0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #100 -: Май 13, 2010, 14:44:20 pm »
Тук става върпос за сама жена ,без роднини....
пак цитат:


Красимира не е женена и няма близки, но е убедена, че сама би се справила с отглеждането на децата, с подкрепа и от колегите си лекари.
« Последна редакция: Май 13, 2010, 14:46:23 pm от ara »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #101 -: Май 13, 2010, 14:51:25 pm »
Да, Фуси точно така мисля и аз. Да има допустима граница за ЕТ.

Инак не съм се изразила правилно. Мисълта ми беше че щом не е одобрена за осиновител, това автоматично би трябвало да значи че социалните я дефинират като (ох, бяха ми думата, да речем) "не годен" родител, а какво остава да роди.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #102 -: Май 13, 2010, 14:56:08 pm »
писах ама се изтри ...

аз не вярвам, че тя е получила отказ, разбираш ли...
Предполагам, че тя формално е вписана в регистрите, но предполагам е посочила като изискване ниска възраст, което просто практически я "отфуболва"  :lol: А мисля така, защото формално не съществуват законови изисквания за пределна възраст при кандидатите за осиновители (не че не трябва да има)

Ако е получила изричен отказ, то да ме прости господ, ама си мисля, че е бил основан на психическото й състояние и мотивация  :oops:
« Последна редакция: Май 13, 2010, 14:58:53 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #103 -: Май 13, 2010, 14:59:52 pm »
 :lol: светна се сега.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #104 -: Май 13, 2010, 15:02:21 pm »
обаче аз правно се чудя  :oops: :oops: не ми се сърдете - повредена съм завинаги

Имат ли право докторите да откажат лечение, след като закона не поставя ограничение... само разсъждавам.

Другояче казано може ли да възникне спор има ли отказ от лечение, ако клиниката откаже да извържи процедурата. Знам, че останалите клиники са я върнали слава богу, ама теоритично се питам просто
« Последна редакция: Май 13, 2010, 15:04:09 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #105 -: Май 13, 2010, 15:05:39 pm »
Ако имаше отказ и от тази клиника , темичката, която обсъждаме изобщо нямаше да съществува.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #106 -: Май 13, 2010, 15:08:16 pm »
Получих три допълнителни бръчки в мозъка от мислене по темата. Такива емоции бушуват в мен, че чак с думи ми е трудно да ги опиша.
Простете ме за грубия тон, но ми е малоумно, грешно, лицемерно, идиотско и още много много мога да изпиша.
Лично аз познавам хора на горе долу моята възраст - 30-32години, които още не знаят какво искат от живота, които се съобразяват с желанията и традициите на родителите си. Съгласно нашите закони на 18г. сме пълнолетни граждани с правата на такива - да взимаме решения засягащи живота ни, носим отговорност за живота на хората около нас, ако се опре до съд ни съдят като възрастни. Съгласно същите наши закони, жените се пенсионират на 60г. с тенденция да се покачва възрастта, но все пак закона не е измислен, само за да си чешат езиците хората. Преценено е, че след тази възраст работоспособността, издръжливостта и още много други качества явно спадат и на хората им е нужна повече почивка, отколкото актива заетост, т.е. след тази възраст трудно може да се носи отговорност за постъпки - а забележете става дума за работа, а не за ЧОВЕШКИ ЖИВОТ.
Вярно е, че баби гледат деца, но едно е да си гледаш внучето няколко пъти в годината или по-често, друго е да гледаш собственото си дете.
Постъпката на тази жена, не мога да я нарека майка, защото се съмнявам много да стане такава ми е много егоистична и лицемерна. Къде е спала 44 години, та чак сега на деня в гъ... се сетила че иска дете? Що за мечта? Що за истерия?
Лекарите според мен трябва да носят съдебна отговорност за постъпката си. Това не е чудо, а гавра с живота, подигравка с природата, както и с всички морални норми.

С риск и мен да ме налетите, но точно заради такива случаи трябва да има ограничение на възрастта, не за случаи на дългогодишна борба, а за случаи на заспали овце, които се сещат да си начешат крастите на преклонна възраст. Гневно ми е чак, защото и аз познавам такива заспали овце, дето си мислят, че живота е безкраен и че винаги ще могат да родят, а случай като този само им дава криле да летят в облаците. Жалко е когато егоизма на хората е толкова голям, че дори не осъзнават до какво може да доведе.

п.п. Не е хуманно, но не знам дали да стискам палци на дечицата, дори и да оживеят жал ми е - няма да израстат в нормално семейство и среда. Страх ме е да си помисля какво може да им се случи.
п.п.п. Никой не е застрахован - утре може да ме блъсне кола, но моите роднини поне са живи, нормални и все още осъзнати хора, те поне могат да поемат грижа за детето ми. Тези деца още неродени са били обречени.  :(
п.п.п.п Но може никой да ме убеди, че тази жена е с всичкия си. Майка ми е учителка, тя е на 57г. и вече й се губят моменти, понякога си е откровено куку, нищо че ми е майка, баща ми е по-млад, но и той си взима-дава чат пат.
Нека хубаво мислим, когато се борим за нещо, не е важно само дали може и дали не може една жена да роди, важно е как и с какво ще отгледа децата си, как ще ги възпитава и на какво ще ги научи. Ами огромната дупка в поколенияата? Две поредни поколения не могат да намерят общ език, а когато разликата е две или три?
Джам, подкрепям те за това, че докато жената може да ражда да й се даде шанс, но според мен , това е личното ми мнение след 45г. този шанс трябва да се преценява не само от гинеколог, а и от психолог и то сериозно.

И да, наистина този експеримент нанесе много повече вреда, отколкото полезна и оптимистична е новината.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #107 -: Май 13, 2010, 15:15:39 pm »
обаче аз правно се чудя  :oops: :oops: не ми се сърдете - повредена съм завинаги

Имат ли право докторите да откажат лечение, след като закона не поставя ограничение... само разсъждавам.

Другояче казано може ли да възникне спор има ли отказ от лечение, ако клиниката откаже да извържи процедурата. Знам, че останалите клиники са я върнали слава богу, ама теоритично се питам просто
Теоритично си мисля аз, не че имам правно образование, но да - имали са право да откажат, да ги беше съдила кукувицата баба, тъкмо щеше да изгуби сума ти години по съдилища, та съвсем да изгуби шанс да се гаври с живота на горките дечица  osi_7 osi_7 osi_7 Мъка ми е за момичето, което е пропуснало шанса си, заради крастата на дърта психарка :( :(
И продължавам да набръчквам блондинския си мозък, ама си мисля че това е нарочен експеримент, както някой по-напред каза, за да наложат виждането си по отношение на възрастовото ограничение. Пък и аз вече казах, че съм за такова, но така си мислех и преди този извратен случай. :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #108 -: Май 13, 2010, 15:16:27 pm »
обаче аз правно се чудя  :oops: :oops: не ми се сърдете - повредена съм завинаги

Имат ли право докторите да откажат лечение, след като закона не поставя ограничение... само разсъждавам.

Другояче казано може ли да възникне спор има ли отказ от лечение, ако клиниката откаже да извържи процедурата. Знам, че останалите клиники са я върнали слава богу, ама теоритично се питам просто

Ми при все че няма изнесен общ регистър на донорките - могат да и откажат поради тази причина - напр. - "за донорска ще чакате 2 г.".

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #109 -: Май 13, 2010, 15:17:54 pm »
На първо място майчинството (бащинството) е отговорност.
Тук за съжаление такава липсва ... напълно ...
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #110 -: Май 13, 2010, 15:23:55 pm »
На първо място майчинството (бащинството) е отговорност.
Тук за съжаление такава липсва ... напълно ...

Баш баш :D
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #111 -: Май 13, 2010, 15:43:11 pm »
И аз доста се чудех, дали да пиша по темата, защото мнението ми съвпада с това на болшинството тук! Въпросът, който аз си зададох беше как така тази жена е успяла да се сдобие с донорски яйцеклетки, като се има предвид колко млади момичета чакат с години :? Кой е взел решението за това и е обрекъл тези невинни душички да нямат семейство, в което щяха да са обгрижвани с любов?
Мног, много тъжно, наистина :(
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #112 -: Май 13, 2010, 15:51:46 pm »
Аз пък мисля,че не трябва да насочваме яростта си към жената.Не ми харесват определения като ку-ку,луда и т.н.Тя е на възрастта на нашите родители първо и второ може би е достоен човек.На мене ми се струва,че е била въвлечена умишлено.Много ми е странно,че ей така изведнъж на 62 години решава да стане майка.Мисълта ми беше,че според мене други са истинските "луди"-тези,които са се съгласили да извършат тези процедури и да случи тази трагедия,защото за мене това си е трагедия направо.Съгласна съм,че майчинството е отговорност,която тази жена няма да може да поеме.А къде е отговорността на "ромките",които раждат на 11 години?
Абе ,каква е тая нашата държава направо не знам?
« Последна редакция: Май 13, 2010, 17:02:35 pm от мерилин »
*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #113 -: Май 13, 2010, 16:00:04 pm »
Опитах най-напред да си осиновя дете, но заради големите бюрократични пречки не успях. След това обиколих всички специализирани клиники, в които се извършва изкуствено оплождане, но

единствено в Плевен се съгласиха


да направят ембриотрансфера. Получи се от втория опит и аз благодаря за това на лекарите от Клиничния институт по репродуктивна медицина с ръководител д-р Емилияна Конова", споделя щастливата майка. Лицето й е спокойно, но малко бледо, затова жената се е разкрасила с ярко червило на устните си.

http://www.monitor.bg/article?id=243954


Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
*
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #115 -: Май 13, 2010, 16:08:09 pm »
Ужас ...  8O 8O 8O
оставам безмълвна пред тази новина
шокирана съм от безотговорността на лекарите, извършили процедурата
на тази възраст баба ми беше оперирана от рак, наложи се аз да се грижа за нея, не можеше да се обслужва сама
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #116 -: Май 13, 2010, 16:10:16 pm »
От този експеримент би станал добър сценарий за филм и то по действителен случай.Екипа, който би го заснел може и да заслужи награди, но лекарския екип - автори на този експеримент не бих поздравила с успеха - научен ,поставяне на рекорд или както и да си го определят.
« Последна редакция: Май 13, 2010, 16:17:00 pm от zanza »
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #117 -: Май 13, 2010, 16:13:39 pm »
Хм, втори опит с донорски материал в рамките на няколко месеца при сигулно десетки чакащи млади двойки. Мисля че това слага край на съмненията относно намеренията на КИРМ.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #118 -: Май 13, 2010, 16:16:46 pm »
Цитат
С напредването на науката е необходима и граница на възрастта, на която една жена може да стане майка с помощта на медицината, коментира днес във връзка със случая председателят на комисията по здравеопазване Лъчезар Иванов.

Според него около 40-годишна възраст е удачната граница, която той предлага да се приеме с необходимите законови промени.

сега става ясно на всички защо темата за възрастовата бариера не беше повдигната на кръглата маса в парламента.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: 62-годишна русенка роди близнаци‎
« Отговор #119 -: Май 13, 2010, 16:33:35 pm »
Принципно това е постижение на медицината - неуспорен факт!
А иначе за мен лично КИРМ си опитват да си правят реклама, което път от своя страна е много несериозно и безотговорно!
Кое е постижението на медицината, че нещо ми се губи?
Преждевременно завършила бременност, която е застрашила живота на майката, а бебетата ако преживеят ще бъдат с множество увреждания, това ли е постижението?
Че след първия ембриотрансфер миналата година и постигната бременност, загубена след няколко седмици, са решили, че ще вървят докрай?
Че след като втория път е имало три плодни сака, при анамнеза за предишен аборт и късна възраст на бременната, са направили редукция чак в 14-та седмица?
Че са оставили две бебета, защото останалите рискови фактори не са достатъчни?
Че са я следили толкова стриктно, че са допуснали да й падне белтъка критично?

В моите очи тази жена и дечицата й просто са били употребени, послужили са да нахранят нечии БОЛНИ амбиции.

На жената й е било отказано ин витро "от колегите в София", а виж в Плевен са се втурнали да доказват на софийските клиники кой е големият майстор.

Много ми е мъчно за жената и за бебетата. Идиоти!


пп Извинете за езика, възмутена съм.

ппп В българския няма дума неуспорен. Има неоспорим.



Виж какво ще ти кажа! Всеки тук има право на мнение, а ти коя си да критикуваш моето?
що се отнася до правописната грешка в бързината ще ти кажа че всяка жаба трябва да си гьола!
Да не би да си тук да се заяждаш? Видях стари твои мнения...