0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета,
Предстои ми инвитро! Не ми е ясно как мога да съм сигурна че ще бъде използвана спермата на мъжа ми. Може ли да се случи грешка?  :? :? :? Това по скоро е притеснение на съпругът ми отколкото на мен, но при самия факт че никой не е безгрешен ме кара да се замисля малко :? Моля споделете вашия опит.
*
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #1 -: Май 13, 2010, 23:29:47 pm »
Ще цитирам част от коментара на plams от друга тема:

Аз преди дни споделих с колежките, че ще правим ИКСИ, заради дългите отсъствия покрай пункцията те и сами си се бяха досетили. Та едната ми вика: "Много ми е интересно, дали лекарите няма да ти върнат други, а не твоите ембриончета!" Аз я питам защо да го правят, а тя: "Ами ей така, да решат да ги сменят!". И започва да ми обяснява как можело да се направи ДНК-а тест още по време на бременноста. Аз накрая се ядосах и й викам: "Ми ти като си заченала нормално, от къде знаеш, че твоите деца не са ги сменили в родилния дом?"
Мисля, че някой му е говорил без много да мисли.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #2 -: Май 13, 2010, 23:30:56 pm »
Ами, колкото ти може да си сигурна, че яйцеклетката ще е твоя, толкова и мъжът ти, че спермата ще е негова.
Шегата настрана! Това са сериозни неща, правят се от специалисти и възможността от грешка е почти нулева.

Желая ви успех!

*
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #3 -: Май 14, 2010, 07:08:43 am »
Споко, това са нормални притеснения, когато човек започва и не е наясно, всички сме ги имали :) Специалистите в лабораторията това им е работата и си имат изграден метод на работа, всичко се описва с уникален номер. :) После ще се шашкаш в родилното със същите притеснения :) :) :)
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #4 -: Май 14, 2010, 19:38:17 pm »
E, и аз смятам че биолозите си имат строго изграден метод на работа, но моите притеснения си остават. Досега не съм прочела някъде да се обяснява подробно за това.
*
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #5 -: Май 14, 2010, 22:03:43 pm »
E, и аз смятам че биолозите си имат строго изграден метод на работа, но моите притеснения си остават. Досега не съм прочела някъде да се обяснява подробно за това.

laurra, въпросът ти в такъв случай не е за форума, а за биолозите от конкретни клиники. Предполагам всяка клиника има стандартни процедури за контрол и сигурност - приемливо е да ти обяснят при първоначална среща.
« Последна редакция: Май 14, 2010, 22:17:59 pm от цигуларче »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #6 -: Май 14, 2010, 22:21:21 pm »
Гаранция Франция. :lol: шегувам се рзбира се.

Не че не стават грешки, не че не съм мислила като теб, но принципно всяка клиника си има методика и принципи и ми се струва почни невъзможно да стане такава грешка.
Доверяваме се и продължаваме с надежда!
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #7 -: Май 14, 2010, 23:13:13 pm »
И аз много пъти съм си го мислила преди и по време на процедурата. Мисля, че е нормално човек да се притеснява за тези неща след като не се случват пред очите му. Според мен важното е да не се предаваме на тези страхове, защото в повечето случаи са безпочвени. Желая ти успешна процедура! :D
*
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #8 -: Май 15, 2010, 09:06:13 am »
Аз също съм си задавала веднъж този въпрос, но съм толкова убедена в професионализма на екипа в клиниката, че даже не се замислих насериозно по въпроса. Пък и какво значение има в края на краищата? След толкова години борба, честно казано не го мисля. То си е МОЕ вече  :). Е, с таткото не споделям възгледите си. :wink:И без това стои на тръни и чака да се счупя всеки един момент. А си мислех, че аз ще съм притеснената... :lol: :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #9 -: Май 15, 2010, 10:11:11 am »
нормално притеснение, и аз го имала. затова разпитах подробно в клиниката, която посещавам, какъв е редът и как се застраховат от грешки.
обясниха ми подробно, показаха ми как се слагат баркодове на всички епруветки и петри-стъкла с ембриони, като тези кодове са еднакви за двойката и т.н. това, мисля, е изискване на наредбите за АРТ.

мисля, че е редно и няма проблем да разпиташ в твоята клиника как стоят нещата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #10 -: Май 15, 2010, 20:28:13 pm »
Точно така е, както пише Jam. Залегнало е като изискване в наредба 28. Глава 5 е за Експертиза, обработка, етикетиране, транспортиране и съхраняване на яйцеклетки, сперматозоиди и зиготи.
В чл.32, ал.3 е въведено изискването: С цел да не се обърка произходът на репродуктивните клетки се работи по едно и също време само с клетки и контейнери на едно и също лице.
Честно, аз пък никога не съм се съмнявала, че може да ми подменят яйцеклетките или че може да извадят 6 броя, пък да ми кажат, че са 4 например.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #11 -: Май 15, 2010, 21:09:26 pm »
Благодаря на всички за подкрепата. Сега вече съм по- оптимистична. :wink:
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #12 -: Май 17, 2010, 15:16:56 pm »
Момичета, честно да ви кажа според мен най-важното е да стане. В един вестник четох интервю с един лекар, който се занима с въпроси за доказване на бащинство. Той разказваше как е имал случай, при който откриват след години разменени деца в родилен дом. Децата били вече студенти. Дано всички успеем, пък както ще да става.
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #13 -: Май 23, 2010, 14:34:12 pm »
аз отскоро се замислям за тези процедури  и аз и съпруга ми се притесняваме за същото....
И искам да ви попитам няма ли някакви декларации или документи, които се попълват и според които клиниката носи отговорност ако нещо бъде объркано по нейна вина, в случая говорим за собствена яйциклетка и сперма, ако бъдат разменени по лекарска грешка или невнимание....
Цялата отговорност винаги ли пада върху пациента-все пак се плащат доста пари...
*
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #14 -: Май 23, 2010, 15:16:47 pm »
Палечка, попълва се информирано съгласие. Отбелязва се с какви яйцеклетки (собствени или донорски) и какви сперматозоиди (собствени или донорски) ще се прави процедурата. И се подписвате.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #15 -: Май 24, 2010, 11:26:04 am »
значи според този протокол няма как да стане грешка, а ако стане на лекарите трябва да им се търси отговорност за проявена немарливост или небрежна грешка-предполагам
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #16 -: Май 25, 2010, 15:24:49 pm »
Това беше най-безумното нещо, което съм чела във форума!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #17 -: Май 25, 2010, 17:15:41 pm »
Това беше най-безумното нещо, което съм чела във форума!
Кое?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #18 -: Май 30, 2010, 21:38:59 pm »
Моето мнение е че надали някоя от клиниките би си заложила рапутацията за нещо толкова лесно доказуемо/умишлена или случайна подмяна на биологичният материал/.Та нали никой повече няма да отиде там това ще ббъде грандиозен скандал.
Иначе и аз съм си го мислила де.
Re: Сигурност за бащинство при инвитрото
« Отговор #19 -: Май 31, 2010, 13:23:38 pm »
палечка,и ще търсиш отговорност ,защото детето , което си носила 9 месеца е "небрежна грешка"?!Това не си го обяснявам! :?
В крайна сметка толкова ли голямо значение има това!Детето си е ваше!
Успех ти пожелавам! :D