0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #900 -: Юли 07, 2010, 12:34:58 pm »
Лабораторията не си ли е долу.
Момичета, обаждат ли се ако има доплащане за опитите по фонда? На мен днес ми е 15 ден след трансфер, и никой не ми се е обадил още.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #901 -: Юли 07, 2010, 12:44:06 pm »
Здравейте момичета, вчера Д-р Персенска ми каза, че можем да почваме стимулация за първия ми инвитро опит, очаквам МЦ до към 15-16.07. и почваме от втори ден. Малко се тревожа, че ако всичко е ок след трансфера докторите излизат в отпуска и ако нещо се случи какво ли ще правя??? Мислите ли, че би могло да има някакви проблеми и все пак едва ли ще затворят клиниката и няма да остане никой тук??? Как мислите дали да почвам или да чакам септември?

Офелия не се тревожи, и аз ще започвам другата седмица, така, че трансфера ще ми се падне малко преди края на месец юли. Може пък да се засечем, знам ли  :wink:
Успешна процедура ти желая! :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #902 -: Юли 07, 2010, 12:55:42 pm »

Аз искам да попитам къде са преместили лабораторията?


Лабораторията е долу, където беше кафенето. Влиза се откъм входа за ембриолозите!  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #903 -: Юли 07, 2010, 13:12:01 pm »

Аз искам да попитам къде са преместили лабораторията?


Лабораторията е долу, където беше кафенето. Влиза се откъм входа за ембриолозите!  :wink:
Благодаря  :)
Забелязах последния път, че излизат с памучета някъде откъм стълбището и не ми се ще да се лутам затова реших да попитам.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #904 -: Юли 07, 2010, 13:57:36 pm »
deni_one  стискам палци успех и на теб а пък сигурно ще се засечем без да знаем  :wink:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #905 -: Юли 07, 2010, 15:26:14 pm »
Момичета, обаждат ли се ако има доплащане за опитите по фонда? На мен днес ми е 15 ден след трансфер, и никой не ми се е обадил още.

Силви,не се притеснявай!
На мен ми се обадиха някъде около 1 месец след трансфера да ми кажат имам ли за доплащане и да отида да си подпиша документите за фонда.Аз звънях преди това на Силвия,ходих няколко пъти до нейния кабинет да я питам какво става,тя каза "Не се притеснявай,ще ти се обадиме.Има време!".... :wink:

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #906 -: Юли 07, 2010, 15:34:14 pm »
Офелия не се тревожи, и аз ще започвам другата седмица, така, че трансфера ще ми се падне малко преди края на месец юли. Може пък да се засечем, знам ли  :wink:
Успешна процедура ти желая! :D

Успех, Дени!!!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #907 -: Юли 08, 2010, 10:01:37 am »
Силве, мерси! Не знам доста ми е притеснено този път как ще бъде, интересно миналия път бях по-спокойна, хем ми беше за първи път. :balk_88:

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #908 -: Юли 08, 2010, 11:03:49 am »
Момичета и аз съм вече в стимулация. Бихте ли споделили как се чувствахте по време и след нея.
Успех на всички Вас, а и на мен:drunk:!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #909 -: Юли 08, 2010, 11:09:31 am »
момичета, има ли някоя от вас, която да е слагала Неупоген- може ли да споделите по каква схема го слагахте, в коя седмица ви го спряха и как го спряха - постепенно или от раз?

Аз съм на такава терапия, поради повтарящи се загуби на плода. Първоначално го слагах всеки ден, след което започнах през ден. Вече съм в 12 г.с и продължавам да го слагам като след 1 седмица съм на преглед и предполагам, че ще ми го спрат

но никъде не мога да намеря информация за този продукт и се притеснявам да не ми навлече в дълготраен аспект някакви негативни последици
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #910 -: Юли 08, 2010, 11:22:12 am »
Здравейте!Викат ме на втори ден от цикъла за започване на стимулация,което ще бъде може би в събота.Ще ми кажете ли как протича.Интересува ме какви са посещенията в клиниката, за да знам как ще ходя на работа.Благодаря ви предварително.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #911 -: Юли 08, 2010, 12:00:11 pm »
момичета, има ли някоя от вас, която да е слагала Неупоген- може ли да споделите по каква схема го слагахте, в коя седмица ви го спряха и как го спряха - постепенно или от раз?

Аз съм на такава терапия, поради повтарящи се загуби на плода. Първоначално го слагах всеки ден, след което започнах през ден. Вече съм в 12 г.с и продължавам да го слагам като след 1 седмица съм на преглед и предполагам, че ще ми го спрат

но никъде не мога да намеря информация за този продукт и се притеснявам да не ми навлече в дълготраен аспект някакви негативни последици
а защо ти е преписано Непоген?
за съжеление и аз нищо не знам за този Неупоген и не мога да помогна с инфо.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #912 -: Юли 08, 2010, 12:41:26 pm »
desinka, когато започне стимулацията се ходи всеки ден. През ден си на преглед, за който се записва час, но трябва да се приготвиш да чакаш реда си. През ден ще ти вземат и кръв за следене на нивата на хормоите. Кръв се дава рано сутрин, а часа ти за преглед може е по-късно. В деня, когато имаш преглед се дава и кръв, а след прегледа ти поставят и инжекцията с хормоните- казано накратко в един ден се случва така: кръв, преглед , инжекция с хормони. И така обикновено през ден, но ако док прецени,може да те повика в 2 последователи дни. В дните, в които не си на преглед, ходиш само за инжекция. Инжекции се слагат или от 13 до към 14.30-15ч. или вечер-май след 17.  Приготви се дно 10 дена за ходене всеки ден. Може и по-кратко, може и по-дълго. Май това е. След това идва пункцията и дай Боже трансфера.
Titi, аз не чувствах нищо особено по време на стимулацията. Понаболяваха ме яйчниците само. Но това е много индивдуално. Успех и на двете ви.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #913 -: Юли 08, 2010, 12:49:53 pm »
Maya много полезна информация благодаря и от мен аз също ще започвам стимулация за първи път някъде другата седмица и много се вълнувам и притеснявам.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #914 -: Юли 08, 2010, 13:50:05 pm »
Ама какво се случва  :( , трети път написвам този пост и все го няма.

Искам да ви питам, предстои ми утре хистероскопия, но от два дни забелязвам съвсем леко бяло течение като пресечено мляко наподобява.Няма време за микробиология, ако са гъбички, възможно ли е да ми отменят операцията, и как всъщност да разбера.Не ми се отлага, чакам за тази операция два месеца, после клиниката е в отпуск, няма време.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #915 -: Юли 08, 2010, 13:54:24 pm »
момичета, има ли някоя от вас, която да е слагала Неупоген- може ли да споделите по каква схема го слагахте, в коя седмица ви го спряха и как го спряха - постепенно или от раз?

Аз съм на такава терапия, поради повтарящи се загуби на плода. Първоначално го слагах всеки ден, след което започнах през ден. Вече съм в 12 г.с и продължавам да го слагам като след 1 седмица съм на преглед и предполагам, че ще ми го спрат

но никъде не мога да намеря информация за този продукт и се притеснявам да не ми навлече в дълготраен аспект някакви негативни последици

здравей, на мен ми го изписаха по-отскоро, аз също имам аборт миналата година, а сега зацапвам от 1 седмица. Моята схема е през ден. Виж тук малко инфо от форума http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=38844.0

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #916 -: Юли 08, 2010, 14:01:17 pm »
Момичета, мъчи ме един въпрос. Д-р Персенска иска да правя цветна снимка, при положение, че има лапароскопия от април 2009. При лапарото ми казаха, че всичко е идеално. Няма никакви проблеми с тръбите. Но док каза, че можело много неща да се променят за изтеклото време. Налагало ли се е при някой да прави по няколко такива изследвания? Аз се бях успокоила, че всичко е наред поне при мен и сега имам чувството, че всичко започва отново. През колко време трябва да правя такива изследвания? Ако ще е така, при следващ опит(ако втория през есента не е успешен)пак ще трябва да се снимам. Струва ми се малко множко. Не се съмнявам в док, но се чудя защо е така. Пишете ми, които имате такъв опит.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #917 -: Юли 08, 2010, 14:26:22 pm »
maya_the_bee, лично аз смятам, че няма лошо в това да направиш цветна снимка преди следваща процедура. 1 година е много време, цветната снимка отнема 5 минути, ако наистина всичко е наред с тръбите ти, ще е безболезнена, струва 120 лв., но може да ти спести адски много неприятни изживявания, ако покаже проблем. В някои клиники е стандарт да се прави ЦС преди всяка ин витро процедура. Не е множко, напротив - показва грижа от страна на докторите, защото шансът да забременееш с един новообразуван хидросалпингс е почти нулев.

Не се замисляй, за твое добро е и отхвърля притеснение и за теб, и за екипа, който ти прави процедурата.

Желая ти успех!

Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #918 -: Юли 08, 2010, 14:30:55 pm »
Не съм пациентка на вашата клиника, но да споделя - цветна снимка имам преди всички ин витро процедури и не съжалявам!

Направи я по-добре, за да не се обвиняваш в последствие!

Подкрепям Камбозола! Ние с нея обикновено заедно пишем в защита на ЦС  :wink:
Успех ти пожелавам следващия път!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #919 -: Юли 08, 2010, 15:08:06 pm »
maya_the_bee,
При мен се беше получило по същия начин. Имах направена лапароскопия, в протокола пишеше "тръбите пропускат свободно". 8 месеца след това д-р Персенска ме накара да направим цветна снимка. И аз като теб я погледнах много учудено. После след снимката се оказа, че едната ми тръба е с хидросалпингс, а другата е силно нагъната. Наложи се втора лапароскопия, при която ми бяха прекъснати и двете тръби - едната заради хидросалпингса, а другата се оказа запушена.
Желая ти твоята цветна снимка да покаже добър резултат и да нямаш нужда от втора операция.
Успех!  :)