0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #280 -: Юли 08, 2010, 18:33:43 pm »
bgpetya, лично аз бих погледнала нивата на хормоните, които си имала по време на стимулациите (при моите процедури си ги записвах, защото знаех, че от клиниките не дават впоследствие тази информация на пациентите) - говоря за ЛХ и прогестерон предимно (високите им нива може да влияят на качеството на ембрионите, особено при ЛХ, макар че аз имам случай, в който ембрионите ми оживяха до ден 5 при ЛХ 6.79 U/ml в деня на прегнила, което в общи линии ги прецаква...). Друго, за което си мисля, но не съм компетентна по въпроса, е евентуално предимплантационна диагностика - може би ще отговори на въпроса защо така става.

Трета идея - неприложима при Владимиров, за съжаление - би била да опиташ на напълно естествен цикъл, за да видиш какво е качеството на яйцеклетката, респ. ембриона, когато няма външна намеса. Естествено, това изключва варианта с чакане до 5-ти ден.

Четвърта идея - като отговаряш толкова добре на стимулации, защо не пробвате на естествен цикъл? При Владимиров това става с лека стимулация - да, няма да изкарате 25 яйцеклетки, но и не са необходими толкова. Също, лично аз не бих чакала повече до 5-ти ден в твоя случай, но докторът може да има аргументи, с които да защити подобен подход - въпрос на ваше решение е.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #281 -: Юли 08, 2010, 22:02:51 pm »
много благодаря за съветите cambozzola. И ние с мъжа ми си говорихме за естествен (нека го наречен леко стимулиран цикъл) и мислихме да говорим с доктора да пробваме.
Не съм си следила нивата на хормоните по време на стимулациите.
А относно предимплатационната диагностика- според Владимиров няма да ни даде много информация, а ще бъдат само допълнителни разходи.
Така,че ще чакам търпеливо срещата с него.Ще започна от сега да си записвам всички въпроси, които да му задам за да не пропусна нещо :).
Благодаря на всички момичета, които се заинтересуваха от нашия казус.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #282 -: Юли 08, 2010, 23:43:02 pm »
Подкрепям Камби, кое е наложило силните ти стимулации, колко е ФСХ в нормални услоия?
Слаба или никаква стимулация вероятно ще ви даде още отговори.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #283 -: Юли 09, 2010, 00:05:03 am »
evro: И аз мисля, че слаба стимулация би дала още отговори . И мисля,че точно това да помоля доктора като се видим. FSH ми е нормално ниско в естествени условия.
Преди третия опит правихме и АМХ и Инхибин Б - и те са в норма (в долни граници).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #284 -: Юли 09, 2010, 00:08:57 am »
Трета идея - неприложима при Владимиров, за съжаление - би била да опиташ на напълно естествен цикъл, за да видиш какво е качеството на яйцеклетката, респ. ембриона, когато няма външна намеса. Естествено, това изключва варианта с чакане до 5-ти ден.

защо да е неприложима?  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #285 -: Юли 09, 2010, 09:03:55 am »
jam, защото, доколкото знам, той категорично отказва да прави напълно естествен цикъл. Поне, когато аз говорих с него, отказа (при мен вариантът с лека стимулация даваше ужасни резултати и затова не исках), а такова е и впечатлението ми от това, което другите споделят.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #286 -: Юли 09, 2010, 17:18:20 pm »
cambozzola, моля те да не правиш подвеждащи обобщения на база на личния си опит и наблюдения. не ти е за първи път и отново не си права. няма и как да бъдеш.  разбирам, че не можеш да се оттърсиш от личните си преживявания, но не си ли даваш сметка, че така можеш да подведеш някого в неправилна посока? не ме карай да мисля, че това е целта ти.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #287 -: Юли 09, 2010, 18:55:23 pm »
При моя разговор с доктора, думите му бяха (цитирам точно) "не правя процедура без стимулация". Въпреки настояването ми, отговорът му беше категоричен - стимулация, макар и минимална, ще има. Така че, не правя обобщение, по-скоро се позовавам на негово изказване. Не е невъзможно да си е променил мнението, разбира се.

