0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #60 -: Май 13, 2010, 13:37:39 pm »
Момичета моят естрадиол е много висок. Следобяд ще се обаждам на доктора какво ще правим.
Не мога да разбера какво става :balk_160:. Тази сутрин пих кафе- то оказва ли влияние? Ще се побъркам. Уж всичко е наред и в един момент всичко се обърква. Сега сигурно доктора ще каже за другия месец :balk_144:.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #61 -: Май 13, 2010, 16:19:09 pm »
milokami,

kакво значи висок?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #62 -: Май 13, 2010, 16:21:29 pm »
Милоками дай стойности на естрадиола и какво ти каза доктора?
Моят естрадиол също се е покачил, но въпреки това док ми увеличи лекарствата на 300 гонал и 300 меногон за следващите 4 дни до понеделник.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #63 -: Май 13, 2010, 16:40:25 pm »
Милоками дай стойности на естрадиола и какво ти каза доктора?
Моят естрадиол също се е покачил, но въпреки това док ми увеличи лекарствата на 300 гонал и 300 меногон за следващите 4 дни до понеделник.
milokami,

kакво значи висок?
Ами на 10.05 беше 58,33, а днес е 89,23.
Притеснена съм, защото вече става 19 ден от  блокажа, а нищо не сме започнали.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #64 -: Май 14, 2010, 14:47:32 pm »
Моля за помощ osi_1Аз съм в стимулация непосредствено преди пункция.Нивото на последно изследваните хормони е 1680 за Естрадиол , но 0.30 за Прогестерон.Страшно съм объркана Прогестерона ми е спаднал с 30 единици за 2  дни.Това нормално ли е ?Казано с други думи трябва ли Прогестерона да пада преди пункция?
Доки ми каза че нишо че Прогестерона е паднал да си правя Прегнила дове4ера и да ходя на пункцията.Има ли други като мен?До дове4ера до инжекцията ше изперкам от страх.Моля ви отговерете.....
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #65 -: Май 15, 2010, 19:58:00 pm »
mole  , мисля че са ти добри резултатите.
 
 Аз вчера - 1 ден от МЦ, започнах със впръскания на Синарел сутрин и вечер. Днес освен впръскванията имах и 2 х 1 т. Естрофем , а за от утре до 6- ти ден освен Синарел 2 х 1 и Естрофем 2 х 1 включваме сутринта Пурегон 100 ,вечерта Мерионал - 150.
 Незнам дали го обясних разбираемо.
 Някой може ли да сподели повече за този протокол?
Трябваше да съм на УЗИ и хормони на 5 ден , но доктора нямало да го има и затова ще ходя направо на 7 ден. osi_13

 П.П. Като си впръскате Синарела , люти ли ви на гърлото ?
Много ме притеснява да не объркам нещо , защото го използвам за първи път...
« Последна редакция: Май 15, 2010, 21:22:17 pm от fatalwoman »
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #66 -: Май 16, 2010, 10:49:36 am »
Момичета аз съм много претиснена!
Снощи ми беше 11ти ден стимулация и умрях от болки в левия яйчник където са ми двата доминантни фоликули. Днес вече не ме боли нищо  :? Възможно ли е да са се спукали?? Сутринта имах и бяло течение на бельото...
С няколко думи моята стимулация за последните 4 дни е 300 Гонал + 300 Меногон защото бяха тръгнали само 2 доминантни и другите не искат да растат. На преглед съм утре 13ти ден.
Фаталче аз съм за чести прегледи така че да може да се реагира на време с дозите!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #67 -: Май 16, 2010, 10:55:17 am »
fatalwoman ,и аз съм със Синарел и Естрофем 2х1,сутрин в едната,вечер в другата ноздра.Не ми люти,но малко по-късно горчи.Да не си при Владимиров,мисля,че това е протокол Маркес
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #68 -: Май 16, 2010, 11:33:54 am »
Криска,не се побрквай,може да сте изюркали останалите фоликули и затова да те боли,не си вкарвай такива лши мисли в лавицата,всяко сещане по реме на стимулация е нормално.Прегръдки и споко мила стискаме палци всички  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #69 -: Май 16, 2010, 11:42:52 am »
Криска,не се побрквай,може да сте изюркали останалите фоликули и затова да те боли,не си вкарвай такива лши мисли в лавицата,всяко сещане по реме на стимулация е нормално.Прегръдки и споко мила стискаме палци всички  :D

