0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #220 -: Януари 23, 2011, 17:22:46 pm »
Дениска, при даването на хапчетата против разгонване рискуваш да предизвикаш пиометра или в най - добрия случай кисти. Ако намериш добър ветеринар да ти я кастрира, котето ще ти е като ново след 1 ден. Дали ще напълнее зависи от вас, които се грижите за храненето.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #221 -: Януари 23, 2011, 17:50:05 pm »
Благодаря ви момичета, ще се кастрираме  :)
Ветеринар си имаме прекрасен ако не беше той Макси нямаше да е жива.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #222 -: Януари 28, 2011, 21:00:25 pm »
Момичета, има ли котешки цистит? Котето ми пишка през две минути. Женско, кастрирано, на възраст 2-3 години е.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #223 -: Януари 28, 2011, 21:16:01 pm »
Момичета, има ли котешки цистит? Котето ми пишка през две минути. Женско, кастрирано, на възраст 2-3 години е.

Има. Както и редица заболявания, наподобяващи симптоматиката на цистита при хората. Посети ветеринаря при всички положения, дано не е нещо сериозно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #224 -: Януари 28, 2011, 21:17:40 pm »
Утре непременно сме там. Просто исках да знам малко повече...
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #225 -: Януари 28, 2011, 21:36:03 pm »
Успех, lemon! Пиши как е Пухчето. :)))
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #226 -: Януари 28, 2011, 21:55:10 pm »
Момичета, има ли котешки цистит? Котето ми пишка през две минути. Женско, кастрирано, на възраст 2-3 години е.
Най - вероятно е цистит. Малко антибиотик и ще е като нова  :).
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #227 -: Януари 29, 2011, 14:14:11 pm »
Благодаря ви  :bighug:

Котето май наистина има цистит, сложиха й антибиотик и утре пак сме там.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #228 -: Февруари 25, 2011, 21:30:20 pm »
Момичета - 10 годишната ни източноевропейска овчарка, която е на ранчото разрови под оградата и не я намерих, когато отидох да я храня. Тя и друг път е излизала при разгонване - прескачала е или е разравяла под оградата, но винаги ни чакаше до вратата. Сега я нямаше и наоколо при търсене. По всяка вероятност пак е разгонена.
Има ли някои подобен случай и дали са се връщали. Женска е.
Притеснява ме снегът - дали ще надуши обратния път, ако не дали помни пътя ? Ще и сложа пикантна храна до колибката но дали ще я надуши ако е далеч. Помнят ли пътя обратно, 3 книги имам но нищо няма по този въпрос.
  Много ме боли, дано не и случи нещо лошо.
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #229 -: Февруари 25, 2011, 21:37:02 pm »
И ние на вилата имахме женско кученце преди години. :)
Винаги се връщаше, и по 1-2 дни се е случвало да я няма. Тя храната няма да подуши от много далече, но намират обратния път. Кучето е привързано към стопанина и към дома, който "охранява". Дано скоро се прибере и вашето момиченце. :)
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #230 -: Февруари 25, 2011, 21:48:40 pm »
swetlina, дано се върне кученцето
Ако е кастрираш, ще спре да бяга


*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #231 -: Февруари 25, 2011, 21:52:37 pm »
Eille, нашето кученце беше кастрирано /така я намерихме/, но редовно бягаше. Предполагам, гората я влечеше и ходеше да ловува. :)
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #232 -: Февруари 26, 2011, 09:39:23 am »
swetlina, абсолютно съм сигурна, че кучетата знаят пътя към дома. Твоето със сигурност го знае предвид възрастта. Историята познава кучета, прибрали се през огромни разстояния. Храната няма да надуши, въпреки силното обоняние. По време на разгонване е нормално да бягат и мъжки и женски, обикновено след 2-3 дни най-много се прибират.
Това с кастрирането (въпреки, че съм привърженик на кастрирането) няма да усмири кучето, премахването на детеродните органи по никакъв начин не влияе на поведението на животното. Това го казвам от личен опит и доста изчетена литература по въпроса, но не ангажирам никого с мнението си, но всяко правило има изключения.
Стискам палци да се върне бързо!

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #233 -: Март 01, 2011, 17:17:14 pm »
Здравейте, момичета!
Записвам се в темичката като любител на животните и най-вече на котетата :). Представям ви и моя сладур, вече на 4 годинки...


« Последна редакция: Март 01, 2011, 17:23:26 pm от gergana :-) »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #234 -: Март 01, 2011, 17:57:52 pm »
Гери, на бебешката снимка е нетърпимо сладък! :) И в муцунката много прилича на моя Пухчо, но той не е така пухест.
Да ви е жив и здрав палавникът! :)
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #235 -: Март 01, 2011, 18:59:26 pm »
gergana :-), имаш невероятен котарак :) Не съм имала досега котка, която да търпи мартеница! Супер е сладура :)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #236 -: Март 01, 2011, 19:17:37 pm »
Ето няколко нови снимки от нас :wink:

Имаме си и нови пинизи  :)

Когато не й стигне храната, маймуната започва да драпа по шкава до паничката, докато не й се даде още  :lol:

И най-накрая след 4 години, когато има "зор" драпа на входната врата да я изведем на разходка  :D


Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #237 -: Март 01, 2011, 19:23:13 pm »
Ние нямаме проблем с мартениците. Снимката е стара, де, но сега е с много тъничка и няма да се види добре на снимката.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #238 -: Март 01, 2011, 19:54:42 pm »
Ах, всички са толкова сладки! Толкова време ровя из форума, а чак сега открих темата. И ние нямаме проблем с носенето на мартеници. Единственият недостатък е, че през половин час трябва да му я махам и да я суша, защото Пижо и Пенда се потапят във водата му при всяко пиене от паничката :lol:.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #239 -: Март 07, 2011, 09:59:43 am »
Аз отдавна май не съм показвала нашия кре.... упс - любимец :lol:



Мислех си, че било рано за къпане... Да, ама не  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!