0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #80 -: Май 16, 2010, 14:41:51 pm »
kriska , спокойно ! При предния ми опит и аз така изведнъж бях спряла да ги усещам , но на пункцията си бяха там !
И аз така :D
Фаталче искам да ти пожелая една много спокойна и безпроблемна стимулация и да направиш много и качествени яйчица накрая :hug2:Ще следя новините покрай теб и ще ти стискам палци :crossfingers:

Криска,Виолет,цитротида се предписва при къс протокол и е точно заради това,да не се спукат фоликулите.Не се тревожете излишно,док си знае работата.Успех и на двечките желая :D
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #81 -: Май 16, 2010, 14:45:21 pm »
Криска,Виолет,цитротида се предписва при къс протокол и е точно заради това,да не се спукат фоликулите.Не се тревожете излишно,док си знае работата.Успех и на двечките желая :D

А при дълъг протокол блокажа ли е този който предпазва от преждевременна овулация и възможно ли е все пак такава да настъпи?
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #82 -: Май 16, 2010, 14:48:03 pm »
Точно така.По дълъг протокол ,в случая при теб Золадекса предпазва от спукване на фоликулите.А при мене беше Декапептила.Споко :wink:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #83 -: Май 16, 2010, 14:50:26 pm »
Точно така.По дълъг протокол ,в случая при теб Золадекса предпазва от спукване на фоликулите.А при мене беше Декапептила.Споко :wink:

Дано да е така  :) Много се претиснихме с мъжа ми  :?
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #84 -: Май 16, 2010, 14:52:21 pm »
dgina, благодаря ти за пожеланията. Според тебе какъв е моят протокол ?
Виолет , аз също имам поликистозини яйчници и стимулацията ми е от 3 ден 100 Пурегон и Мерионал 150.
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #85 -: Май 16, 2010, 14:54:11 pm »
dgina, благодаря ти за пожеланията. Според тебе какъв е моят протокол ?
Виолет , аз също имам поликистозини яйчници и стимулацията ми е от 3 ден 100 Пурегон и Мерионал 150.
Ами така както гледам ми прилича на нещо средно между къс и дълъг :?Както ти казах и преди,струва ми се доста странен и нетипичен,но се надявам да ти донесе късмет :wink:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #86 -: Май 16, 2010, 14:54:50 pm »
dgina, благодаря ти за пожеланията. Според тебе какъв е моят протокол ?
Виолет , аз също имам поликистозини яйчници и стимулацията ми е от 3 ден 100 Пурегон и Мерионал 150.

И аз съм с поликистозни и от предпазливост док ми назначи за пръвите 5 дена по 150 Гонал, но в крайна сметка тази стимулация се оказва твърде слаба имайки в предвид че съм подстикана 3 месеца със Золадекс...
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #87 -: Май 16, 2010, 14:58:20 pm »
 И на мен ми е много странен моят протокол. :?
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #88 -: Май 16, 2010, 15:12:37 pm »
Здравейте момичета... Днес ми е 4-ти ден от МЦ и 3-ти на Gonal-f Pen /75 сутрин + 150 IU вечер. Сутрешните резултати: LH - 0.91 и естрадиол /E2/ - 57 .
Синарел /Synarel/ впръсквам от 03.05.10... И аз като fatalwoman "веднъж усещам впръскването и ми горчи, на следващия път нищо не усещам..." Когато впръскам, а нищо не излезе, пръскам втори път. :)
В десния яйчник имам 1 фоликул 8мм и др.? до 7 мм и в левия яйчник - няколко до 7 мм.. Все още било мн. рано... И за допълнение - от общо 5 инжекции Гонал до сега, сама си бих 3. Не е сложно...
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #89 -: Май 16, 2010, 15:21:23 pm »
Здравейте мацки ,днес мина и нашата пункция.Имаме си  10 страхотни яйцеклетки :fighting: :cheerleader: :cheerleader:Сега започва голямото чакане за оплождане и търансфер а после тест. :pleasantry: :bfp: :babyboy:
Желая успех на всички стимулирани мацки!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #90 -: Май 16, 2010, 15:29:54 pm »
Благодаря за отговорите.Успокоихте ме! :lol: Аз се бях притеснила, защото си помислих че Цитротида е спрял да ми действа, тъй като първите два дни имаше зачервяване и сърбеж, но след това вече нищо не се появяваше.Утре ще видим дали са си на място яйцата.....дай боже да са цели-целенички и да си имат по една хубава яйцеклетка.
dgina, благодаря ти за пожеланията. Според тебе какъв е моят протокол ?
Виолет , аз също имам поликистозини яйчници и стимулацията ми е от 3 ден 100 Пурегон и Мерионал 150.
Фаталче, гадна е тази поликистоза, нищо не е ясно при нея, пък и опасност от хиперстимулация има.......но като се замисля...горе долу всяка трета жена я има и повечето са си забременели без проблем...така, че и ние ще успеем osi_9
А за стимулацията, какво те притеснява...може би док е решил, че така ще е най-добре....само това за прегледите е кофти...все пак поликистозните яйчници е хубаво да се следят по-често при стимулация. :?
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #91 -: Май 16, 2010, 15:31:33 pm »
Честито mole !!! Успех до края ! За fatal woman - не съм специалист, но от прочетеното тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=850&Itemid=31, ми прилича на Къс протокол: започва с началото на кървенето...за подтискане се използват медикаменти с краткотрайно действие, които трябва да се прилагат ежедневно (спрейове за нос или ежедневни инжекции), за да се подтисне овулацията. Един или два дни след началото на подтискането започва хормоналната стимулация на яйчниците....В началото на цикъла тук се получава един т. нар. "Flare-up"-ефект. Тъй като GnRH-агонистите, които се прилагат за подтискане, първо предизвикват повишаване секрецията на хормоните на хипофизната жлеза, преди да „парализират" функцията на същата, то в началото на цикъла настъпва един допълнителен стимулационен ефект, който увеличава шанса за достатъчна реакция точно при жени, които реагират лошо на хормонална стимулация („low-responder")..
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #92 -: Май 16, 2010, 15:50:22 pm »
fatalwoman,и аз бях по същия протокол само без Синарела . Имах 7 яйцеклетки , 4 се оплодиха и аз съм в Плевен.Сега ми е 4 ден след ЕТ а имам чувсвото че е минала цяла вечност. Успех на вички чакащи.
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #93 -: Май 16, 2010, 21:56:54 pm »
И аз като fatalwoman "веднъж усещам впръскването и ми горчи, на следващия път нищо не усещам..." Когато впръскам, а нищо не излезе, пръскам втори път. :)

Въпроса е , че аз самото впръскване не го усещам и не мога да преценя излязло ли е нещо или не. Усещам като ми загорчи , но пък не ми горчи всеки път.
 Много ми е некомфортно със този Синарел.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #94 -: Май 16, 2010, 22:36:42 pm »
Моле, стискам палци за много и хубави ембриончета!  :crossfingers:

Елиан, пожелавам ти радостни и спокойни дни на очакване и положителен тест накрая!  yahoo_17

Криска и Violett, носете ни хубави новини утре! :)

Ани, и на тебе много успех! yahoo_17

А за стимулацията, какво те притеснява...може би док е решил, че така ще е най-добре....само това за прегледите е кофти...все пак поликистозните яйчници е хубаво да се следят по-често при стимулация. :?

И аз съм с ПКЯ, а стимулацията ми още от 1ви ден започва със 150 Гонал и 150 Меногон и така до прегледа, който е на 7-ми ден... Признавам, че малко се страхувам от хиперстимулация :oops: и затова попитах доктора, не е ли по-добре да се видим по-рано. Но според него преглед на 7-ми ден изобщо не е проблем и даде някаква метафора с управляването на кола - каза, че ако при лек автомобил маневрирането с волана е лесно да си представя, че стимулацията е един вид управление на танк - няма как да се реагира незабавно... и промените (след завъртане на волана) изискват време... Т.е., ако отида на 5ти ден, нямало как да е ясно все още дали има рискове, за да се реагира...  
« Последна редакция: Май 16, 2010, 23:28:24 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #95 -: Май 17, 2010, 17:08:10 pm »
Момичета, моята стимулация се отлага за другия месец. Доктора иска в началото на МЦ да изследвам естрадиола и с него на преглед.
Възможно ли е ако ми е наред изследването да започнем стимулация? Ами блокаж? Ще ме преглежда ли доктора докато съм в цикъл? osi_12
Много въпроси, но малко ми е каша в главата. Вече незнам какво да мисля. :balk_132:
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #96 -: Май 17, 2010, 17:13:17 pm »
 :) Не се паникйосвай :lol: няма как ще те прегледат нищо че си в цикъл ,а и те са свикнали. Ако естрадиола ти е добре ще те пусне на къс протокол и няма да има блокаж.
Успех :)
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #97 -: Май 17, 2010, 17:32:11 pm »
Ухххх тук са си фоликулчетата....Слава Богу :P днес док ме прегледа и каза, че да се спукат с тези лекарства, вероятността е 1/1000.Криска, как са нещата при теб?Всичко ок ли е?
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #98 -: Май 17, 2010, 18:04:20 pm »
Здравейте момичета, днес ми е 4 ден след трансфер, не усещам нищо, нито корема ми е подут нито гърди ме болят и времето минава много бавно. Пия аспирин протект и медрол, някои може ли да ми обясни защо се пият? :)Пожелавам на всички успех в процедурите и много положителни тестчета. :)
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #99 -: Май 17, 2010, 18:15:20 pm »
Ухххх тук са си фоликулчетата....Слава Богу :P днес док ме прегледа и каза, че да се спукат с тези лекарства, вероятността е 1/1000.Криска, как са нещата при теб?Всичко ок ли е?

 :D И мойте са си на място  :D И добрата новина е че и малките са порастнали! Доктора беше доволен от отговора. Днеска ми пусна хормони, бихме същата доза и утре пак съм на хормони и преглед. Края му се вижда и утре или в други ден спираме лекарствата. Моите фоликули са по 20мм за сега, но в левия яйчник малко изостават и за това док продължи стимулацията още малко.
Виолет при теб как е? За кога си? Колко са ти големи  :D

Милоками лекарите си знаят работата  :D И мен са ме преглждали в цикъл.

Джени успех и положителен тест  :D