Изобщо не мие спокойно! Никакви болки нямам днес, дори и като си натискам корема  :?
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #70 -: Май 16, 2010, 12:00:58 pm »
Криска, няма как да са се спукали фуликулчетата - нали са ти били блокираща инжекция (овулация не може да има)... По време на стимулация може да понаболи тук-таме, не се притеснявай!  :)

Стискам палци за лека процедура до края, качествени яйцеклетки и положителен тест! yahoo_17
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #71 -: Май 16, 2010, 12:03:05 pm »
Криска, няма как да са се спукали фуликулчетата - нали са ти били блокираща инжекция (овулация не може да има)... По време на стимулация може да понаболи тук-таме, не се притеснявай!  :) Стискам палци за лека процедура до края, качествени яйцеклетки и положителен тест!  yahoo_17

Чандра блокиращата инжекция беше отдавна! Можеш да погледнеш в графиката кога е бил последния Золадекс.
Абсолютно нищо не усещам днес вече в яйчника  :?
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #72 -: Май 16, 2010, 12:03:26 pm »
fatalwoman ,и аз съм със Синарел и Естрофем 2х1,сутрин в едната,вечер в другата ноздра.Не ми люти,но малко по-късно горчи.Да не си при Владимиров,мисля,че това е протокол Маркес
 Не съм при Владимиров , а в Плевен. При Маркес в пръскванията  не започват ли от цикъла с противозачатъчните. Аз започнах Синарела от 1 ден на МЦ.
 Момичета , не мога да се оправям с този Синарел. Веднъж усещам впръскването и ми горчи, на следващия път нищо не усещам. Тази сутрин пръснах , а нищо не излезе и пръснах втори път. Сега се тревожа да не би да съм объркала нещо.
 На всичкото отгоре Синарела , който са ми дали  е със срок на годност до май 2010г. :balk_159:
 Таз сутрин - 3 ден от МЦ , в 7 часа сложих първия Пурегон 100.
 Вече официално се включих в играта...
 Пожелавам на всички само положителни тестове! :bfp:
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #73 -: Май 16, 2010, 12:21:43 pm »
Аз пих 20 дни "Диане 35" и от 21 започнах Синарела и Естрофена(днес ми е втори ден).Октомври месец пак съм го ползвала-срокът на годност му е кратък.Тогава беше до февруари,а сегашната опаковка ми е до юли.Не се притеснявай,дръж изправен флакона на масата и после впръсквай,само гледай да не кихнеш.Успех ти желая!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #74 -: Май 16, 2010, 12:41:10 pm »
Криска, няма как да са се спукали фуликулчетата - нали са ти били блокираща инжекция (овулация не може да има)... По време на стимулация може да понаболи тук-таме, не се притеснявай!  :) Стискам палци за лека процедура до края, качествени яйцеклетки и положителен тест!  yahoo_17

Чандра блокиращата инжекция беше отдавна! Можеш да погледнеш в графиката кога е бил последния Золадекс.
Абсолютно нищо не усещам днес вече в яйчника  :?

Криска, нашият лекар ни обясни, че действието на Золадекса по неофициални данни трае 2 месеца. В клиниката, в която съм, това е най-често изписвания медикамент за регулиране на хипофизата при ин витро - без значение, дали е налична ендометриоза или не... И стимулацията започва късно. Например, на мене ми поставиха Золадекса на 23.04.10, цикъла ми дойде на 11.05.10, а стимулацията ще започне на 22.05.10 (един месец след поставяне на Золадекса)... Аз не разбирам много от тези неща  :oops:, но се надявам, че всичко ще протече както трябва!  yahoo_17
Много повече се страхувам от хиперстимулация и затова на твое място щях да се радвам, че не ме боли яйчника...  :oops:
Ако много се притесняваш, няма ли на кого да се обадиш и да питаш - хотлайн или мобилен телефон?

Иначе ето какво пише в библиотеката на Зачатие за дълъг протокол:
Цитат
"Начинът на процедиране тук е различен. Някои клиники само изчакват кървенето и след това започват със стимулацията на яйчниците на 3ти  ден от цикъла. Други изчакват точно определен период от време (често 14 дни) и първо контролират дали подтискането е подействало достатъчно (изследване на LH, FSH и естрадиол). Ако хормоните са достатъчно овладени, се започва стимулация с гонадотропини."
Нещата могат да се погледнат и така - На тебе Золадекса ти е поставен на 20.04., а си започнала стимулацията на 05.05. - 14 дни след блокажа...  :) yahoo_17

