0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #540 -: Декември 22, 2010, 20:52:11 pm »
rum_sisi ,  доктора ще приеме предишни изследвания  , дотолкова ,че да му служат за ориентир.
Предполагам д-ра ще поиска преглед на 3-5 ден  , за  да ти пусне репродуктивните хормони , навярно антимюлеров и инхибин.
Нова спермограма и СДИ тест  за партньора.
Генетичните изследвания си важат за цял живот , така че там няма какво да коментираме.
Тук не се правят биопсии -така че не знам д-ра как би погледнал на резултата от тях-ако го имаш въобще  :lol:
По мое мнение- д-ра много не държеше на имунологията - ама това е мое мнение -при вас след като имате история , предполагам ,ще я пусне наново  -така или иначе имунологията е нужна преди всеки опит .
  
Най- малкото ,че всеки един лекар би искал сам да проследи пациента и  създаде досие  , така че навсякъде е нормално част от изследванията да се направят наново.

За цените на Гонала  - нямам актуална информация, но мога да кажа че цените никак не бяха  завишени - това не бива да те тревожи.По скоро имай впредвид, че в сравнение с Малинов самата процедура Икси тук е доста по скъпа  - 3120 лв.Както и  за Бластоцист трансфер се заплаща допълнително  , замразяване и съхранение на сладоледчета пак струва повечко ...

Успех каквото и  да решите!
« Последна редакция: Декември 22, 2010, 20:59:33 pm от nimika »


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #541 -: Декември 28, 2010, 18:25:30 pm »
Здравейте и Честито Рождество Христово на всички! Просто още веднъж да благодаря на всички, който в един труден момент изпратиха толкова много положителни мисли към мен и съм сигурна ми помогнаха много. Все още ме е страх да се зарадвам, но тихичко да се похваля - имаме едно тупкащо сърчице, което е едно голямо чудо!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #542 -: Декември 28, 2010, 19:00:29 pm »
Здравейте и Честито Рождество Христово на всички! Просто още веднъж да благодаря на всички, който в един труден момент изпратиха толкова много положителни мисли към мен и съм сигурна ми помогнаха много. Все още ме е страх да се зарадвам, но тихичко да се похваля - имаме едно тупкащо сърчице, което е едно голямо чудо!
Е, супер! Честито ти тупкащо сърчице, мило момиче! Питахме се какво става с теб и силно се надявахме да мълчиш от суеверие! Вярвай, че това е твоето чудо! Весели празници!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #543 -: Декември 28, 2010, 19:08:02 pm »
Честито ти тупкащо сърчице. Лека и безпроблемна бременност.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #544 -: Декември 28, 2010, 19:45:23 pm »
Честито :heartbeat: petranka! Леки 9 месеца!

Момичета, от следващия цикъл и аз започвам икси. Нямам търпение вече.  :D
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #545 -: Декември 28, 2010, 20:38:11 pm »
Petranka честито сърчице!Чудесно развитие на твоя случай!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #546 -: Декември 28, 2010, 20:45:05 pm »
Честито  petranka!  :DЛеки 9 месеца!
harmony ,айде да си има принцеската братче или сестричка! :wink:

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #547 -: Декември 28, 2010, 20:45:40 pm »
Момичета, от следващия цикъл и аз започвам икси. Нямам търпение вече.  :D
Това те очаква  yahoo_17
 :cul2: :needleani: :eggsperm: preggo :babyflips:

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #548 -: Декември 28, 2010, 20:48:53 pm »
Петранка, честито, наистина невероятен коледен подарък!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #549 -: Декември 28, 2010, 21:05:25 pm »
Цитат
Момичета, от следващия цикъл и аз започвам икси. Нямам търпение вече. 
Роси, сериозно ли? Браво за куража! Айде, сега е ред на братчето! Успех!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #550 -: Декември 29, 2010, 07:37:49 am »
Браво Петранка!! Браво! Честито! Много се радвам за тебе,че ти май доста го изстрада с тези променливи резултати! Заслужаваш го.Сега само напред и само позитивно!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #551 -: Декември 29, 2010, 08:11:47 am »
petranka, честито! Пази се, наслаждавай се на тези 9 месеца и весели празници ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #552 -: Декември 29, 2010, 12:28:55 pm »
Момичета, от следващия цикъл и аз започвам икси. Нямам търпение вече.  :D
Това те очаква  yahoo_17
 :cul2: :needleani: :eggsperm: preggo :babyflips:



 :jump12: :jump12: :jump12:

