0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #320 -: Май 18, 2010, 23:07:55 pm »
Изпитвам нужда да изкажа моята благодарност на работещите без почивка членове на Сдружение Зачатие, за неуморния труд, за хъса с който защитават правата на всички жени, които се борят със стерилитета. Резултатите вече отдавна са налице.
Всяка изява ми вдъхва толкова много спокойствие и увереност.

Предаването "Референдум" беше много интересно!
Джам, беше страхотна! Благодаря!
Много приятно ме впечатли и доц. Щерев и неонатоложката от "Майчин дом", на която за мое съжаление не запомних името   :oops: :oops: :oops:

П.п. А и публикувах поста си в друга тема  :oops: :oops: :oops:

"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #321 -: Май 18, 2010, 23:12:52 pm »
Много приятно ме впечатли и доц. Щерев и неонатоложката от "Майчин дом", на която за мое съжаление не запомних името   :oops: :oops: :oops:
Д-р Слънчева:)
Аз много я харесвам.
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #322 -: Май 18, 2010, 23:17:52 pm »
Поздравления Джам. Референдумът наистина се получи много добре. Доц.Щерев и доц.Слънчева ми направиха много добро впечатление. А д-р Емин прекалено много си е повярвал, чак е смущаващо  :(.
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #323 -: Май 18, 2010, 23:18:41 pm »
анмар, д-р Слънчева, как да се казва като спасява малки слънца...

Аз искам от сърце да Благодаря на  :flower:Джам!
За трепета в гласа, за това, че показа колко прекрасно може да бъде лицето на зрелостта.
Защото е много трудно да си под прожекторите и да се дискутира тема
която е твоя живот!

Референдум беше едно много стойностно предаване!

две натискания по-нагоре на дистанционното ще оставя без коментар
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #324 -: Май 18, 2010, 23:21:48 pm »
Браво, браво на Ирина, браво на доц. Шерев, много аргументирано и спокойно защитиха позицията ни :)
Д-р Емин мисля, просто няма смисъл да го коментираме - блуждаещия поглед за мен беше достатъчен. Човек който не гледа събеседника си в очите, не е сигурен в това което казва, не е искрен и уверен. Мисля че всеки разумен човек си направи изводите.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #325 -: Май 18, 2010, 23:25:06 pm »
Беше си извадил на листи, тази тема залагам си мишата глава...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #326 -: Май 18, 2010, 23:33:33 pm »
Много на инат и не дотам адекватно отговаряше тоз от Плевен (доктор няма да го нарека). За разлика от нашето момиче.
А и как лъжеееееее .
Но джам беше на ниво, че и отгоре.
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #327 -: Май 18, 2010, 23:35:25 pm »
Доц.Щерев, доц.Слънчева и Ирина заслужиха аплодисментите на публиката. Доставяха ми удоволствие с аргументираните си изказвания. Отсрещната страна имаше доста неизяснени позиции и често се съгласяваха с доц.Щерев.
Д-р Емин ми приличаше на фанатик-сектант, с безумен поглед, абсолютно не чуващ аргументите на събеседниците, неспособен да им отговори и повтарящ като развален грамофон, научения урок.
Предаването на Иван и Андрей не го гледах цялото, но според мен Мира Радева олекна с крайните си изказвания, докато Весела Неински ме изенада приятно.
« Последна редакция: Май 18, 2010, 23:36:59 pm от Meme »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #328 -: Май 18, 2010, 23:42:38 pm »
Предаването се получи много хубаво. напълно споделям мнението на Стефи и останалите.
Джам, благодаря ти! Горда съм, че те познавам!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #329 -: Май 18, 2010, 23:47:09 pm »
Момичета, а дали има линкчета някъде?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #330 -: Май 18, 2010, 23:47:34 pm »
Тц тц тц, на работа съм, а коментарите още повече ми изостриха интереса. Нямам търпение да се прибера и да изгледам предаването.

Много е хубаво, че в делничен ден темата е активна и пълна по такъв хубав повод в този късен час!
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #331 -: Май 18, 2010, 23:48:11 pm »
Момичета, а дали има линкчета някъде?
http://admin.bnt.bg/bg/productions/74/edition/7921/referendum_18_maj_2010_trjabva_li_da_ima_vyzrastovi_ogranichenija_pri_oplojdane_in_vitro

Предаването беше на ниво, водещата беше добре подготвена, а Ирина, д-р Слънчева и доц. Щерев се представиха страхотно.
« Последна редакция: Май 18, 2010, 23:50:30 pm от Елфи »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #332 -: Май 18, 2010, 23:51:08 pm »
Елфи, мерси!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #333 -: Май 18, 2010, 23:55:59 pm »
Страхотно беше, браво Ирина! Точно на място с малко думи, но ясно всичко, както си е.
Впечатлена съм от доц. Щерев! Много умен и прозорлив човек. Д-р Слънчева също. Получи се страхотен дебат. Оптимист съм, че скоро ще се подредят нещата с отпадането на възрастовото ограничение от 43.
Не ми направиха добро впечатление някои от събеседниците от отсрещната страна, по-скоро не бяха подготвени и говориха много отнесено и философски, а някои колкото да не заспят сякаш. Не ми направи добро впечатление д-р Емин заради две неща: опита се да манипулира с цитати извадени от контекста и Ирина и доц. Щерев. Но те се измъкнаха много лeсно от тази ситуация , браво! Освен това намирам разминаване в това, което Красимира твърди пред медиите, че всички столични клиники са й отказали, а д-р Емин сега каза, че има неуспешни процедури в софийски клиники. Не знам кое е вярното, не че е толкова важно де, но все пак ми е интересно кои са тези клиники - не е без значение ако това е вярно.
« Последна редакция: Май 19, 2010, 00:43:37 am от cygnus »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #334 -: Май 19, 2010, 00:37:45 am »
Предаването се получи добре.
 
jam е права, че пораженията след скандала вероятно са нищожни. Дано е така и се вземат адекватни решения.

На мен лично ми допаднаха филосовските и наистина изглеждащи отнесени но всъщност доста сериозни и задълбочени разсъждения на антрополога Харалан Александров.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #335 -: Май 19, 2010, 00:50:25 am »
Хванах само заключителната реплика на Ирина, браво, много адекватно заключение-обобщение!
Иван и Андрей, пак почти финала гледах, мисля че също се получи добре, Лъчо заключи, че би си променил мнението за абсолютно възрастово ограничение под влияние на общественото мнение, което поне звучи добре! Весела Нейски направи също много свястно последно изказване. Абе, финалите бяха добри, което означава, че нещата са добри:)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #336 -: Май 19, 2010, 03:10:21 am »
Jam, :youwoman:! За пореден път адекватно, ясно точно и убедително включване!
Май от целия кошмар ще излезе и нещо положително- смислен обществен дебат!
Браво и на д-р Щерев- изключително обосновано и професионално говорене, адмирации и за д-р Слънчева и д-р Бостанджиев.
А горкият д-р Емин- как да защитава теза, в която очевидно не вярва? Изпратили са го там да обере негативите!Е, обра ги, че и дори, горкият, леко стана за смях.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #337 -: Май 19, 2010, 05:52:31 am »
Забелязах голяма разлика между доцент Щерев и д-р Емин в подхода им към медицината - отношението към пациента конкретно и по принцип, проблемите на стерилитета и последиците от лечението... Може да е въпрос на зрялост и опит, или пък неспособност да се направи крачката извън техническата част на клиничната практика.

Поздравления за Джам за добрия дебат!
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #338 -: Май 19, 2010, 08:38:59 am »
Аз също гледах Референдум снощи.Това което ми направи много голямо впечатление беше, че журналистката знаеше за какво става на въпрос и водеше доста адекватно предаването.Насочваше разговора към определен гост в зависимост от неговите познания.
Браво на доц. Щерев и на д-р Слънчева, браво на Jam.Много харесах и изказванията на антрополога Харалан Александров.
За д-р Емин няма какво да кажа.Издразни ме усмивката лепната на лицето му, сигурността му, че е направил велико дело и това, че гледа на човека повече като обект на медицината, а не като на личност.Също така не ми хареса, че беше извадил отделни цитати от контекста и се опитваше с тях да хване натясно Jam и доц. Щерев, който пък въобще не му се вързаха.
Хубавото в цялата ситуация е, че се получи диалог и както каза Jam накрая ние сме обнадеждени.

Браво Jam.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #339 -: Май 19, 2010, 09:16:19 am »
Прекрасно предаване.
Мога да си отдъхна:)Неможаха да ни угасят светлината, която ни води напред:)
Ирина, благодаря ти:) Незная колко спокойна си била но то струеше от теб заено с усмивката ти.

Харесаха ми всички участници с изключение на д-р Емин и на писателката, която упорито си повтаряше каква свещена дарба е живота, като чели някой го отрича, но поне според мен не вникна изобщо в дълбочината на проблема.
Много ми хареса и повтореното много пъти от д-р Бостанджиев, че е необходима съвместна работа с психолози когато и ако се налага за да не се стига до такива абсурди.
И аз като Дони си задавам тези въпроси. Дори да изглежда клюкарско, ама някак-никак не му повярвах на д-р Емин. Това пък което изключително ме издразни беше  три пъти повтореното, че видиш ли хората (поне) 10 години давали пари, нерви и здраве по софийските клиники и като отишли в Плевен забременяли от раз. Ей Богу, неуспешни опити има навсякъде и ще ги има, ама нека хората преценяват колко успешен и добър си. Малко скромност не е излишна никому.
Доц. Щерев се държа изключително. Нито веднъж не си позволи да обиди и отвърне на провокацията и с малко думи каза всичко, което можеше да се каже по темата за отпадане на възрастовата граница.
Д-р Слънчева ми е слънчева още отпреди 6 месеца, когато се грижеха за децата ни в неонатология. Свидетел съм как обикаляше с притеснените майки (и с мен) кувьозите и даваше информация за дечицата.
А за Добрина Чешмеджиева нямам думи:) Беше страхотна. Дирижира предаването изключително добре, стегнато и Добрина направи ДОБРИНА:)
« Последна редакция: Май 19, 2010, 09:19:05 am от Lisko »