0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #820 -: Февруари 22, 2011, 00:35:22 am »
Габура, беше писала някъде , че ти е правена лапароскопия при извънматочна декември 2007, така че твърдението ти, че не ти е правено никога никакво изследване за проходимост на тръбите не е вярно. Друг е въпроса, че може би смяташ, че не е достатъчно актуално.
Всъщност, най-добре е да обсъдите въпроса с Владимиров и като се информираш достатъчно добре, тогава можеш и да настояваш за каквото и да е.
 
 

Изобщо не е задължително при лапароскопия за извънматочна да се проверяват тръбите, още повече ако тръбата е рязана - НИКОЙ не пуска след нея контраст. Което идва да каже че gabura е права като казва че няма изследване за проходимост на тръбите.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #821 -: Февруари 22, 2011, 00:45:53 am »
Аз също мисля, че е от голямо значение кой е правил и къде е правена лапароскопията. Аз имам лапаро за извънматочна, ходих да питам хирурга специално дали е проверил другата ми тръба за проходимост, каза че не, огледал е отвън, изглеждала му добре. В епикризата пише отстранена лява тръба, дясна без особености. Не пише нищо за контраст, запис също нямам. Междудругото пише, че съм била и с руптура на тръбата, което не е вярно, освен ако тръбата не се е пръснала, в момента в който съм била упоена. Болката е ужасна, а аз влезнах в операционната без никакви оплаквания. Два месеца след тази лапароскопия забременях отново извънматочно.


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #822 -: Февруари 22, 2011, 09:52:24 am »
Когато се настани някоя мисъл в главата ни - няма мърдане оттам (поне при мен е така). И това няма нищо общо с теориите дали да бъдем по-големи доктори от самите доктори. Отмятането на такава въпросителна ни дава спокойствие, което освен, че може да предотврати евентуален проблем, ни дава и вътрешен комфорт по време на една процедура (също фактор за успеха).
Ние направихме голяма дискусия за това трябва ли да се направи ЦС или не.
Аз съм ЗА подобни дейстивя да бъдат дискутирани с лекуващия лекар особено преди една ин витро процедура. АКо лекаря не намира за нужно това ми изследване едва ли ще има нещо против ако му споделя моите съображения. Все пак по пътя към успеха вървим заедно!!!
Моя личен опит е: хидротубация - перфектен резултат. След 8 месеца ЦС (самоназначена от мен с терапевтична цел) - с ужасен резултат (двустанни сакове) и последвала лапароскопия. Лапарото отрече наличие на хидросалпингс и страствания.  Така и не разбрах дали са ми пускали контраст. Операцията остана диагностична, предвид това, че не намериха нищо от това, което се търсеше. Сега съм спокойна да започна подготовка за ин витро.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #823 -: Февруари 22, 2011, 10:14:36 am »
Съгласна съм, че няма описан срок, в който лапароскопията е валидна, но доколкото разбирам идеята на правилата, заложени в наредбата, целта е да се осигури провеждането на изброените изследвания преди всяка ин-витро процедура. Както ти пускат МБ преди всяко ин витро или те гледат на УЗ... Знаем, че нещата се променят с времето и мисля, че особено при жени с тубарен фактор, е задължително да има подобна проверка, за да се избегнат рисковете от извършване на ин-витро процедура при наличието на хидросалпингс.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #824 -: Февруари 22, 2011, 10:34:30 am »
В качеството си на редовен ползвател на иформацията във форума мисля, че вече прекалявате с Вашите разсъждения за лапароскопията в тази тема, за нея си има отделна тема. Интересното в случая е, че се включват предимно пациентки на други клиники и ползват всеки удобен случай да критикуват, незнайно доколко компетентно,работата на един успял и уважаван лекар, помогнал на много семейства да докоснат и осъществят своята мечта! 
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #825 -: Февруари 22, 2011, 12:12:46 pm »
Понеже става въпрос за моята лапароскопия, искам да уточня, че тест за проходимост на останалата ми тръба не е правен, нямам и запис от операцията, лапароскопията беше по спешност с цел премахване на руптурирала тръба (да, Eille, болката е ужасно силна)и почистване на кръвоизлива в корема ми, който за радост е бил малък, тръбата се сцепи нощта преди операцията. Нямам диагностично изследване, каквото и да е то, на останалата ми тръба - нито цветна, нито хидротубация. Аз не си знам състонието й, на епикризата само пише, че е нормална. Лекарят, извършил операцията потвърди, че огледът й е бил само външен.
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 12:14:18 pm от gabura »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #826 -: Февруари 22, 2011, 13:29:11 pm »
посочването на изследване на тръбите в набора диагностични изследвания (забележете - диагностични, а не задължителни! няма в текста на Наредба 28 думата "задължителни" на това място, което цитира evro) е направено не с цел да се провери дали пациентката има хидросалпинкс, а да се провери дали пациентката има тубарен стерилитет като индикация за инвитро процедура. нека да не впрягаме каруцата пред коня, само за да се уйдиса на нечия теза.