Фаталче, добре дошла тадява! :D Много се радвам, че започвате отново и стискам палци да няма никакви усложнения и това най-накрая да е Вашият опит! :crossfingers: За спрейовете аз не знам нищо, но предполагам, че все пак са ги направили за хора, които не са тренирали преди това, не са задължително висшисти ;) и които евентуално за първи път ще ги ползват...Според мене ако го правиш както пише в листовката, няма защо да се притесняваш от усещанията... Стискам палци! yahoo_17


Пожелавам от сърце на момичетата тук лека стимулация, на някои вече - приятно и безстресово очакване на резултата ;) и на всиииичкиии  :bfp:

« Последна редакция: Май 16, 2010, 13:00:39 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #75 -: Май 16, 2010, 13:07:59 pm »
Чандра сигурна ли си че при тези дози стимулация неможе да се пукнат фоликулите?
Моля и някой друг запознат да се включи!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #76 -: Май 16, 2010, 13:11:54 pm »
kriska , спокойно ! При предния ми опит и аз така изведнъж бях спряла да ги усещам , но на пункцията си бяха там !
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #77 -: Май 16, 2010, 13:25:36 pm »
kriska, аз също съм притеснена.Имах доста доминантни на прегледа на 14.05 и утре пак съм на преглед.При мен вече наближава пункцията.Вчера тежестта и болките в яйчниците бяха доста и ги усещам някъде от 5-я ден стимулация.Всяка сутрин ми беше тежичко като стана и тежестта продължаваше и през деня, но днес се събудих и все едно нищо не е било.Аз съм на Гонал и Цетротайд и до колкото знам второто е да ги предпазва от спукване.Някой чувал ли е за случай при които се получава преждевременно спукване въпреки инжекциите против такова? :?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #78 -: Май 16, 2010, 13:29:38 pm »
kriska, аз също съм притеснена.Имах доста доминантни на прегледа на 14.05 и утре пак съм на преглед.При мен вече наближава пункцията.Вчера тежестта и болките в яйчниците бяха доста и ги усещам някъде от 5-я ден стимулация.Всяка сутрин ми беше тежичко като стана и тежестта продължаваше и през деня, но днес се събудих и все едно нищо не е било.Аз съм на Гонал и Цетротайд и до колкото знам второто е да ги предпазва от спукване.Някой чувал ли е за случай при които се получава преждевременно спукване въпреки инжекциите против такова? :?

Виолет проблема при мен е че тръгнаха само 2 доминантни, а другите малките не искаха да растат и доктора се принуди да ми вдигне дозата на стимулацията. За съжаление обаче аз към коктейла си нямам Цитротайд... Незнам дали да не му се обадим да го питаме? Моят последен преглед беше на 13ти и ме вика пак утре. Виолет какъв беше размера на фоликулите ти на 14ти? На колко Гонал си?
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #79 -: Май 16, 2010, 14:18:35 pm »

kriska, аз също съм притеснена.Имах доста доминантни на прегледа на 14.05 и утре пак съм на преглед.При мен вече наближава пункцията.Вчера тежестта и болките в яйчниците бяха доста и ги усещам някъде от 5-я ден стимулация.Всяка сутрин ми беше тежичко като стана и тежестта продължаваше и през деня, но днес се събудих и все едно нищо не е било.Аз съм на Гонал и Цетротайд и до колкото знам второто е да ги предпазва от спукване.Някой чувал ли е за случай при които се получава преждевременно спукване въпреки инжекциите против такова? :?

Виолет проблема при мен е че тръгнаха само 2 доминантни, а другите малките не искаха да растат и доктора се принуди да ми вдигне дозата на стимулацията. За съжаление обаче аз към коктейла си нямам Цитротайд... Незнам дали да не му се обадим да го питаме? Моят последен преглед беше на 13ти и ме вика пак утре. Виолет какъв беше размера на фоликулите ти на 14ти? На колко Гонал си?
Да, аз разбрах как стоят при теб нещата, но исках да ти кажа, че при мен са доста фоликулите и вече няма болка, пък при два доминантни може би е нормално да не е много голяма болката и да е на моменти, за да не се притесняваш.За размера док нищо не ми каза, само ми каза, че са 14 на бр. доминантните и имало и други по-малки.Иначе аз съм с поликистоза и съм на лека стимулация 150 гонал от трети ден и последните два дни съм на пурегон 50.Цетротида ми е до пункцията.Може би не са ти го включили заради Золадекса...или не знам....да се включи някои вещ по въпроса.А с цетротида, възможно ли е да се спукат предварително? :oops: