0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #480 -: Март 24, 2013, 11:23:12 am »
За съжаление много често в България се крадат кучета.Породистите, породите който се считат за бойни, и големите яки кучета се крадат.Полицията в повечето случаи не реагира адекватно, но ако се попадне на свестен полицай може и да се открие кучето.Понякога ги крадат за откуп, но много често, за съжаление, ги крадат за боеве ии препродаване.

Дано се намери кучето, дано има свестни хора в тая страна.

Тара, може да пишеш тук http://forum.dog.bg/forum/64-%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d1%83%d0%b1%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%bd%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%b8/ могат да ти съдействат хората, и дано се намери кучо.
« Последна редакция: Март 24, 2013, 11:25:49 am от magi_st »

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #481 -: Март 24, 2013, 11:40:09 am »
 за съжаление се случи по най-абсурден начин, беше на три метра от мен и в следващия миг вече и помен нямаше. Снощи обикаляхме поне два часа /случката стана към 18:10/ и нищо. Свързахме се с познат от полицията, който категорично ни каза, че по следа могат да пуснат куче, ако е почти незабавно, а не след като сме отъпкали всичко, за жалба ни отказа, че няма да реагират.
В безсилието си, току-що се обадих на една позната занимаваща се с астрология, въобще трезвата мисъл ме е напуснала, аз съм човек който не вярва в подобни неща, но се чуствам все едно някои ми е отсякъл  пръстите.  Тя каза, че кучо е жив и е затворен на три пресечки от нас, от мъж живеещ сам и до три дни трябва да си го върнем. Така ми се иска да е истина, сега пак ще тръгна да разпитвам хората.

Непонятно е за мен как 50-килограмово куче силно привързано към стопаните си,  обучено на команди някой го гепи, ей така.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #482 -: Март 24, 2013, 12:04:30 pm »
Аз те разбирам, ако нещо подобно се случи с котките ни сигурно и аз ще откача.Не е нелогично търсиш вариянти, разбираемо е.Дано го намерите!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #483 -: Март 24, 2013, 14:56:55 pm »
Тара, това е ужасно! Дано си го върнете бързо!
Преди 10 години по аналогичен начин се опитаха да откраднат Арес. Тогава беше младо и щуро куче, скачаше да се радва на непознатите на улицата, което наложи да му сложим строг нашийник и това го спаси. На едно кръстовище спря един бус, отвори се вратата и един мъж започна да го подмамва с храна. Арес ме дръпна, аз реагирах и го изтеглих и така опитът беше неуспешен.

Ако решиш, че може да помогне, дай снимка и информация, която да разпространим във фейсбук. Успех  :hug2:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #484 -: Март 24, 2013, 16:55:48 pm »
Тара, по-скоро да си върнете кучето! Аз съм безмълвна!  8O






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #485 -: Март 24, 2013, 19:39:38 pm »
Много неприятно,дано да намерите кучето!
А аз както имам навик като го разхождам да минавам през магазина и го вързвам отпред на едно дърво.Май трябва да престана...

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #486 -: Март 25, 2013, 11:13:22 am »
Към момента имаме информация от преки свидетели, които са искали да го хванат, но кучо ги е изплашил здравата и са се отказали. Насочиха ни към един кучкар, който се занимава с развъждане и имал доста кучета. Чакам мъжко подкрепление и отиваме да го посетим, дано...
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #487 -: Март 25, 2013, 13:45:57 pm »
И пиши после.  osi_9 :goodluck:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #488 -: Март 25, 2013, 14:39:26 pm »
Тара, пожелавам ти всичко да завърши добре за вас и вашия сладур  :bighug:
няма да забравя моите ангелчета...
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #489 -: Март 25, 2013, 20:58:08 pm »
Тара и аз стискам много силно палци да го намерите, диването.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #490 -: Март 25, 2013, 21:18:56 pm »
Ох, Тара, като знам аз как бях като изтървах тоя любопитен котарак на аватара ми и го търсих цял ден... направо не знам на тебе какво ти е. Дано го намерите по-бързо!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #491 -: Март 26, 2013, 07:28:28 am »
Благодаря ви, момичета, за съчуствието.  Още няма резултат, кучкаря ни пусна да влезем при него, кучето го нямаше, НО той е видял нашето куче на тротоара срещу него и странното е, че по думите му не го е взел, защото бързал за рожден ден и бил с чисти дрехи, а купува, гледа и продава кучета. Казах му да отиде при този, където е затворено и да ми го продаде. Сигнализирахме всички от наличните групички бандюги да търсят усилено, мисля, че те могат да направят в момента повече като вещи в занаята. Един с който разговарях си призна, че се е опитвал да го хване, но кучето му е скочило на гърба и се отказал, тръгнал да търси примамка и като се върнал го нямало.
Моята позната със "звездите ми го говорят", продължава да твърди, че животното е в периметър около нас затворено. Обходихме и предупредихме доста хора да се наблюдават едни други.  Снощи късно по нощите бях на обиколки с тихата свирка и подвиквах името му, с надежда ако е някъде завързан да ме надуши. Обикалях повече от два часа, но явно е натикан в мазе, иначе би изкъртил всичко ако ме душне.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #492 -: Март 26, 2013, 16:30:08 pm »
Тара, това страшно ти съчувствам - това е ужасен кошмар. Един от най-големите ми страхове. Звъннете за всеки случай в Богров и Сеславци - всичко става ...Ако искаш пусни ми на лични данните на кучето - ще пусна аларма във форума на голдън ретривърите - http://bulgoldens.com/forum/
В очакване ....
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #493 -: Март 30, 2013, 00:39:59 am »
Тара, толкова ми е мъчно... съжалявам...
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #494 -: Април 03, 2013, 11:06:18 am »
За момичетата от София - Важно!!!

ВНИМАВАЙТЕ!!! Изроди са разхвърляли отрова на Витоша, пазете си кучетата. Споделяйте, разпространявайте и НЕ ХОДЕТЕ С КУЧЕТА на места, на които не са ви под око!!!

За съжаление вчера сутринта се е отровил един лабрадор, в момента бере душа и следващите 72 часа са критични. Отровил се е на алеята от местността "Бялата вода" към кв. "Княжево".


Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #495 -: Април 04, 2013, 15:08:48 pm »
Получава се нещо като монолог, но.... Малкия Дарк не прескочи трапа. Черна сладка муцунка, която още няма и година :balk_134:

Не мога да разбера как може да съществуват такива твари! При това отровата е разпръсната на място, където ходят не само домашни любимци, но и малки деца!!!!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #496 -: Април 04, 2013, 15:33:50 pm »
 :balk_145: :balk_145: :balk_145:

то, затова се учат кучетата да не ядат нищо от земята, но не знам как се учи малко дете да не взема от земята






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #497 -: Април 04, 2013, 20:53:10 pm »
 :balk_145: :balk_145:Много жалко за лабрадора!Не знам,как може да има такива хора!

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #498 -: Април 04, 2013, 22:40:34 pm »
Рали, много болна тема, много.Не мога да обясня на простия народ, че отровата може да отрови и дете и възрастен човек.

Съжалявам за малката душа, дано е на по-хубаво място там по дъгата!

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #499 -: Април 05, 2013, 10:29:54 am »
Така е Маги, някакъв пълен кошмар е - всеки може да пострада :(

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!