0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #460 -: Юни 09, 2010, 09:11:04 am »
Додоо мила за 15 ден си си суперрр ,браво ще стискам палчета да е наред всичко  :D
 По случай кървенето ,искам да ви кажа ,че имах приятелак която беше така с доста обилно кървене бая от първите месеци  и преедмно си лежеше ,нпо сега е в * ми месец и е добре,така чее4е главите горе,!ХГ расте значи и бебо си е добрееее ,много целучки и на двете ви Додо и Ивето  :bighug: :balk_21: :balk_21: :balk_21: :balk_21: :balk_21: :balk_21:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #461 -: Юни 09, 2010, 09:15:29 am »
doddoo, щом нараства ЧХГ, значи е добре.Стискам палци да видиш сакче след една седмица, а и пулсиращо сърчице след още една :wink: 297 не е ниска стойност, а и при всеки чхг е различно....важното е, че се покачва.Ти си почивай повече и си чакай деня на прегледа спокойно(доколкото е възможно да си спокойна). :wink:
Иве, за теб също съм сигурна, че нещата са наред.Има толкова случай на кървене и след това потвърдена бременност.Все пак при теб е поспряло.Повече почивка и хубави новини след 10-на дни.
Успех момичета!!!! :grouphug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #462 -: Юни 09, 2010, 09:30:38 am »
Много ви благодаря,милички :balk_21: :balk_21: :balk_21: Дано наистина всичко да е ОК.
Иве,стискам палци и на теб,мила.Другата седмица да се радваме на сакчета с точици,а след това и сърчице :crossfingers: :crossfingers:
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #463 -: Юни 09, 2010, 09:35:27 am »
Здравейте момичета, аз също съм от лежащите, защото имам непрекъснати контракции.
Мога да ви кажа само стойте си спокойно и всичко ще е ОК!
Май трябва да направим тема на ПОЛЕГНАЛИТЕ хихихи :sleeping:
Хайде с по-голяма увереност и усмивки, продължаваме напред!
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #464 -: Юни 09, 2010, 09:36:19 am »
doddo , ivetod момичета никакво отчайване от 8 ден и аз бях с кървенета и зацапвания и т.н до 3 месец при мен се оказа някакъв хематом който сам си спря да тече естествено дозите на лекарствата ми бяха увеличени до максимум ,пиех естрофем , дуфастон ,утрогестан 3х3 ,нош па 3х2 и като видяха бебчето ми включиха още така че не се притеснявайте. Лежане,спокойствие и хапчета за сега и стискам палци а щом се увеличава ЧХГ е супер.
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #465 -: Юни 09, 2010, 09:40:02 am »
Добро утро мили момичета !!! Много ви се радвам на високите ЧХГ (дори тайничко и ви завиждам).... Моят трансфер беше на 1-ви юни, утре ми е 10-ти ден и по "разписание" трябва да си проверя ЧХГ-то, като веднъж, на 5-ти юни го проверих и беше 0,57 !? От прочетеното тук и там, разбрах че, е доста рано за проверка на ЧХГ, но все пак резултата ме съсипа и утре хич, ама хич не ми се ходи да ми вземат кръв :( Иначе не чувствам нищичко, дори и придръпванията отляво, ниско в корема вчера отшумяха... Искам да знам как се чувстват бременните :) Хубав и весел ден ви пожелавам.   :wink:
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 09:42:24 am от Ani_34 »
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #466 -: Юни 09, 2010, 09:46:50 am »
Момичета,
Ами лежане, какво да се прави.
Важното е, че ЧХГ-тата растат.
Много  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Силви, много неприятно. Знам, че си много разочарована, но аз не бих възлагала големи надежди ... лекарите си разбират, но аз все пак смятам да не се форсират нещата в такава ситуация. Не знам в подробности твоята история, но мисля можеш да си спестиш тази стимулация и да започнеш отново при по-добри данни.
 :hug2:
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #467 -: Юни 09, 2010, 13:58:13 pm »
Здравейте момичета,
Бих искала да попитам някой знае ли след блокаж какви изследвания се правят и генерално какво точно определя на кой ден след блокажа ще се започне стимулацията. Не би могло да е така субективно: защото блокажа държи 28 -30 дни, та дай да си харесаме един. 
Аз утре съм на блокаж.
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #468 -: Юни 09, 2010, 14:22:09 pm »
И аз сега се върнах от среща с доктора.В понеделник ми беше пункцията,а днес двете яйцеклетки се бяха разделили по на 4.Доктора каза,че е добре.Надявах се утре да е трансфера,но...док каза в събота.Е сега пак започвам да се притеснявам.Миналия опит изчакахме до стадий бластоцист и около 4 ден петте яйцеклетки забавиха растежа и делението си.Трансфера беше на 6-ти ден.Но тогава поне бяха 5,а сега само 2.До събота ще лудна
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #469 -: Юни 09, 2010, 14:48:01 pm »
Здравейте момичета,
Бих искала да попитам някой знае ли след блокаж какви изследвания се правят и генерално какво точно определя на кой ден след блокажа ще се започне стимулацията. Не би могло да е така субективно: защото блокажа държи 28 -30 дни, та дай да си харесаме един. 
Аз утре съм на блокаж.

