0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #840 -: Юни 28, 2010, 10:38:45 am »
Здравейте!Имам една молба може ли някой да ми пише на лични как притича една стимулация при доктора,ако може и по двата протокола.Благодаря!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #841 -: Юни 28, 2010, 11:29:49 am »
Момичета, като няма никой в клиниката има ли някой ,който да отговаря на спешния телефон?След трансфер съм и съм настинала, искам да попитам нещо?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #842 -: Юни 28, 2010, 12:28:53 pm »
silvi35, звъни на спешния, но като цяло, придържай се към следните правила: пий парацетамол, ако тръгнеш да вдигаш температура, много е важно да я овладееш. За гърло - можеш да ползваш разни хомеопатични лекарства и / или бабини методи от сорта на чай с лимон, мед, и т.н. За хрема - има едни хомеопатични капки за нос, Еуфорбиум мисля, че се казваха, помагат доста, макар че не са като стандартните капки.
Поздрави и се оправяй!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #843 -: Юни 28, 2010, 13:10:27 pm »
silvi 35 , "коризалия  " е  хомеопатично лекарство   за хрема и знам ,че  е  "позволено"  в такъв случай.
Дано бързо се оправиш и резултата да е  :cloud9:


Мацки, при проследяване за биопсия ,ако има задържан фоликул  , нещата спират до там и  се чака следващ цикъл за биопсия ли?
Има ли  някои с  инфо за такъв случай.Аз често задържам фоликули и май  и този цикъл натам вървят нещата ,а уж се гласях за биопсия.


*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #844 -: Юни 28, 2010, 13:49:10 pm »
nimika,
Оказа, че и аз трудно пукам фоликули. Първо отложих една биописия заради задържан фоликул (проследяването го правих в Русе). На следващия месец фоликула ми отново не се пукна - тогава д-р Персенска ми изписа Утрогестан - 2 пъти по 2т. за 5 дни. И след това направихме биопсията.
В следващия цикъл отново не спуках фоликула - тогава ми биха 2 бр. Decapeptyl 0.1 - 5 дни след това направихме контролната биопсия
Така че, не се притеснявай - ще се намери решение. :)

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #845 -: Юни 28, 2010, 14:02:25 pm »
Liteto, а от кои ден ти изписаха утрогестана  и на  кои ден правихте биопсията в този случай?

При мен май се оказва безмислено  проследяването този месец .
Правя  го в моя град-така се разбрахме с д-р Персенска  , защото  нали тях ги няма ,а  деня за биопсия по предварителни сметки ,трябваше да се падне в работните  след конгреса и се разбрахме да отивам направо за биопсия.
Сега незнам какво да правя ? :oops:
« Последна редакция: Юни 28, 2010, 14:04:39 pm от nimika »


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #846 -: Юни 28, 2010, 14:08:20 pm »
Момичета, благодаря за информацията. Кашлям и затова се притеснявам да не изхвърля единственото емрионче. Взех си Стодал - хомеопатичен сироп.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #847 -: Юни 28, 2010, 15:33:21 pm »
silvi35, с кашляне няма да го изхвърлиш ембриончето, спокойно ;) Иначе всички момичета, дето се притесняват от нежелано забременяване, щяха да кашлят повечко (в кръга на шегата).

Само следи температурата, защото тя е опасна.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #848 -: Юни 28, 2010, 16:16:14 pm »
Нямам температура. Дано си права за кашлянето. Поне ми подейства успокояващо. :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #849 -: Юни 29, 2010, 00:07:33 am »
silvi35, с кашляне няма да го изхвърлиш ембриончето, спокойно ;) Иначе всички момичета, дето се притесняват от нежелано забременяване, щяха да кашлят повечко (в кръга на шегата).

Само следи температурата, защото тя е опасна.

И аз мисля така. Аз също март месец бях с кашлица и по време на пункцията и по време на трансфера. Не съм взимала никакви лекарства, само се наливах с чайове по цял ден. И също като теб бях с едно ембрионче. По време на стимулацията имах 8 фоликула, малко преди пункцията останаха 3, накрая извадиха 2 яйцеклетки, от които само едната се оплоди. Бях се ошашкала и с тая кашлица, която имах направо го бях отписала тоя опит, но д-р Стаменов беше прав като казваше:"на нас ни е необходимо 1 ембрионче, което да е качествено и то да бъде нашето човече".
Така, че вярвай и не си мисли глупости като мен, защото накрая ще видиш, че притесненията са ти били излишни!
Късмет!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:





Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #850 -: Юни 29, 2010, 11:34:09 am »
lussi_lus, успокоих се. Наистина и аз почти си отписах опита, но сега надеждата ми се върна. Дано имам късмет!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #851 -: Юни 30, 2010, 22:44:21 pm »
Момичета,писах в темата за хистероскопии ,но никой не ми отговори.
Имала ли е някоя от вас случай след операцията да има течение ,което не спира.Изчетох всичко за хистероскопиите ,но никой не видях да пише за нещо подобно. Нормално ли е това?Адски съм притеснена,не за друго ,а защото се мия постояно и имам чувството ,че и мирише отваритетелно . :oops:
Пишете ми на лични ,за да не спамим темата.
*

    Sharky43

  • **
  • 71
  • Не се предавам.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #852 -: Юли 01, 2010, 10:48:23 am »
Диди, аз след оперативна хистероскопия (изрязана голяма вътрешна миома от задната стена) при д-р Персенска кървих в продължение на 7 дена, после 4-5 дена чисти и после ми дойде нормалния мензис с ненормално количество (много много силно кървене, което намалих с витамин К).

Ако усещаш страшни болки при ходене по малка и голяма нужда, вероятно имаш усложнение и трябва да търчиш в Клиниката за доизчистване, но ако е само продължителното кървене, търпи.

За миризмата - ако мирише на "леш", а не просто на мензис (аз примерно имам много проклет нос, и при мензис всичко ми мирише лошо, да не говорим, че когато  някоя колежка  е в мензис успявам да го подуша  :balk_132: - звучи много гадно, нали?) - пак тичай в клиниката, това е признак за застоен процес.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #853 -: Юли 01, 2010, 11:30:21 am »
Здравейте ,Д-рите дали са се върнали от конгреса ? Има ли отменени часове за утре ?Мерси !
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #854 -: Юли 01, 2010, 12:11:58 pm »
Здравейте ,Д-рите дали са се върнали от конгреса ? Има ли отменени часове за утре ?Мерси !

ами аз имам час за утре и никои не се е обадил значи всичко е наред
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #855 -: Юли 01, 2010, 14:29:44 pm »
Здравейте ,Д-рите дали са се върнали от конгреса ? Има ли отменени часове за утре ?Мерси !

ами аз имам час за утре и никои не се е обадил значи всичко е наред

Утре са там!
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #856 -: Юли 01, 2010, 14:43:20 pm »
Момичета, искам да ви попитам дали може да ми каже някоя от вас колко време след поставянето на последната трета инжекция Лукрин депо се почва стимулация. Аз първия опит когато го правих 2006 г. бях с Диферелин, но не си спомням дали чаках да ми дойде цикъла и тогава стимулация или без да е дошъл започнахме. Много бих искала да знам отговора на този въпрос, важно ми е. Благодаря ви предварително и успех на всички желая!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #857 -: Юли 01, 2010, 15:23:56 pm »
Здравейте!
Надявам се че приемате нови попълнения.Накратко историята ми до сега : на 03,06 бях на първичен преглед и д-р беше категоричен че на 23.06 слагаме блокажа.Когато отидох на 23.06 при прегледа се установи че имам задържан ф-л и гъбична и-ция и док реши да има поне още един преглед,а и не бил сигурен дали съм за дълъг протокол.Записах си час за 14.07 за проследяване и евентуално септември ще стартира първият ми опит по фонда.Същия ден успях да мина и при мойта АГ и тя ми изписа нужните лекарства за гъбичките,защото док не ми беше казал нищо и нищо не ми изписа .За задържания ми ф-л тя ми каза че вече е с р-ри на киста и че дори може да нямам цикъл да почвам противозачатъчни ако ми дойде случайно от 3ия ден -изписа ми Хлое,но на мен нещо не ми се нравят.И сега въпроса ми е следния от вчера ми зацапва но не ми тръгва нормално ,притеснявам се дали ще имам нормален МЦ и дали този задържан ф-л ще се изчисти с МЦ.Моля ви дайте ми съвет какво да правя.Стана доста дълго -ще чакам съветите ви.
Успех на всички в процедура ,на всички чакащи  :bfp: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:     
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #858 -: Юли 01, 2010, 16:01:53 pm »
Аз,също имах задържан фоликул,но го наблюдавахме,да не би да е кух /да няма яйцеклетка/, но се оказа че е ОК, и го пунктирахме, а сега вече е замразен ембрион и чака за трансфер със следващите. Не се притеснявай, доста жени задържат фоликули. Успех !!!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #859 -: Юли 01, 2010, 16:25:31 pm »
Момичета ,може ли някой да обясни какво точно е биопсията и за какво се прави ?