0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #180 -: Юни 11, 2010, 09:47:43 am »
Танита, изказванията са ти некомпетентни и груби. Попрочети малко за чакането до стадий бластоцист, преди да взимаш отношение, защото твърденията ти не са верни - няма гаранция, че ембрионите са некачествени и не би се получило оплождане, ако не издържат до 5-ти ден в изкуствена среда. Както и за обратното няма гаранция. Имам мнение по въпроса защо чакането на 2 ембриона до този момент няма да даде кой знае каква полезна информация, но очевидно теб тези неща не те интересуват. Важно е да повтаряме на всички какъв прекрасен специалист е Владимиров и това решава проблема.

Моя работа си е защо пиша в темата за Владимиров и не си ти тая, която ще ми дава директиви къде да пиша и къде - не. Надявам се си даваш сметка за това.

Тук четат пълнолетни хора и могат да преценят чие мнение да вземат предвид. С оглед на това добрият тон все пак да бъде отчасти запазен, смятам да престана да ти отговарям.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #181 -: Юни 11, 2010, 10:05:35 am »


Cambozzola, аз не мога да разбера, при положение, че вече си пациентка на Стаменов, защо пишеш непрекъснато в темата на Владимиров и го анатемосваш - това да не би да е станало мисия на живота ти?
[/quote]
Танита, мисля ,че Камбозола и всички тук могат да пишат свободно в темите независимо къде са забременели и правят опити.Верно е , че от всеки пост на Камбозола прозира неприязън към Владимиров но честно казано аз не я упреквам още повече , че мненията и постовете и са пълни с полезна информация , аргументирани и въобще на мен ми харесват.Мога да преглътна негативните и настроения срещу доктора, всъщност не им обръщам внимание.Kambozzola има натрупан доста опит , не знам дали го е приела като мисия но аз лично се радвам , че си прави труда да го споделя.Вярвам ,че идеята и е да помогне а не да оплюе.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #182 -: Юни 11, 2010, 10:07:39 am »
Танита, изказванията са ти некомпетентни и груби. Попрочети малко за чакането до стадий бластоцист, преди да взимаш отношение, защото твърденията ти не са верни - няма гаранция, че ембрионите са некачествени и не би се получило оплождане, ако не издържат до 5-ти ден в изкуствена среда. Както и за обратното няма гаранция. Имам мнение по въпроса защо чакането на 2 ембриона до този момент няма да даде кой знае каква полезна информация, но очевидно теб тези неща не те интересуват. Важно е да повтаряме на всички какъв прекрасен специалист е Владимиров и това решава проблема.

Поздрави и успех!
Ако има някакво изказване, което е грубо е твоето, а спорът за компетентентността  е безмислен, тъй като не е професионален! Проблемът с двата ембриона и чакането ме интересува повече, отколкото си мислиш, най-малкото защото ме касае лично и най-малкото защото съм изпитала до края болката на неуспеха, точно при този вид проблеми! И предпочитам да знам истината! Проблемът ми няма да се реши, независимо дали Владимиров е прекрасен специалист или не, защото е нерешим, но пък съм му благодарна, защото не ми е спестен! Ако беше малко по-меркантилен можеше да го направи.
Пожелвам ти лека и успешна бременност от сърце!
Танита, мисля ,че Камбозола и всички тук могат да пишат свободно в темите независимо къде са забременели и правят опити. Верно е , че от всеки пост на Камбозола прозира неприязън към Владимиров но честно казано аз не я упреквам още повече , че мненията и постовете и са пълни с полезна информация , аргументирани и въобще на мен ми харесват.Мога да преглътна негативните и настроения срещу доктора, всъщност не им обръщам внимание.Kambozzola има натрупан доста опит , не знам дали го е приела като мисия но аз лично се радвам , че си прави труда да го споделя.Вярвам ,че идеята и е да помогне а не да оплюе.
Разбира се, че всеки може свободно да пише навсякъде, въпроса е защо го прави. И аз доскоро си мислех, че не го прави тенденциозно, но вече не съм сигурна.
1. Непрекъснато твърди, че Владимиров започва без причина зверски стимулации, което не е така. Ами на мен лично ми е правил опит на ЕЦ с почти никаква стумулация.
Това са неверни твърдения и не мога да не се възмутя!
2. Непрекъснато твърди, че не обръща достатъчно внимание на тубарния фактор, което също не е така, на мен не искаше да започва никакви процедури без лапароскопия, защото се беше усъмнил в нещо си...
3. Сега започва да твърди, че едва ли не доктора  не знае как да направи правилна стимулация и затова Я. са само две....
4. Вече едва ли не твърди, че В. не знае и на кой ден да връща ембриони и само и само, за да не забременеят пациентките ги връща на 5 ден, незнайно защо, за да ги изтормози до крайност в неблагоприятна среда...
И винаги прозира едно генерално обобщение, все едно е хроникьор на картноните в картотеката му!
Мисля, че всяко нещо си има граници. Не съм искала никой да обидя тук, но искренно се възмущавам, когато се твърдят неверни неща!
Благодаря, ако някой ме е изчел докрая!
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 10:25:37 am от Tanitа »
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #183 -: Юни 11, 2010, 10:14:06 am »
Леле момичета престанете вече! Танита е права за себе си и Камбозола също!
Тази тема не е за спорове! Големи хора сте и мисля че не е тук мястото на тези спорове!

