0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #180 -: Май 14, 2010, 00:12:51 am »
От линка на Мини
Цитат
В повечето цивилизовани страни асистираното зачеване е ограничено възрастово. Рекордите за “стари майки” принадлежат на Индия и Румъния, където напредъкът на медицината се комбинира с липса на християнска вяра и безскрупулност на лекарите, коментират вчера читатели на сайта на вестника.
то повече какво да се каже!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #181 -: Май 14, 2010, 00:15:05 am »
Владо, ще ти дам пример който вече използвах днес.
Всички знаем, че пътни инциденти се случват въпреки безукорното поведение на всички участници. Е това може ли да бъде причина някой да изпие 5-6 водки и да тръгне с 200 нанякъде. Защото видите ли и трезвите катастрофират. Или пък факта че Иван, Драган, Петкан от години си карат пияни пък на никога не са катастрофирали може да се използва като аргумент.
За мен тази жена е изпила няколко питиета (метафорично казано) качила се в колата и е отпрашила нанякъде. Но виновната не е тя, а тези които не само са и дали ключовете, но и са и помогнали да се качи.
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #182 -: Май 14, 2010, 00:39:13 am »
Pesheck,
нека се възползвам от примера ти, но не съвсем.
Ако всички си карат колите нормално, аз виждам желанието на Красимира също да кара кола. Нормално да кара кола като всички останали. Не е пияна и не кара с 200. За съжаление обаче, нейната кола е без колани и ербеци. Тя все пак никого не е  убила.
Така струва ми се е по-точно.
Владо
« Последна редакция: Май 14, 2010, 00:53:47 am от Geritta2002 »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #183 -: Май 14, 2010, 00:42:59 am »
ама си е натоварила и децата в таз кола -без колани и ербеци .
<br />
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #184 -: Май 14, 2010, 00:43:24 am »
Много, ама много ме боли, че трябва да го кажа - все още Владо, все още.
Не умишлено, а по непредпазливост. Наистина се моля да греша.
Пък и да ти кажа и моя свекър има желание да кара кола, ама не успя да мине един тест и не му подновиха книжката.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #185 -: Май 14, 2010, 00:49:51 am »
Владо, благодаря много за отговора!
Както ти казваш, "колкото хора, толкова и различни мнения" - всеки има право да изразява такова...

Аз лично мисля, че нямам какво повече да добавя по темата...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #186 -: Май 14, 2010, 00:52:13 am »
Извинявай, Pesheck,
реших че си от мъжки пол. Ще махна тази картинка от предишното ми писмо веднага.
Съжалявам за свекъра ти, но мислех че ползваме метафори.
В този ред на мисли казах, че колата й е без колани и т.н.
Ако в следствие този случай се орежат правата на всички онези, които също чакат, то не е виновна нито тя, нито екипа. Виновни сме всички ние, за това че държавата която сме "построили" се създават такива закони.
Искрено се надявам да сме запазили малко здрав разсъдък и да не вършим подобни щуротии.
Владо
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #187 -: Май 14, 2010, 01:04:40 am »
Ето, че има какво да добавя...  :wink:

...Виновни сме всички ние, за това че държавата която сме "построили" се създават такива закони.

Създадените закони са един аспект,... личния морал, който притежаваме (или поне би трябвало да притежаваме) е втори, а лекарската етика - трети... Поне според мене...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #188 -: Май 14, 2010, 01:11:41 am »
Е и аз като метафора го ползвах примера със свекъра. Иска, иска ама - на ЕГН-то си каза думата.
Най ми е гадно заради безумията които законотворците ни могат да сътворят по този повод и изхождайки от този конкретен случай.
Пак казвам не нея смятам за основно отговорна.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #189 -: Май 14, 2010, 01:13:39 am »
Ето, че има какво да добавя...  :wink:

...Виновни сме всички ние, за това че държавата която сме "построили" се създават такива закони.

Създадените закони са един аспект,... личния морал, който притежаваме (или поне би трябвало да притежаваме) е втори, а лекарската етика - трети... Поне според мене...

Не се чуствам отговорна за това деяние!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #190 -: Май 14, 2010, 01:17:34 am »
Pesheck,
Хубаво го каза Chandra нещото като за завършек на темата. Колкото хора толкова и мнения. Опасявам се че скоро ще отворим темата за дете космонавт и ще посрещнем изгрева май он-лайн.
Пожелавам Ви и на двете Лека нощ. :sleeping:
Владо
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #191 -: Май 14, 2010, 06:13:42 am »
Може би трябва да се изчака малко.

И аз така мисля. Тактически май е по-добре да се изчака да се уталожат страстите и да поутихне сензацията, преди Зачатие да изложи становище по истински важния и наболял проблем за възрастовото ограничение.
  

Не им беше нужно да бият барабана. Можеше без медиен шум. Както казва една наша дружка "след определена една възраст всеки цикъл е важен" Жените над 43 нямат време за чакане ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #192 -: Май 14, 2010, 06:27:43 am »

Ако в следствие този случай се орежат правата на всички онези, които също чакат, то не е виновна нито тя, нито екипа. Виновни сме всички ние, за това че държавата

Тук си съвършенно неправ, ако падне възрастовата граница на 40 години
за това ще са виновни Екипа на първо място!
Подиграха се с доброволния труд на толкова много хора!
С години градено с един замах отиде на бунището!
Създаденото спокойно отношение към проблема отиде по дяволите
и той получи ново лице, от което ми става тъжно и обидно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #193 -: Май 14, 2010, 06:53:38 am »
Мише, дано не се стигне да се борим против създаването на ново ограничение от 40 за всякакъв вид процедури, както пише Лъчезар Иванов - тук съм оптимист, че обществото, медиите и лекарите няма да го допуснат това. Това ще ни загуби много време и усилия наново. Важното е така да обмислим от тук нататък формулировката си, че по никакъв начин да не се прави паралел между нашите искания и този случай на плевенската клиника. Ние искаме да няма възрастово ограничение за жените над 43. Тази шумотевица ни върна назад и в общественото мислене и в подкрепата, която очакваме от институциите.
« Последна редакция: Май 14, 2010, 09:41:15 am от cygnus »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #194 -: Май 14, 2010, 07:13:38 am »
Изразила съм се неточно, имах предивид ограничението, а не граница  да слезе още по ниско,
за което се извинявам!От бързане и гняв е!
 
Дони, нека говорим открито, вие сте шепа хора които денонощно сте ангажирани с това!
Крадете от личното си време, от децата си крадете!
Благодаря ви за това, за всеки отделен миг!
И се моля всичко да е "Всяко чудо за три дни",
халал да им е ПР, дано има шанс и за децата...

Защото за мен е важно всяка една от нас да бъде майка,
но не на всяка цена, не и така...

Сега безумната статия на педиатърката за рисковете от Инвитро,
спокойно може да се развее, като байрак на победата!
Ето ти метафора, Владо!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #195 -: Май 14, 2010, 07:18:34 am »
Миш, точно си се изразила, споко :) Аз те разбрах, нали мислим едно и също :)

Аз също се надявам силно дечицата да се стабилизират и да имат всички шансове и да растат здрави и щастливи!

Медийното парадиране в момента е това, което не е в наша полза.
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #196 -: Май 14, 2010, 09:04:38 am »
Мисля си от няколко дни и аз на тази тема.Бях писала в началото малко първосигнално, много възмутена, но след време осъзнах какво става.Видях как хората около мен започнаха да говорят негативно за ин-витро, видях как от разбиране всичко става пак неразбиране.Усещам как мнението се променя, мнението на обществото и от тук виждам какви проблеми следват.А Лъчезар Иванов, само това чакаше.Ужасена съм, че всичко се връща назад.
За Красимира няма какво да кажа, а и не искам.За децата не знам какво да им пожелая.Вчера за първи път погледнах едното по телевизията и се втрещих, до рева ми се, почуствах се безпомощна, та то е толкова малко, ужасно малко...
За лекарския екип, отвратена съм.

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #197 -: Май 14, 2010, 09:41:30 am »
А аз се питам, защо по дяволите ги снимат и показват постоянно тези беззащитни бебчета?Какво искат да направят журналистите?Хората достатъчно са шокирани от новината за 62-годишната родилка (как звучи само)и още повече се втещяват от кадрите с недоносените бебета,после върви и обяснявай,че бебета заченати ин витро са нормални деца... Сега очаквайте всякакви псевдо разбиращи доктори да се явяват по телевизионни предавания и да плещят врели-некипели и да продължат да си пишат глупости по блоговете!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #198 -: Май 14, 2010, 09:46:28 am »
не знам дали всички от вас могат да си дадат сметка за размерите на негативните последици от това събитие и неговото популяризиране.

аз лично се чувствам ужасно зле. аз съм на 43 години и 3 седмици. законът вече не ми дава право да опитвам да стана майка чрез инвитро. моята последна надежда беше в близките месеци да успеем да извоюваме вдигане на възрастовата бариера и да имам още 1-2 шанса.
снощи гледах бебешката количка на сина ми, която с някаква дълбока подсъзнателна надежда отказвах да продам досега и си мислех през сълзи - е, можеш да пускаш обявата вече... Емилияна Конова и Лъчезар Иванов те лишиха от шанса да имаш второ дете.

имам и почти нови бебешки обувчици, ако на някой му трябват. пазех ги досега...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....