0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #940 -: Юли 09, 2010, 20:48:32 pm »
Извинете ме за невежеството,но тези дискове,къде мога да си ги поръчам? :oops:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #941 -: Юли 09, 2010, 20:55:03 pm »
Извинете ме за невежеството,но тези дискове,къде мога да си ги поръчам? :oops:

На мен ми ги дадоха след трансфера, ама аз взех, та си ги забравих  :lol:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #942 -: Юли 09, 2010, 20:57:08 pm »
Вече нямам търпение да съм болничен след трансфера, да си слушам дисковете и да си чета книжка. Ех, че хубаво са го измислили това с дисковете, много мило е. 
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #943 -: Юли 09, 2010, 23:38:02 pm »
Rina, успех. Дисковете наистина са един много мил жест и действат успокояващо. Аз няколко пъти заспивах докато  слушах единия. Една жена ти говори хубави неща. Възхитена съм от клиниката и как всяко нещо е изпипано. Попаднах малко случайно там, защото беше трудно да се вредя за час, но благодаря на Бог за това. Дано скоро достигнем желания финал. Успех на всички.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #944 -: Юли 12, 2010, 07:33:57 am »
Дано, Мая! И на теб успех.

Момичета, моля да ми припомните: за мъжа, преди пункцията, освен 3-5 дни въздържание, трябваше ли и да не пие алкохол? Така беше за изследванията, но дали и за пункцията важи.
Благодаря!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #945 -: Юли 12, 2010, 09:30:28 am »
Добре е и организна на мъжа, да се изчисти от натрупвания на цигари, алкохол, напрежение, болести и т.н., защото всичко оказва влияние на качеството на спермата.
Аз, искам да попитам, ако мъжа има въздържание от 10-14 дни, проблем ли е за качеството на сперматозоидите? 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #946 -: Юли 12, 2010, 09:42:15 am »
Да, прието е за достоверен резултат въздържанието да е 3-5 дни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #947 -: Юли 12, 2010, 09:57:22 am »
здравейте аз съм на 14 за пункция има ли още някои за тази дата  :P
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #948 -: Юли 12, 2010, 14:58:20 pm »
Моята пункция мина вчера :D
Днес ми звъннаха - и трите са се оплодили :D
Дано всичко да е ОК и утре или вдругиден - трансфер! :D
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #949 -: Юли 12, 2010, 15:03:08 pm »
Здравейте момичета, днес мина и моята снимка. Наистина напразни бяха страховете ми относно процедурата. Бях с упойка, събудих се и не чувствам абсолютно нищо. Но относно резултатите нещата не са розови. Страшно съм объркана и притеснена. Имам лапаро от преди 1 година, на което всичко беше перфектно. Днес се оказва, че едната ми тръба нищо не е пропуснала-снимката е съвсем тъмна. Това е тръбата откъм яйчника, от който махнаха киста. Другата тръба изцяло пропуска, но до средата и идеална, а в края е раздута. Объркването ми идва от това разминаване между лапарото и снимката. Освен това започнах да изпитвам големи съмнения за това как ми е направено лапарото и дали то не е причина за таза картинка. Направиха ми го в Тутракан. Имам огромно довереие на д-р Б. Бойчев и сега ми е още по-тъпо, че се съмнявам в него. Излиза, че каквото съм направила през тази едно година, само е влошило положението. Миналата година всичко при мен беше ок и аз живеех с тази идеа. Сега изведнъж всичко се срина. Док ще говори с д-р Стаменов и ще мисля какво да правя. Зная, че тези прблеми с тръбите пречат на ин витрото( до сега при нас проблема беше мъжки фактор), но има толкова спонтанни забременявания. Ако ми коагулират тръбите, не остава никакъв шанс на природата. Трябва да разчитаме само на ин витрото. Страх ме е вече да реша каквото и да е, защото всичко излезе грешка. Съжалявам за дългия пост.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #950 -: Юли 12, 2010, 15:06:44 pm »
Моята пункция мина вчера :D
Днес ми звъннаха - и трите са се оплодили :D
Дано всичко да е ОК и утре или вдругиден - трансфер! :D
Хайде  с пожелание за :babyflips: :babyflips: :babyflips:. Стискам палци! Успех на всички момичета.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #951 -: Юли 12, 2010, 15:08:55 pm »
maya_the_bee, не са розови нещата... уви.
Раздутата тръба най-вероятно е раздута от хидросалпингс... знаеш какво ще рече това.
Мисля че ти предстои нова лапароскопия. Кураж момиче! :hug2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #952 -: Юли 12, 2010, 15:25:01 pm »
maya_the_bee инвитрото не е малък шанс, аз също като теб много се тревожех и преживях трудно това, че ставам изцяло зависима от докторите, но се радвам, че има надежда все пак, а и съм убедена, че докторите на които се доверяваме знаят какво правят. Все пак при теб още нищо не е категорично решено, имай вяра. Кураж и от мен.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #953 -: Юли 12, 2010, 16:39:53 pm »
Горе главата момичета !!!!!
И на мен тази седмица най-вероятно ми престой пункция и трансфер. На преглед съм утре и ще видим, кога точно ще се случва всичко, но вярвам, че ще успеем всички.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #954 -: Юли 12, 2010, 16:49:27 pm »
Горе главата момичета !!!!!
И на мен тази седмица най-вероятно ми престой пункция и трансфер. На преглед съм утре и ще видим, кога точно ще се случва всичко, но вярвам, че ще успеем всички.
:crossfingers:
И аз това казвам горе главите!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #955 -: Юли 12, 2010, 18:26:43 pm »
Ами може би пък няма надежда за мен. След като всичко се оказа по-сложно и по-сложно. Писна ми от манипулации за нищо. Ще режат тук, ще шият там, ще изгарят на трето място. Зная, че искат да направят най-доброто, но вече на зная кое е то.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #956 -: Юли 12, 2010, 18:47:20 pm »
maya_the_bee, не се отчайвай! Радвай се, че евентуален проблем е открит преди да минеш през процедура. Ин витрото не е проблем, даже спомага за по-доброто планиране ;) (в кръга на шегата, разбира се). Най-вероятно ще отидеш на лапаро, в зависимост от това какво стане, ще можеш да започнеш процедура до месец - два след него. Няма страшно, горе главата и ще стискаме палци!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #957 -: Юли 12, 2010, 19:38:10 pm »
На мен док ми спомена, че може да се направи манипулация чрез хистероскопия. Така ще се избегне операцията, въпреки че може да не се затворят добре тръбите. Обясни ми, че се обгаряла лигавицата, при което тръбата се затваря. Четох във форума, че имаше момичета, на които е правено нещо подобно.
cambozola, как да не е проблем ин витрото? Затворят ли тръбите, ставаш изцяло зависим от него и докторите. Не че до сега нещо е станало при нас по естествен път. От всичко случило се, се чудя като направя следващата стъпка, какво ли ново препятствие ще излезе. На всяка крачка-грешка. Не зная какво ще правя.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #958 -: Юли 12, 2010, 20:25:54 pm »
maya_the_bee - тези терзания ги минах преди около 9 месеца...нищо трагично момиче...щом не е ставало по природен път , значи няма и да стане! Радвай се ,че Док иска от теб тази снимка и нещата се проясняват! Подлагай се на лапаро, махай тези тръби източник на вредности и си разчисти пътя за едно перфектно ин витро!

Аз съм така, много други са така ее... и  ти ще си така, какво има да жалиш за един гнилоч в теб, който само по-лошо ще ти направи! И не се сърди на Бойчев, той е бил длъжен да махне кистата...последствията са си последствия...а може и да не са били мн. редовни, но да си е мислил, че те щади като ги оставя...кой знае.

Съветвам те - действай и горе главата!
Целувам те!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #959 -: Юли 12, 2010, 22:12:53 pm »
Мая , искам само да споделя че и при нас нещата една година след лапаро се оказаха като при вашата " цветна снимка".Доктора избра чрез хистероскопия да ги обгори отвътре и изолира тръбите.Това беше съвсем безболезнено за мен и няма нищо общо с операция и рязане.За жалост наистина шанс за бременност по естествен път няма , но това не промени живота ни.Успех!