0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #560 -: Януари 03, 2011, 21:22:15 pm »
Café con leche, аз мисля, че в случая, трябва да направиш още една инсеменация. Първо, нищо не се знае - може пък точно тя да е успешна и да не се стига до инвитро. Второ - тази инсеменация, така или иначе ти е необходима, за да подадеш документи по фонда, щом и без друго си направила вече 3. Не знам дали е толкова фатално дали ще я направиш този месец или следващия - това ти си го решаваш. Предполагам, че щом д-р Владимиров отсъства, д-р Димитрова е на работа в клиниката, а аз мисля, че основно тя се занимава с инсеменациите, поне миналата година беше така. Така, че защо не се срещнеш с д-р Димитрова, да те прегледа и тя ще прецени дали този месец можете да правите инсеменация. А ако е необходимо, тя ще се посъветва с д-р Владимиров. Желая ти успех!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #561 -: Януари 03, 2011, 22:03:07 pm »
Благодаря за отговорите на включилите се!

Du6ka, и в момента д-р Димитрова се занимава с инсеминациите, но само при пациентки, които са на ЕЦ или стимулирани с кломифен. Стимулациите с гонадотропини са изцяло провеждани единствено и само от доктора. Реших, че поне самата манипулация по инсеминацията ще я направи Димитрова, тъй като докторът си е свършил работата до Прегнила, но не, влезе и той инсеминира.

С две думи - не ми върши работа Димитрова (иначе имам инфо, че тя е в клиниката в момента). Тя може да ми предложи само стимулация с Клостилбегит, което аз не искам, тъй като той ми смачка лигавицата до 4 мм. на 12-и ден от МЦ  osi_8. Вярно, че до деня на О. (20-и ден) нарастна до 10 мм., което отново е ниско, а и нямам нужда от стреса дали ще нарастне или не  :roll: В допълнение, направих само 2 фоликула, от които единият остана на 15 мм. и впоследствие е регресирал, а другият беше тръгнал да се превръща в киста - 27 мм.  :roll:

Имам време да събера кураж да звънна на док утре или най-късно в сряда, когато ще ми е 3-и ден МЦ. От клиниката не ми казаха да е в чужбина. А и така да е, ще го разбера... Допускам, че това е единственият начин да се спасят АРТ специалистите от тази напаст - пациентите  :lol:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #562 -: Януари 04, 2011, 09:57:22 am »
Кафенце,
Съжалявам за неуспешния опит  :bighug:
Мисля, че другите имат право.
Аз ако бях на твое място бих си направила и 4-тата инсеминация ... все има някакъв шанс! От друга страна ще можеш да окомплектоваш документите за фонда. ДОкато чакаш те да излезнат може да си финансираш едно ин витро (въпрос на избор и финансови възможности). АКо толкова те притеснява клостила и не искаш да чакаш идния месец за доктора  - направи си я нестимулирана.
Аз също подадох документи през декември и съм с номер 10739. Шансът да се случи нещо до края на годината е равен почти на нула. Поне ми предстои операция през февруари след нея (само да се възтановя) ще направя едно ин витро с много лека стимулация. АКо недай си Боже излезе неуспешно поне да ми е като генерална репетиция за едно силно стимулирано ин витро (доктора ми препоръчва силна стимулация, но и приветства това ми решение). Говори с него. Аз това си решение съм го взела след като обсъдихме с доктора всичките възможности и вариянти подходящи за мен. 
Зная и много добре те разбирам колко е тежко цялото това чакане... на нас живота ни минава в чакане, но като се потопиш в рутината времето минава и доста бързо.
Пожелавам  ти да вземеш най-правилното решение за теб!
УСПЕХ!   
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #563 -: Януари 04, 2011, 10:58:40 am »
Обади се на Владимиров без да се притесняваш, ако не е удобно той ще ти каже.
Нестимулираната инцеминация също е добър вариант, ако той е в чужбина. Попитай го.
Успех и късмет!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #564 -: Януари 04, 2011, 11:11:18 am »
мисля, че докторът си е в България. обади се и не се страхувай, Cafe con leche!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #565 -: Януари 04, 2011, 11:12:38 am »
мисля, че докторът си е в България. обади се и не се страхувай, Cafe con leche!
Да,по въпроса с обаждането , две мнения няма!Той най-добре ще прецени как да постъпите!Успех!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #566 -: Януари 04, 2011, 12:49:31 pm »
Отново ви благодаря за отговорите!  :flower:

Събрах кураж и му се обадих, слава Богу не ме нахока  :oops:

Обясних се набързо. Каза ми, че той е в отпуск до 17.01., което е ясно какво означава. Ако не искам да губя цикъла, вариант ми остава само д-р Димитрова - инсе на ЕЦ, или стимулирано отново с гонадотропини. Попитах тя може ли да я направи, докторът каза, че имала опит. (само не разбирам защо той ми проведе цялата стимулирана процедура с Меногон, а не ме остави на нея, щом имала опит, но както и да е)

Голямото мислене продължава! Имам време до утре да реша, тъй като ще ми е 3-и ден от МЦ, на който започнахме Меногона.... Да прежаля ли поредните 1000 лв, да изчакам доктора или да карам с инсе на ЕЦ............ 

(не знам дали от клиниката четат и дали не бих си навлякла нечий гняв и лошо отношение, но просто не се чувствам уверена в ръцете на Димитрова )
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #567 -: Януари 04, 2011, 13:30:25 pm »
Здравейте момичета! Първо да ви честитя на всички Новата година!! Нека сте здрави вие и вашите семейства! Нека тази година във всеки "чакащ" дом да се чуе бебешкия плач! Аз тази година повечко ще ви чета ,а и ще ви досаждам с въпросчета,надявам се да не прекалявам! Нали спечелихме процедура от д-р Владимиров на Коледното празненство,че ще трябва да се подготвяме! Въпреки всичко много ми се иска да не стигаме да момента, в който да се възползваме от тази процедура!!/с кооето отговарям и на въпроса на Петранка/С голямо удоволствие ще я предостъпим на някой друг,нуждаещ се!! :wink:Все пак ,тъй като всяка клиника си има свои методи и  изследвания,ще трябва поне с информация да се подготвяме,няма как!!
Кафенце,без да се натрапвам компетентно,защо не изчакате този месец да отмине и от следващия МЦ да започнете?? А и доктора ще е вече на работа и ще обсъждате положението персонално!! Необходимо ли ти е да бързаш толкова,при положение ,че с Фонда положението никак не е "розово" за тази година?? А каквато и манипулация и процедура да се прави в нашите случаи,всичко това натоварва организма!!!Една почивка няма да е излишна!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #568 -: Януари 04, 2011, 14:15:15 pm »
Отново ви благодаря за отговорите!  :flower:

Събрах кураж и му се обадих, слава Богу не ме нахока  :oops:

Обясних се набързо. Каза ми, че той е в отпуск до 17.01., което е ясно какво означава. Ако не искам да губя цикъла, вариант ми остава само д-р Димитрова - инсе на ЕЦ, или стимулирано отново с гонадотропини. Попитах тя може ли да я направи, докторът каза, че имала опит. (само не разбирам защо той ми проведе цялата стимулирана процедура с Меногон, а не ме остави на нея, щом имала опит, но както и да е)

Голямото мислене продължава! Имам време до утре да реша, тъй като ще ми е 3-и ден от МЦ, на който започнахме Меногона.... Да прежаля ли поредните 1000 лв, да изчакам доктора или да карам с инсе на ЕЦ............ 

(не знам дали от клиниката четат и дали не бих си навлякла нечий гняв и лошо отношение, но просто не се чувствам уверена в ръцете на Димитрова )



Café con leche ако това ще те успокои ще ти кажа ,че д-р Димитрова за всичко се консултира с д-р Владимиров ,било то и по телефона.Аз мисля че може да и се довериш напълно дори мисля ,че ще бъде и по-старателна за да се докаже.Каквото и да решиш ти желая късмет!!!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #569 -: Януари 04, 2011, 15:12:42 pm »
Аз горе си писах мнението, но ще се повторя и обобщя пак.
Café con leche, не мисля, че с един месец повече или по-малко ще се оправят толкова нещата. А и както, Рачо ти е писал - организмът ни има нужда от почивка и този месец ще ти дойде добре и няма да усетиш кога е минал. Въпреки, че когато човек прави нещо по въпроса, се чувства по-добре. Аз съм правила подготовка за инсе при д-р Димитрова, уверявам те, че тя се консултира с него, особено за пациентките, които са били до сега само при него. Но, ако не се чувстваш уверена в ръцете на д-р Димитрова, тогава изобщо не почвай. Почини си този месец и февруари действай. Не си писала при другите стимулации по колко фоликула си правила?

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #570 -: Януари 04, 2011, 16:12:36 pm »
ra4o, честита "печалба" от лотарията!  :D Ако се стигне до там да я използвате, дано е първа и последна!  :crossfingers:

Относно факта, че Димитрова се съветва с доктора - случвало ми се е нееднократно. Даже докато се обличам след УЗ, направо отива и го вика, за да ми даде той отговори на въпросите, които съм й отправила.

В случай, че се навие да направим стимулацията с гонадотропини, много бих се радвала да се консултира с док, макар и това да означава пак да му се наруши спокойствието на отпуската заради нетърпелива пациентка  :oops:  Честно казано не съм сигурна, че бездействието/изчакването този един месец ще ми се отрази добре, предполагам по-добре знаете от мен за какво става въпрос... :?

Относно натовареността на организма ми  - стимулацията ми с гонадотропини е само една дотук, при това слаба. Menogon 150 в продължение на 9 дни. В ляво образувах 3 фоликула, в дясно - нито един. Десният ми яйчник, по думите на доктора, е силно смален и репродуктивната му възраст е на 36-37-годишна жена (аз съм на 30). FSH-то ми не е китка - има афинитет към горната граница, като юни месец беше 10.72, юли - 15 и нещо  :(

Мъжкият ни фактор е 7% Крюгер и [50% подвижност според СГ при Владимиров и 31% според СГ при Щерев].

Ще обсъдим довечера и с мъжа ми, но мисля, че в крайна сметка утре сутрин преди работа ще зависна пред кабинета.

Много ви благодаря за помощта  :thankyousign: :flower:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #571 -: Януари 04, 2011, 16:31:08 pm »
Хайде, успех тогава! Може пък Димитрова да ти е на късмет! :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #572 -: Януари 04, 2011, 17:06:58 pm »
Относно факта, че Димитрова се съветва с доктора - случвало ми се е нееднократно. Даже докато се обличам след УЗ, направо отива и го вика, за да ми даде той отговори на въпросите, които съм й отправила.
Относно натовареността на организма ми  - стимулацията ми с гонадотропини е само една дотук, при това слаба. Menogon 150 в продължение на 9 дни. В ляво образувах 3 фоликула, в дясно - нито един. Десният ми яйчник, по думите на доктора, е силно смален и репродуктивната му възраст е на 36-37-годишна жена (аз съм на 30). FSH-то ми не е китка - има афинитет към горната граница, като юни месец беше 10.72, юли - 15 и нещо  :(
Мъжкият ни фактор е 7% Крюгер и [50% подвижност според СГ при Владимиров и 31% според СГ при Щерев].
Дано сме ти помогнали при решението ти. А и както Танита казва - може пък късмета да ти е д-р Димитрова. Знае ли някой?  :wink:
Беше ми интересно, защо д-р Владимиров ти назначава стимулация с инжекции, но ти вече си обяснила в предния пост. А и тук си допълнила за хормоните ти. Имах приятелка, която беше на повече години и тя с един работещ яйчник и високо FSH и на нея беше назначена такава стимулация. Хайде, дано вземете правилното за вас решение и ти стискам палци!
Рачо, добре дошъл в тази тема! Дано не ви се наложи да ползвате процедурата все пак!  :wink: Стискам палци!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #573 -: Януари 06, 2011, 13:45:17 pm »
Айде да е на късмет 2011г! Момичета, аз съм нова тук, но смятам да правя ИКСИ при Владимиров, искам да ви питам  колко време преди това трябва да отида , за да се уговорим за евентуална дата. Искам да ви кажа, че аз съм била няколко пъти при него и стигнахме до извода, че трябва ИКСИ , сега ако искам да ре4ем да се уговоря за март месец, още от сега ли да ида при него?
И друго да ви питам - кое е по-добре да се направи според вас- първо да е на естествен цикъл и после стимулиран, за да е чист организма на ЕЦ, или първо се процедира със стандартно Икси, а после се прилага на ЕЦ?
Благодаря ви предварително за отговорите.
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 14:03:26 pm от gabura »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #574 -: Януари 06, 2011, 14:00:46 pm »
Здравей gabura,
Отиваш в месеца преди този в който възнамеряваш да правиш ИКСИ, за да ти пусне вирусология и вземе микробиология и цитонамазка.
После той ще ти каже кога да му звъннеш и как продължавате.
Колкото до това какво ИКСИ да направиш зависи от много неща - най-добре е доктора да реши в зависимот от това какви точно са ви проблемите.
Успех и късмет!
« Последна редакция: Януари 06, 2011, 15:06:52 pm от Tanitа »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #575 -: Януари 06, 2011, 14:07:51 pm »
Благодаря ти, Танита, за отговора. И на теб ти желая много успех!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #576 -: Януари 08, 2011, 19:46:11 pm »
gabura, Танита вече ти е отговорила, аз само ще допълня. Д-р Владимиров не практикува икси на ЕЦ, при него процедурата се нарича с лека стимулация, но не е точно така. Така, че най-вероятно, щом ти е първа процедура, докторът ще ти назначи стимулация. Така ще имаш повече от един фоликул и ще разчитате на повече яйцеклетки и после ембриони. Пожелавам ти късмет и успешен опит!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #577 -: Януари 08, 2011, 23:29:51 pm »
чист ЕЦ е рисково мероприятие и не се рентира икономически.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #578 -: Януари 10, 2011, 10:57:46 am »
jam, според мен, за пациента си се рентира доста добре.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #579 -: Януари 10, 2011, 11:13:48 am »
gabura, Д-р Владимиров не практикува икси на ЕЦ, при него процедурата се нарича с лека стимулация, но не е точно така.
Правила съм 5 опита на ЕЦ при Владимиров. 3 от опитите бяха със съвсем лека стимулация - по 1 гонал на ден от 8 ден (общо 4 гонала + прегнил).
Всеки случай е индивидуален :lol:
jam, според мен, за пациента си се рентира доста добре.
От 4-5 гонала общо + прегнил едва ли ще се натовариш чак толкова, при положение, че така или иначе пускаш хормони през 3 дни, които ти излизат по-скъпи, а шанса да се изпусне фоликула без никакво таймиране е огромен.
Душе, междудругото ти нали точно заради един такъв опит на ЕЦ изпуснат от Стаменов се беше отказала от него и то точно защото не е рентабилен? Или греша?