и за да финализирам обсъждането на случая на gabura, отново (за кой ли път!) ще я посъветвам всичко, което я вълнува и притеснява, да обсъди подробно с лекаря си.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #827 -: Февруари 22, 2011, 13:46:46 pm »
Смятам темата за моите вълнения за приключена, аз съм взела решение и независимо кой какво препоръчва, знаете, че всеки е сам за себе си. Радвам се все пак, че възникна този спор - за и против цветна снимка преди АРТ процедура, тъй като той наклони везните в посока "за" при мен, надявам се да съм взела правилното решение и да, всичко ще обсъдя с лекаря, който ще се занимава с моя случай! Успокоението, че човек постъпва правилно, носи голямо удовлетворение, както спомена в поста си Орхидея. Благодаря на всички, които се включиха! Знаете, че в спора се ражда истината и всеки си я извлича сам за себе си.
Успех на всички!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #828 -: Февруари 22, 2011, 13:47:31 pm »
посочването на изследване на тръбите в набора диагностични изследвания (забележете - диагностични, а не задължителни! няма в текста на Наредба 28 думата "задължителни" на това място, което цитира evro) е направено не с цел да се провери дали пациентката има хидросалпинкс, а да се провери дали пациентката има тубарен стерилитет като индикация за инвитро процедура. нека да не впрягаме каруцата пред коня, само за да се уйдиса на нечия теза.

и за да финализирам обсъждането на случая на gabura, отново (за кой ли път!) ще я посъветвам всичко, което я вълнува и притеснява, да обсъди подробно с лекаря си.
Аз пък ще я посъветвам да вземе да си отвори един дневник и там да обсъждаме състоянието и, темата е за Владимиров, а вече 3 страници диплим каква точно лапароскопия има габура има ли няма ли и какво точно щяла да каже или не на Док - да казва каквото иска, не може всички да се занимаваме с нея, а антуража на Стаменов да приглася от все сърце.  Отворихме и нова тема - не и не!
Моля ви -  модераторите да дойдат и да почистят темата и всичко което е за нея преместят в дневника и.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #829 -: Февруари 22, 2011, 13:50:04 pm »
Нямам намерение да правя дневник, модераторите да прочистят каквото сметнат от тук.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #830 -: Февруари 22, 2011, 15:57:50 pm »
Айдееее,пак се отбелязват високи градуси на напрежението в тази темичка!?!? osi_7 Ама доста често се получава тука,не знам защо?? osi_11
Габура,не си спомням каква диагноза имате вие,но ако нямате някакви ригистрирани медицински причини, все ми се струва ,че в процеса ви на установяване на репродуктивните проблеми съвсем нормално е било някой от наблюдаващите ви лекари да пусне и една ЦС,все пак!! Или поне преди месец да беше-не знам вие щом сте на ред след месец,дали не е късно! Може да се наложи да отложите опита за април! Но не ги разбирам и не искам да натрапвам мнение!
За съжаление съм напълно съгласен с Ейле! Нашия случай е напълно идентичен с нейния,/за щастие,без последната извънматочна ( да чукна на дърво)! Но при нашето лапаро,беше огледана и останалата тръба и извършена някаква пластика и премахвания на малки сраствания! Поне така го разбрах Док! Ами, така и така ще правят манипулацията,защо не използват да огледат и оставащата тръба,все пак тя е единствения шанс на жената! Ама и калпава работа!!!! osi_6 Но както и тя казва,важгно е кой и къде я прави-нашата я прави Док ,при който правихме и опита,така че абсолютно беше заинтерисован да свърши повече ,по възможност!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #831 -: Февруари 23, 2011, 13:05:38 pm »
Момичета,честно казано ,аз съвсем не знам дали чрез лапарото се оглежда и отвътре тръбата??? Или само се изправя и отстраняват разни сраствания за други органи или нещо такова!? Ако можете да ме "светнете" ,поне да не живея в някаква заблуда! :lol: То май тука повечето са "половин" доктори?!? :D Но със сигурност ,за репродуктивните проблеми и даже като цяло за АГ,май сте повече "в час" от някой студент медик 4 курс,примерно!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #832 -: Февруари 23, 2011, 18:55:39 pm »
Някой има ли актуална информация дали клиниката се е преместила вече на новото място и ако не е - докога ще е на старото?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #833 -: Февруари 23, 2011, 19:15:31 pm »
Аз вчера бях на преглед и са на старото си място. Но не знам докога.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #834 -: Февруари 23, 2011, 19:59:45 pm »
Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #835 -: Февруари 23, 2011, 21:12:05 pm »
При лапаро, вагинално се вкарва разтвор (метиленовосиньо) в тръбите, за да се видят дали са проходими. Би трябвало всеки , който прави лапарото да направи и тази манипулация, за да се завърши цялото изследване на тръбите.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #836 -: Февруари 23, 2011, 22:18:51 pm »
Момичета,честно казано ,аз съвсем не знам дали чрез лапарото се оглежда и отвътре тръбата??? Или само се изправя и отстраняват разни сраствания за други органи или нещо такова!? Ако можете да ме "светнете" ,поне да не живея в някаква заблуда! :lol: То май тука повечето са "половин" доктори?!? :D Но със сигурност ,за репродуктивните проблеми и даже като цяло за АГ,май сте повече "в час" от някой студент медик 4 курс,примерно!!! :wink:

Последно включване от мен по темата за лапароскопията.
Извънматочната бременност е животозастрашаващо състояние и при операцията (лапароскопскопия или коремна) никой не поема излишни рискове (като проверка на другата тръба с контраст напр.) при случай че има/имало усложнения. Приоритет на оператора е да ампутира тръбата или ако се е пръснала да се справи с пораженията от това.

А диагностичната или оперативна лапароскопия е нещо съвсем друго и смятам че всички сме на ясно, че там това е целта - да се проверят тръбите (и не само разбира се).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #837 -: Февруари 23, 2011, 23:28:39 pm »
Абсолютно потвърждавам казаното от evro  :D

При отстраняването на извънматочната ми бременност чрез лапароскопия, никой не е гледал състоянието на другата ми тръба. Казаха ми, че даже съм късметлийка, че ми се е разминала лапаротомията. 2 год. по-късно направих ХСГ, за да видим състоянието на останалата тръба.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #838 -: Февруари 24, 2011, 10:05:56 am »
Абсолютно потвърждавам казаното от evro  :D

При отстраняването на извънматочната ми бременност чрез лапароскопия, никой не е гледал състоянието на другата ми тръба. Казаха ми, че даже съм късметлийка, че ми се е разминала лапаротомията. 2 год. по-късно направих ХСГ, за да видим състоянието на останалата тръба.
Зависи какво си се разбрал с оператора, който прави лапароскопия!
Има много случай на комбинация на оперативна с диагностична лапароскопия!
Моята беше такава!
Изобщо грамотното отношение към здравето на всеки включва информираност и обсъждане на манипулациите с оператора, както преди, така и след манипулацията, която ти се прави! Оператори различни, практики всякакви, по форумите едвали някой ще ви отговори какво точно на вас ви е правено! Да не говорим, че има както протокол от опрерацията, така и епикриза, където всичко трябва да е описано! Репородуктивните специалисти след това се ориентират по документацията!
Най-добрият тест за проходимост на тръбите е лапароскопския, а не ЦС, където може да се получи спазъм и от там изкривяване на информацията!
Отдавна се спекулира с твърдението и се насаждат погрешни внушения във форума, че Владимиров подценява изследването за проходимист, което НЕ е вярно!
Заявявам го най-отговорно като дългогодишен негов пациент, като не изхождам само от личния си опит!
Точно това е и причината да се повишват градусите понякога в темата, защото се твърдят неверни неща и от хора, които са пациенти на други клиники!



« Последна редакция: Февруари 24, 2011, 10:32:48 am от Tanitа »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #839 -: Февруари 24, 2011, 10:27:23 am »
Абсолютно потвърждавам казаното от evro  :D

При отстраняването на извънматочната ми бременност чрез лапароскопия, никой не е гледал състоянието на другата ми тръба. Казаха ми, че даже съм късметлийка, че ми се е разминала лапаротомията. 2 год. по-късно направих ХСГ, за да видим състоянието на останалата тръба.
Зависи какво си се разбрал с оператора, който прави лапароскопия!
Има много случай на комбинация на оперативна с диагностична лапароскопия!
Моята беше такава!
Изобщо грамотното отношение към здравето на всеки включва информираност и обсъждане на манипулациите с оператора, както преди, така и след манипулацията, която ти се прави! Оператори различни, практики всякакви, по форумите едвали някой ще ви отговори какво точно на вас ви е правено! Да не говорим, че има както протокол от опрерацията, така и епикриза, където всичко трябва да е описано! Репородуктивните специалисти след това се ориентират по документацията!


Мацки,
мисля, че си говорите за различни неща!  :)