0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #640 -: Януари 25, 2011, 22:14:24 pm »
Лелеееее,значи е истина.Дано нещата се променят,защото за мен д-р Владимиров е моят лекар.Не знам как ще съм принудена да правя процедура по Фонда в друга клиника,при положение ,че не искам да си сменям моята.Аз имам доверие в него , а не на някой друг.А, дали има шанс да подпишат договор.
fatalwoman ,какво каза Доктора по този въпрос?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #641 -: Януари 26, 2011, 10:36:45 am »
 Докторът абсолютно нищо не ми каза по този въпрос. Влязохме , показах заповедта , той я погледна и каза "Добре" и заразглежда предишните ни изследвания , коментирахме ги , прегледа ме, назначи нови изследвания и толкова. Когато излязох от прегледа се сетих , че трябва да поискам декларация или нещо такова , което да занеса във Фонда за смяна на клиниката и от регистратурата момичето ми каза , че за съжаление няма да можем да направим опит във тази клиника по Фонда , защото няма да работят с него. :( Исках лично да разговарям с него по този въпрос, но той вече беше зает...
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #642 -: Януари 26, 2011, 11:36:44 am »
Странно....
Аз бях при него в понеделник, ще финансираме сами първия си опит. За следващ го питах ще ми подготвят ли документи за фонда, каза "ок" и нищо не спомена, че няма да работи с тях  8O

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #643 -: Януари 26, 2011, 11:50:58 am »
И аз съм изненадана. На мен ми подготвиха документите в края на миналата година и нищо не ми е споменавал, че може да не правя процедурата по Фонда при тях...
Иска ми се да вярвам, че е някаква административна пречка, която ще бъде преодоляна в кратки срокове...
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #644 -: Януари 26, 2011, 13:17:12 pm »
Много е вероиятно само временно да преустановят работата с Фонда,предполагам!? Нали се бавят много разплащанията и това да е причинита! Все пак е хубаво да не е за постоянно! Ние Фонд не сме ползвали,но за всички други това си е голямо улеснение!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #645 -: Януари 26, 2011, 14:22:55 pm »
Дано някой, с по-обсойна информация,внесе яснота.Аз,ако трябва ще си удължа заповедта,но от д-р Владимиров не мърдам! :balk_77:
Моля се нещата да се разрешат в най-кратки срокове!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #646 -: Януари 26, 2011, 18:01:36 pm »
Обадете му се по телефона на Владимиров и го питайте.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #647 -: Януари 26, 2011, 20:54:23 pm »
днес говорих с доктор владимиров.много съм притеснена и объркана,заповедта ми изтича на 24 март. имах отлагане веднъж поради задържан фоликул след това цикъла ми съвпадна с новогодишните празници.сега доктора ми информира, че не е подписал договор със фар и не можем да направим процедурата.

предстоои ми да се обадя на д-р лалев за да обсъдя възможностите за удължаване на заповедта,както и за смяна на клиниката(трябва да търся друга клиника,която да потвърди ,че ще ме приеме, ужас), притисната съм от времето, от лошо стечение на обстоятелствата, от кофти финанси и........ всичко от объркано и сложно става още по-объркано и по-сложно.

за да вкарам малко оптимизъм....... ,доктора ми каза,че по всяка вероятност проблема с подписването на договор с фар ще се разреши март или април.тогава ще стартира и работата на новата клиника  .там качеството на работата щяло да бъде на коренно различно ниво,пожелавам от сърце на  доктора и екипа му успешен старт и 100% успеваемост  :D ,е не, 70/80 е супер и най-вече ние да сме част от успелите.

много съм изморена,не знам докъде ще я докарам и докъде ще ми стигнат силичките............ това е като инфо от мен , успех на всички!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #648 -: Януари 26, 2011, 21:41:57 pm »
днес говорих с доктор владимиров.много съм притеснена и объркана,заповедта ми изтича на 24 март. имах отлагане веднъж поради задържан фоликул след това цикъла ми съвпадна с новогодишните празници.сега доктора ми информира, че не е подписал договор със фар и не можем да направим процедурата.

предстоои ми да се обадя на д-р лалев за да обсъдя възможностите за удължаване на заповедта,както и за смяна на клиниката(трябва да търся друга клиника,която да потвърди ,че ще ме приеме, ужас), притисната съм от времето, от лошо стечение на обстоятелствата, от кофти финанси и........ всичко от объркано и сложно става още по-объркано и по-сложно.

за да вкарам малко оптимизъм....... ,доктора ми каза,че по всяка вероятност проблема с подписването на договор с фар ще се разреши март или април.тогава ще стартира и работата на новата клиника  .там качеството на работата щяло да бъде на коренно различно ниво,пожелавам от сърце на  доктора и екипа му успешен старт и 100% успеваемост  :D ,е не, 70/80 е супер и най-вече ние да сме част от успелите.

много съм изморена,не знам докъде ще я докарам и докъде ще ми стигнат силичките............ това е като инфо от мен , успех на всички!
Извинявай много , но въобще не мога да се съглася , че е коректно от страна на която и да било клиника да прецака по този начин пациентите си ...Най-малкото щом някой е взел такова решение си мисля , че начина не е да чака да му звъннат и попитат , а да уведоми чакащите или имащите заповеди , за да се преориентират , а не така както е постъпила въпросната клиника !!!Всеки от нас малко или много е притиснат от времето и не може да пропуска месеци , защото някой си не е наясно какво иска или какво не.Ако това е истина определено аз не бих стъпила повече в клиниката , която се е подиграла така с мен!
 
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #649 -: Януари 26, 2011, 21:51:20 pm »
Изключително некоректна постъпка!И никой не протестира...Да се надявам,че няма да стане практика както на държавата ,така и на клиниките!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #650 -: Януари 26, 2011, 22:54:06 pm »
Интересно ми е с какво работата в новата клиника ще се различава "коренно"...като качество на предлаганата услуга  :ask:

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #651 -: Януари 26, 2011, 23:21:13 pm »
Сигурна съм ,че въпросът с подписването на договора ще се изясни в най-скоро време.Все ще се намери човек ,който да внесе яснота по случая.
По отношение на това кой,къде да ходи,всеки преценява сам.Ако действително не се подпише договор,момичетата по Фонда от клиниката  ,ще са принудени да се насочат към д-р Стаменов ,или клиниката на Доц. Щерев.Следователно , и там ще настъпи хаос.Не вярвам ,че д-р Владимиров ще пренебрегне своите пациентки!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #652 -: Януари 27, 2011, 10:40:54 am »
Изключително некоректна постъпка!И никой не протестира...Да се надявам,че няма да стане практика както на държавата ,така и на клиниките!

Още съм в шок от случващото се и не се замислям над въпроси ,като коректност лоялност и т.н.,колкото да това да протестирам ..... къде и пред кого......

Владимиров не се отказва от мен като пациент.Има някакви административни проблеми и за жалост аз попадам в изключително неблагоприятен период от време.Ясно е ,че са му нужни 2/3 месеца за да уреди нещата си,дано да стане по-бързо.

От фонда са информирани за групата от пациенти, които са засегнати от проблема.Надявам се ,че това ще повлияе върху вземането на решение за удължаване на срока.
Както писах при мен при мен сложното идва и от фактор възраст.Както и да е ,предстои ми да действам и да вземам решения , за сега съм бездомна :wink:

Колкото до новата клиника и нивото на работа там ,надявам се да е космическо и това да даде шанс на мнозина от нас.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #653 -: Януари 27, 2011, 11:06:10 am »
Момичета,
седя и чета случващото се ....
Не мога да не се запитам следното: не би ли трябвало Фонда и Клиниката, която е одобрена от Фонда да извършат ангажиментите си към пациента. В смисъл: заповедтта е от миналата година, когато клиниката е била в договорни отношения с Фонда. Поправете ме ако греша, но това не означавали нещо като "заварено положение". Моето пациентско становище е, че трябва вече дадените заповеди за период, в който клиниката има договорни отношения с Фонда да бъдат релизирани в срока на валидността на заповедите (независимо, че релизирането на процедурите попадат в друг договорен/финансов период). Противното подлага на изключителен стрес жени като Исед, което неминуемо ще доведе и до хаос.
ОК, към днешна дата Клиниката не е в отношения с Фонда и това трябва да засегне пацинти като мен: подали документи и чакащи одобрение. Така всеки ще е наясно и ще има време да отраегира.
Не зная дали е имало подобни случаи и преди, но определено е въпрос, над който трябва да помисли и Фонда и Клиниките.
Стана много дълго и не зная дали изложих правилно мислите си ... sorry ...
Исед, моето искрено съчувствие за това... всички тук знаем много добре какво ти е на теб и всички в твоето положение ...
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #654 -: Януари 27, 2011, 11:28:57 am »
Интересно ми е с какво работата в новата клиника ще се различава "коренно"...като качество на предлаганата услуга  :ask:
Примерно с нова техника :D
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #655 -: Януари 27, 2011, 11:35:21 am »
Ised, много съжалявам за това, което трябва да преживееш!  :( ...Понякога, когато нещо тръгне накриво, в крайна сметка завършва успешно... Пожелавам ти от сърце, да се случи така и при вас! :)

Аз също мисля като Орхидея, че клиниката би трябвало да обслужи "заварените случаи" до завървшане на започнатото конкретно лечение, за което в крайна все пак си получила заповед от ФАР... Ти пита ли във Фонда, как стои този въпрос? На твое място бих се обадила/отишла лично да разбера, какво е положението...

Стискам палци за бързо и безпроблемно развитие на въпроса! :crossfingers: yahoo_17
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 11:41:04 am от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #656 -: Януари 27, 2011, 11:37:02 am »
Интересно ми е с какво работата в новата клиника ще се различава "коренно"...като качество на предлаганата услуга  :ask:
Примерно с нова техника :D
Дай Боже!
Мисля, че д-р Владимиров няма да остави пациентките си на произвола, или поне ще гледа до колкото му е възможно засегнатите да са минимален брой. Мисля, че е изключително толерантен и деликатен човек и каквото зависи от него, ще го направи.
Стискам палци на всички!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #657 -: Януари 27, 2011, 12:52:54 pm »
И аз недоумявам...
Ако причините за несключване на договора действително са финансово-административни, то това би било общовалидно за всички клиники. Защо единствено нашата клиника не сключва нов договор? Едва ли само с нея не са уредени сметки от времето, когато миналата година парите по ФАР свършиха  :?

Нов бюджет за ФАР има и това е известно за всички. Не е ли просто въпрос на време Фондът да се издължи на клиниките, в т.ч. и на нашата?

Без да знам какво реално се крие в основата на подобно наистина съдбовно решение (за тези с излезли заповеди), аз също не го одобрявам. Много добре се знае, че и в другите известни клиники пациентите са толкова много... Няма да се учудя, ако от въпросните 2 клиники не приемат пациентки от "София", особено в "Надежда", където вероятно повечето ще се насочат.

Дано бързо се намери изход от ситуацията, защото смяната на клиника и най-вече на лекуващ лекар са излишни допълнителни нерви. Изградил си връзка и е спечелено доверието ти в един лекар и изведнъж точно преди процедура да се наложи да се напасваш с друг ... :?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #658 -: Януари 27, 2011, 13:19:09 pm »
Момичета, преди всичко трябва да сте спокойни,особено тези на които им предстои процедура скоро! Много е неприятно това ,което се случва с Исед,но предполагам,че доктора ще измисли решение,дори това да включва и удължаване на заповедтта от Фонда до преподписване  с клиниката! За мене проблема си е доста ясен-парите са на изчерпване! В новия бюджет 2011 са предвидени,но все още е началото на годината! не знам как си го представяте,но бюджета не означава ,че щом е приет то парите ги има всички на куп и веднага се разпределят по различните разходи! Това  една динамична система където постоянно влизат и излизат пари и когато влизането като обем намалее,то и излизането  отговаря по същия начин! За жалост е така! За това и миналата година се е получило забавяне с разплащанията на фонда и предполагам за това и д-р Владимиров тази година не е подписал нов договор,но ,до регулиране на плащанията! Надявам се да е така! Защото ситуацията на клиниката е просто същата както на аптеките с очакваните разплащания от НЗОК!! Просто не им плащаха два месеца и някои от тях натрупаха задължения от по 150-200 хил лв ,които те сами плащаха /който как намари/ към доставчеците си които чаха парите си до две седмици! Предполагам,че разбирате колко е глупава системата,особено кагота няма пари!!  :x
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #659 -: Януари 27, 2011, 13:45:31 pm »
Още декември 2009, Владимиров ми каза, че има намерение да прекрати работата си със фонда. Причините за това били много - забавяне на средствата, некоректност и затягане на условията по кандидатстване. Аз нямах друга алтернатива...
Наистина е доста жалко. Дано нещата да се оправят.
Успех!