0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #160 -: Май 13, 2010, 21:39:02 pm »
ЕVIQ, точно това прави клиниката. Не веднъж споменаха, че колегите в София са и отказали. Това според теб какво е.
И да ние хубаво ще се молим за тях. И аз искрено се надявам да оцелеят и да са здрави и трите. И после какво? Поне 16 години ще се молим и за тях, защото те ще имат нужда от майка, независимо дали са здрави или не.
Помията ако не си разбрала не е толкова срещу нея, а срещу тези които са и помогнали.
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #161 -: Май 13, 2010, 21:40:44 pm »
Да се включа и аз в темата , а и малко в страни от нея .
Първо смятам , че не е нормално жена на 62 год. тепърва да става майка , защото според мен тя в никакъв случай не може да бъде пълноценен родител на тази възраст на дечицата.
Моля се двете невинни бебета да се пребрят за живота си и да оцелеят !!!

Второто , което искам да попитам е сленото.Тази вечер по БТВ новините , когато се разискваше темата за донорството на яйцклетки , се спомена , че Фондът отпускал средства за 5/пет/ опита инвитро , а аз доколкото съм запозната , опитите са 3 /три/?!?Аз ли греша или в новините не бяха добре запознати?

П.С.Относно коментарите по медиите оставам с впечатлението , че обществеността ще се настрои негативно спрямо всичко , което голяма част от Вас момичета постигнаха , благодарение на много труд , усилия и постоянство , за което искрено Ви благодаря !!!Дано не позная и се окаже , че греша !
« Последна редакция: Май 13, 2010, 21:48:24 pm от evita1717 »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #162 -: Май 13, 2010, 21:47:29 pm »
Както често става новините се пишат от чули недочули. 3 опита до 5000лв.
Не бъркаш ти.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #163 -: Май 13, 2010, 21:48:37 pm »


Ами тези психиатри - колегите на майката - да я бяха разкандардисали. Явно всички работеши в този психиатричен диспансер се нуждаят от спешна психиатрична помощ.


Какви колеги, та тя най-вероятно е пенсионерка на тая възраст :?

Владо, никаква борба не е видяла тая жена, всичко което виждам аз от повечето репортажи е, че едва ли не е чакала властните й родители да се гътнат, че да поеме живота си в ръце... твърде късно според мен и с твърде лош край, за нея, децата й, както и за всички тук, които наистина водят борба.
И какви ли ще са тия красиви дечица, които ако оцелеят вероятно ще бъдат с увреждания, а тя надали ще доживее да ги направи абитуриенти, т.е. оставя сираци. Дай тогава всички да се юркат да раждат на тази възраст, че и по-стари и да пълнят и без това пълните домове за сираци :(
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #164 -: Май 13, 2010, 21:50:04 pm »
Както често става новините се пишат от чули недочули. 3 опита до 5000лв.
Не бъркаш ти.

Благодаря ти Pesheck отново !
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #165 -: Май 13, 2010, 21:54:57 pm »
Може би трябва да се изчака малко.

И аз така мисля. Тактически май е по-добре да се изчака да се уталожат страстите и да поутихне сензацията, преди Зачатие да изложи становище по истински важния и наболял проблем за възрастовото ограничение.

Много време и труд ще отнеме да се поправят щетите от тая поразия.
Ясно е обаче, че на Лъчезар Иванов му е много удобно да се възползва от патакламата.

  
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #166 -: Май 13, 2010, 21:57:47 pm »
Може би трябва да се изчака малко.

И аз така мисля. Тактически май е по-добре да се изчака да се уталожат страстите и да поутихне сензацията, преди Зачатие да изложи становище по истински важния и наболял проблем за възрастовото ограничение.

Много време и труд ще отнеме да се поправят щетите от тая поразия.
Ясно е обаче, че на Лъчезар Иванов му е много удобно да се възползва от патакламата.

  
Цигуларче , извини ме за невежеството , но кой е Лъчезар Иванов ?
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #167 -: Май 13, 2010, 22:03:14 pm »
Може би трябва да се изчака малко.

И аз така мисля. Тактически май е по-добре да се изчака да се уталожат страстите и да поутихне сензацията, преди Зачатие да изложи становище по истински важния и наболял проблем за възрастовото ограничение.  

Въпросът е, слушайки новината общественото мнение да НЕ я свързва автоматично с всички АРТ-процедури, донорството на яйцеклетки като цяло, бременност след 43 годишна възраст и със Зачатие...
(Всяко чудо за три дни, но каква е ползата да обясняваме след като всички вече са се настроили...)
« Последна редакция: Май 13, 2010, 22:06:48 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #168 -: Май 13, 2010, 22:06:49 pm »
Две крехки душици, борещи си за живота си ... :(
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #169 -: Май 13, 2010, 22:14:20 pm »
Може би трябва да се изчака малко.

И аз така мисля. Тактически май е по-добре да се изчака да се уталожат страстите и да поутихне сензацията, преди Зачатие да изложи становище по истински важния и наболял проблем за възрастовото ограничение.  

Въпросът е, слушайки новината общественото мнение да НЕ я свързва автоматично с всички АРТ-процедури, донорството на яйцеклетки като цяло, бременност след 43 годишна възраст и със Зачатие...
(Всяко чудо за три дни, но каква е ползата да обясняваме след като всички вече са се настроили...)

Точно затова - за да няма автоматична асоциация със сензационни еднодневки като тази, а да се представи проблемът в сериозен контекст, с добре обосновано становище. Тази жена е едно голямо и нелепо изключение. Проблемът с възрастовото ограничение е перманентен и касае много семейства.


Евита,
Цитат
С напредването на науката е необходима и граница на възрастта, на която една жена може да стане майка с помощта на медицината, коментира днес във връзка със случая председателят на комисията по здравеопазване Лъчезар Иванов.

Според него около 40-годишна възраст е удачната граница, която той предлага да се приеме с необходимите законови промени.

сега става ясно на всички защо темата за възрастовата бариера не беше повдигната на кръглата маса в парламента.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #170 -: Май 13, 2010, 22:20:14 pm »
Точно затова - за да няма автоматична асоциация със сензационни еднодневки като тази, а да се представи проблемът в сериозен контекст, с добре обосновано становище. Тази жена е едно голямо и нелепо изключение. Проблемът с възрастовото ограничение е перманентен и касае много семейства.

Може би си права...  :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #171 -: Май 13, 2010, 22:23:00 pm »


Ами тези психиатри - колегите на майката - да я бяха разкандардисали. Явно всички работеши в този психиатричен диспансер се нуждаят от спешна психиатрична помощ.


Какви колеги, та тя най-вероятно е пенсионерка на тая възраст :?


В някой от репортажите по някоя от телевизиите (вече не помня коя) казаха, че Красимира работи в диспансера по психиатрия и колегите я покрепяли и тя ще разчита на тях за помощ за децата - и на мен ми се изправи косъма вече - такава лекарска подкрепа отвсякъде............
« Последна редакция: Май 13, 2010, 22:25:21 pm от mira_m66 »
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #172 -: Май 13, 2010, 22:30:17 pm »
Точно затова - за да няма автоматична асоциация със сензационни еднодневки като тази, а да се представи проблемът в сериозен контекст, с добре обосновано становище. Тази жена е едно голямо и нелепо изключение. Проблемът с възрастовото ограничение е перманентен и касае много семейства.

Може би си права...  :)

Не зная... Лесно е да се разсъждава. Сдружението и най-вече шепата хора, които вършат трудната работа, са се борили с такива кризи и проблеми и преди. Тяхната преценка кога, какво и как ще е най-трезва.

Аз изхождам от тезата, че случки като тази по никакъв начин не отразяват проблемите и ежедневната борба, водена в продължение на дълги години, на двойките и лекарите, прилагащи АРТ.

Клиниките осъждат случилото се, пациентските организации също ще го направят. Цялата работа е един крайно вреден кьорфишек.

П.П: За да е нещо по-различно, беше редно и майката, и КИРМ да свършат каквото са си наумили и да пазят случилото се далеч от светлината на прожекторите, мисля аз.
« Последна редакция: Май 13, 2010, 22:37:54 pm от цигуларче »
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #173 -: Май 13, 2010, 22:35:13 pm »
Това, което мен лично ме притесни беше паралелът, който Миролюба Бенатова направи между донорството на яйцеклетки и циганките, които продават бебетата си... То това остана, сега обществото да скочи и срещу донорството като цяло....

и мен това ми направи неприятно впечатление, допреди половин година правеха теми за донорството като настроението в тях беше като за нещо хуманно и благородно,канеха жени бъдещи донорки и реципиентки,а сега смениха курса ,че виждате ли да дадеш яйцеклетка или ембрион не е по-различно от това да си продадеш детето за пари,нали трябва да се използва момента и да се прикове аудиторията. На всичкото отгоре интервюираният лекар почна да обяснява как разбирате ли е опасно да се даряват яйцеклетки и как донорките може никога да не имат деца и изобщо как не е хубаво да се прави това. Много се разстроих наистина с един замах  провалят толкова години усилия и борба на хората,които са на ти с проблема. Жалко.
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #174 -: Май 13, 2010, 23:20:43 pm »
Аз съм пълна...много пълна...и почти на 41г...
Незнам доколко месеца ще износя бременноста си , ако дай Боже забременея...
Незнам до колко години ще живея...
Аз имам ли право да мечтая за дете...
Аз имам ли право да бъда подкрепена от лекар в тази си мечта...
Надявам се да няма лицемери , които да ме ласкаят сега и в труден миг да ме изоставят!

Да е жива и здрава майката , да са живи и здрави децата!

Моля се от сърце и душа за това!

Владо -  yahoo_33
« Последна редакция: Май 13, 2010, 23:24:22 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #175 -: Май 13, 2010, 23:29:03 pm »
Мила New Love, по повод въпроса ти си мисля... Твоят лекар д-р Стаменов (когото много уважавам) не ти е отказал да направите процедура, но е на мнение, че случилото се (което осбъждаме тук) не е трябвало да се допуска...

Аз също се моля за здравето и на майката и на дечицата!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #176 -: Май 13, 2010, 23:38:24 pm »
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=479217

“Ако ни критикуват, че успяхме да постигнем бременност при тази жена, ние ще повдигнем другата тема - за неуспешните ин витро процедури в други клиники”, зарече се завчера доц. Конова.


8O 8O 8O това малко не го разбрах като заплаха какво трябва да значи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #177 -: Май 13, 2010, 23:51:20 pm »
Две хубави дечица... какво по-хубаво от това? Нека им пожелаем щастлива звезда на небето... и ако може и нас малко да озари.
Владо

Две хубави дечица, които поради опасност за живота на майката (причинена от усложнеиня в следствие на възрастта и) са родени преждевременно, с опасност за живота... Едното детенце, тежащо само 500 грама, вече е преживяло два пъти вливане на контрастно вещество, чух и за операция... и не е ясно дали ще оцелее... А рисковете за трайни увреждания и при двете деца са много високи...  :?

Владо, моля те изгледай тези две предавания (линковете са от Сигнус) и пиши, какво ти е мнението за чутото и видяното:
БНТ Да родиш на 62
БНТ Късното майчинство - световни рекорди


Chandra,
Изгледах приложените репортажи. Все пак, колкото хора, толкова и различни мнения.
Случая ни е събрал тук да си говорим за една жена, чиято съдба й е позволила чак на 62 да си роди.
Виждам че повечето хора вече са я отписали и децата са вече сираци, или пък дечицата са вече „пътници”
Знам че риска при раждане на тази възраст е по-висок. Две мнения по въпроса няма, но в интерес на истината, няма и статистика колко от децата на всички жени които са родили на 62 са имали отклонения...
Дечицата са родени преждевременно и има опасност за здравето им, но това се случва и на семейства в нормална детеродна възраст. Същото се отнася и за деца с физически отклонения и т.н.
Има и друго - кой щял да й гледа децата?
Има много деца с пълен пакет родители, които живеят като безпризорни и ги събира полицията по заведенията по малките часове. Тук вече навлизаме в теми за социална политика на държавата и т.н. Не коментирам... трески за дялане да искаш.
Но това, което искам да кажа е, че човек е жив, докато има надежда. Да знае за какво се буди сутрин и да ляга щастлив вечерта. Няма ли надежда, той не е жив. Е, в този ред на мисли, Красимира си е имала възможност за последното желание в живота, възможността да остави нещо след себе си. Какво означава в този случай да мислиш че детето ще се роди неизносено, че ще има проблеми .... Ако си не кораб, който потъва, няма ли да скочиш във водата да плуваш, въпреки че земя не се вижда никъде??? Или може би ще умувам докъде бих стигнал и видите ли... не ми трябва да се моря чак толкова..... Не знам какво мислиш по въпроса, но бога ми, аз ще плувам. Красимира това и прави. Надявам се че и ти също (нали може на „ти”?)
Добри хора, не я съдете жената. Не всичко е пари и сметки. Разбирам че много хора се чувстват предредени, но имайте милост. Случая се раздухва в медиите и има коментари, които ми звучат много цинично. За съжаление семката ни е такава, че тези които ще хукнат да оправят бакиите в репродуктивната медицина ще почнат да мислят за  законови ограничения, забрани за еди какво си и т.н. Нормално е много семейства да са притеснени от този факт.
Мнението ми по въпроса е точно обратното, че случая трябва да ни даде повод да си мислим, че  в такъв случай надежда има за всички нас. Не може да се сложи ограничение и забрана на това да мечтаеш... да живееш с надежда.

Казах в първото си писане тук, за „пътя по който тя е минала”. Май не бях разбран. Не визирах факта, че са се уредили нещата само за 3 месеца. Исках да пожелая дечица на всички, които таят надежда за това, но да не е чак на тази възраст. Няма да й е леко все пак.
Благодаря за линковете към репортажите.
Владо
 :bighug:
« Последна редакция: Май 14, 2010, 00:17:54 am от Geritta2002 »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #178 -: Май 14, 2010, 00:03:04 am »
Г-н Владо, да е жива и здрава д-р Красимира, ама подля вода на стотици между 40-50 години!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #179 -: Май 14, 2010, 00:06:34 am »
Владо, тези деца се гърчат за глътка въздух..., екипа извършил процедурата е отговорен!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com