0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #460 -: Февруари 10, 2013, 17:59:02 pm »
Много благодаря!

Арес се разболя от болестта на Къшинг. Диагнозата не може да бъде потвърдена на 100%, понеже такъв тест не се прави в България. Лечението не може да бъде започнато преди поставянето на окончателна диагноза, лекарствата за болестта не са одобрени и не се внасят в България. 
Майка ми, която се грижи за него, звъни непрекъснато разстроена с въпроси, на които не мога да отговоря. Пита какво да правим, а аз не знам  :(.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #461 -: Февруари 11, 2013, 14:02:35 pm »
Еlle, не могат ли да се купят лекарства от Бг за хора и да се почне лечение "на сляпо", да се види има ли ефект върху симптомите?
То вероятно не може, но аз да си изкажа идеята все пак.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #462 -: Февруари 11, 2013, 15:03:03 pm »
И аз това си помислих първоначално, но категорично не може. Решихме да изчакаме малко да видим дали симптомите ще се задълбочат и тогава ще рискуваме. Така или иначе лекарството мога да го пратя най- рано следващия месец по човек.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #463 -: Февруари 11, 2013, 15:07:33 pm »
Elle, стискам палци, много силно.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #464 -: Март 15, 2013, 16:09:59 pm »
Зори, намери ли стопани за персиеца. Ние си търсим коте. Моята писана я дадохме на сестра ми, но сега толкова са свикнали с нея, че не искат да се разделят. Затова искам да вземем коте, но и да направим добро. Тук в Пловдив имам познат ветеринар и преди две седмици са имали много сладко коте, но вече са го дали за осиновяване. Преди ходехме до едно малко коте , улично , и аз реших да си го вземем зимата у дома, но уви като отидох да го прибера го нямаше. Дано да е намерило дом, бяхме я кръстили Серличка, много беше гальовна и мила.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #465 -: Март 15, 2013, 16:23:03 pm »
Ели, ако търсиш коте безпородни мога да ти дам линкове къде има към момента и направо да помогнеш на някое несретниче.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #466 -: Март 15, 2013, 17:10:29 pm »
Да Маги, изпрати ми линкове. Нямам претенции за породи.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #467 -: Март 15, 2013, 18:33:08 pm »
Реколта 2013 от малки бездомни котенца, на подходяща за осиновяване възраст излиза през май  :wink:
Ние сме от реколта 2000 - даже не съм го търсила, навря ми се в краката  :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #468 -: Март 15, 2013, 18:40:39 pm »
И нашата втората е майска реколта, гергьовче, за това и я кръстихме Гиги.

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #469 -: Март 16, 2013, 11:06:42 am »
Аз имах едно коте , което взех от улицата и гледах в склада, където работех. Преди има няма 12 години. Беше люта зима. Оставих в офиса включена печката, но на сутринта го намерих вкочанен. Такъв рев му ударих. Обвинявах се, че не съм го взела в квартирата, а там беше котаната ми и сестра ми щеше да ме изсели, ако занеса още едно коте. Малкия го сложих в ръцете си и реших да го стопля на печката. Не се усещаше пулс, но аз си въобразявах, че ще се съвземе. И след час и нещо наистина се съвзе. Нахраних го, дадох му водичка и след работа го занесох у дома. Симба като го видя така лошо ме изгледа.Вечерта котенцето спа при мен , а моята Симба дойде и ме издра по лицето. След няколко дена вече свикнаха заедно. Един приятел много хареса малкия и си го взе у дома. Порасна хубав и силен котарак.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #470 -: Март 16, 2013, 11:30:08 am »
И аз си търся дзвер.
Преди три месеца ми умря разкошен персиец. Първо се опитах да си вменя, че няма повече никога да гледам котка. Не се получи и прибрахме едно малко черно и болно коте. Лекувахме го десетина дни, не можахме да го спасим.
Сега пак се оглеждам , само че някак си искам да си "позная" животинчето, а дали ще е от магазин или от улицата няма значение.
Цял живот съм с котки и кучета и така като се замисля ни едно не е целенасочено търсено, ами по някакво стечение на обстоятелствата се отзовават у дома.
Само папагала съм го купувала целенасочено, то затова от всички проклети най-проклетото избрах, та сега ме вкарва от едната до другата крайност, да ме изкърти от нерви или да се смея сама с глас като лудите. Вече трети месец като се присети вика "Ронииии, ела тука" (така се казваше персиеца) и направо ми де да му откъсна пилешкия врат. В момента подсмърча и покашля (скоро изкарах грип) и сам си говори "тихо бе идиот". 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #471 -: Март 16, 2013, 22:18:32 pm »
Тоя Папагал бил голям шемет!!!  :D :lol: :lol: :lol:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #472 -: Март 18, 2013, 09:01:47 am »
Към момента всички котки който са за осиновяване са големи по на годинка и горница.Но дори и така котките са страхотни и имат нужда от дом, дори по-големите котки намират по-трудно дом.Нормално е като видиш моцунката на едно малко коте и ти иде да го нагушкаш.

Има група Приятели на котките, те имат сайт можете да се свържете с тях и да питате какви котки имат към момента за осиновяване.На Елора и предложих една фейсбук група на момичета който помагат на животните от Пловдив и региона.В София може да се пита и в АРС, мисля че към момента имат една котка за осиновяване около едногодишна с ваксини, кастрирана и т.н.Стиг да искате можете да намерите.А ако изчакате май месец със сигурност някоя малка топка, ще ви се блъсне в краката.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #473 -: Март 22, 2013, 09:56:57 am »
Моля за идеи. Обожавам котки и си имаме един котарак на двора, ама хич не си пази територията. Даже да се нахрани трябва да го пазим от другите котки.
Та един от чуждите котаци се научил да ми препикава прозорците на къщата и само който е имал мъжкар знае как мирише :( Мия, парфюмирам - на другия ден пак същото. И като отворя уж да проветря свеж въздух... Ще ме побърка вече. Давайте идеи - с какво да напръскам, има ли някакъв специален препарат?


*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #474 -: Март 22, 2013, 10:01:32 am »
Има отблъскващ спрей, другия вариянт е да кастрирате чуждия котарак.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #475 -: Март 22, 2013, 10:35:09 am »
Аз имах подобен проблем имахме една , сега вече две женски в двора, тази първата събираше и на съседните махали мъжките. Живея на трети мансарден етаж, в добавка с домашен мъжкар (хайвана скоро ми почина) - по асмата се качваха махленците и маркираха не само по прозорците, ами и по покрива, моя домашен да не остане по назад започна и вътрешно да ни "парфюмира", че и по всяко време махленските влизаха в къщи да се бият с домашния ми, налитаха и на папагала - ноооо там нещата приключваха с порнати уши и разкървени муцуни и лапи. Ползвах какво ли не, запомнила съм тези - get off и keep off, изкупих ветеринарните магазини и нищо. Накрая кастрирах домашния дзвер и отрязах клона на асмата , който стигаше до прозорците ... и всичко приключи. Някъде ми мина през ушите, че имало някакъв препарат като гел, с който се третират външни площи - не знам дали и колко ефективен. Спрейовете при мен не вършеха работа.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #476 -: Март 22, 2013, 11:10:48 am »
Благодаря. Ще потърся спрей или гел. Няма как да кастрирам всички котараци в квартала, а и сме в приземен етаж - и асма няма за рязане :) Преди имахме мацка и събираше мъжкарите, но изчезна. После специално мъжко коте си осиновихме, но то пък толкова смотаничко - ни територия варди, ни храната си - ако не го пазим да се наяде, ще умре от глад. Само ми носи уловени птички да се доказва като ловец. Оф дано помогнат тези спрейове, че е мноооого гадно.


*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #477 -: Март 24, 2013, 08:03:57 am »
Снощи ми откраднаха кучето, буквално за части от минутата, беше отвързан около мен, когато литна по една котка и някой успя да го затвори много бързо. Два часа обикалях и го виках, уви :?
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #478 -: Март 24, 2013, 09:36:42 am »
Съжалявам да го чуя, най-вероятно ще ви искат откуп.Сигнализирахте ли в полицията?

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #479 -: Март 24, 2013, 11:09:41 am »
Снощи ми откраднаха кучето, буквално за части от минутата, беше отвързан около мен, когато литна по една котка и някой успя да го затвори много бързо. Два часа обикалях и го виках, уви :?
Сериозно ли??? 8O Правят ли такива неща? Ужас! Дано го намерите!