0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #80 -: Май 13, 2010, 12:14:29 pm »
Опитвам се да пиша по темата от вчера... Трудно, много трудно... Единственото, което изниква в главата ми е "Д-р Менгеле". Нима след 65 години той все още има последователи? Това се чудя, както се и чудя как може те да виреят по нашите географски ширини.

Другото, което ми направи впечатление - не знам колко от вас са слушали новините по бТВ в 7и30 сутринта (не можах да ги намеря на сайта), и там имаше репортаж с колежка ли та с приятелка ли на тази "майка", която сподели, че раждането на децата било "компенсация за пропилените й младежки години, когато родителите й (на родилката) я държали прекалено стриктно"  8O Това не мога да го разбера - ти си бил нещастен и за да задоволиш своя собствен егоистичен порив обричаш на нещастие две невинни душици? Как може? И това ми било "лекар"! Къде е Хипократовата клетва тук? Къде е морала, къде е етиката....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #81 -: Май 13, 2010, 12:19:10 pm »
Сега прочетох в в. Телеграф,че КИРМ Плевен поемат финансовата издръжка на бебета,до навършване на 1год.

Евалла ... а след това ... пък и въпросът далеч не е финансов  :x
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #82 -: Май 13, 2010, 12:24:42 pm »
Това са ФАКТИТЕ накуп:
1) Цезаровото сечение е било направено по спешност, т.к. е имало реална опасност за живота на майката
2) Операцията е била направена на 5 Май 2010 г., но случаят е бил потулен до вчера, т.к. явно клиниката е решила да мълчи докато се стабилизира майката
3) Въпросната клиника, направила инвитро поцедурата, е поела финансово грижата за децата до навършването на първата им година
4) В репортаж по телевизията, родилката сподели, че е взела решението за инвиторо за около 3 месеца
5) Според думите на майката в друго предаване, причината да се реши толкова късно да има деца е това, че родители й са били доста протекционистични и били против това . Не стана явно дали са против това тя да има деца по принцип (което ми звучи абсурдно), или са били противници на забременяване инвитро. Т.е. излиза, че родителите и са починали в рамките на тези 3 месеца, в които тя е обмисляла решението си
 

Смърди ми, много ми смърди цялата история

П.П. А с риск да ме анатемосате, ще споделя тук какво мисля за възрастовото ограничение. Смятам, че е нужно таково (не само заради този "рекорд"), а от чисто морална гледна точна. Нека да бъдем по-отговорни към поколението, което създаваме! Спорем мен възрастовото ограничение би следвало да се изчислява на база пенсионната възраст на жените. В момента тя е 60 години. Според мен едно дете е нужно да бъде издържано от работещ родител до 18 години. От това следва, че възрастовото ограничениЕ за АРТ би трябвало да е 60-18=42 години. Ако след време пенсионната възраст се вдигне (каквито са световните тенденции), то и възрастовото ограничение автоматично ще се коригира.

Но ограничение определено следва да има и от долната страна - не може циганките да раждат на 11-12-13 години. Нямам идея обаче каква мяра би ги спряла - затвор (той ще им дойде дюшеш - безплатна храна и квартира), затвор+ глоба за ДжиПи-то (ами те нямат такова), отнемане на детето от майката (и пак държавата да го издържа)... не вижам решение за тях. Но е факт, че българите скоро ще са малцинство!
« Последна редакция: Май 13, 2010, 12:48:07 pm от E_KATERINA »
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #83 -: Май 13, 2010, 12:30:29 pm »
Принципно това е постижение на медицината - неуспорен факт!
А иначе за мен лично КИРМ си опитват да си правят реклама, което път от своя страна е много несериозно и безотговорно!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #84 -: Май 13, 2010, 12:40:55 pm »
Аз се питам друго, колкото и мечтателски да звучи, някой по-горе беше писал че д-р Владимиров се е възмущавал на новината, защо останалата част от гилдията не излязат с мнение по въпроса?
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #85 -: Май 13, 2010, 13:05:18 pm »
Вчера по новините на бтв Миролюба Бенатова говори с д-р Стаменов,който каза,че това е неморално,безотговорно и че той и неговият екип никога не биха направили нещо подобно.
Беше много възмутен.
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #86 -: Май 13, 2010, 13:07:09 pm »
Аз се питам друго, колкото и мечтателски да звучи, някой по-горе беше писал че д-р Владимиров се е възмущавал на новината, защо останалата част от гилдията не излязат с мнение по въпроса?
Днес сутринта по БТВ гост беше д-р Щерев. Той също се изказа против и каза , че това в тяхната клиника няма да се случи. Другото интересно което каза е , че в световен мащаб успеваемостта на клиниките се изчислява по брой едноплодни бременности. При бременност с две и повече бебета съответния коефициент на успеваемост на клиниките пада.
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #87 -: Май 13, 2010, 13:24:59 pm »
Пропуснала съм :oops:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #88 -: Май 13, 2010, 13:30:19 pm »
аз имам много отрицателно отношение към тази новина. смятам станалото за аморален и престъпен експеримент на плевенските лекари, който ще има много негативен ефект върху нашите усилия за промяна на възрастовата бариера, защото компрометира понятието "лекарска преценка", към което се стремим.

за мен, тази жена не е в психична норма, нито във физиологична и лекарите са злоупотребили с нея в стремежа си към слава.

пиша всичко това от позицията на късно родила жена и защитник на правото на жените да раждат докато са фертилни. фертилността е природната граница и застраховка срещу всички неблагополучия, които могат да очакват тази жена.

Заставам зад всяка дума от мнението на Джам!

Заради меркантолността на група хора труда и авторитета на Зачатие и Арт специалистите бе грубо поруган и уронен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #89 -: Май 13, 2010, 13:43:07 pm »
Аз се питам друго, колкото и мечтателски да звучи, някой по-горе беше писал че д-р Владимиров се е възмущавал на новината, защо останалата част от гилдията не излязат с мнение по въпроса?

Заставам зад всяка дума от мнението на Джам!

Заради меркантолността на група хора труда и авторитета на Зачатие и Арт специалистите бе грубо поруган и уронен!


Защо тогава и Зачатие не излезе с мнение?
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #90 -: Май 13, 2010, 13:45:38 pm »
Принципно това е постижение на медицината - неуспорен факт!
А иначе за мен лично КИРМ си опитват да си правят реклама, което път от своя страна е много несериозно и безотговорно!
Кое е постижението на медицината, че нещо ми се губи?
Преждевременно завършила бременност, която е застрашила живота на майката, а бебетата ако преживеят ще бъдат с множество увреждания, това ли е постижението?
Че след първия ембриотрансфер миналата година и постигната бременност, загубена след няколко седмици, са решили, че ще вървят докрай?
Че след като втория път е имало три плодни сака, при анамнеза за предишен аборт и късна възраст на бременната, са направили редукция чак в 14-та седмица?
Че са оставили две бебета, защото останалите рискови фактори не са достатъчни?
Че са я следили толкова стриктно, че са допуснали да й падне белтъка критично?

В моите очи тази жена и дечицата й просто са били употребени, послужили са да нахранят нечии БОЛНИ амбиции.

На жената й е било отказано ин витро "от колегите в София", а виж в Плевен са се втурнали да доказват на софийските клиники кой е големият майстор.

Много ми е мъчно за жената и за бебетата. Идиоти!


пп Извинете за езика, възмутена съм.

ппп В българския няма дума неуспорен. Има неоспорим.

« Последна редакция: Май 13, 2010, 13:49:48 pm от yoto »
Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #91 -: Май 13, 2010, 14:07:18 pm »
П.П. А с риск да ме анатемосате, ще споделя тук какво мисля за възрастовото ограничение. ....Спорем мен възрастовото ограничение би следвало да се изчислява на база пенсионната възраст на жените. В момента тя е 60 години. Според мен едно дете е нужно да бъде издържано от работещ родител до 18 години. От това следва, че възрастовото ограничениЕ за АРТ би трябвало да е 60-18=42 години. Ако след време пенсионната възраст се вдигне (каквито са световните тенденции), то и възрастовото ограничение автоматично ще се коригира.

Да, няма да се съглася с това, разбира се.
Тук все пак не става въпрос за математика и една с една жена няма еднаква, както физически, така и във всяко друго отношение.
Джам го е казала - докато жената е фертилна, можем да сме спокойни, че нещата ще се  развият по най-благоприятен начин, но от там нататък ...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #92 -: Май 13, 2010, 14:19:21 pm »
Спорем мен възрастовото ограничение би следвало да се изчислява на база пенсионната възраст на жените. В момента тя е 60 години. Според мен едно дете е нужно да бъде издържано от работещ родител до 18 години. От това следва, че възрастовото ограничениЕ за АРТ би трябвало да е 60-18=42 години. Ако след време пенсионната възраст се вдигне (каквито са световните тенденции), то и възрастовото ограничение автоматично ще се коригира.

по твоята логика, би трябвало това ограничение да се разпростира и върху жените, забременели по естествен път над 42 г. - те също ще гледат непълнолетни деца в пенсия. а такива жени има, и не са уникални случаи. щом жената е фертилна (има нормална яйчникова функция и хормонални нива) и здрава физически - защо да не ражда? състоянието на "работещ" не е функция на възрастта. има трайно безработни на 35 години, има работещи на 75 години.

