратява при животни с предразположение."

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #541 -: Май 01, 2013, 18:22:33 pm »
Ами ще си караме с тази храна само. Аз вчера като питах и ми казаха, че няма да навреди ако я ползвам постоянно, а не само 3 месеца както ми препоръчаха.
Elle, огромни благодарности и на теб, и на съпругът ти!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #542 -: Август 13, 2013, 12:11:47 pm »
Момичета подарявам малко мъжко котенце.много е красиво и игриво,искаме да го дадем на хора които наистена ще се грижат за него,бихме си го оставили защото е прекрасен,но просто ще ни станат множко.Роден е на 24.06.
Споделям тук защото знам ,че сте отговорни и обичате животните!
« Последна редакция: Август 13, 2013, 12:13:57 pm от anelino »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #543 -: Януари 27, 2014, 02:55:47 am »
Да пораздвижа темата с нашия щурчо Каспар  :) .
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #544 -: Април 03, 2014, 09:08:06 am »
Хайде, че темата съвсем прашлясала  :)  Миналата година по това време ревах тук за кучето, така и не го намерихме, после  лятото си взехме  друго, беше колкото човешка длан, а сега скоро ще стане на година.

  тук е преди около месец
тази от снощи, пасеше си зелено като овца
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #545 -: Април 03, 2014, 10:11:19 am »
Тара, ама той цял лъв станал.  :lol:

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #546 -: Април 03, 2014, 11:33:09 am »
 :lol:, Блу, абсолютно. Вече изяде една къща, сега се кротнал малко, работи другаде, животно много умно, но родено да бъде на свобода, не знам как рискуват да приучават хората такова добиче в апартамент. Още ме страх да го водя масово между хора, а и не мисля че е редно да плаши хората.

  тук е на 4 месеца в процес на изправяне на уши, издължаване на тялото, без украска все още едно смешно подобие на куче, преди да започне да се превръща в малка мечка.  Най-интензивният им разстеж и промяна се усеща 4- 6 месец, където до края на 6-тия вече е с постоянни зъби, 8-9 месец приличат на възрастно куче, но с детско поведение все още.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #547 -: Април 03, 2014, 15:22:09 pm »
Тара, много е красив! Как се казва?
И аз имам тревопасно вкъщи, ама довечера ще пусна снимката, че ми сменят компа в офиса в момента и съм на друг временно.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #548 -: Април 03, 2014, 19:47:40 pm »
Страхотен е!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #549 -: Април 03, 2014, 20:40:09 pm »
Благодаря ви, момичета  :D, сега се надявам да  е жив и здрав да ни радва максимално дълго.
Много разтоварващо действат животинките и учат на търпение.
Хектор му е името.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #550 -: Април 03, 2014, 20:48:07 pm »
Ей го нашето тревопасно. Тъкмо се показа нова издънка и той бърза да я опасе  :lol:

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #551 -: Април 03, 2014, 21:09:25 pm »
 :D
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #552 -: Април 03, 2014, 21:18:55 pm »
хаха, чувала съм теорията, че и животните имали нужда да си прочистват стомаха със зелено, както хората обичат салатки, не знам до колко е вярно. 


rosi  :D
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #553 -: Юни 24, 2014, 22:21:03 pm »
Това е нашия хахавел - грозен, грозен, та чак е хубав. Подвизава се с гръмкото име Туньо (че как иначе да кръстиш персиец), но се обръща и на Кюфте, Варел и любимото на мъжа ми Сополкьо. Мърка постоянно и по това се ориентираме къде е = )
Когато сърцето е в повече, мозъкът не достига !!!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #554 -: Юни 25, 2014, 00:14:26 am »
Прекрасен персиец от екстремалните нали?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #555 -: Юни 25, 2014, 00:31:48 am »
Много е готин Туньо!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #556 -: Юни 25, 2014, 08:00:58 am »
 Не знам дали е от екстремалните, но е достатъчно сплескан = ) Майка ми и брат ми го намериха в мазето на блока уплашен и ужасно мръсен. След 40-минутна баня се показа какъв красавец е. Сега вече е голям, но само на години, корем и козина, смени квартирата (живее при мен и мъжа ми), остава проблема с течащите сълзички от очите, но никой не е съвършен. Умира да се гали и понякога е доста досаден, не е от особено активните - 5 минути и ляга да спи. Но мисля, че е бил тормозен от деца, защото като ни идват гости и види дете, се скрива и не се показва докато не си тръгнат всички. Душичка ...
Когато сърцето е в повече, мозъкът не достига !!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #557 -: Юни 25, 2014, 11:09:47 am »
Екстремал е Туньо, много е готин!  :D А сълзящите очи са от "екстрите" на екстремалите, разбира се в някакви приемливи количества. Ако е твърде обилен секрета - трябва да го види лекар. А като поодъртеят - хъркат като дъскорезници  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #558 -: Юни 25, 2014, 11:52:10 am »
Ходили сме при няколко ветеринари... Единия каза, че миглите му растели навътре и се налага операция за около 1000 лв., другия каза, че е от прекалената селекция на породата, третия предписа капки, които могат да се капят само веднъж в живота, четвъртия каза, че има конюнктивит...  Вече никъде не го водя. Умориха ми първата котка, не мога да позволя пак да стане така. Свикнала съм да ходя след него с парцалчето и да бърша капчиците = )
А ще си "дъскорежат" с мъжо заедно, ама в някоя друга стая = )
Когато сърцето е в повече, мозъкът не достига !!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #559 -: Юни 25, 2014, 13:15:50 pm »
Чуден хубавец е Туньо!