В допълнение, лично аз не съм чела за проведен напълно ЕЦ от Владимиров, но може и да съм пропуснала. Ако ти знаеш за такъв или можеш да ми посочиш къде е описан - моля, направи го - това просто ще означава, че момичето има още една опция да изпробва в тази клиника, което е чудесно.

Не знам с какво и кого подвеждам в неправилна посока, споделям варианти, които ми се въртят из главата, тя може да ги вземе предвид, да ги пренебрегне, да си ги обсъжда с доктора до 101 и обратно или не, а решението какво да се правят си е тяхно.

Финално - не е нужно да ми скачаш на всяка реплика за безценния Владимиров - нищо лошо не съм казала в случая, а обобщения от сорта "отново не си права" са интересен опит да накараш пациентките му да не обръщат внимание на коментарите ми. Приятна вечер!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #288 -: Юли 09, 2010, 21:29:18 pm »
Момичета не бих искала да съм причина за каквито и да е спорове по между ви.

Моля ви се.Така, се чувствам виновна.
Всяко едно мнение ми е от полза и искрено ви благодаря.
Мисля,че форума е затова - всеки да споделя своите мнения, чувства,тревоги, страхове, радости и щастливи моменти, водещи към заветната цел - детенце.
Не бива ние по между си да си създаваме търкания :). Нали така :).После ще бутаме колички заедно :).
Благодаря още веднъж на всички!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #289 -: Юли 09, 2010, 23:13:22 pm »

Финално - не е нужно да ми скачаш на всяка реплика за безценния Владимиров - нищо лошо не съм казала в случая, а обобщения от сорта "отново не си права" са интересен опит да накараш пациентките му да не обръщат внимание на коментарите ми.

аз ако скачах на всяка твоя реплика за Владимиров, тук щяхме да пишем само аз и ти. а фактите са такива, че в момента имаш достатъчно просторно поле за изява в темата за клиника, която дори не е твоята и пациентките на Владимиров се радват основно на твоите коментари. едва за втори път те репликирам и то все по един и същи повод - че се опитваш да представяш личните си впечатления, колкото и да са богати, за обобщаващи твърдения и аксиоми. правиш ли разлика между "коментарите ми" и "при Владимиров това е еди-как си, защото аз това знам"? слагай отпред по едно "според мен" и нещата ще бъдат приемливи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #290 -: Юли 10, 2010, 10:06:43 am »
jam, ако обичаш, въздържай се от това да ми даваш акъли как да се изразявам - омръзна ми само да ми обяснявате къде, какво и как да пиша. Както вече съм казвала - независимо от това колко ви дразня, ще продължавам да пиша и в тази тема и да изразявам мнението си. Не ме четете, като не ви харесва. Нито нарушавам добрия тон, нито лъжа, нито по някакъв начин нарушавам правилата на форума. Ако искате да налагате цензура, прав ви път, аз няма да си я самоналагам. В случая споделям личното си мнение с момиче, което се намира на кръстопът. Имаш възможност да споделиш своето мнение с нея и да посочиш различна гледна точка, да дадеш други идеи или просто да й кажеш - всъщност, напълно ЕЦ е възможен при Владимиров. Това би решило драматичния проблем, който създадох, и би приключило въпроса - какво се занимаваш с мен? Разбра се, че съм непоносима и неуправляема в това отношение.

Достатъчно пъти казвам "според мен" и не знам според кого друг се предполага, че изказвам мнение, когато изразявам собственото си такова. Време е да преживееш факта, че не всички боготворят Владимиров.

Поздрави и чао!

bgpetya, не се притеснявай, този спор е отдавнашен и вероятно ще се повтаря и в бъдеще, не си ти виновна. Успех в следващите стъпки, дано намерите изход от ситуацията възможно най-скоро!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #291 -: Юли 10, 2010, 15:15:05 pm »
Достатъчно пъти казвам "според мен" и не знам според кого друг се предполага, че изказвам мнение, когато изразявам собственото си такова. Време е да преживееш факта, че не всички боготворят Владимиров.

в конкретния случай, за който ти се направи забележка, личният елемент липсваше - приеми забележката и толкоз.
крайно време е за преживееш тежката душевна травма, нанесена ти от Владимиров, дете чакаш скоро, смири се... не мисли, че не ми е ясна целта на твоето упорито присъствие в темата и постоянните ти добре завоалирани саботажи по негов адрес. няма да ги позволя, имай го предвид и се съобразявай. аз съм глобален модератор на този форум и имам пълното право да ти "давам акъли как да се изразяваш" - ако не ти допада, бутонът за изход е горе вляво.

апропо, в темата за твоята сегашна клиника, за подобно на твоето поведение отдавна да те бяха изяли с парцалите.
« Последна редакция: Юли 10, 2010, 15:16:50 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #292 -: Юли 10, 2010, 16:28:24 pm »
Аз предлагам да си открием една тема, посветена на моето поведение, в която да го обсъждаме. Ако не си забелязала, изяждането с парцалите мен хич не ме притеснява. Което пък ме освобождава от притеснения да изразявам свободно и на глас мнението си.

Поправи ме, ако бъркам, но май глобалните и локални модератори съществуват тук, за да следят за спазването на правилата в тоя форум. Посочи ми кое правило нарушавам и ми трий мненията, ако искаш, или ми давай наставления какво да пиша и какво - не. Всичко останало прилича на цензура и - много съжалявам - но няма да се съобразя с него. В рамките на месец и половина - два за втори път ми се случва да ми навират в носа някаква смешна виртуална власт, излагате се вече.

Омръзна ми тая дискусия и спирам, щото верно го обърнахме на бит пазар.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #293 -: Юли 12, 2010, 15:00:26 pm »
Хайде и аз да се намеся!
Аз не съм модератор, власт не упражнявам във форума, но скоро и аз се възмутих от неверните твърдения, разпростанявайки се тук в тази тема от cambozzola.
По повод и без повод Владимиров се критикува, както много точно се изказа Jam - само въз основа на личните и впечатления (някога), от които се правят генерални изводи. Тя налага тендециозно определени внушения във форума - които са неверни, лъжливи и подвеждащи. Подвеждаш потребителите на форума с информация, почерпена само на база на личните ти впечатления, но обобщена!
Вече ме заболяха пръстите да пиша едно и също - файда нема - явно оплюването на Владимиров е станало мисия на живота и - което е твърде жалко!
Cambozzola, радвай се на бремеността си и престани вече с тези скандали в тази тема, ти не си доктор ( апропо не си чак толкова компетентна ), дори и да поназнайваш нещо - това не означава, че си по-добра от Владимиров, за да имаш правото да критикуваш мннеията му, диагнозите му, стимулациите му и прочее....
Ако си по-добра - ами открий клиника бе момиче, давай, да те видим на практика колко си добра.



Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #294 -: Юли 12, 2010, 18:57:59 pm »
Искам смирено да помоля най-накрая някой да посочи точното "оплюване", "критикуване" и др. подобни на Владимиров, което направих!

Нека се върнем там, от където започна спора: аз казах, че, доколкото знам в клиниката не се прави ин витро на напълно естествен цикъл. Това съм го чула лично от него и е споделяно и от други негови пациентки. Казах, че е напълно възможно ситуацията да се е променила - подлежи на проверка, за който се интересува. Остатъкът от спора ми беше с jam и засягаше други теми.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #295 -: Юли 12, 2010, 22:02:29 pm »
Нека се върнем там, от където започна спора: аз казах, че, доколкото знам в клиниката не се прави ин витро на напълно естествен цикъл. Това съм го чула лично от него и е споделяно и от други негови пациентки.
Това е абсолютно вярно! Ситуациято не се е променила! Даже не е ситуация!
Такава си е практиката на д-р Владимиров!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #296 -: Юли 12, 2010, 22:53:06 pm »
аз познавам пациентки, които са правили инвитро на спонтанен цикъл при него. вероятно решението се взема на основа на конкретния случай. ако се касае за данни за ИЯР, за напреднала възраст, за лошо качество на яйцеклетки - вероятно спонтанен цикъл не е добра алтернатива. жените, които аз имам предвид, бяха млади и с тубарен проблем.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #297 -: Юли 13, 2010, 09:38:46 am »
аз познавам пациентки, които са правили инвитро на спонтанен цикъл при него. вероятно решението се взема на основа на конкретния случай. ако се касае за данни за ИЯР, за напреднала възраст, за лошо качество на яйцеклетки - вероятно спонтанен цикъл не е добра алтернатива. жените, които аз имам предвид, бяха млади и с тубарен проблем.
Точно така е и Владимиров ми го обясни по същия начин, когато го попитах.
При мен примерно, този вариант беше безмислен, поради ИЯР, мойте я. дори с лека стимулация и таймирана овулация се пукаха предварително, камо ли на напълно естествен цикъл.
Душе, при теб ситуацията е сходна, както при мен и затова Владимиров не ти предлага на напълно естествен. Практика е само при жени със съмнение за ИЯР или доказан такъв.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #298 -: Юли 13, 2010, 10:00:40 am »
И този спор се беше вихрил веднъж - за "спонтанен" (демек с малко лекарства) и "напълно естествен" (т.е. въобще без лекарства) цикъл. Както и да е - извинявам се на всички засегнати за подвеждащата информация, не знаех, че има промяна в това отношение. Когато разговарях с доктора, мен ме интересуваше точно такъв ЕЦ - без никаква стимулация - защото доказано реагирах много зле на ниски дози лекарства, а същевременно имах спонтанна овулация и хормоните по време на месечния цикъл си ми бяха ок.

Държа да отбележа обаче, че в никакъв случай изказването ми не е било критика - в световен мащаб много клиники отказват да правят ин витро на напълно естествен цикъл - по различни причини: намаляване на общата успеваемост на клиниката, заради ниската успеваемост на самата процедура, заради това, че отнема повече време - средно 3-4 завършени цикъла, за да има успех и т.н. Всеки лекар и всяка клиника има право да избере начина, по който да процедира с пациентките си и, съответно, пациентките избират клиниките си въз основа на практиките, упражнявани там. Дори лекарите, които прилагат тази практика, по принцип не я предпочитат (по мои лични наблюдения) - липсата на контрол не е малък фактор.

Друго, което ми беше направило впечатление, когато търсех информация точно за ЕЦ, беше, че в чужбина най-вече се прилага при жени, които са poor responder, често и със съмнения за ИЯР (не задължително с ИЯР, но понякога - знаете - пациентките не отговарят на стимулацията по очаквания начин).

На никого не искам да давам акъл, но лично аз бих се пробвала на напълно ЕЦ, ако имам спонтанна овулация, преди да прибягна към по-драстични мерки. Проблем е времето, което в много случаи е решаващ фактор, за съжаление.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #299 -: Юли 13, 2010, 17:15:02 pm »
аз имам спонтанна овулация, обаче наблюденията от последната година показаха, че фоликулите се пукат на все по-малък размер, което обрича на провал оплождането.
обяснено ми беше, че това е вследствие на възрастта и е един от признаците за намаляване на функцията на Я. не е трудно да се сетя, че без медикаментозен контрол върху хормоните ми отвън, спонтанните ми цикли е малко вероятно да доведат до нещо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!