0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #360 -: Май 19, 2010, 15:26:05 pm »
Пропуснала съм-довечера има много да наваксвам :balk_121:- снощните предвания, и от днес - д-р Владимиров  


*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #361 -: Май 19, 2010, 15:45:55 pm »
А къде и какво е казал д-р Владимиров?
Опппс, извинявам се - видях :oops:
« Последна редакция: Май 19, 2010, 15:51:20 pm от tanita7 »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #362 -: Май 19, 2010, 23:05:52 pm »
На първо място, благодаря на Ирина! Логична мисъл и ораторски умения - браво!
Явно е, че доктор Щерев е претърпял развитие в публичните изказвания по темата за арт, което е похвално.
Макар, че не харесвам в професионален аспект доктор Слънчева /базиран на съветите й даван в специализиран подфорум на бг-мама/, съм съгласна с мнението й, че трябва да има възрастова граница , защото не можем да надхитряваме природата без последствия.

На мен ми харесаха финалните думи на Ирина.

Само съжалявам, че това стана на гърба на една майка /била и тя на 62 години/ и цялата помия, която се изля върху нея и децата й. Далеч съм от мисълта, че тя е викнала репортерите, по-скоро е неправилно преценен Пи ар на арт-клиниката в Плевен... 
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #363 -: Май 19, 2010, 23:41:33 pm »
Клиниката в Плевен...знаете ли, това е хубаво място. Страхотен екип. Администраторките страшно услужливи, активни, добри. Сетрите внимателни, усмихнати..с лично отношение. Подредени са. Чисто е. Спокойно е. Възпитани са, лъха дисциплина и професионализъм. Това е мнението ми.

И наистина недоумявам защо се случи това. Защо допуснаха да се очернят.
Трябва да има някой виновен. Дали доц. Конова е оставила изцяло преценката в ръцете на д-р Емин, който за мен е млад доктор, малко ескпериментатор... Дали пук решението е било дружно, с цел ПР....не е ясно.

Допускам че, това е селска амбиция да сме номер едно. Селската амбиция е нещо, което не подлежи на мисъл, на морал, на ценности...това е амбиция да покажем, че 'ние го можем' , 'ние можем да сме като големите '....

Колкото и да мисля....случило се е нещо, което е необратимо, отговорно и трябва да бъде обсъждано.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #364 -: Май 20, 2010, 07:44:25 am »
AIDA, точно твоят случай беше първият, който накара мен и много други хора да се усъмним в професионализма и адекватността на медицинските преценки на д-р Емин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #365 -: Май 20, 2010, 14:02:50 pm »
Дали доц. Конова е оставила изцяло преценката в ръцете на д-р Емин, който за мен е млад доктор, малко ескпериментатор... Дали пук решението е било дружно, с цел ПР....не е ясно.
Не мисля, че това еднолично решение на Емин.

По-скоро, зле премерен ПР и опит да "бият" определени софийски клиники.

И не мисля, че Емин е експериментатор.
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #366 -: Май 20, 2010, 14:18:59 pm »
И не мисля, че Емин е експериментатор.

Моля, само да предупредя, че не искам заяждане, ама това какво е, ако не експеримент... лечение на стерилитет със сигурност не е!
В очакване ....
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #367 -: Май 20, 2010, 14:52:06 pm »
И не мисля, че Емин е експериментатор.

Моля, само да предупредя, че не искам заяждане, ама това какво е, ако не експеримент... лечение на стерилитет със сигурност не е!
:lol:
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #368 -: Май 20, 2010, 17:42:12 pm »
Цитат
И не мисля, че Емин е експериментатор.

Моля, само да предупредя, че не искам заяждане, ама това какво е, ако не експеримент... лечение на стерилитет със сигурност не е!
Пари :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #369 -: Май 20, 2010, 17:56:38 pm »
Цитат
И не мисля, че Емин е експериментатор.

Моля, само да предупредя, че не искам заяждане, ама това какво е, ако не експеримент... лечение на стерилитет със сигурност не е!
Пари :lol:
Аз не мисля, че е за пари. Едва ли ще забогатеят от тази жена и от една процедура. И за мен си е чист експеримент
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #370 -: Май 20, 2010, 18:32:27 pm »
Къде експеримент, къде ПР..., но аз съм сигурна че вече съжаляват за стореното!
А за д-р Емин - нямам думи... След като го гледах в референдума се уверих че става дума за човек без мнение и гледна точка! Тук друг командва парада и това е очевадно!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #371 -: Май 20, 2010, 22:38:50 pm »
И аз го гледах. Извинявам се, но Д-р Емин ми се видя голям с.......... Било преценка на пациента колко ембриона да се върнат, а не на специалистите!!(Пълна глупост!!!) И върховния бисер, за който му пиша двойка на докторлъка- нямало значение за здравето на бременната на колко години е!!!! Представяте ли си докъде падна човека за да се защити!!Двойка докторе!!!

Не виждам от какво сте изненадани от Д-р Щерев. Той винаги е бил професионалист и да, наистина изказа се веднъж, че голяма част от стерилитета е вследствие на аборти. Ами има си право на професионално мнение човека, не е ли така?



« Последна редакция: Май 20, 2010, 23:23:42 pm от beast »
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #372 -: Май 21, 2010, 12:43:02 pm »
Цитат
Аз не мисля, че е за пари. Едва ли ще забогатеят от тази жена и от една процедура. И за мен си е чист експеримент
Не това съм имала предвид, а друго :lol:....
За мен от цялата създадена ситуация включително медийната сензация, която се прехвърли от вулканичния пепел на 62годишната от Русе раждала близнаци има само едно звучение-ПАРИ :lol:...
А иначе се въздаржах, да коментирам,кой е прав и кой е крив, защото случая е сложен и заплетен, а не само емоционален... и коя съм аз,за да съдя някой от двете страни на барикадата?
Да, всички мислят за малките душички,появили се на бял свят по такъв сензационен начин, но щом Господ позволи това, значи аз мога само да се замисля... :?
И още нещо.Няма медицина без експерименти и няма експерименти без изключения...
за мен 62годишната родила близнаци е изключение и това не значи, че от тук нататък това ще е практика, защото не смятам, че толкова много се намират такива пациентки или пък такива клиники съгласили са взаимно да родят близнаци  :lol:
Хайде да им пожелаваме да им са живи и здрави дечицата!  :bori_007: :yahoo_17 :bori_008:
Дано Господ помогне да се оглеждат в мир и любов и все пак от майката дълго години от тук нататък! yahoo_17
ПП:и да, ще има подигравки, защото такъв е животът-жесток :(, но я си помислете колко млади "майки" раждали децата си навреме ,но после ги хвърлят при бабите и понякога изцяло или почти изцяло забравят за съществуването им? :? Нима такива деца по-различни ли са ,защото са били отглеждани от бабите? :ask:
« Последна редакция: Май 21, 2010, 12:46:44 pm от Ваня:) »
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #373 -: Май 21, 2010, 12:53:11 pm »
Аз имам един въпрос понеже не съм наясно. Имат ли право клиниките да отказват процедура инвитро с дононорство (при положение, че няма закон, който да забранява процедурата да се извършва на жени над определена възраст)? И ако имат правото да откажат на какво основание ще е?
Аз съм доволна от клиниката, от д-р. Емин, от доц. Конова и целия екип на клиниката. Не смятам, че вината е тяхна, смятам, че България има много големи пропуски в системата и законите си. Не съм съгласна също като вас, че не е нормално на тази възраст да се раждат деца, не е добре за децата, но си мисля и друго...ако и беше отказано какъв ли щеше да е скандала, какъв щеше да е PR, и имаш ли право да съдиш дадена клиника, ако ти откаже законното ти право?

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #374 -: Май 21, 2010, 13:08:36 pm »
За т.нар. "отказ от лечение" можем да говорим когато:

а) имаме лечение - тук не говорим за такова
б) с процедурите лекарите не поставят в опасност живота и здравето на пациента, в случая и на бъдещите деца
В очакване ....
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #375 -: Май 21, 2010, 13:15:33 pm »
Fussii аз не питам за "отказ от лечение", а "отказ за процедура инвитро". Кой може да ти откаже процедура инвитро при положение, че имаш законно право на това.

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #376 -: Май 21, 2010, 13:20:40 pm »
Ама чакай малко Нели Димитрова  8O
Ами ако утре някой отиде в клиника и каже искам инвитро, щото искам близнаци, клиниката какво трябва да направи? Да се съгласи или да налее малко здрав разум?
Не са ли лекарите тези, които трябва да ни обяснят каква е процедурата, опасна ли е за нас, в какви случаи се прилага?
Това да не пазар бе хора? Искам инвитро не е равно на искам кило сирене!
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #377 -: Май 21, 2010, 13:21:53 pm »
Процедурата ин витро е метод за лечение на репродуктивен проблем. Това не е козметична или спа процедура (не го казвам за да се заяждам, а за да отгранича двете неща).

В този смисъл задължение на лекарите е да преценят рисковете за здравето. Отказът да се проведе една медицинска процедура или лечение може да се основава, не само на обективни (напр. изрично записани нормативи) фактори, а и на медицинска етика
В очакване ....
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #378 -: Май 21, 2010, 13:31:24 pm »
Ама чакай малко Нели Димитрова  8O
Ами ако утре някой отиде в клиника и каже искам инвитро, щото искам близнаци, клиниката какво трябва да направи? Да се съгласи или да налее малко здрав разум?
Не са ли лекарите тези, които трябва да ни обяснят каква е процедурата, опасна ли е за нас, в какви случаи се прилага?
Това да не пазар бе хора? Искам инвитро не е равно на искам кило сирене!
:good_post:
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #379 -: Май 21, 2010, 13:46:56 pm »
Няма държава в 21 век, която да приеме закон, който забранява процедура ин витро. Това би ни върнало 70-80 години назад. Нели Димитрова, предполагам просто може да се узаконят критериите, по които да се прецени дали една ин витро процедура, а и каквато и да е друга арт процедура, да бъде извършена.