Аз съм бременна от първи опит при доктора който за мен започна с много ниска стимулация, която в последствие когато не реагирах се наложи да се увеличи!
Познавам още 2 момичета с много леки стимулации бременни от първи път!

Това че в темата няма похвали не значи че няма положителни резултати! Много хора от суеверие не смеят да се похвалят!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #184 -: Юни 11, 2010, 14:32:52 pm »
Криска,честито!На 09.06 ми беше втория трансфер.Този път на замразени ембриони.При първия изпаднаха на третата седмица,но сега към въпроса-боли ме корема и кръста от време на време.Май не трябва да те боли нищо нали?Не си спомням как беше пъървия път.Или е още рано....не помня.Моля те припомни ми,че малко ме е страх,че нищо не е станало.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #185 -: Юни 11, 2010, 16:09:19 pm »
Криска,честито!На 09.06 ми беше втория трансфер.Този път на замразени ембриони.При първия изпаднаха на третата седмица,но сега към въпроса-боли ме корема и кръста от време на време.Май не трябва да те боли нищо нали?Не си спомням как беше пъървия път.Или е още рано....не помня.Моля те припомни ми,че малко ме е страх,че нищо не е станало.

Мене ме боли абсолютно всичко - кръст, корем... Не се претиснявай но не е лошо да пиеш ношпа!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #186 -: Юни 11, 2010, 17:23:29 pm »
Момичета предстои ми хистеросалпингография,някоя от вас може ли да ми каже от къде мога да си доставя омнипак350мг./мл,20 мл.Аз съм от провинцията и аптеките в нашия град не могат да ми го доставят ,защото работели само със"Софарма",а пък там ми предлагат 5 пъти по-голямо количество,което не ми върши работа.Ако някоя от вас ми даде повече информация ще му бъда благодарна,дори и за аптеки в София.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #187 -: Юни 11, 2010, 18:15:38 pm »
Поставяте ме в много неудобно положение.Заради мен започна един спор и прераства във война.Имам чувство,че сте направили облог и с нетърпение чакате развитието на нещата при мен,за да се разбере коя е права.Недейте така!Доктори много-пациенти много.Щом сме започнали при тях,значи им имаме доверие.
Искам да споделя,че днес ме бяха търсили от клиниката и не съм си чула телефона,после аз звънях,а те не вдигаха.Много се бях притеснила.Когато се свързах,искаха само да променим часа на трансфера,ембрионите за сега били добре
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #188 -: Юни 11, 2010, 19:04:00 pm »
Цеци, много се радвам, че ембриончетата са добре.
Утре ще ти стискаме палци.
Всичко ще бъде наред!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #189 -: Юни 11, 2010, 21:04:05 pm »
Здравейте момичета!
Отношение към спора не мога да взема, защото съм пристрастна.
Само искам да споделя, че моя приятелка забременя /теста и беше в сряда, ЧХГ 208 на 12-ти ден от ЕТ/на 38 год. Много лека стимулация, 100-150 ед. Гонал. Извадиха и се оплодиха 8 яйцеклетки. 3 върнати и 5 замразени ембриона.
И моето мнение е, че д-р Владимиров подхожда индивидуално към всяка от нас.

Цеци,
всичко ще е наред! Мисля, че д-р Владимиров знае какво прави.
Стискам ти палци!

Успех на всички!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #190 -: Юни 11, 2010, 22:32:28 pm »
Престани навсякъде да тръбиш, че Владимиров на всички назначава зверска стимулация, без да изследва ИЯР ( чела съм го в много твои постове ) - това не е така. Аз отидох при него когато бях на 38 години, логично е, че резерва едва ли ми е прекрасен заради годините и въпреки това Док 3 месеца ми изследва най-обстойно резерва преди да реши изобщо какво правим.

Cambozzola, аз не мога да разбера, при положение, че вече си пациентка на Стаменов, защо пишеш непрекъснато в темата на Владимиров и го анатемосваш - това да не би да е станало мисия на живота ти?

Лично аз пък, съм една от тези на които диагноза ИЯР беше поставена само на база едно единствено изследване, и със сигурност не съм единствената. Дори и да бях единствената смятам, че е недопустимо.Също така бях стимулирана с максимални дози. Въобще не ми беше споменато да повторя изследванията или да направя по обстойни, за да бъдем сигурни в диагнозата. Всичко това ми струва доста пари и нерви.

Не мисля, че който и да е "анатемосва" доктора. Благодаря на Cambozzola
за споделеното мнение, не веднъж съм черпила доста ценна информация от нейните постове.
Успех!


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #191 -: Юни 11, 2010, 22:34:27 pm »
ceci 75 желая ти много успех! Дано двете ембриончета са бойци!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #192 -: Юни 11, 2010, 23:09:53 pm »
ceci 75, при един от най-добрите специалисти в България си, доколкото помня това ти е втора процедура, вярвам, че Владимиров прави най-доброто за теб.
Щастлива среща с ембрионите, дано се харесате и останете заедно през следващите 9 месеца! osi_9 yahoo_17
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #193 -: Юни 12, 2010, 10:46:34 am »
ceci75, щом и двете ембриончета са добре на този етап, това е изключително добра новина. Няма спор по този въпрос! Стискам палци да стигнат до бластоцист и поне едничкото да се имплантира. Отпусни се, мисли за хубави неща и дано всичко е наред.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #194 -: Юни 12, 2010, 18:54:51 pm »
Здравейте,момичета.Трансфер имаше,но на 1 бластоцист.Другият не бил добър.Даже не можа да стане от първия път,остана в катетъра и се наложи трансфер на ново.Рядко се случвало,но при мен стана.Дано не е проблем.Сестрата каза-инат ще е.А сега се разболявам,така ме боли гърло,че немога да преглътна.Пръскам Биопарокс и съм си взела Парацетамол при нужда.Кажете какво мога да пия за да не стане по-лощо
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #195 -: Юни 12, 2010, 19:17:37 pm »
А сега се разболявам,така ме боли гърло,че немога да преглътна.Пръскам Биопарокс и съм си взела Парацетамол при нужда.Кажете какво мога да пия за да не стане по-лощо

Киви и прясно изцеден сок от лимони и портокали с вода и мед - това е ударно количество витамин С. При мен в повечето случаи работи.

Стискам палци ембриончето да се захване и един ден да му разправяш историята за трансфера!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #196 -: Юни 12, 2010, 19:19:52 pm »
Браво, Цеци! Един бластоцист е напълно достатъчен  :wink: Инат ще е и още как  :lol: А за оставането на ембриончето в катетъра - не би трябвало да е проблем! То затова се и проверява катетъра!

А пък и в Деня на репродуктивното здраве ти е трансфера - няма начин да не е за хубаво  :wink:
Успех! И да се похвалиш след 10 дни  :lol: с едно тлъсто ЧХГ!
За гърлото пий чайчета, лимони, вит.Ц може, яж мед, колкото пъти се сетиш - той помага наистина много!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #197 -: Юни 12, 2010, 19:26:44 pm »
Благодаря за съветите,поръчах плодове и мед и след малко се почвам.Мисля,че не трябва да пия нищо топло,така съм чувала,знам ли.Никакво загряване.Аз днес пътувах от Пловдив за трансфера,а доктора тръгваше към Пловдив за консултацийте в новотела.Наистина много хубав ден,дано да имам късмет.А знаете ли дали ще дават нещо по телевизията
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #198 -: Юни 12, 2010, 19:40:32 pm »
Не трябва да се прегрява долната част на тялото. Особено грейка на корема е забранена, както и горещи душове. За чайове няма проблем да пиеш. Дано оздравееш бързо и този бластоцист да стане твоето детенце!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #199 -: Юни 12, 2010, 23:53:42 pm »
здравейте момичета,и  моето мнение е, че д-р Владимиров подхожда индивидуално към всяка от нас.Аз забременях от 2 върнати ембриона на 5-ти ден и сега се радвам на моите две бебчета.вярвайте в нашия доктор.
пожелавам на всички момичета да ги споходи моя късмет и да си имат здрави бебчета.
ceci 75 късмет и съм сигурна че твоето ембрионче ще е едно сладко бебче, сега се пази много.