аз, ако трябва да съм откровена, съм още по-голям фашист по отношение на раждането на деца, но съзнавам, че съм такава. за мен, правото да си родител трябва да се разрешава от специална комисия, която добре да прецени физическите и менталните способности на кандидат-родителите, както и дали имат нужните познания, за да отглеждат деца. многобройните случаи на изнасилени, пребити, отглеждани в торта на кравефермата, удавени и наръфани от животни поради неглижиране деца ме карат да мисля, че не съм толкова налудничава в мнението си...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #93 -: Май 13, 2010, 14:20:04 pm »
Аз се питам друго, колкото и мечтателски да звучи, някой по-горе беше писал че д-р Владимиров се е възмущавал на новината, защо останалата част от гилдията не излязат с мнение по въпроса?
Цвети, доколкото знам последните 2 дни почти всички от гилдията се изказаха и по Канал 1 и о БТВ и по Нова - и днес сутринта и снощи в новинарските блокове.
http://bnt.bg/bg/news/view/28459/kysnoto_majchinstvo_svetovni_rekordi
http://bnt.bg/bg/news/view/28487
« Последна редакция: Май 13, 2010, 14:26:25 pm от cygnus »
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #94 -: Май 13, 2010, 14:26:41 pm »
Джам, само питам, стана ми интересно...

да разбирам ли че не си съгласна с донорството на яйцеклетки. Не вярвам да е така... Защото жена и на 30 години може да е с ИЯР, лоши хормонални нива, лоша яйчникова функция...
Искам да кажа, че съдържанието на понятието "фертилна" на мен ми убягва.

Иначе за мен историята нанесе само и единствено вреди - на жената, на децата й, на обществените нагласи ...
Тезата "не са й дали да осинови", защото процедурата е тромава - мен лично ме вбеси
« Последна редакция: Май 13, 2010, 14:29:04 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #95 -: Май 13, 2010, 14:30:40 pm »
Джам, само питам, стана ми интересно...

да разбирам ли че не си съгласна с донорството на яйцеклетки. Не вярвам да е така... Защото жена и на 30 години може да е с ИЯР, лоши хормонални нива, лоша яйчникова функция...
Искам да кажа, че съдържанието на понятието "фертилна" на мен ми убягва.

понятието "фертилност" е дефинирано в медицината и го има в речниците. тук го използвам в контекста на възрастта, която именно коментираме - докога да дадем право на една жена да ражда. моят отговор е - докато е фертилна. тоест, ако има запазен ЯР - нека ражда и на 50, ако успее.
преждевременно ИЯР при млади жени е друга тема и няма нищо общо с тази.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #96 -: Май 13, 2010, 14:32:48 pm »
Не е заради тромавата процедура :

Преди няколко години Красимира Димитрова кандидатствала

да осинови дете, но й било отказано заради възрастта
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #97 -: Май 13, 2010, 14:37:29 pm »
Много недомислици има правната ни система, но щом за осиновяване не е одобрена, то тежестта на последствията е на екипа.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #98 -: Май 13, 2010, 14:40:27 pm »
Не знам, не одобрявам никак начина, по който д-р Димитрова е станала майка - нейните решения са непремерено емоционални, нещо като закъснял пубертет с бунт спрямо родителите й. Лекарските решения пък са неетични. Никой не е взел предвид интересите на децата. Но децата вече са факт и сега не ми се иска да ги натоварваме с някакви отрицателни емоции и енергии. Мисля, че екипът в Русе се държи така премерено и по тази причина - имат 2 много рискови деца за спасяване, най-лошото в тази секунда е да стресират допълнително майка им с морални оценки, минало е времето за това. Да се помолим за бебетата, дано ги подминат традиционните за недоносени деца рискове, дано са здрави и да имат късмет!

И да, не биваше да показват по тв 500г бебенце, борещо се за живота си, то вече си е личност, трябва да се уважава като такава, нямат работа там всичките драги зрители.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #99 -: Май 13, 2010, 14:40:40 pm »
Джам, да разбрах сега...

но тогава пак, ще трябва да се дефинира пределно допустимата  възраст при ЕТ

Евро, да ти кажа аз не вярвам, тя да е получила отказ за вписване в регистрите, основан единствено на възрастта й.
Има съдебна практика, в която двойка на подобна възраст, че дали жената не беше не 65, жали пред съда, че въпреки че са вписани в регистрите, не им предлагат дете заради възрастта им.
« Последна редакция: Май 13, 2010, 14:43:15 pm от Fussii »
В очакване ....