Дааа, трябва да се действа!  :lol:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #553 -: Декември 29, 2010, 16:32:58 pm »
Harmony, успех миличка - от сърце ти го пожелавам! :rainbow: yahoo_17 :crossfingers:
Петранка, много се радвам за  :heartbeat: , стискам палци всичко да е наред до края! :lol:
Ти си поредното доказателство за предимствата на бластоцист трансфера - разбира се според моето скромно мнение, без да ангажирам никого с него.. :lol: :balk_602:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #554 -: Декември 29, 2010, 19:14:39 pm »
ra4o правилно ли съм разбрала, че скоро и вие ще сте пациенти на клиниката?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #555 -: Януари 03, 2011, 09:05:12 am »
Harmony успех :)
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #556 -: Януари 03, 2011, 17:39:12 pm »
Здравейте, момичета.

Влизам с молба за съвет, допускам, че познавате д-р Владимиров по-добре от мен, в случай, че сте пациентки на клиниката по-дълго време. Аз съм от септември 2010 г. От тогава насам 3 неуспешни инсеминации, последната завърши с неуспех вчера вечерта - 9 дни стимулация с Меногон 150 - излезе ми 1000 и отгоре лв.  :? (чудя се и дали има сми от нова такава или направо да скачам на ин витрото...)

Знам, че в момента докторът отсъства до 17 януари. Това означава да пропусна настоящия цикъл/месец, а хич не ми се иска, за да мога при евентуален 4 неуспех (дано не се стига до там), да подам документи за Фонда. Като гледам темите за ФАР, на месец подават близо 500 двойки и всеки месец по-късно подадени документи си е загуба на време.

Същността на въпроса ми е - твърде нахално ли ще е от моя страна да се обадя на доктора утре, с молба за среща и преглед, при положение, че от клиниката ми казаха, че той "официално" им е казал да записват за прегледи след 17.01.? От клиниката ми дадоха телефона му и ми казаха да му звънна, ако искам лична уговорка, но на мен ми е свръх неудобно да го безпокоя и също така се притеснявам да не ме отсвири  :oops: Същевременно не искам да губя и месеца....

Благодаря ви много за отговорите!
« Последна редакция: Януари 03, 2011, 17:40:54 pm от Café con leche »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #557 -: Януари 03, 2011, 19:15:15 pm »
Café con leche ,за мен инсеминациите в по-голямата си част са напълно безмислени,поради ниския процент успеваемост.Аз бих направила инвитро.4 инсеминации са си почти едно ин витро ,от финансова гледна точка.Докторът,мисля че е извън страната.Дори и този месец да подадеш докумнти за Фонда,пак ще чакаш до догодина ,защото до сега са стигнали до 7100 номер.За тази година, ако парите са 15 милиона,това са средно 3000 опита.7100+3000=10100 номер до края на годината.Момичетата ,подали в края на декември са с номер над 10 600,което значи , че едва ли ще се вместят в тазгодишния бюджет.За съжаление , това е действителността.Видя какво се получи в края на 2010г.-просто не раздаваха заповеди.Дано съм била полезна.Стискам ви палци.
« Последна редакция: Януари 03, 2011, 19:18:43 pm от rumibumy »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #558 -: Януари 03, 2011, 19:18:31 pm »
звънни му, Cafe con leche. математиката на rumybumy по отношение на Фонда е вярна, за съжаление.
но не съм съгласна, че инсеминациите са напълно безсмислени поради ниска успеваемост. инсеминациите са вид асистирана репродуктивна технология, която има своето приложение при определени случаи - и в тези случаи има успеваемост, равна на тази от инвитрото. щом на Cafe con leche са предложени инсеминации, значи е преценено, че не е за моментално инвитро.
инвитрото е тежка, инвазивна процедура, не се предписва с лека ръка - ей-така, просто защото е с по-голяма успеваемост.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #559 -: Януари 03, 2011, 19:23:20 pm »
jam ,съгласна съм с теб,просто изказах личното си мнение.Все пак ,ако се говори за успеваемост при ин витро 25-30 процента и при инсеминация,разлика има.Аз говоря от личния си опит в клиниката.Първият ни опит ИКСИ ни струваше около 4750 лв+700 лв за изследвания,беше успешен , макар и до 22 седмица.Сега при втория-5560+изследванията , за които не платих нищо ( по здравна каса ги пуснах, с изключение на ДНК фрагментацията - 195лв).Само да добавя,че и при двете стимулации , бях на минимални дози- 112,5 Гонал до 150 единици Гонал.
« Последна редакция: Януари 03, 2011, 19:25:12 pm от rumibumy »