След блокаж не се правят изследвания.Първите изследвания,които трябва да пуснеш са на 1 ден от същинската стимулация и те са Е2,Прогестерон и евентуално Пролактин,но след като утре си на блокаж сестрите ще ти обяснят всичко.
В нашата клиника стартът на стимулацията е на 17-21 ден след поставяне на блокажа,не си го избираме сами  :lol:.Блокажът е еднократна доза и държи повече от 30 дни.
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #470 -: Юни 09, 2010, 15:53:55 pm »
Здравейте момичета,а знае ли някой колко време след поставяне на блокажа започ..ва действието му.Аз предполагам че е индивидуално,но долу-горе ориентировъчно поне.Или по точно дали на десети ден след поставянето му ще е подействал.Ако някой има наблюдение моля да напише,понеже аз търсих някъде да прочета,но никаде не намерих точно това
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #471 -: Юни 09, 2010, 17:42:38 pm »
Момичета,имам въпрос. Случвало ли ви се е да имате температура 37.0 след трансфера? Днес на моменти ми се появи такава температура. През другото време, като я меря е нормална. Това ме притесни малко, въпреки че не е висока температура. Предполагам, че е от емоциите или от хапчетата... :? от най-малкото нещо и се притеснявам изглежда, подсъзнателно...
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #472 -: Юни 10, 2010, 08:51:12 am »
Тази температура е съвсем нормална и без процедура може от време на време за кратко да я видиш в следобедните часове.Може да е от много работи включително и бременност разбира се, но не се настройвай защото тази температура нищо не доказва .Успех :)
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #473 -: Юни 10, 2010, 16:16:06 pm »
Момичета, за съжаление първия опит ин витро за мен и съпруга ми приключи неуспешно :( 10-ти ден след трансфер - ЧХГ - 0,1 . На всички бременни пожелавам от сърце лека бременост и дано скоро и аз да бъда бременна.
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #474 -: Юни 10, 2010, 16:34:05 pm »
Привет милички!
Много съм щастлива! Днес бях на преглед и имам цели пет фоликула! Всичките са от левия яйчник! Интересно защо десния ме боцка постоянно ,но досега няма нищо в него. Всъщност уж преди два дни док видя един фоликул, пък днес нищо не ми каза.
Притеснявам се тези фоликули дали не са вследствие на хормона на растежа, който ми слагаха 5 дни, а сега няма доставка и от вчера не ми го слагат, дали няма да спрат да растат.Как мислите ще ми се отрази ли липсата му?
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 16:40:57 pm от silvi 35 »
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #475 -: Юни 10, 2010, 19:21:53 pm »
Здравейте момичета, днес ми е 8ден на инжекции и имам 12 фоликула. Половината са по 10мм, но ще видим утре какво ще каже доктора.
Моле,Ани_34 , много съжалявам. По- бързо се възтановявайте, за да имате сили за другия път.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #476 -: Юни 10, 2010, 21:31:45 pm »
Записвам се, тук че от днес съм с блокаж. Истинската стимулация обаче почвам на 3 Юли, живи и здрави.

Друго обаче ме притеснява и се чудя дали да занимавам докторите или да действам: днес излезнаха резултатите ми от изследване на урина, че съм с бактериална инфекция на отделителната система. Симптомите ми са горе-долу малко след времето, в което започнах Агапурина, който ми бяха предписали имунолозите, от около 3-4 седмици. Мисля си, че той може да ми е снижил имунитета. Важното е сега, че за 7 дни ми изписаха бисептол. Поинтересувах се, че времето на задържане в организма е до 5 дни след последната доза, когато се изследва отново урината. Това е повече от 10 дни преди същинската стимулация. Не ми се иска да я пропускам и май ще си го изпия.

Ще се радвам на вашите мнения! Благодаря.
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #477 -: Юни 12, 2010, 16:07:23 pm »
Rina74 , не мисля , че ще има проблем да си изпиеш лекарството. Все пак същинската стимулация не е започнала , а и ще е добре да се изчисти проблема дотогава.
 Успех пожелавам на всички в темичката!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #478 -: Юни 12, 2010, 20:43:48 pm »
Днес мина и моят трансфер на 1 бластоцист.Сега остават големите надежди.Много ми е зле,май се разболявам.Пръскам гърлото с Биопарокс,пия чай и фреш.Малко по-късно ще взема и 1 Парацетамол.Само да не започна да кашлям,че напъните са страшни
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #479 -: Юни 12, 2010, 21:37:25 pm »
Да се запиша най-накрая в темата, от 10.06.2010 започнах стимулация. Втори опит. Утре съм на преглед и изследване на хормони. Успех, момичета.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг