0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #240 -: Май 14, 2010, 16:30:28 pm »
Джам, разбирам, че си позволяваш да звучиш драматично в подкрепа на каузата :bighug:

Иначе не се притеснявай, до Гърция (или другаде) ще отидем и пак ще се борим за мечтите си!
но не е там работата всеки да се спасява поединично, разбирам те...
Благодаря ти, Бени!







*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #241 -: Май 14, 2010, 16:49:23 pm »
Въпросът за възрастта не може да бъде уреден, без да има законова уредба, която да защитава правата на децата. Интересите и здравето на неродените деца трабва да бъдат на първо място. Такива ужасни трагедии никога повече не трябва да се допускат. Не може за осиновяване на дете да се минава през комисия, а всяка жена, на която и скимне да има право да роди донорски ембрион и всеки доктор да има право да си прави експерименти с човешкия живот. И е нормално общественото мнение да не приеме подобно нещо. Въпросът е много по-сложен от това да се каже една цифра за граница на възрастта. Ако има такава законова уредба, подобна на тази при осиновяване + експертно медицинско становище дали жената е способна да износи бременност, границата на възрастта няма да е необходима.

п.п. При инвитро със собствени яйцеклетки, така или иначе, граница има - докато жената е фертилна.
« Последна редакция: Май 14, 2010, 17:00:22 pm от bril »
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #242 -: Май 14, 2010, 16:50:54 pm »
Много ми е криво да гледам как медийната лавина буквално помита нещо, градено с толкова упоритост. Но съм напълно съгласна с Fussii, че трябва да се изчакат 3-те дни да мине чудото, и после да се подхване отново въпроса за възрастовото ограничение.

Джам, няма да си даваш обувчиците. Повече няма да пиша, 'щото вече рева на работа...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #243 -: Май 14, 2010, 16:51:21 pm »
Аз досега мислих, че има възрастово ограничение за финансиране на порцедури от Фонда, ако се самофинансираш, пак ли само до 43 г.?!?

пак!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #244 -: Май 14, 2010, 17:02:46 pm »
Аз досега мислих, че има възрастово ограничение за финансиране на порцедури от Фонда, ако се самофинансираш, пак ли само до 43 г.?!?

пак!!!

Това за мен е глупост, щом има жени, които си забременяват естествено над тази възраст! То нали за фонда беше да се ограничи възрастта с оглед разумното харчене на обществената пара, че нали с възрастта успеваемостта пада. Защо дебатът да не си стои на тази плоскост (даже може да е фантасмагория, но при малко по-добро стечение на обстоятелствата успехите при по-възрастни родилки щяха да са аргумент за - но при успехи, де).

За мен ограничение при самофинансиране си е дискриминация и груба намеса в личното пространство. Не знам и аз как да се формулира обаче, да не стане утре факт 92 годишна бременна (щото Щерев се изцепи по ТВ, че за медицината сега било възможно).
Благодаря ти, Бени!







*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #245 -: Май 14, 2010, 17:09:01 pm »
Може да става с комисия. След като жената не е била одобрена за осиновяване може би е близко до ума, че не е подходяща и за донорско инвитро.
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #246 -: Май 14, 2010, 17:18:57 pm »
Тоя филм от своя страна с осиновяването още не е ясен. И аз като Фани мисля, че не й е точно отказано. По-скоро са й разяснили реалните шансове.
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #247 -: Май 14, 2010, 17:22:01 pm »
Как биха изглеждали нещата, ако бебетата се бяха родили доносени и съответно здрави, ако жената имаше семейство - съпруг, други деца и т.н. Сигурна съм, че всички бихме казали - така са решили, да са живи и здрави, ще се справят, браво!
цъ, аз и тогава бих казала че е извратено и че всички участници (и бабичката и екипа) са много мръднали.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #248 -: Май 14, 2010, 17:23:32 pm »
Днес социалните казаха, че действително и е отказано, но не заради възрастта. Отказано и е заради факта, че жената е искала да осинови ЕДИНСТВЕНО дете в кърмаческа възраст защото:
1. Иска да го възпита така, както тя намери за добре отрано и
2. Не желае да се справя с негативните последици, които институцията е нанесла на детето.

Затова социалните са преценили, че тази жена няма необходимата мотивация да бъде родител. Да ви кажа аз мисля просто, че социалните са си свършили работата, а докторите не.


Абсолютно съм съгласна с Лили
В очакване ....
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #249 -: Май 14, 2010, 17:31:28 pm »
Jam, StefiZ - благодаря.
Колко много държави са без ограничение.
Още аргументи се сещам:
За всяко ограничение се намират начини за неговото заобикаляне, които обикновенно са незаконни и копурционни и по този начин вместо да се намалява корупционните канали, те се увеличават. Или може би на всяка пункция ще слагаме по един дежурен полицай? Може да се стигне и по-далече - създаване на изцяло незаконни клиники, заобикалящи закона със съмнителна репутация и качество на услугите, застрашаващо живота и здравето на жените. Всички знаем какво се случва когато се забранят аботите - те не спират да се правят, просто започват да се правят незаконно.
А какво ще направим, ако забременее спонтанно жена над допустимата законовата граница - в такъв случай най-добре е да кастрираме всички над определена възраст, за да не стават грешки.

Много точно Танита! Аз, съм на същото мнение, като смятам, че щом една спонтанно забременяла жена на 20, 40 или 60 години има възможността да стане майка, то такова ограничение налагано по отношение на възрастта на жените подлагащи се на инвитро процедури е най-малкото дискриминационна! Значи, едните могат да са пълноценни, като майки, а другите (проблемните) преминали тази възрастова граница, няма да бъдат такива! Смятам, че това да станеш родител по един или друг начин си е въпрос на личен избор, но същото така допълвам, че това следва да се преценява и от самата жена  и от клиниката  и докторите при които същата смята да се подложи на процедура. Всяка от нас, всяка жена има правото да стане (бъде) майка!
« Последна редакция: Май 14, 2010, 17:33:30 pm от dess_dess »


*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #250 -: Май 14, 2010, 17:34:48 pm »
Как биха изглеждали нещата, ако бебетата се бяха родили доносени и съответно здрави, ако жената имаше семейство - съпруг, други деца и т.н. Сигурна съм, че всички бихме казали - така са решили, да са живи и здрави, ще се справят, браво!
цъ, аз и тогава бих казала че е извратено и че всички участници (и бабичката и екипа) са много мръднали.

Със сигурност нямаше да ръкопляскаме ... щяхме да цъкаме, но бързо щяхме да го подминем.
А я виш сега к`во става :x
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #251 -: Май 14, 2010, 19:45:54 pm »
За съжаление този случай повдига много повече въпроси.
Защо Конова в желанието си да си направи реклама и да привлече определена пазарна ниша "над 43" с лека ръка рискува живота на една психически лабилна жена на 62 години и нейните бебета?
(Нарочно използвам "пазарна ниша" - такива доктори така разсъждават).

Защо докторите в българия вече са се самозабравили за пари, за слава, за реклама, за публикации в чуждестранни списания, за това кой е по-по-най-добър специалист?

Възмутена съм.

Според мен Конова гледа само парите, рекламата и егото. Пациентът е на заден план.
Този случай го потвърждава на 100%.

Относно стремежът на зачатие за повишаване на възрастовата граница - поздравявам ви за това. За съжаление този случай просто се появява в неподходящия момент.
« Последна редакция: Май 14, 2010, 19:47:39 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #252 -: Май 14, 2010, 19:51:22 pm »
доц. Конова- прието е такова да е обръщението.

[/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #253 -: Май 14, 2010, 20:10:14 pm »
Ами то е прието и да има някакъв морал и етика, ама като гледам такъв липсва...
С постъпката си, Конова доказва, че не заслужава титлата си!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #254 -: Май 14, 2010, 20:25:43 pm »
Ох, много морал, много нещо има в тази тема. Извинете.

[/url]
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #255 -: Май 14, 2010, 20:56:49 pm »
Ох, много морал, много нещо има в тази тема. Извинете.


EVIQ, остави сарказма, тук залогът за конкретни жени е много голям - New Love, jam, Танита, Снежина, rtfrtf, и много други. Ти ако нямаше още дете и възрастта ти беше на ръба на острието, как щеше да реагираш?
« Последна редакция: Май 14, 2010, 21:35:56 pm от цигуларче »
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #256 -: Май 14, 2010, 21:16:04 pm »
ЕVIQ това ли е морал? ако въпросната докторка беше постъпила като колегите си сега нямаше да гледаме снимките и да се молим за живота на две измъчени създания.Това ли и е постижението на доцентката?
Направо нямам думи, бясна съм  :x :x :x :x :x
Махнах снимките, защото наистина е много трудно да се гледат.
Да на всеки може да се случи да роди преждевременно, но тук става въпрос за 62 годишна жена все пак, и тук е мястото на лекарите да преценят, но............
« Последна редакция: Май 14, 2010, 22:02:32 pm от denisa »
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #257 -: Май 14, 2010, 21:27:33 pm »
Не е морално и да развявате снимките. Лека вечер.

[/url]
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #258 -: Май 14, 2010, 21:56:45 pm »
Наистина не е морално да се показват снимките на дечицата. Нека да се молим всички, те да се справят и да пораснат.

п.п. .... и друг път са се раждали дечица с такова тегло. Случва се за съжаление и то на майки на различна възраст и никой от нас не го желае, сигурна съм.

молете се и стискайте палци за миличките дечица - да са живички, здравички и да пораснат големи.

« Последна редакция: Май 14, 2010, 23:02:45 pm от denito »


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #259 -: Май 14, 2010, 22:07:02 pm »
Евия, имам един въпрос на който те моля да ми отговориш със сърцето си.

Забрави за секунди, коя е клиниката постигнала това велико чудо и ми кажи... нормално ли е 62 годишна жена да стане майка. Да се пренебрегнат всички рискове от самото начало на ин витрото до самото раждане (дори всичко да беше се развило при добри обстоятелства?
Не си задължена разбира се. Това е молба защото виждам как защитаваш хората помогнали ти да сбъднеш мечтите си.
Най - нормалното и човешко отношение е да си им благодарна цял живот, и съм убедена, че ще е така. За мен също това е правилно. Но, наистина ли не мислиш, че са допуснали "грешка"?
Благодаря ти ако решиш да ми отговориш.

Ако клиниката във Варна, където правихме нашите процедури, беше постъпила по този начин, никога не бих ги оправдала за постъпката им, но щях да продължавам да обичам екипа грижил се за мен и да съм им благодарна до края на живота си.
Просто споделям моето виждане без да ангажирам никого с него.

Снимките са малко прекалени за мен, въпреки, че вероятно навсякъде в нета ги има. Идват ми в много повече и се чудя как изобщо са допуснали да ги има и на кого му е дошла блестящата идея да разреши на фотографа да ги направи.
Моето мнение е да ги махнем от темата.
Когато тризнаците се родиха и слязох в неонатология да ги видя за първи път, до кувьоза на Никол имаше детенце родено 500 гр. Подкосиха ми се краката от гледката. Изпитвах вина, че се радвам на моите деца и ми беше мъчно и тежко за едно напълно непознато детенце.