0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

овулация
« -: Май 04, 2010, 11:59:00 am »
Момичета,когато цикъла ановулаторен теста какво ше покаже?И кой според вас е най-сигурния метод за определяне на овулацията Б.Т.,Ц.С.или тест?
*
Re: овулация
« Отговор #1 -: Май 04, 2010, 14:21:02 pm »
темата ти не е за тук, разтърси се из форума има много теми, които ще дадът отговор на въпросите ти.
БТ + ЦС + тестове е най-добрия метод, комбинирай ги.
*
Re: овулация
« Отговор #2 -: Май 04, 2010, 15:42:15 pm »
Теста може да ти е положителен и овулация да не настъпи по някакви причини/теста отчита покачването на ЛХ /.Най-сигурния метод е проследяване на УЗИ .Всъщност някъде /може и в този форум да е / някой беше написал, че безусловно овулация се доказва единствено с последвала бременност .Но ако не ходи човек на УЗИ/ най- надеждния метод за пределяне на ову/ ,трябва да прави тестове , които ще определят кога би настъпила ову и заедно с това - метода на БТ , който ще отчете с покачването на темп., отминала овулация.Добре е в домашни условия да се комбинират, заедно с наблюдения върху ЦС.
*
Re: овулация
« Отговор #3 -: Май 04, 2010, 15:56:57 pm »
Занза - Всъщност някъде /може и в този форум да е / някой беше написал, че безусловно овулация се доказва единствено с последвала бременност /color] Те такова нещо не бях чувала!
ДА, Теста за овулация може да е положителен, но овулация да не настъпи. БТ след овулация трябва да се покачи в 0.3- 0.4 десети и да се задържи такава до настъпването на М. Около фертилните дни ЦС е белтъкообразна.
 
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=21630.40 - тук е мястото да зададеш въпросите си, има безброй много теми по въпроса.
Re: овулация
« Отговор #4 -: Май 04, 2010, 19:16:07 pm »
Мерси chin
*
Re: овулация
« Отговор #5 -: Май 05, 2010, 07:55:05 am »
Добре, ето източника , наистина е Зачатие :

Установяване на овулацията
Овулацията обикновено се потвърждава безусловно и с абсолютна сигурност единствено от последвалата я бременност. Все пак промяната в концентрацията на хормоните в кръвта и получаването на ултразвукова картина могат да осигурят убедителни доказателства за това, дали е имало или не овулация през съответния цикъл. Съотв.линк:http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=38&id=682&option=com_content&task=view
Също така,дори човек да не го е чувал, това е напълно логично , всички методи се прилагат с % вероятност, кой повече, кой по-малко надежден ,това се опитах да обясня на  Амалия и не смятам,че съм я подвела.
*
Re: овулация
« Отговор #6 -: Май 05, 2010, 09:22:16 am »
Добре не се стряскай, със сигурност за да настъпи бременност е нужно да има овулация, но овулация проверена с фоликулометрия не е овулация, защото няма бременност така ли ?
*
Re: овулация
« Отговор #7 -: Май 05, 2010, 09:25:14 am »
Не означава това.Просто и  фоликулометрията не дава 100% сигурен резултат.Първоначалният й въпрос беше за надеждността на методите за определяне на ову.
« Последна редакция: Май 05, 2010, 09:36:17 am от zanza »
*
Re: овулация
« Отговор #8 -: Май 05, 2010, 10:05:49 am »
Няма да споря.
Тя иска да я предвиди, а най-добрите методи за това е съчетанието на БТ + ЦС + тестове или фоликулометрия, о ! и тя не е сигурна, тогава нека и кажем : като забременееш, значи имаш овулация.
И двете сме искали да я насочим, няма да навлизам в излишни спорове.
*
Re: овулация
« Отговор #9 -: Май 05, 2010, 10:18:05 am »
И двете сме искали да я насочим....
Напълно съгласна съм.
Успех на всички в разрешаването на проблема, който ни събира в този форум!
Re: овулация
« Отговор #10 -: Май 05, 2010, 10:47:52 am »
Днес графиката в бейбиплан ми показа,че О ми е била на12ден Занза беше права,като ми каза около 13,значи при покачване на Б.Т :P
*
Re: овулация
« Отговор #11 -: Май 05, 2010, 11:03:48 am »
БТ трябва да се задържи висока последователно няколко дни за да е сигурно, че е имало ову- разницата трябва да ти е над 0.4 в ЛФ, не се стряскай ако бейби план смени датата на ову в последствие, често се случва,но според тестовете и БТ  и аз мисля на 12-13 ден.. :)