0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #440 -: Ноември 12, 2010, 12:20:40 pm »
Браво Петранка! Много ембриончета си имаш. Дано да имаш и за замразяване.
Моя трнсфер беше в сряда. От 9 ембриончета на 3-ти ден бяха останали само трички на стадий бластоцист и ми ги върнаха.Другите 6 са спрели развитие. За първи път няма да замразяване , пък то няма и да има нужда де , опита ще бъде успешен , сигурна съм. И се уверих , че д-р Владимиров е бил прав като е искал да оставим бластоцисти.
Трябва да имаме доверие на лекарите си , а пък аз  имам безгранично довери на моя док.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #441 -: Ноември 12, 2010, 12:30:02 pm »
вчера ходихме пак и на двамата всички изследвания са ок.то спермограми хормони и решихме да се пробваме без инвитро.д-р каза че ми е намалял яйчниковия резерв.от каде разбра?с нормален цикъл,фоликоли,спермограма и при него май всичко е до парите.при щерев незнаеха какво да ни кажат защо не се получава бебе,по естествен път и веднага стимулации инвитро,вече намало смисъл за 4 инсеменация,а казват че 1 2 са почти неуспешни.вече незнам към кои да се насоча.успех на всички.
doreta01, аз малко късно се включвам.
Като теб, в началото смятах, че щом имам редовен цикъл, стандартните хормони са наред, спермограмата е наред - значи всичко е наред... И аз като теб се чудех за какво въобще ми говори доктора, при положение, че всичко изброено по-горе е в нормалните граници. Година и половина вече съм в клиниката и си промених мнението. Дори да предположим, че не ми е поставена правилна диагноза, все пак естествено забременяване не се получава  :?, а тръбите ми са проходими. В тази връзка, ти нищо не споменаваш - имаш ли ЦС?

Какво всъщност исках да ти кажа. Д-р Владимиров брои АФ на 2-3 ден, тук ще подчертая, че да се поставя под съмнение това не е сериозно. Разбира се говоря единствено на база личен опит, но заставам твърдо зад думите си. Ако твоят преглед е бил на 2-3 ден от МЦ, значи АФ са изброени.
Ще копирам едни стойности за бр. на АФ, които съм взела тук от сайта, но не помня от коя тема:

< от 4 крайно занижени и много лош или никакъв отговор при стимулация.
4-7 занижени и вероятност от занижен отговор при стимулация. Трябват високи дози ФСХ.
8-10 намален - трябват малко по-високи дози ФСХ при стимулация.
11-14 средно нормален.
15-30 нормален (много добър).
>30 ПКЯ

За мен поставянето на диагноза ИЯР или намален ЯР, се поставя въз основа проследяване бр. на АФ, стойностите на ФСХ, АМХ и Инхибин Б. Единствената ми забележка е, че не се прави на база само един цикъл.

Помисли и прецени, ако вътрешно чувстваш, че това не е клиниката, в която искаш да продължиш, няма смисъл да си губиш времето.

sne_do, харесва ми позитивното ти настроение. Продължавам да стискам палци!  :D

petranka2002, обади се на доктора.
« Последна редакция: Ноември 12, 2010, 12:37:57 pm от Врабчо »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #442 -: Ноември 12, 2010, 12:33:57 pm »
sne_do стискам палци
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #443 -: Ноември 12, 2010, 13:01:49 pm »
 Здравейте! Искам да попитам утре мога ли на направя изследване на ФСХ в клиниката на Владимиров? В София съм и случайно утре ми е 3 ден от МЦ. В колко часа най - рано тр. да съм вклиниката?
 Извинявам се , че пиша не по темата , но часа ми за първичен преглед при него е на 03.12 и ми се иска като отида поне това изследване да занеса актуално. Не съм изследвала ФСХ от предишното ИКСИ.
 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #444 -: Ноември 12, 2010, 13:08:23 pm »
В 7.30 ч. започват работа. Отиваш на втория етаж от клиниката /последния иначе на сградата/, плащаш при момичето вдясно и след това ще ти вземат кръв.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #445 -: Ноември 12, 2010, 14:29:43 pm »
Определянето на яйчниковия резерв на жената е сравнително лесно. Според мен всички специалисти от водещите клиники са на достатъчно ниво, за да диагностицират.

Важен е подхода при стимулация, да се избере оптималния протокол, за да извадят максимален брой яйцеклетки и да се постигне успех.
Deep, със сигурност е така, но темата е за Владимиров.
А и такъв тип обобщения не носят голяма информация - кои са точно водещите клиники и водещите специалисти там?
Аз лично за собственния си резерв във водешите клиники и от водещи специалисти съм чувала доста противоречиви оценки, които практиката показа, че са неверни.
А сега, ако уточниме клиниките и специалистите сигурно темата би станала и конструктивна.

Танита, мнението ми е принципно и съм убедена, че съм права. Определянето на яйчниковия резерв на жената е в следствие на няколко кръвни показателя и узи преглед. Това са теоретичните показатели но на практика е важно как ще реагира на стимулация, не, че теорията не се покрива с практиката но има и изключения.

Да темата е за д-р Владимиров и мнението ми е, че вероятно е прав за състоянието на жената, според написаното в поста.

Трудното в случая е стимулацията. Надявам се момичето да се насочи в тази посока и прочете повече за стимулационните протоколи, които са за нейния случай, с цел оптимални резултати.

Радвам се, че си намерила своя лекар.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #446 -: Ноември 12, 2010, 15:49:06 pm »
Трудното в случая е стимулацията. Надявам се момичето да се насочи в тази посока и прочете повече за стимулационните протоколи, които са за нейния случай, с цел оптимални резултати.

аз бих оставила този въпрос в ръцете на специалиста.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #447 -: Ноември 12, 2010, 19:52:25 pm »
Единствената ми забележка е, че не се прави на база само един цикъл.
И аз смятам така. Също така, според мен, е важно да НЕ са взимани противозачатъчни в цикъла преди изследването на ФСХ, защото резултатите се променят от това.

аз бих оставила този въпрос в ръцете на специалиста.
Аз не!  :wink: Няма специалист, който може да ме стимулира, без да се аргументира и да обсъжда с мен стимулацията, докато ме убеди, че това е правилния подход (ако имам съмнения). Последната ми стимулация протече така, не вярвам да имам следваща, но съм категорична! Това се отнася и за всяка медицинска манипулация, която съм имала след 2008-ма и която ще имам в бъдеще.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #448 -: Ноември 12, 2010, 20:09:32 pm »
аз бих оставила този въпрос в ръцете на специалиста.
Аз не!  :wink:

ти - не, ама за конкретно коментираната потребителка, ако се зачетеш в постингите й, със сигурност е по-разумно да постъпи така.
освен това, едно е да ти се аргументира лекарят за лечението по достъпен за нивото ти начин, а друго е ти да четеш за протоколи и да си избираш сама според своето ниво на познание.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #449 -: Ноември 12, 2010, 21:57:16 pm »
Аз също съм за, ограмотяване на пациентите в по-ранен етап, това ще доведе и до минимум неадекватни постове в темите.
Най-малко няма да се чуди как е възможно лекар да я прегледа и на фона на този преглед да има мнение относно състоянието.

Както и след няколко стимулация жената сама до известна степен преценява  какъв протокол вероятно е удачен за нея и да се насочи към конкретна клиника.

Разбира се, далече съм от мисълта пациента да няма доверие на лекаря си.


Сори, за разводняването на темата...

« Последна редакция: Ноември 12, 2010, 22:01:14 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #450 -: Ноември 13, 2010, 08:19:58 am »
Здравейте момичета, избягвам да се меся, но сега пиша за да вдъхна малко кураж. При предишен опит в клиниката имах 7 фоликула и само 3 яйцеклетки, коментара беше намален яйчников резерв. По ред причини се преместихме в друга клиника и след втората стимулация- резултата е 17 фоликула с 14 яйцеклетки( с много по-малко медикаменти), така че не винаги положението е толкова лошо. Тук е ред да благодаря на cambozzola,преди време тя ми даде добър съвет( попаднах на правилното за мен място и за първи път се чувствам спокойна и  обнадеждена, че може и при нас да има бебешки плач).
 Д-р Владимиров  е добър специалист, но при мен не се получи очаквания резултат. Успех на всички (все пак доста бебета има родени благодарение на него).
« Последна редакция: Ноември 13, 2010, 08:23:20 am от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #451 -: Ноември 13, 2010, 16:33:12 pm »
Така, така ...
Аз мисля, че се измества темата, все пак!
Защото все пак, това е тема за споделено-текущи процедури!
И все пак, и аз избягвам да се меся, но все пак и моите деца са от тези все пак!

Късмет на всички в процедура!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #452 -: Ноември 16, 2010, 13:46:00 pm »
Здравейте момичета, избягвам да се меся, но сега пиша за да вдъхна малко кураж. При предишен опит в клиниката имах 7 фоликула и само 3 яйцеклетки, коментара беше намален яйчников резерв. По ред причини се преместихме в друга клиника и след втората стимулация- резултата е 17 фоликула с 14 яйцеклетки( с много по-малко медикаменти), така че не винаги положението е толкова лошо. Тук е ред да благодаря на cambozzola,преди време тя ми даде добър съвет( попаднах на правилното за мен място и за първи път се чувствам спокойна и  обнадеждена, че може и при нас да има бебешки плач).
 Д-р Владимиров  е добър специалист, но при мен не се получи очаквания резултат. Успех на всички (все пак доста бебета има родени благодарение на него).
И защото темата така или иначе се измести, ще се намеся по повод постинга ти.
Много се радвам за теб, Елис. Твой избор е, че си отишла при д-р Стаменов. Позволявам си да ти дам два съвета:
- настоявай преди процедура да ти пуска вирусологични изследвания, защото не винаги го прави (има потърпевши пациентки), за разлика от Владимиров.
- не позволявай да ти връща повече от 3 ембриона, както е по закон, защото редукцията не е "безобидна" манипулация. И тук потърпевшите са доста.
Скоро се запознах с негова пациентка по донорска програма (рецепиент), която 6 месеца преди да и бъде намерен донор е била тъпкана с естрофем -  8O 8O 8O ей тъй профилактично - колкото да се отчита дейност! Донор така и не и е бил намерен!
След като беше консултирана от мен вече се премести на правилното място и естрофем ще взима само в месеца в който ще прави процедура с донорска яйцеклетка.

Deep, не съм съгласна с теб!
Цитат
Танита, мнението ми е принципно и съм убедена, че съм права. Определянето на яйчниковия резерв на жената е в следствие на няколко кръвни показателя и узи преглед.
Точното определяне степента на изчерпване на яйчниковия резерв е в основата на  правилната стимулация. И точно това не е просто и елементарно. ИЯР е процес и е от
изключителна важност да се определи точно на какво може да се разчита при стимулация, за да бъде проведена тя правилно. И изобщо нещо започва да ми се губи смисълът на този спор...
Както и започвам да се чудя защо толкова много пациентки на Стаменов пишат в темата за Владимиров? Някаква масирана ПР акция ли е?
От утре и аз започвам да следя темата на Стаменов, може пък и да успея да предотвратя някоя и друга негова грешка, а те не са чак толкова малко - уверявам ви!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #453 -: Ноември 16, 2010, 21:53:49 pm »
Танче, напоследък често чета твои постинги в които изброяваш пропуските на Д-р Стаменов (броя трансферирани ембриони, липсваща вирусология...) в отговор на това аз ще постна част от едно ЛС с позволението на потребителя който ми го е пратил, следствие на диспута около броенето на антралните фоликули. Така че е добре с опита който споделяме не само да накланяме везните към клиниките на които сме се доверили, а да сме от полза на тези които са неосведомени, неориентирани или объркани. Ето частта от въпросното ЛС:

Цитат
Между другото на мен, ако въобще ми е броил антрални фоликули, ми ги брои в чист ден, което означава най-рано осми...

А когато имам мнение и не нарушавам правилата на форума - ще пиша където реша.



Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #454 -: Ноември 16, 2010, 23:16:09 pm »
Цитат
Между другото на мен, ако въобще ми е броил антрални фоликули, ми ги брои в чист ден, което означава най-рано осми...

Тук моята филологическа мисъл се бунтува :D, как така в едно се смесват условно с изявително наклонение, предавам се! "ако въобще е броил" и "ги брои", т.е. хем е изразено съмнение че фоликулите са броени, хем знаем че са броени на н-ти ден.
Момичета, това просто не е сериозно. Изнасят се откъси от разкази и преразкази, цитират се трети лица, спекулира се, изразяват се предположения. Това в съда няма да мине!

« Последна редакция: Ноември 16, 2010, 23:27:06 pm от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #455 -: Ноември 16, 2010, 23:21:07 pm »
Повечето ми приятелки са пациентки на д-р Стаменов,
няколко от тях са били преди при Владимиров!
Всякакви рокади има, да са здрави лекарите, викам аз!
Та отплеснах се, нито една от тях не оплю, другия!
Затова Камбозола ми е интересно ти защо не спря,
просвещавай момичетата, няма лошо, но го правиш агресивно!
А безгрешни хора няма, от там и лекари...

Танита на мен откровенно ми е приятно да те чета...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #456 -: Ноември 16, 2010, 23:57:24 pm »
Мия, вероятно...

Поредното предположение, Ели.
Филолозите няма с какво (повече) да се занимават тук. Диалозите в трето лице тотално откъсват темата от контекста на форум "Текущи процедури", в разсъжденията ни няма нищо текущо.
Уви, всички си присвоихме разни роли!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #457 -: Ноември 17, 2010, 00:00:07 am »
съветвам всички да се придържаме към темата.

и искам да напомня, че с най-разнообразна информация разполагат много хора. могат да решат и да я използват. който трябва - ме разбра, убедена съм.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #458 -: Ноември 22, 2010, 09:43:20 am »
момичета, ще се побъркам от притеснение. на 15 ми бе трансфера на 2 бластоциста и днес кръвния тест показа резултат 4,03. доктора не ми вдига телефона, сигурно е зает, но аз не знам да се радвам ли или да плача.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #459 -: Ноември 22, 2010, 10:00:39 am »
Петранка, днес ти е 7-ми ден след трансфер.Според мен е доста рано за тест.Изчакай поне 11 ден и не се отчайвай предварително.....според мен са нужни още няколко дни за да започне ЧХГ да расте.Сигурна съм , че си успяла :wink: