0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #260 -: Октомври 16, 2011, 18:17:11 pm »
Някой би ли ми обяснил как трябва куче да бъде накарано да стои покорно докъто го къпят и това възможно ли е?

Аз куче да не видя, нападана съм и само при вида на движещо се срещу мен по-голямо се разтрепервам цялата.
 Преди два месеца мъжа ми срещнал хора, те носели куче предназначено за някаква госпожа, но тя го отказала и моя без да му мисли решил, че щом е мъжко е за него. Така прибирайки се от работа, аз си мислех, че имаме нова покупка, а от кашона ми представиха Макс :) Кученцето беше на два месеца, немска овчарка /развъждано на принципа - ти имаш мъжко, аз имам женско/.

Беше видимо добре обгрижвано, изкъпано, обезпаразитено. Ние продължихме с ваксините.
Пуснахме го на двора да тича на воля /куче на дивана за мен е неприемливо/.

От темата на Лидия -"как да накараме домашния любимец да слуша", му приложих малко команди и учудващо за мен вече след два месеца; - знае си името при повикване, отзовава се при свирка, знае що е "Не", "седни"  :)
Сега от два дни се наложи да го вържа, защото вече разучил всичко минава под мрежата оттам у съседите и през друга дупка на улицата. Намерих го на 700-800- метра от нас и не смея да рискувам. Сега няма и помен от онова дейно куче, стои горкото като препариран :( с тази каишка и синджирче. Ще видим да уплътним процепите из двора за може да тича пак.

Много дълго стана отклонението от въпроса ми. Всичко между мен и него е прекрасно с изключение когато  реших да го изкъпя. Беше вече насапунисан, започна да ръмжи много лошо, да ме лае, аз се изплаших  и го изтървах. Последва търкаляне от негова страна в тревата, мятане по стълби и при всеки мой опит да го взема  - агресия. Укроти се с намесата на друг човек, та довършихме банята.
Не знам при следващ опит за баня, не ми се мисли....
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 18:31:41 pm от Тара »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #261 -: Октомври 16, 2011, 20:51:17 pm »
Ако не успееш да го укротиш, къпи го с намордник  :wink:
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #262 -: Октомври 18, 2011, 15:35:56 pm »
Важно е да знае, кой командва. Немската овчарка по принцип е много много послушно животно и в кръвта му е да се подчинява. Обаче трябва да е абсолютно наясно кой е господаря. Колко е голям? в месеци имам предвид
В очакване ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #263 -: Октомври 20, 2011, 13:44:46 pm »
Ако не успееш да го укротиш, къпи го с намордник  :wink:
Този номер не става при нас. Маха го с лапи...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #264 -: Октомври 20, 2011, 17:33:02 pm »
Изкъпах кучето :), сама се справих, а то ми помогна като не гъкна :)

Явно синджирчето, което му сложих преди няколко дни донякъде му действа кото усмирителна риза, много е нещастен, че не може да прелита при вида на човек или котка.

Отчитам сериозни грешки предния път, за първи път се грижа за куче и съм действала като към предмет:

- не отчетох факта, че до този момент то си ходеше без каишка, идваше при мен да си играем, не да извършвам процедури върху него
- хванах го както си припкаше и директно го облях с водата, не бях разредила шампоана с вода, а върху козината и миризмата мисля, че го раздразни
- като взе да ръмжи лошо, аз подскочих от страх, а все си повтарям уж, че това е моето куче, не чуждо и не би трябвало да ме напада. С моята реакция му отприщих действията да ме лае, да се мята,  да доминира - мисля, че много добре се възползва :)
- след банята го пуснах, първата работа му беше да започне да преорава двора и два часа да бяга само при вида ми :), от банята и помен не остана

Сега беше мирен, но отказа сешоар :) Вързах го на слънце да изсъхне хубаво. Задоволи се да се припича, да скимти като минавам по край него, хубава работа е синджирчето, старанието ми не е напразно.

Явно и аз ще се уча в движение. Иначе за сега /на 4 месеца - 17кг/ е твърде добронамерен към непознати, много обича деца, дано не се изроди в някоя лошотия и да се гледаме от разстояние.   
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #265 -: Октомври 24, 2011, 13:33:18 pm »
не се тревожи - още е много малък - таман да го научиш кой е господаря.
Преди това обаче, трябва да си наясно със себе си и да си сигурна, че не те е страх. В смисъл убеди се сама себе си, че дори и да те ръфне, от това нищо страшно няма да произлезне. И наистина е така - да те ръфне едно 4 месечно кученце, не е болезнено  :wink:
Следващия път като ти заръмжи, със сигурно движение го буташ настрани и го притискаш в странично легнало положение докато се успокои. Междувременно с много категоричен тон, без крясъци му казваш например "Само да те чуя още веднъж да ръмжиш мисли му! Ай де сега спокойно, кротко, не ме яж и аз няма да те ям." И така докато кротне

При Роджър, който в момента е 40 кила, това ни се случи един единствен път, веднага му се изясни каква е йерархията  :wink:
В очакване ....
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #266 -: Октомври 25, 2011, 14:00:01 pm »
Фусинда, дай фото на Роджър :))) Че като чета станал теле кат мойта маймуна  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #267 -: Октомври 27, 2011, 14:44:34 pm »
лИбоФ  :lol:


така пътуваме


а тук след баня



« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 14:49:12 pm от Anuk_Anuk »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #268 -: Октомври 30, 2011, 14:50:16 pm »
Заведохме днес Кали в един хотел и ... след 1,5 часа ни се обадиха да си я вземем, че само обикаляла около оградата. Според тях нямало да свикне. Оф,  :?.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #269 -: Ноември 01, 2011, 11:52:04 am »
Фусинда, дай фото на Роджър :))) Че като чета станал теле кат мойта маймуна  :lol: :lol: :lol:

Молим





В очакване ....
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #270 -: Ноември 02, 2011, 09:46:35 am »
Сладуууууурррр  :heartbeat: Ама аз защо бях решила, че пак е кокер... а то братчед  :lol: :lol: :lol:
Сега разбирам мнооого добре размера на щетите...  :lol: :lol: :lol:

ПП - да му намачкаш плюшените уши от мен
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 10:12:19 am от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #271 -: Ноември 02, 2011, 17:10:51 pm »
Ето и Макси вече пораснала  :D


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #272 -: Декември 01, 2011, 00:45:22 am »
Каспар и децата  :D!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #273 -: Декември 05, 2011, 16:50:06 pm »
Имате интересни, запазени, но ненужни за вас вещи? Търсите нещо идейно или пък практично за подарък или за дома?
Смятате животните за свои приятели?

Участвайте в "Кучкар-бутик, коткар-базар"!

Базарът-разпродажба е чудесна възможност да съберем средства за кучета и котета в беда, като се отървем от вещите, които събират прах по лавиците и намерим нещо потребно или красиво, което да отнесем у дома. Всички средства от „покупко-продажбите” ще бъдат използвани за лечение, ваксиниране, чипиране, стационар или пътни разходи на бездомните животни в нужда от форума dailapa.dog.bg. Тук може да видите част от героите, които вече получиха помощ от приятелски ръце.

Какво може да ни донесете: книги, музика и филми, сувенири, бижута и украшения за дома, кучешки и котешки аксесоари, чанти, лампи, дрехи, дребна техника, ръчно правени неща и други запазени или пък нови предмети на благотворителни цени.

Дарените вещи може да оставите предварително до 16 декември, след като позвъните на тел. 0876 11 06 82 или на място в самия ден 1 час преди началото на разпродажбата. Неразпродадените вещи могат да бъдат върнати обратно или да останат в он лайн благотворителна разпродажба във форума dailapa.dog.bg

Ще ви чакаме на 17 декември, събота, от 11 до 19 ч. и 18 декември, неделя, от 11 до 15 ч., ул. „Иван Вазов”, №15, София – вход свободен!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #274 -: Декември 05, 2011, 18:01:07 pm »
Много хубава инициатива! В Америка е много популярно такива неща да се продават целогодишно. Ние даряваме ненужни вещи на един магазин към подобна асоциация. Парите от продажбите служат за ваксинации, обезпаразитяване и намиране на дом на бездомни четириноги. Клиниката, в която работи мъжът ми, обслужва голяма част от тези организации в региона.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #275 -: Декември 05, 2011, 18:15:41 pm »
elle22 и нашата цел е парите след това да отидат за такива неща
за кучета и котета от под форум Без дом в дог.бг
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #276 -: Януари 03, 2012, 13:21:17 pm »
не искам да Ви натъжавам....а само да споделя огромната си болка с вас.Аз имах най-прекрасното кученце на света и вчерашния ден някой го отрови,нито докторите,нито инжекциите нито огромната ми обич можаха да помогнат.Никога не бях изпитвала толкова силна болка,не мога да спра нито за миг да страдам....Сара беше моето момиче-преди една година някой я подхвърли в двора ни...никой не я искаше защото имаше само три крачета....а аз се влюбих в нея.Питам се какъв човек трябва да си за да отривиш едно толкова прекрасно същество?
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #277 -: Януари 03, 2012, 13:33:48 pm »
Господи, съжалявам!  :( изроди......
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #278 -: Януари 03, 2012, 13:35:36 pm »
морско момиче, съжалявам за загубата ти! Каквото и да ти кажа, няма да ти стане по-леко.

Скоро не съм показвала нашия дъртьо. Тази година ще стане на 12 и много, много се надявам да е от котараците-дълголетници.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #279 -: Януари 03, 2012, 13:44:34 pm »


Играчки :lol:

Морско момиче, съжалявам ...
« Последна редакция: Януари 03, 2012, 13:47:08 pm от Eille »