0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #400 -: Юни 05, 2010, 12:00:48 pm »
Да има ,мн често от тях се получава зацапване ,така че гореее главата  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #401 -: Юни 05, 2010, 12:03:21 pm »
Здравейте момичета! Имам едно питане. Утре съм на преглед /след инжекцията декапетил/ за започване на стимулация. Въпроса ми е, дали да се подготвям за оставане в София?
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #402 -: Юни 05, 2010, 12:55:37 pm »
Здравейте момичета, днес си намерих работеща лаборатория и повторих резултата.Вместо да нараства той спада прогресивно от 72 преди два дни , сега е под 20.Обадих се вклиниката на доки и той каза че за съжаление не сме успели.Много ми е мъчно osi_8 :balk_145: :balk_145: :balk_145: :help1:Така ми се иска още два дни да си продължа лекарствата и да направя поредния кръвен, даже на преглед да ида за да видя дали има точица.Доста съм объркана .За мен това е първи опит , а даже незнам дали е имало имплантация, а може би кухо яйце????!!!!!! :( :( :(
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #403 -: Юни 05, 2010, 13:01:24 pm »
Mole,  :bighug:
Само не губи надежда, усмихни се и продължи напред!
Бъди силна скъпа!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #404 -: Юни 05, 2010, 13:08:38 pm »
Здравейте момичета! Имам едно питане. Утре съм на преглед /след инжекцията декапетил/ за започване на стимулация. Въпроса ми е, дали да се подготвям за оставане в София?

Не, няма да се наложи да останеш. След първата хормонална доза, ще си получиш другите за 5 дни. Можеш да се прибереш в къщи и на 5-6 ден ще ти е следващото узи проследяване, от там на сетне през ден за хормони и узи. Тогава вече прецени дали ще ти е удобно да пътуваш или да останеш в София и да следиш нещата.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #405 -: Юни 05, 2010, 13:11:28 pm »
Здравейте момичета, днес си намерих работеща лаборатория и повторих резултата.Вместо да нараства той спада прогресивно от 72 преди два дни , сега е под 20.Обадих се вклиниката на доки и той каза че за съжаление не сме успели.Много ми е мъчно osi_8 :balk_145: :balk_145: :balk_145: :help1:Така ми се иска още два дни да си продължа лекарствата и да направя поредния кръвен, даже на преглед да ида за да видя дали има точица.Доста съм объркана .За мен това е първи опит , а даже незнам дали е имало имплантация, а може би кухо яйце????!!!!!! :( :( :(

Съжалявам мила. При мен се получи същата ситуация за жалост на мен ми е 3-та такава.

Не спирай лекарствата и направи тест отново след 2 дни, може да е лабораторна грешка или повтори в друга лаборатория, за да не чакаш. Не може да се говори за кухо яйце, защото е много рано. Обикновено биохимичната бременност се свързва с потенциала на ембриона. Имплантация със сигурност е имало, ако не си имала прегнил преди това, няма от къде да има завишение ва ЧХГ в кръвта.

Също можеш да напишаш уринарен тест, според интензитета на оцветяване на втората черта ще разбереш дали нещата се развиват или не ... Ако е по-бледо розова от първия тест, нещата са ясни.
« Последна редакция: Юни 05, 2010, 13:18:19 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #406 -: Юни 05, 2010, 13:40:42 pm »
Съжалявам миличка,не се отчайвай.Горе главата и на есен се очертаваме голяма групичка.На мен ще ми е 2по фонда иначе трето инвитро.При мен няма имплантация.
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #407 -: Юни 05, 2010, 15:28:44 pm »
Молеее,отивай в друга лаборатория да пуснеш ЧХГ ,не се отчайвай...гушшш
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #408 -: Юни 05, 2010, 15:31:50 pm »
И според мен резултати от различни лаборатории не могат да се съпоставят! Така че при първа възможност си пусни отново ЧХГ в първата лаборатория!
И очакваме в понеделник да е удвоено-утроено  :wink:
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #409 -: Юни 05, 2010, 18:46:41 pm »
Днес бях на преглед(17 ден),дадоха ми Прегнил 10000 за тази вечер в 22:00 часа и в понеделник в 10:00 пункция.Не питах колко са фоликулите,защото ме беше страх от отговора,но мисля,че са 4,а се надявам поне 1 от тях да е мойто щастие.
Доста силна стимулация!Имам ценоразпис на клиниката,но как мога да разбера колко ше доплатя аз.Ако някой може да помогне,ще напиша броя на инжекциите
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #410 -: Юни 05, 2010, 21:02:06 pm »
Днес мина моята пункция. Извадиха 14 яйцеклетки, като 3 от тях не са били хубави. 11 са добри
сега остава да видим колко ще се оплодят.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #411 -: Юни 05, 2010, 21:02:25 pm »
И според мен резултати от различни лаборатории не могат да се съпоставят! Така че при първа възможност си пусни отново ЧХГ в първата лаборатория!
И очакваме в понеделник да е удвоено-утроено  :wink:

Не могат да се съпоставят само ако начина на теста е различен. Например някои лаборатории изследват mIU/ml други IU/L, при тези обстоятелства не може да се търси аналог.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #412 -: Юни 05, 2010, 21:08:14 pm »
ceci 75 точно така трябва да мислиш, само позитивно, едно да е вашето да бъде  :bori_002:  
Хубаво е, че не си питала, за да не се тревожиш, може пък и повечко от 4 да са били  :D . Ще стискаме палци в понеделник :crossfingers:
Аз си спомням когато те извикаха при раздаването на листчетата с назначенията и се чудех тъкмо до къде си стигнала.
А на мен в понеделник пък ще е трансфера :D , но по-късно и ще се разминеме.
Относно Фонда не мога да ти помогна много,защото ние си поехме процедурата.
Ето тук обаче пише какво поема Фонда: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0 , а може би и там ще ти отговорят по-точно.

f____ супер бройка, сега и всички да се оплодят  :D
На мен пункцията беше в петък - 10 яйцеклетки и днес Тачева ми се обади и каза, че 8 са се оплодили  :)
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #413 -: Юни 05, 2010, 21:16:14 pm »
Това е супер лизи.  :bighug:Казаха ли ти кога евентуално ще ти е трансфера?
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #414 -: Юни 05, 2010, 21:19:28 pm »
Браво Лизиии,супер си стискм палци в понеделник всичко да мине добре :)
Цециии и на тебе мн успех :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #415 -: Юни 05, 2010, 21:31:35 pm »
Благодаря ти,lizi.Малко се озадачих.Док каза,че FSH ми е високо,че опита е обречен и ще ми излезе много скъпо.Аз не разбрах колко е високо,но може ли това да значи,че няма да се финансира от фонда този ми опит?Това ми е втори опит по фонд.Аз разбрах,че ще излезе скъпо,защото стимулацията ще е по-дълга.А друг е въпроса дали ще има яйцеклетки за трансфер.Написах го объркано,но и аз се обърках
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #416 -: Юни 05, 2010, 21:58:54 pm »
Цеци, може да ти излезе скъпо, защото сте продължили повечко стимулацията вероятно с по-големи дози. Фонда ще си поеме неговата част, но и ти ще трябва сигурно да доплатиш и то немалко /предполагам де/!
За трансфер - вярвай че ще има какво да върнат - това никой не може да ти каже със сигурност до деня на трасфера! Успех на пункцията в понеделник!
Успех и на lizi и f____ на трансферите!

deep, може би е така, както казваш, но аз въпреки това не бих сравнявала резултати от различни лаборатории, та било то и да са в едни и същи мерни единици! Мое мнение естествено!
И всъщност кое от двете единици е по-голямо като цифра - би трябвало да е mIU/ml  :?
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #417 -: Юни 05, 2010, 22:26:39 pm »
Момичета, в понеделник сутринта като ми вземат кръв за Е2 и Прогестерон, пречи ли ако съм пила кафе? Досега за Е2 не съм ходила на гладно и жадно. Питам защото цяла вечер ще пътуваме и на сутринта като вземе да ми пада кръвното и ще съм  osi_15
lizi, ceci_75, стискам палци!
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #418 -: Юни 05, 2010, 22:49:56 pm »
 :bighug: благодаря Ви момичета
milokami няколкото пъти когато са ми пускали Прогестерон е било изненадващо, тоест не съм била предупредена и казах че съм закусила и кафе бях пила и нямаше проблеми. Ако някое друго момиче също знае нещо по въпроса да каже.
Съгласна съм с barbaron0708 , че не трябва да се сравняват резултати от различни лаборатории. Именно заради начина на тест както е писала deep. Някъде бях чела точно за това подробно и с малко медицински термини обяснено , но не се сещам сега  :oops:
mole каквото и да трябва да се случва, освен нашите стиснати палци остави се и надеждата да те крепи в този момент   
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро/ИКСИ Май 2010 - Юни 2010
« Отговор #419 -: Юни 06, 2010, 01:30:53 am »

И всъщност кое от двете единици е по-голямо като цифра - би трябвало да е mIU/ml  :?

Да, като цифра е по-голямо но стойностите са несъвместими.

Най-добре е да се повтори теста в същата лаборатория но нали се сещаш, че в една такава ситуация напрежението е доста голямо и ти се иска да е станала лаб. грешка а се налага да чакаш 24 или 48 часа. Емоционално и психически си изтощен.  :(

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън