0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #400 -: Ноември 07, 2010, 13:55:30 pm »
и аз стискам палци за положителни резултати. sne_do каква е процедурата за трансфер на бластоцист и с какво се оскъпява, защото на мен ми предстои най вероятно другата седмица но нали знаеш че в клиниката нещата ти ги сервират в последния момент и много много не им се обяснява. колко време след пункцията е? аз съм доста обнадеждена понеже съм чела че при бластоцист е по голям шанса за имплантация.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #401 -: Ноември 07, 2010, 17:09:12 pm »
Ами трансфера на бластоцисти е на 5-ти ден. Доплаща се 430лв. Поне толкова беше през 2008г.Аз знам , че шанса е по-голям в тоя случай , но вече го пробвахме и не стана. На нас доктор Тачева ни обясни тогава , че успеваемостта се вдига с 30% при бластоцист трансфер.
Не се тревожи Петранка2003 ,ако ти предложат тоя вариант ембриолозите ти го предлагат по рано и имаш време да вземеш решение. На мен и тоя път подробно ми обясниха предимствата на бластоциста още на втория ден като ми се обадиха и ми казаха след като вземе решение с мъжът ми да им се обадя.
Късмет Петранка2003 и на теб!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #402 -: Ноември 07, 2010, 17:22:18 pm »
благодаря за бързия отговор и късмет, аз утре съм на преглед така че ако трансфера ти е тогава ще стискам палци от близо!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #403 -: Ноември 07, 2010, 18:05:06 pm »
Мерси , утре в 9ч. съм на линия.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #404 -: Ноември 08, 2010, 08:19:03 am »
и ние ходихме при владимиров,имах киста на яичника и се пукна.включи ни в програмата за инвитро,но иска да ми прави хипер стимулация,а всичко е нормално.ще се откажем защото ни поиска 7500лв 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #405 -: Ноември 08, 2010, 11:19:33 am »
Докторът не може да направи хиперстимулация.Тя ,понякога се получава в  следствие на стимулацията. Не е ясно как ви е търсил 7500 лв предварително.При мен винаги е казвал горе-долу.Сумата зависи от медикаментите,използвани по време на стимулацията и окончателният и размер се знае ,едва в края и. Желая ви успех! :D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #406 -: Ноември 08, 2010, 13:27:10 pm »
.....но иска да ми прави хипер стимулация,а всичко е нормално.ще се откажем защото ни поиска 7500лв  
doreta01 , д-ра няма как да поиска да ти направи хиперстимулация.

Може би неправилно е изказването ви - навярно д-ра е казал,че  очаква да се наложи да използва  по -високи дози за стимулация ,но това е коренно различно от това да ви направи "хиперстимулация'.
Предполагам именно  заради по-високите дози  за стимулацията , ви е казал  тази  цифра.

Предварително  няма как да се знае какви дози точно ще са нужни , а от там и крайната сума   - те стават ясни в хода на стимулацията.

Какво значи
всичко е нормално.
, а се налага инвитро ?

Все пак като цяло тук цените са по-високи /не и на лекарствата  /,а само на самите процедури , но всеки сам решава -може да сравниш и опиташ  в друга клиника.


sne_do , успех и много късмет!
« Последна редакция: Ноември 08, 2010, 13:34:00 pm от nimika »


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #407 -: Ноември 08, 2010, 13:44:41 pm »
имаме 3 инсеменации при щерев но без успех.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #408 -: Ноември 08, 2010, 13:54:39 pm »
имаме 3 инсеменации при щерев но без успех.
Значи, все пак не всичко е нормално! Успех!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #409 -: Ноември 08, 2010, 14:11:51 pm »
имаме 3 инсеменации при щерев но без успех.
Аз също имах инсеминации в Щерев и също всечко беше "наред", докато д-р Владимиров не ми каза да направя лапароскопия, и се оказа,че имам хидросалпинкс на 2-те тръби.
Ти сама си преценяваш на кого да се довериш.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #410 -: Ноември 09, 2010, 09:49:59 am »
Здравейте момичета,
моя трансфер вчера се отложи. Все пак ще правим трансфер на бластоцисти. Така реши д-р Владимиров , даже не ми даде думата да протестирам. Знам , че неговото мнение е най-важно. Той разгледа всичките ни трансфери отпреди това и каза , че тоя път сменя подхода.
Така , че утре съм на трансфер. Малко кофти беше , че вчера бихме толкова път за една петминутна среща , ама няма начин.
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #411 -: Ноември 09, 2010, 12:21:42 pm »
sne_do
Успех ти пожелавам утре и след 10дни да се похвалиш с хубав резултат.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #412 -: Ноември 09, 2010, 21:31:12 pm »
Момичета,тази сума около 7500 често ли се случва :ask:  На мен ми предстои процедура февруари и се опитвам да събера някаква информация,но тази сума направо ме изплаши :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #413 -: Ноември 09, 2010, 22:00:38 pm »
Цената на процедурата в най-голяма степен се определя от количеството лекарства с които ще си стимулирана. А това зависи от протокола, яйчников резерв, години... лекарската преценка.
Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #414 -: Ноември 10, 2010, 11:34:18 am »
alana, да допълня това, което е казала evro: също зависи и от това дали си плащаш цялата сума или разчиташ на фонда... все пак 5-те хиляди лева, които се отпускат, не са малко и, ако 7500 струва всичко, тогава имаш само 2500 грубо да доплащаш.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #415 -: Ноември 10, 2010, 11:52:31 am »
Момичета,тази сума около 7500 често ли се случва :ask:  На мен ми предстои процедура февруари и се опитвам да събера някаква информация,но тази сума направо ме изплаши :(

Моят успешен опит беше 7000лв., но при мен се наложи по-голяма доза лекарства, защото реагирах по-слабо!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #416 -: Ноември 10, 2010, 13:54:47 pm »
Момичета,тази сума около 7500 често ли се случва :ask:  На мен ми предстои процедура февруари и се опитвам да събера някаква информация,но тази сума направо ме изплаши :(
Моя успешен опит беше около 4500лв.С много слаба стимулация,имах 10 яйцеклетки от който 6 се оплодиха.При всеки е различно,доки преценява каква стимулация е необходима.
Успех.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #417 -: Ноември 10, 2010, 17:40:32 pm »
Благодаря Ви за информацията!Явно ще трябва да проявя малко търпение да си изчакам консултацията.Аз си миселех да се самофинансирам,но зависи и от сумата все пак..Ако се наложи по-силна стимулация ще трябва да си по4акам още малко..
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #418 -: Ноември 11, 2010, 08:20:18 am »
вчера ходихме пак и на двамата всички изследвания са ок.то спермограми хормони и решихме да се пробваме без инвитро.д-р каза че ми е намалял яйчниковия резерв.от каде разбра?с нормален цикъл,фоликоли,спермограма и при него май всичко е до парите.при щерев незнаеха какво да ни кажат защо не се получава бебе,по естествен път и веднага стимулации инвитро,вече намало смисъл за 4 инсеменация,а казват че 1 2 са почти неуспешни.вече незнам към кои да се насоча.успех на всички.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #419 -: Ноември 11, 2010, 08:42:08 am »
Doreta, намалелия яйчников резерв не е никак малък проблем. Това, че имаш редовен цикъл не е гаранция, че винаги се отделя годна за оплождане яйцеклетка. А от къде е разбрал доктора за този проблем - ами правят се изследвания и преглед на 3-5 ден от цикъла за антрални фоликули. Предполагам и при теб е направил същото. И все пак той не ви ли предложи някакъв вариант за асистирана репродукция? Изборът е лично Ваш! И ние вчера бяхме при д-р Владимиров и направихме своя избор, но определено лутането от клиника в клиника не е ползотворно, нито пък мисленето, че всичко е за пари. Наистина, тези процедури са доста скъпи, но не подхождай предубедено към всеки един лекар. Преди всичко трябва да имаш доверие на доктора, независимо кой е той, това е част от решението на проблема. Желая ти успех!
« Последна редакция: Ноември 11, 2010, 09:16:44 am от fatima »
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!